www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 118 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 19 svi 2006 06:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
.tamnu noć je dobro opisala i časna sestra Faustina Kowalsky

.to je TEST...za Uklanjanjem zadnje sumnje vjere u ISUSA..

.to je stanje u kojem duša osjeća da je napuštena od SVIH,
.pa i od samog Oca..

.to je stanje..u kojem duša...mora ..pokidati SVE , ama baš SVE..
.veze s zemaljskim , sa svojim bližnjima, i potpuno se predati ISUSU..

.to je Kušnja nad kušnjama..

.nakon toga slijedi... ZAVIJEK TVOJ..

.takve duše..prelaze dirket ..SVIH SVETIH SVIJET...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 svi 2006 08:06 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
naggar napisao:
.tamnu noć je dobro opisala i časna sestra Faustina Kowalsky

.to je TEST...za Uklanjanjem zadnje sumnje vjere u ISUSA..

.to je stanje u kojem duša osjeća da je napuštena od SVIH,
.pa i od samog Oca..

.to je stanje..u kojem duša...mora ..pokidati SVE , ama baš SVE..
.veze s zemaljskim , sa svojim bližnjima, i potpuno se predati ISUSU..

.to je Kušnja nad kušnjama..

.nakon toga slijedi... ZAVIJEK TVOJ..

.takve duše..prelaze dirket ..SVIH SVETIH SVIJET...

To je čistilište na ovome svijetu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 svi 2006 08:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
To je čistilište na ovome svijetu


..aha..

..uz kirurgiju duha..koja lomi naša tijela, strasti, i svijest

.najsigurniji put k Svetosti..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2007 21:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Bilo koja duhovna stvar,ako ne dolazi odozgo i ako nije od Ocasvijetlosti podjeljena ljudskoj slobodnoj volji i teznjama,koliko god ljudske moci vjezbale s Bogom i vjerovale da Ga uzivaju,ne moez biti od njih dozivljena na bozanski nacin,nego samo na ljudski kao savaka druga stvar,jer dobra ne idu od covjeka k Bogu nego od Boga k covjeku.
S obzirom na to ,mogli bismo objasniti,kako ima ne malo osoba koje u svojim mocima dozivljavaju mnoge uzitke,osjecaje i djelatnosti s obzirom na Boga i na duhovne stvari pa ce mozda ,misliti da su ti ucinci nadnaravni i duhovni,dok su to samo naravna i ljudska djela sto se tako izvode s obzirom na spomenute dobre stvari.kao sto se izvode s obzirom na druge stvari nekom stanovitom naravnom lakocom koju oni posjeduju da pokrenu svoje teznje i moc bilo koje stvari.

"Srce mi se uspalilo,promjenili su se moji bubrezi i ja se rastvorih u nistavilo,ostadoh ponisten,a ne znadoh kako.."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 svi 2008 12:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Točno znam kako izgleda tamna noć duše.Nijedan osječaj se ne može usporediti sa tim.Oduvijek sam odgajan vjerski i uvijek sam vjerovao u Boga.Međutim došlo je vrijeme kada se nikako nisam slagao sa određenim crkvenim zapovijedima,osobito seksualnim.Bilo je vrijeme kada sam imao određeni bunt prema Bogu,pomalo mi je išlo sve to na živce.Jako mi se bila svidjela raelijanska sekta,bilo mi je odlično čitati njihove knjige i već sam bio pomalo zagrizao.Toliko više nisam mario za Boga,premda sam bio i dalje oprezan u nekim grijesima,ali nisam toliko mario.Onda je došlo vrijeme kada sam naišao na nekakve karizmatske cd-e od oca Jamesa,patera Rufusa,Dobrog Pastira i tada sam shvatio da je Bog živ i prisutan.Da je to to.Počeo sam drugima pričati o Bogu i navodio ih na obračenje.Sve više sam proučavao duhovno štivo,osobito područje demonologije.Sjećam se kako se radost vratila u moju dušu,odbacio sam sve grijehe i zavođenja i jednostavno sam odlučio živjeti čisto,što savršenije pred Bogom,onda je došao i taj dan.Bog se sakrio i jednostavno kao da ti fali zraka.Onaj Bog kojeg si počeo toliko ljubiti,sada se sakrio.Sada kao da osječaš Božju srđbu nad sobom,pokušavaš se moliti i uzdati,ali jednostavno patiš.Spoznaja starog načina života i svjesnost grijeha budi jezu u tebi.U biti Bog ti je u tim trenucima najbliži,ali duša to ne osjeća jer je zasljepljena zbog Božje blizine.Duša se čisti i kroz taj osječaj sve više se ponizuje pred Bogom,što i je cilj,da se duša potpuno ponizi pred Bogom.Zatim sam došao u karizmatsku zajednicu i jako mi je pomogao dar proroštva.Tada kao da je popucalo sve to,ali onda nastanu sumnje svakojake vrste i onda se i tada opet moraš boriti.Jednostavno moramo biti jaki ma koje god kušnje na nas pale.
Vrlo korisno je pročitati dnevnik svete Faustine Kowalske.Ona opisuje svoju tamnu noć duše i zaista je na utjehu onima koji prolaze kroz to.

BVB! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2009 14:29 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 22 sij 2009 12:46
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Eto i mene da malo posvjedočim i pitam Vjeku neke stvari... dakle moj put ukratko sam opisao u predstavljanju i eto sada se također nalazim u tamnoj noći...Dakle obraćenik sam..imam prijatelja koji je obraćenik i dao mu je Gospodin velike milosti.jedna od njih je i Riječ koju dobiva iz Novog Zavjeta.Sam Gospodin mi je potvrdio da prolazim tamnu noć duše,kao i potvrda za dar koji sam dobio...pa eto da napišem moja iskustva o tome... nakon obraćenja tj. životne ispovijedi,otkilnjanja i prvog polaganj ruku na mene počeo sam osjećati živog BOGA!!!! toliko živog i prisutnog da nemogu to opisati riječima ovdje.trajalo je to nekih 2-3 mjeseca... nisam se mogao načuditi mojoj promjeni,ponašanju,životu... sve nekako drugačije,ljubav prema drugima,razgovori.. ma neznam što sve ne...da ne pričam o potrebi odlaska u Crkvu,na Svetu Misu na kojoj nisam bio preko 15 godina,čistoći života...i ok sada dolazi jedan čudan period di moje molitve izgovaram ko po nekoj špranci... osjećam suhoću i neku prazninu..umjesto topline Njega koju sam osjećao u sebi počinje me trgati u prsima...probadanje kao da mi je netko zabio šiljak u prsa i maše lijevo desno...ko da mi kamen od 100 kila netko stavio na prsa...buđenje usred noći sa lupanjem srca kao da će iskočit iz mene...sav zbunjen i pomalo preplašen nisam znao što se događa... usred noći osjetim da mi se tjelo toliko naježilo da nisam osjećao ništa oko sebe... osjećaj kao da lebdim u zraku.. ne osjećam odjeću na sebi,ne osjećam toplinu,hladnoću ništa!!!u nekom polusnu,imao sam zatorene oči i u trenutku kada sam se naježio imao sam osjećaj da je netko upalio svjetlo u sobi... kroz kapke kao da je sve bilo osvjetljeno.. naravno u sobi je koliko ja znam bio mrkli mrak...i to je trajalo nekih mjesec dana a onda dolazim u fazu u kojoj se još sada nalazim... sada me šiba na fizičkoj razini... upravo sada kad pišem ovaj post imam takvu glavobolju u očima da ih nesmijem micat lijevo desno... rijetko prepavam cijeklu noć bez buđenja i okretanja po krevetu... konstantno me probija u prsima neki trnovi,pa me bole noge,pa me bole kosti,pa me odjednom probije u trbuhu ko da mi netko zabije nož.onda malo stane pa opet...uglavnom molim se svakodnevno za darove i Njegovu ljubav i milosti i kažem mu da za Njegovu slavu i ljubav prihvaćam sva trpljenja koja moram proći po volji Njegovoj...ne želim pomoć da mi olakša...kažem ako je samo to što moram proć za Njegovu ljubav neka samo ošine!!!!molim s eza to da budem Njegov Apostol i želim pomoći svima koji traže Njegovu pomoć.po volji Njegovoj...ono di me jako digne je to što vidim kako me čuva u određenim trenucima i opet Ga osjetim kako je živ i da doslovno sjedi i bdije pored mene čak kada i spavam.dobio sam dar molitve,što ukratko da kažem kako mi je objašnjeno moje se molitve prema Gospodinu zaista uslišuju po voljji Njegovoj.I to sam se uvjerio na jednom primjeru koji se desio u svega 15 minuta...od jedne prijateljice mala kćer je zakurila 39,5 temperatura... curica ima nekih 8 godina...i tako nekih 2 dana koiko znam... to ju je jeako mučilo,pogodilo njenu majku i ja sam osjetio da se moram molit za tu djevojčicu da nestane temperatura.nakon što sma zamolio Gospodina da joj pomogne za doslovno 15 minuta joj suprug javlja da mala više nema temperaturu i da navija za naše rukometaše ispred televizije... HVALA DRAGOM GOSPODINU!!!! nikad joj se temperatura više nije vratila...dali su to bile uslišane moje molitve ja neznam ali znam da je Gospodin taj koj je temperaturu skinuo... to nemože ni inekcija hehehehe...
e da i sada eto sam u ovoj fazi di se osjećam ko da me vlak pogodio.. kao da ću dobit gripu.. a gripe niotkuda... :P dobio sam riječ od Gospodina da su moji bolovi Njemu na slavu a meni na milsot i na izgradnju..
pa eto Vjeko jel i tebe možda šora ovako malo fizički ili je to prošlo ili nije ni bilo?

BOG VAS BLAGOSLOVIO


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2009 14:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2007 14:02
Postovi: 87
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pa, ne šora me baš fizički. Što se tiče Tamne noči, kod mene je slučaj u:
- nemogučnost molitve, odbojnost prema molitvi
- nema naslade u molitvi i ostalim duhovnim stvarima
- nema milosti gledanja Božjeg djelovanja
- zna biti i slučajeva trnaca po tijelu po noči, gustog zraka i duhovne napetosti. Kao i trganje i izlazak duše iz tijela tokom noči. Napad duha bluda i sl.
- mislim da je glavna karakteristika napuštenost od Boga, uskračene milosti, nestanak vjere, darova.
- prepuštenost sebi i iščekivanje VJERE, dakle, Bog želi VJERU, koja više nije dar, već ustrajnost u nastavku, bez gledanja.
- dakle, ideš na žmirečke a potvrda ti je ono što ti je bog več dao
- Bog te kroz to kali i usavršava.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2009 14:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
super je ova tema
baš mi se sviđa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2009 14:50 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 22 sij 2009 12:46
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
eto Vjeko sve što si izgovorio je istinito i isto kod mene,samo meni baš neide ovo izražavnje ovak na forumu.. svašta bi htio reć ali neznam kako bi sročio... ti osjećaji iznutra koje opisuješ su jako slični mojima :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 sij 2009 19:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2007 14:02
Postovi: 87
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ok si sročio. Vidiš da ima komentara na tvoj post :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 118 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr