www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 05 lip 2024 04:52

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 01 lip 2009 17:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Evo otvaram ovu temu,jer bih htjela čuti vaša iskustva.Često puta pomislim da možda previše očekujem od dragoga Boga nadajući se uvijek da će mi uslišiti molitvu,da će me čuti,i pomoći mi.Znam da se ništa ne događa odjednom,i svjesna sam toga da je Bog dajući nam razum i svjest o sebi ostavio slobodu,da sami izaberemo put kojim ćemo ići.Često taj put nije onaj kojeg On želi za nas,i ja ga uvijek molim da mi pomogne prepoznati onaj koji je njegov,onaj koji On želi.
Nekada ga tako žarko molim za neku milost,u sebi se nadam da će me čuti,i onda se to ne dogodi.Tada shvatim da je takva volja Njegova, i da moram biti strpljiva i moliti i još više moliti,ali nemogu a da se ne zapitam:
DRAGI MOJ BOŽE,DA LI OČEKUJEM OD TEBE PREVIŠE?


Molim vas da mi napišete svoja iskustva,tako mi je teško misliti da sam sama u ovakvim razmišljanjima.


smajlic5


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lip 2009 17:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2009 18:47
Postovi: 323
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nisi sama Magdice....
Ja isto uvik mislim da pretjerujem...
Ali sam isto tako na puno mjesta čitala da smijemo tražiti koliko nam srce hoće..bitno da je u vjeri i sa saznanjem i prihvaćanjem da ako se ne dogodi to je samo zato jer u konačnici ne bi bilo dobro za nas....I u to vjeruj...BTB.. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lip 2009 19:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Je li svaka naša molitva uslišana?
U evanđelju čitamo: "Sve što zaištete u molitvi, vjerujte da ćete postići" (Mk 11,24) Pa, ipak se tužimo: toliko sam s pouzdanjem molio i nisam bio uslišan! Isus nas uči da naša vjera treba biti tako jaka da može premještati brda (usp. Mk 11,23). Vjera u evanđelju nije psihološki čin osjećaja povjerenja, to je prije svega vjera u osobu Isusa Krista, koji štogod odluči, bit će za naše dobro. Vjerni su, dakle, oni koji slijede svoga Spasitelja težeći da njihove želje i molbe budu usklađene s onim što On želi. U konkretnim slučajevima, to zahtijeva veliku vjeru, jer Njegovi putovi nisu naši putovi. Molitva je dakle uvijek uslišana. Ne zbog našega glasa, već po glasu Duha Svetoga koji moli u našem srcu i traži za nas duhovna dobra, koja nadilaze našu spoznaju i naše ljudske želje. Stoga je pravo rečeno, tko moli dobiva ono što želi, ili dobiva još nešto više i bolje. Moliti s vjerom znači istu stvar koju tražimo po Isusu Kristu, identificirajući se s onim što Sin traži od Oca. Evanđelja nam pripovijedaju da trebamo žarko i neprestano moliti, kao onaj koji ne prestaje kucati na vrata prijatelja, ili ona udovica koja dosađuje sucu (usp. Lk 11,5; 18,1). Sveti Augustin se s pravom pita, koji je smisao ove prispodobe. Ne možemo si zamisliti da Bog ne čuje naše molitve. Zašto mu onda ponavljati molitve? Augustin odgovara, sve dok ti sam ne osjetiš to što tražiš. Neprestana molitva snaži našu unutarnju odluku, upire naš pogled prema Bogu, čini da budemo još svjesniji, kako sve ovisi od Božje pomoći. Tada smo zreli primiti milost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2009 19:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Magda napisao:
Često puta pomislim da možda previše očekujem od dragoga Boga nadajući se uvijek da će mi uslišiti molitvu,da će me čuti,i pomoći mi.


Milim na nije problem ,da li previse trazimo,nego u tome kako trazimo...?
Cesto znamo reci,"pazi sta molis da ti se ne ostvari"
Zavisi sta trazimo..Cesto su nase ,molbe po nasoj zelji,a Bog suti ,jer nas zeli mozda postediti jos veci problema i patnji,pa iz tih razloga daje nam ono sto je za nas najbolje...
ON uvjek uslisava nase molitve,samo na drugi nacin...

Citat:
Nekada ga tako žarko molim za neku milost,u sebi se nadam da će me čuti,i onda se to ne dogodi.Tada shvatim da je takva volja Njegova, i da moram biti strpljiva i moliti i još više moliti,ali nemogu a da se ne zapitam:
DRAGI MOJ BOŽE,DA LI OČEKUJEM OD TEBE PREVIŠE?.


Milosti su dar Bozji ,koji nam daje Gospodin.On nam to ne daje po nasaj dobroti i zasluzi,nego po Njegovoj ljubavi...Ocekivati mozemo koliko hocemo,Gospodinu to nikada nece biti previse,samo najvrdnije je ono ,STO SE PO NJEGOVOM PLANU DOGADJA.....i PO NJEGOVOJ VOLJI...


Citat:
Molim vas da mi napišete svoja iskustva,tako mi je teško misliti da sam sama u ovakvim razmišljanjima

Mislim da smo svi prosli kroz tako nesto u razlicitim situacijama,a mi stariji nakon vise godina poslje toga,shvatili smo zasto je bilo dobro da nas Bog nije uslisao...Htjeo je da nas postedi jos veci problema i patnji...
U prihvacanju je najveci uspjeh...u molitvi zahvale i blagoslova prije dolazimo do uslisane molitve....i do Bozji ciljeva,koje je pripremio za nas...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lip 2009 20:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ja molim Gospodina za nešto i dodam, ako je to volja tvoja. Gospodin daje što je dobro za nas u vrijeme koje je dobro za nas. Ako nas Gospodin ne usliši, znači da ima za nas bolju varijantu. Hvala ti Gospodine.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lip 2009 20:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo samo jedan primjer:

Molio sam Boga za jakost a On me učini slabim da bih bio
skroman i ponizan. Molio sam za Njegovu pomoć da bih činio velika djela,
a On me učinio malenim da bih činio dobra djela. Molio sam za bogatstvo
i dobra da bih bio sretan i bezbrižan, a On me učinio siromašnim da bih bio mudar, samostalan i slobodan. Molio sam za sve stvari ovoga svijeta kako bih uživao život, a On mi dade život da bih se radovao stvarima u svijetu. Ništa nisam dobio od onoga što sam tražio ali sam dobio sve ono što je bilo dobro za mene. Moja je molitva bila uslišena iako nisam molio dobro, jer me Bog neizmjerno voli i daje mi ono sto mi treba.
[/b]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lip 2009 21:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2008 11:36
Postovi: 170
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da Marija ovo je prelijepo.

Već dugo nisam molila za ništa konkretno - uglavnom molim Oca našega za Kraljevstvo Nebesko, a ostalo što da - da. Ja znam da svakom pojedinom od nas daje ono što nam najviše treba iako možda i nismo istog mišljenja s Njim i ne svaćamo Ga uvijek. Ali duboko u sebi vjerujem da jedino naš nebeski Otac zna sve naše potrebe i želje - samo Mu se trebamo prepustiti u potpunosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lis 2012 10:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lis 2012 08:51
Postovi: 56
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja sam se to puno puta pitala, ali moje misli idu u onome smjeru kako možeš tražiti previše od Boga???? Pa On je sve! On te stvorio, On ti je dao Život, On te ljubi, ON ti pomaže, u konačnici On ti daje zrak koji dišeš i vodu koju piješ, kako onda milsliš da previše tražiš, ja mislim da je to nemoguće. Kad nešto od njega tražiš svim srcem znači da mu vjeruješ u potpunosti jer ne bi tražio od onoga za kojeg misliš da ti neće dati. Mislim da svaki put kad nešto zatražiš Bog se na nebu osmjehne i po tome prepozna našu vjeru!!! :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr