www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 17:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 ožu 2009 10:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ožu 2007 20:24
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo u jednom sam časopisu koji mi je slučajno došao pod ruku pronašla ovaj tekst, pa bi molila ako bi netko znao nešto više o tome neka napiše.


"Još je Krist, govoreći o svršetku vremena, navijestio dolazak „lažnih proroka“. Prema iskustvima kršćanske mistike, i neka naizgled nevina vizija može biti potaknuta aktivnošću vraga, odnosno demona. Poruka, koja se pri tome prenosi, uopće ne mora biti potpuno neistinita i lažna. Mnogo je veća opasnost kad se lažno pomiješa sa stvarnim. Teoretski, kako ističe Karl Ludwig von Lichtenfels u knjizi „Leksikon der Propheziehungen“ (Leksikon proročanstava, str. 45): „... đavao se može prikazati ne samo kao neki svetac, ili pak anđeo, nego se može prikazati, kako je to učinio mističarki Metchild Thaller 1914. Godine, čak i kao Blažena Djevica Marija ili pak Krist.“

ISTINSKA OPSJEDNUTOST – VRLO RIJETKA
Velik broj teologa tumači „demone“ kao „psihičke smetnje“, odnosno kao „bolesne misli“, dakle, kao problem koji se javlja unutar ljudske psihe, a ne dolazi izvana. Međutim, službena demonologinja Katoličke crkve uči, a isto ili slično stajalište zauzimaju i druge religije – kako čovijek nije jedino razumsko biće na svijetu, već da su i prije njega postojala druga bića koja, za razliku od čovijeka, nisu bila vezana uz materiju. Dio njih se pobunio protiv planova i namjera svog Stvoritelja, o čemu svjedoči i pobuna anđela pod vodstvom Lucifera. Temeljem toga, mi danas razlikujemo „anđele“ – ljudima sklona bića – i „demone“, koji ih nastoje upropastiti. Vjerovanje u postojanje tih bića dijelom počiva na Bibliji i na tradiciji, a dijelom na „slučajevima istinske opsjednutosti“. Oni su se javljali tijekom vremena, a i danas smo im svjedoci u sve većem broju. Međutim, prema spoznajama onih koji se bave tim područjem, na „istinsku opsjednutost“ otpada tek pet posto zabilježenih slučajeva. Tu pojavu je moguće s lakoćom razlikovati od psihičkih bolesti, histerije i prijevare, budući da se kod opsjednutosti javljaju paranormalni fenomeni. To su na primjer ksenoglosia – razumijevanje i govorenje stranih jezika; ili se te pojave manifestiraju kao nadnaravne pojave poput telekineze – pomicanje predmeta isključivo snagom misli, a postoji i strahod posvećenih predmeta – čak i kad su oni skriveni. Takvi ljudi su uvjereni da su opsjednuti s jednim ili više demona, a posljedica te opsjednutosti je gubitak je gubitak kontrole nad vlastitim tijelom.

SOTONIZAM POVEĆAVA BROJ OPSJEDNUTIH
U Novom Zavjetu je opisano kako Kristi izgoni demone, pa tako to danas čine – ili nastoje činiti – „egzorcisti“, posebno školovani svećenici, koji u ime Kristovo istjeruju „demone“, odnosno „duhove“ iz tijela opsjednutog. I dok mediji pišu o egzorcizmu najčešće kao „ostatku srednjovjekovnih običaja“, posljednjih desetljeća raste broj slučaja opsjednutosti. Pretpostavlja se da bi razlog tomu mogao biti pojačan interes šireg kruga ljudi za sotonizam. Zanimljivo jest da opsjednute ne nalazimo samo među katolicima. Tako je, na primjer, jedno petogodišnje dijete turskih roditelja, s boravištem u Ulmu, 1994. Pokazivalo razne znakove opsjednutosti. Kad tamošnji, nadležni imam više nije znao što bi poduzeo, obitelj djeteta se obratila tamošnjem Biskupskom ordinarijatu, koji je odobrio da dijete obradi katolički egzorcist. On je kod djeteta otkrio istinsku opsjednutost. Naime, dijete je tečno govorilo – latinski!

„ZATVORITE VRATA I PROZORE...“
ANNELIESE Michel (1952. 1976.) iz Klinkenberga, Njemačka, prema svemu sudeći, bila je opsjednuta s više demona. Usprkos dugogodišnjih pokušaja nekoliko egzorcista, ona je bila opsjednuta sve do svoje smrti 1976. Godine. Njen je slučaj izazvao veliku pozornost javnosti. Demoni su Anneliese govorili o strašnom sudu (zabilježeno je 10. 10. 1975. Godine), koji će biti „strašniji od zadnja dva“. On će se uskoro dogoditi u Europi. Da bi se ta sud izbjegao, odnosno ublažio, demoi su savjetovali: „Ne budete li molili krunicu, uskoro će sve završiti. Tijekom tog suda, morate imati zatvorena vrata i prozore i moliti. Jedino se na taj način možete spasiti.“

SVJEDOČANSTVO JEDNOG EGZORCISTA
Josef Stocker je u knjizi „Pročišćenje Zemlje“ objavio sažetak iskaza različitih demona, a koje je istjerivao jedan egzorcist 1880. Godine. Današnje nevolje Crkve se, prema tome izvoru, mogu svesti na „nevjerojatno jake i brojne napade zlih duhova. Demoni se nalaze posvuda kako bi duše ljudi strovalili u propast. Osobito kroz pohlepu. Šire nevjerojatne laži pod maskom istine. Njihovi vjerni pomagači su slobodni zidari. Duhovi, koje kontaktiraju spiritisti, nisu ništa drugo nego demoni. Oni na taj način zadobivaju vlast nad tim ljudima. Glavni cilj demonskih napadača su svećenici. Mnogi od njih otpadaju od Crkve, pa će u Italiji doći do krvavih progona Crkve. Djevica Marija, anđeli i brojne žrtvovane duše bore se protiv demona i njihovih pomoćnika na Zemlji, a to su ponajprije tajna društva. Ljudi će biti spašeni zahvaljujući „Babilonskom tornju“. Tada će se vođe demona vratiti u pakao, a oni koji će ostati na Zemlji, oslabit će. Tada će se mnogi okrenuti kršćanskoj vjeri.“

DEMONI PLANIRAJU NAPAD NA ČOVJEČANSTVO
Jezuit Adolf Rodewyk je dugo vremena djelovao u Trieru. 40-ih godina 20. stoljeća obrađivao je takozvani „Slučaj Magda“. Bio je to pokušaj istjerivanja demona u kojem je upotrebljeno više od 300 hostija da bi se opsjednuta oslobodila demona. Jedan od demona je 1942. godine priznao egzorcistu: „Demoni su slobodni kao nikada. Oslobodili su ih grijesi ljudi. Oni planiraju napad na čovječanstvo. Pri tome će se najprije potruditi da im zamagle vjeru u vrijednost ljudskog života, kako bi mogli neprimjetno djelovati. Prije svega, oni će svećenicima razoriti njihovu vjeru. Osobitu su borbu navjestili protiv svete mise, budući da iz nje proizlazi velika moć. Isto tako, moraju se osobito boriti protiv „Dame“. (Dama je ime za Blaženu Djevicu Mariju). Poznato je, naime, da se demoni boje izgovarati imena Isusa i Marije). Nju treba ocrniti u očima ljudi, a ponajprije treba suzbiti vjerovanje u njenu nevinost“. Ovaj citat uzet je iz pisma oca Rodewyka kojeg je uputio 1977. godine župniku Johanesu Ritteru u Auerbachu. Izgleda da se riječi semona ostvaruju u našem vremenu. No, ako bi tome i bilo tako, demoni ipak ostaju lažni proroci kojih se treba čuvati".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2009 13:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ožu 2007 20:24
Postovi: 25
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mario23 napisao:
I što ti treba objasniti? :mrgreen:


Sve je jasno brate. HVALA TI !!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2009 15:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ožu 2009 23:29
Postovi: 23
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nedjeljom dajem milodare u crkvu i moje ime oni prozovu na mikrofon
kao donatora i svi me vole radi toga.
A ja sretan nemogu biti sretniji,svi se okupe oko mene i sjedimo i uživam u svojoj veličini.
A sutradan dođem na posao pa tražim mito od ljudi da im kazne ne pišem.
Pa budem pun kao brod para i ne znam što s njima pa dajem u milodare nedjeljom ponovo a ja opet kao svetac budem prozvan jer dajem novac.
Jednoga dana možda moje ime bude zapisano velikim slovima u crkvi.
Najžalosnije u svemu tome što ja uživam u tome a i ljudi oko mene.
Ne mogu se otrgnuti od toga kao da je neki demon u meni koji to traži.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2009 17:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Dragi brate Vitalij da li ti to pričaš o sebi ili o nekom drugom? Molim te za odgovor.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2009 17:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ožu 2009 23:29
Postovi: 23
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
xenna napisao:
Dragi brate Vitalij da li ti to pričaš o sebi ili o nekom drugom? Molim te za odgovor.


Draga sestro u prvom licu jednine sam izlaganje izvršio.
Zašto te buni?
Jer priznajem da primam mito?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2009 17:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ožu 2009 23:29
Postovi: 23
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nije vam bilo sumnjivo kada sam htio pomoći Elinoj prijateljici koja je opsjednuta.
Da joj troškove sredim?
Niste pomislili da perem svoju savjest preko milodara?
Dajem jer kradem od drugih,što je tu čudno?
Zar sam ja jedini u tomu u ovoj zemlji?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2009 17:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Dragi brate, nadala sam se da govoriš o nekom drugom. Ako je to istina što si napisao, imaš dakle veliki problem. Počinjem se odmah moliti za tebe. Pozivam i ostalu braću i sestre sa TT da se mole. Biblija kaže jedva će se i pravednik spasiti, a šta da onda kažemo o grešnicima. A ti si grešnik. Zar ti nije jasno da zli upravlja tvojim postupcima, prvo te navodi da uzimaš što nije tvoje, direktno kršiš Božje zapovjedi, a onda s tim prljavim novcima kupuješ "slavu", to može biti jedino na slavu Zloga.
A tvoja oholost raste. Osim što je otac laži, Zli je i majka oholosti. Po toj osobini se uvijek može otkriti. Počinjem se moliti za tebe. Zbogom!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2009 17:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ožu 2009 23:29
Postovi: 23
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
xenna napisao:
Dragi brate, nadala sam se da govoriš o nekom drugom. Ako je to istina što si napisao, imaš dakle veliki problem. Počinjem se odmah moliti za tebe. Pozivam i ostalu braću i sestre sa TT da se mole. Biblija kaže jedva će se i pravednik spasiti, a šta da onda kažemo o grešnicima. A ti si grešnik. Zar ti nije jasno da zli upravlja tvojim postupcima, prvo te navodi da uzimaš što nije tvoje, direktno kršiš Božje zapovjedi, a onda s tim prljavim novcima kupuješ "slavu", to može biti jedino na slavu Zloga.
A tvoja oholost raste. Osim što je otac laži, Zli je i majka oholosti. Po toj osobini se uvijek može otkriti. Počinjem se moliti za tebe. Zbogom!


Ne,ne,ne ne moli za mene.
Samo ćeš mi udvostručit nevolju.
Nisam je spreman za promjene,samo onaj koji je spreman pomaže molitva od drugoga.
Početi su od početka uzeću Stari zavjet i Novi zavjet i pokušati nadahnuti se.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2009 17:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Vitalij: "Dajem jer kradem od drugih,što je tu čudno?
Zar sam ja jedini u tomu u ovoj zemlji?"



Ako nešto nije ispravno, pa makar tu stvar radilo milijun milijuna ljudi, i dalje ostaje da ta stvar nije ispravna, tu se po pitanju ispravnosti apsolutno ništa ne mijenja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2009 17:46 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ožu 2009 23:29
Postovi: 23
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="xenna"]Vitalij: "Dajem jer kradem od drugih,što je tu čudno?
Zar sam ja jedini u tomu u ovoj zemlji?"



Ako nešto nije ispravno, pa makar tu stvar radilo milijun milijuna ljudi, i dalje ostaje da ta stvar nije ispravna, tu se po pitanju ispravnosti apsolutno ništa ne mijenja.[/quote

Da se nisi usudila moliti za mene.
Jer rekoh uduplaćeš mi nevolje,nisam spreman još za promjene.
Trebam još slave da poberem milodarima da ljudi vide da ima milostivih
ljudi koji daju jer perem savjest svoju.
Ja ne kradem na način da kradem da drugi ne zna.
Već mito tražim od ljudi koji mi daju dobrovoljno.
A eto našao sam način da si olakšam dajem milodare i svi su sretni.
Ja nisam baš ali što je tu je.
Valjda će biti bolje.
Kao što rekoh počeću bibliju čitati.
Nemojte mi suditi jer dovljno mi je što sam već u ovomu ovo mi je nagora osuda samom sebi da uživam u tomu.
Trebam blagost kod ljudi a teško to dobijam pa tonem još dublje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 31 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr