www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 11:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 10 vel 2009 08:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 sij 2009 21:51
Postovi: 46
Lokacija: srce Podravine
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav svima! Zanimaju me ponajprije vaša iskustva i razmišljanja o sljedećoj situaciji: meni draga rođaka u braku je s osobom koja je tradicionalne vjere, dok je ona sama doživjela obraćenje i ima potrebu živjeti svoju vjeru u svim segmentima života. Oni se vole, no pojavila se razlika u mentalitetima: ona teži imati pravi kršćanski mentalitet, on ne shvaća zašto bi mijenjao uvriježene ili po obitelji naslijeđene navike ponašanja i ophođenja prema sebi, životu, drugima. Nije da su te navike loše, no nisu kršćanske do kraja. I kad se ta ljubav gleda, čini se da ona mora voljeti više, trpjeti više- jer više vidi i više zna. Kaže da je ponekad neizdrživo i da osjeća da bi morala biti sveta, koliko bi opraštanja i ljubavi u sebi morala imati za svakodnevne situacije sa svekrvom, mužem i drugim članovima obitelji...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 vel 2009 11:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 sij 2009 21:51
Postovi: 46
Lokacija: srce Podravine
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
odgovaram sama sebi, našla sam ovu temu: http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?t=3459


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 vel 2009 11:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?t=3383

;-) ;-)

samo bi nadodala, a sto bi da uopce ne vjeruju, da njenu vjeru nazivaju sektaskom? da se o njoj svasta govori jer ide na misu i moli??? sto bi da joj se sakriva Sv Pismo, ili molitvenici??

poznajem takvih brakova, gdje je kriz puuuuno tezi,.. ali se nosi iz ljubavi,... ljubavi i predanosti Isusu....
dakle, zao mi je zbog nje, ali u poniznosti nek ih predaje Isusu da im da dar Zive Vjere, ne samo tradicionalne,..
nek oni idu na Sv Misu, jer na svakoj Sv Misi se cini bar jedno cudo, a Isus ce polako mjenjati njihova srca, a njoj davati nove spoznaje,.. i snagu,..
BTB :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 vel 2009 15:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 vel 2009 17:13
Postovi: 30
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Amare napisao:
Pozdrav svima! Zanimaju me ponajprije vaša iskustva i razmišljanja o sljedećoj situaciji: meni draga rođaka u braku je s osobom koja je tradicionalne vjere, dok je ona sama doživjela obraćenje i ima potrebu živjeti svoju vjeru u svim segmentima života. Oni se vole, no pojavila se razlika u mentalitetima: ona teži imati pravi kršćanski mentalitet, on ne shvaća zašto bi mijenjao uvriježene ili po obitelji naslijeđene navike ponašanja i ophođenja prema sebi, životu, drugima. Nije da su te navike loše, no nisu kršćanske do kraja. I kad se ta ljubav gleda, čini se da ona mora voljeti više, trpjeti više- jer više vidi i više zna. Kaže da je ponekad neizdrživo i da osjeća da bi morala biti sveta, koliko bi opraštanja i ljubavi u sebi morala imati za svakodnevne situacije sa svekrvom, mužem i drugim članovima obitelji...


Pozdrav!

Znači li to da ako neko za sebe kaže da je vjernik da je uistinu vjernik.
Možda taj koji je kritiziran od strane tog vjernika je uistinu istinski vjernik.
Po kojima mjerilima se vjernik prepoznaje uopće?

Je li vjernik onaj koji slijepo slijedi rituale i pismo ili onaj koji srcem to doživljava i ne naglašava uopće išto,nego živi život normalnim tokom
s radošću na licu i u srcu?

p.s Iz gore navedenog posta nije moguće ocijeniti ko je tu vjernik uistinu.
Zašto se odmah čim neko uzme riječ "kršćanin" smatra da je to dovoljno
da je istinski čovjek?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 vel 2009 20:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Toma napisao:

Pozdrav!

Znači li to da ako neko za sebe kaže da je vjernik da je uistinu vjernik.Možda taj koji je kritiziran od strane tog vjernika je uistinu istinski vjernik.Po kojima mjerilima se vjernik prepoznaje uopće?


A sta je za tebe dragi brate Tomo,vjernik..? Onaj sto vjeruje da Bog postoji..? Da,on je za mene vjerik..
Gdje pise u Bibliji,da mi dajemu kritiku..Po kojima mjerilima se vjernik prepoznaje uopće
komu je to vazno,onome sto je stvarno pravi vjernik,to mu nece pasti ni na pamet,da se usporedjuje ,i vrednuje...koliki je tko vjernik..

Citat:
Je li vjernik onaj koji slijepo slijedi rituale i pismo ili onaj koji srcem to doživljava i ne naglašava uopće išto,nego živi život normalnim tokom s radošću na licu i u srcu??

A ,tko kaze da mi slijepo slijedimo rituale,mi sljedimo RKC,ono sto nam ona Navjescuje,to se trudimo da postignemo...
Ili mozda mislis,tko je od pravih vjernika,svet..?

Citat:
p.s Iz gore navedenog posta nije moguće ocijeniti ko je tu vjernik uistinu.
Zašto se odmah čim neko uzme riječ "kršćanin" smatra da je to dovoljno
da je istinski čovjek

Mi smo svi krscani,pogresno si dosao do zakljucka..mi smo svi grijesnici,neki manje ,a neki vise...Sto ne znaci,jos uvjek da je jedan veci vjernik od drugoga...

A ,kakvim vjernikom ti sebe smatras...? Ako nije problem,odgovori...
hvala..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 68 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr