www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 118 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 lis 2016 20:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
http://verbum.hr/knjige/pustinja-susret ... itvi-6661/

Zgodna knjiga vrlo lako citljiva o osobnom svjedocanstvu puta kroz pustinju,mistiku i konteplaciju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lis 2016 21:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
francesco1 napisao:
http://verbum.hr/knjige/pustinja-susret-s-bogom-u-tisini-samoci-i-molitvi-6661/

Zgodna knjiga vrlo lako citljiva o osobnom svjedocanstvu puta kroz pustinju,mistiku i konteplaciju.


Kako ovo skineš!? 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 stu 2016 22:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Evo saljem vam jos mali izvjestaj svog puta,pa koga zanima slobodno nek procita,koga ne zanima slobodno nek preskoci..Evo nakon 9mjeseci muka mislim da sam na neki nacin izasao iz te duhovne tame,tamne noci,epizode depresije nisam jos pronasao pravog imena kako bi to razdoblje nazvao,vise mi nije ni toliko bitno,mislim uostalom da je to zapravo kombinacija svega navedenog.Koliko to nestvarno i nevjerovatno zvucalo ovaj period zivota mogu zahvaliti Gospodinu sto me duhovno promijenio i obogatio.Izlazak iz tame nije nekako spektakularan kao ulazak vise mi slici na nekakvo sunce sto polagano izlazi nakon teske oluje grijuci me nekakvom jednostavnoscu i sigurnoscu da je Gospodin tu i da me grli i grije svojom prisutnoscu koja mi se cini nekako nostalgicna,kao da sam je vec nekad osjetio ali sigurno nisam.Nakon tame i oluje nisam postao neki supercovjek,naprotiv osjecam jos prisutnost nekih rana koje Gospodin treba dokraja izlijeciti,mada to vise nisu ni rane vec prije bi rekao oziljci koji nisu jos dokraja zalijeceni.Sjecam se prije u nekoj svojoj adolescentoj fazi vjere bio bi jako tuzan i razocaran sto ne mogu Krista nositi u mislima i srcu cijeli dan pa kad bi mi misli zaokupile necim zanimljivim jednostavno zaboravio bih na Njega,sad u jako malo svog vremena ne mislim na Njega,ne obracam Mu se,ne zazivam Ga.Svakodnevna Euharistija mi je snaga,citanje svetackih knjiga takodjer,sveto Pismo i krunicu malo ipak izostavljam,molitva mi je nekako sad neobicna i trazim nacina da je usavrsim odnosno nadjem nacina kako bi se svidjela Njemu.Tesko mi je zivjet u ovom svijetu i dalje,ali vise manje sam ga prihvatio,tesko mi je zivjet sa ljudima koji zive na povrsini svoje duse,ali jos i teze mi je s nekim nadim licemjernim katolicima koji mi svojim djelima i ponasanjem vrijedjaju Krista ali to me samo moja dusa boli nikom ne sudim jer sam i ja u nekoj mjeri tako zivio.Ne gledam vise TV osim onako redaradi da u obitelji ne ispadnem totalni cudak vise volim citati vjerske knjige,tesko mi je voditi one uobicajene razgovore,isprazne utakmice i zabave, zato me malo i nervira ovaj nas Isus sto me ovako prerano osudio na ovakav zivot :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 sij 2017 20:51 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2017 12:39
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo , da se uitam ako ima neko još s ovim tegobama , citajuci postove skroz sam se u svemu pronašla i vise onako ne znajući sta da radim niti kako da objasnim stanje okolinu , pitala bi Vas kako ste prezivili tu tamnu noc. Ja nekad imam osjecaj da sam sve izmislila sebi u glavi . vise ne znam kako je pocelo ni di zavrsava , nit sta da radim . ne sicam se sebe prije ovoga pa da se za nesto uhvatim i da se tome posvetim, osjecam se ko u nekom medu prostoru + sta imam dosta fizickih simptoma ( ovremena bol u glavi , zbunjenost , bol u ledima ) . ima li jos nekooo da ovo prolazi ili meni nije dobro .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 sij 2017 21:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
tea0908 napisao:
evo , da se uitam ako ima neko još s ovim tegobama , citajuci postove skroz sam se u svemu pronašla i vise onako ne znajući sta da radim niti kako da objasnim stanje okolinu , pitala bi Vas kako ste prezivili tu tamnu noc. Ja nekad imam osjecaj da sam sve izmislila sebi u glavi . vise ne znam kako je pocelo ni di zavrsava , nit sta da radim . ne sicam se sebe prije ovoga pa da se za nesto uhvatim i da se tome posvetim, osjecam se ko u nekom medu prostoru + sta imam dosta fizickih simptoma ( ovremena bol u glavi , zbunjenost , bol u ledima ) . ima li jos nekooo da ovo prolazi ili meni nije dobro .


Mislim da psihicki problemi nisu isto sto i duhovni. Postoji razlika.

p.s.
Ne zelim zvucat grubo, al... Grub sam po prirodi :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 sij 2017 22:10 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2017 12:39
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
a zašto misliš da su psihički


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 sij 2017 23:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
tea0908 napisao:
a zašto misliš da su psihički


Pogledaj moj profil dobro. Pogledaj ga vrlo dobro. Mislis da ja pricam gluposti? LOL. Naravno da pričam gluposti, ali ne u ovom slučaju. Mislim da imaš psihicke probleme, a ne duhvone. Svakako, Isusovci ti, mislim, jedini mogu to pomoć. Kaze Kurtz na kraju "Srce Tame";

"Horror" - Kurtz


Ali nije Kurtz čitao ovaj forum. Tek bi onda vidio što je horor.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2017 10:14 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2017 12:39
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
iskreno , kako Više ni ja sama ne znam objasnit sebi stanje , tako pokušavam nać 1000 riješenja a ni jedan koda mi ne odgovara ! zdravstvene tegobe su nestale , tj.glava me zaboli tu i tamo radi nenošenja naočala a radim na komp , a ostalo je jer sam naglo prestala ic na treninge . ugl , stvarno funkcioniram ok , na poslu se ne primjeti , najbližima sam rekla , pogotov dok je to bilo na početku ( jer je počelo u 10 mj.) al kasnije kad sam vidila da me niko ne razumi jednostavno sam odustala od pricanje ,.
nekako jednostavavno koda se sama iz toga ne mogu izvuc, i prije sam molila i svaku ned isla na mise , a sad odem i preko tjedna , na zornice sam bila , molim svako jutro prije posla i redovito se ispovjedam . jedino sta me bas plaši je to sta mi je koncentracija slaba i koda sam u nekoj kutiji pa ne mogu prodisat, plus uz sve to , kao da sve sta pocinje s rijeci osjecaj za mene ne postoji ili postoji ne znam :/ . koda mi neko isprazni misli , pa ono dobro ili lose sta smislim sve nestane iz glave . eto ukratko :( . i nekako ne znam sta bi , napravila da bude bolje ili da stojim i cekam i molim se


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2017 20:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
tea0908 napisao:
iskreno , kako Više ni ja sama ne znam objasnit sebi stanje , tako pokušavam nać 1000 riješenja a ni jedan koda mi ne odgovara ! zdravstvene tegobe su nestale , tj.glava me zaboli tu i tamo radi nenošenja naočala a radim na komp , a ostalo je jer sam naglo prestala ic na treninge . ugl , stvarno funkcioniram ok , na poslu se ne primjeti , najbližima sam rekla , pogotov dok je to bilo na početku ( jer je počelo u 10 mj.) al kasnije kad sam vidila da me niko ne razumi jednostavno sam odustala od pricanje ,.
nekako jednostavavno koda se sama iz toga ne mogu izvuc, i prije sam molila i svaku ned isla na mise , a sad odem i preko tjedna , na zornice sam bila , molim svako jutro prije posla i redovito se ispovjedam . jedino sta me bas plaši je to sta mi je koncentracija slaba i koda sam u nekoj kutiji pa ne mogu prodisat, plus uz sve to , kao da sve sta pocinje s rijeci osjecaj za mene ne postoji ili postoji ne znam :/ . koda mi neko isprazni misli , pa ono dobro ili lose sta smislim sve nestane iz glave . eto ukratko :( . i nekako ne znam sta bi , napravila da bude bolje ili da stojim i cekam i molim se



Znam kako ti je. To je sve sta ti mogu rec :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2017 17:18 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2017 12:39
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jesam , jesam . Pricam sa svojim zupnikom, mada nekako on sve to pokusava ublazit al me saslusa. :) . Novu godinu sam cekala na Taboru pa sam ukratko rekla fra Maticu , on je reka da ce cisto srce i molitva sve to popunit. A nekako uvik imam osjecaj da se dobro ne znam objasnit. :/ odlucila sam svako jutro misa i cekat . Pa nesto ce se dogodit :) .Al i vi ti prolazite ?!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 118 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr