www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 118 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2006 21:59 
vjeko...baš pogođeno...bar za moj ukus...

alauc ne kužim te polaod onoga što si htio reći....sorry
ovdje u ovoj temi niej riječ o klasničnim mučenicima i to je nešto drugačije od mučeništva kroz bolesti ili tako slične patnje....

a što se tiče duhovnog napredka od bilo koga tu od nas....svatko mora proći svoje....
netko prije netko kasnije....
ako se netko 236 puta udari u zid i svaki put zaključi da je zid kriv....možda će 237 put shvatiti da se treba mjnejati put a ne zid...
no govoriti u tom slučaju ne vrijedi....jednostavno ne vrijedi


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2006 22:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 vel 2006 09:53
Postovi: 31
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja vam to dragi moji vidim drugačije: duše su vam se otvorile, ali uši usmjerile u krivom pravcu.

Vama treba samo dobar kompas i navigator.
Jednostavniji je vaš izlazak nego što mislite.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 ožu 2006 10:22 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Ovo je jako važna tema pa predlažem da stavimo svoja iskustva :x
Slika

Evo ostalih spisa sv. Ivana od Križa:
http://www.hrkarmel.com/spisi_ivan.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 ožu 2006 15:44 
da i ja malo nastavim s ivanovim djelom...

duh koji je pripravan da se uzdigne k Bogu po svim stvarima,toliko je zasićen,opskrbljen i zadovoljan božanskim duhom,da ne osjeća nikakve manjkavosti,te ne želi ništa;kad što zaželi iz toga motiva,odmah prelazi preko toga,zaboravi na to i ne daje tomu važnosti



malo o požudama....... i koristima....


stoga svaka stvar bila ona prosta ili uzvišena,onomu koji je čist služi za još veću čistoću, nečista duša naprotiv,zbog svoje nečistoće, od jedne i od druge stvari redovito prima zlo.

stoga onaj koji ne prevladava užitak požude neće okusiti užitka vedrine i redovite radosti u Bogu, koja se uživa prekonjegovih stvorova i djela




deset djevica...

sve su one očuvale djevičanstvo i izvršile dobra djela,ali petero,pošto nisu svoju radost postavile u skladu s drugim načinom, ne upravljajući je k Bogu, nego su se isprazno postavile na prvi način, RADUJUĆI SE POSJEDOVANJU, izbačene su iz neba bez ikakve nagrade i dara od strane zaručnika.
Na isti način su mnogobrojni stari pravednici imali mnogo kreposti i izvršili su mnoga dobra djela; a i velik broj kršćana to posjeduje i obavlja velike stvari koje im neće ništa vrijediti za vječni život, JER U TOME TRAŽE ZA SEBE SLAVU I ČAST KOJE PRIPADAJU SAMO BOGU.
Kršćanin,dakle,ne smije uživati samou tome što obavlja dobra djela i što se dobro ponaša,nego tek tome što sve to čini radi ljubavi Božije, bez obzira na išta drugo, jer, kao što ova djela,a ko su učinjena iz ljubavi prema Bogu,zaslužuju veću nagradu slave, TAKO AKO SU UČINJENA IZ DRUGIH MOTIVA, PRED BOGOM PRIBAVLJAJU VEĆE POSRAMLJENJE.


itd...drugi put ću još malo..


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 tra 2006 13:32 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 01 tra 2006 12:54
Postovi: 1
Lokacija: Orion
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tamna noć duše je vrlo poznati element u duhovnom napredovanju. O tome su pisali kako kršćanski teolozi tako i sveci i mistici drugih vjerskih i duhovnih pravaca.

Interesantna tema...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 svi 2006 09:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 ožu 2006 22:39
Postovi: 46
Lokacija: Sada i ovdje
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nekako mi se čini da je ovaj dio foruma zapostavljen ili odumro.
:shock:
A sad u svezi teme imam pitanjce za Vijeku. Jesi ti izašao iz suhoće ili te ona još muči.
Evo mnogi se slažu da je tema interesantna a pročitao sam da ti proživljavaš nešto takvo pa me zanima ima li novosti :( :shock:
:!:


Zadnja izmjena: Izrail; 04 svi 2006 10:16; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 svi 2006 10:05 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Da, isina je da prolazim kroz suhoću. Osjećaja. Nije to apsolutna suhoća, Bog se objavi katkad, ali prije je je bio skroz pokazivao svoju živu prisutnost i djelovanje i pomoć u mom životu. Sad isto puno radi, ali ne da mi da uvijek to vidim. Da nađem nasladu u tome.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 svi 2006 15:33 
Vjeko, bilo bi dobro da na forum dovedeš, nekog mistika, karizmatika....šta misliš o tome ?
Pa da se duhovno obogatimo :D :shock:


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 svi 2006 17:59 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Jako mi se sviđa misticizam :D

Baš sam pričao sa Ivom Pavićem, karizmatikom, neki dan. Pričali smo o forumu Tebe-tražim, pa se iznenadio kako to da ga nisam još zvao, da bi se rado ukljućio u rasprave :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2006 11:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Neznam zasto je pojedinimana forumu toliko vazno ,da direktno i javno pitaju i traze odgovor od pojedinaca,to sigurno nije cilj nase vjere,a isto tako ne mozemo ju ojacati.Gospodine Isuse,evo me pred Tobom,onakva kakva jesam.Zalim i kajem se zbog svojih grijeha,molim Te oprosti mi.Cula sam da Karizmatik moze da bude i smetlar,znaci da mi nismo dovoljno upuceni ,staje Karizma i na koji nacin djeluje,mozda grijesim,ali ja jako malo znam o tome,ovdje gdje zivim nije to tako poznato kao kod vas,mozda se i taji,ne mogu sigurno reci ali znam da nisam imala prilike da se sretnem sa tako necim.Zasto toliko svi zele i ocekuju veliku pomoc i koji je cilj ,sta se zeli ostvariti i postici sa njime.
Tebi VJeko,Pravi si ,samo tako dalje....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 118 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr