www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 sij 2018 20:19

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 pro 2017 15:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 16 zahvala
Rora napisao:
Ma nisu sve takve of cors. :lol: I ja znam biti pragmatična, ali vjeruj mi kada se nađe taj netko koji nam se čini da je poseban, a pogotovo ako se to još spoji sa tim da je vjernik (kakav takav) eeee onda nema tu više ni pragmatičnosti ni proračunatosti onda nastupa sindrom dobre samarijanke :roll:

Pa super da je tako...za takvim treba trčati...i on za tobom...ali kod belive to nije slučaj
Ona trči za utvarom...ja ne vidim na njemu neke kvalitete koje zaslužuju da budeš stalno gažen , pljuvan i osjećaš se jadno , očajno i bijedno

Neka nam kaže koje to kvalitete ima charli, dux, dujam ili kako se već zove , pa možda promijenim mišljenje??...ali mislim teško

Rora da li si ti takvoga našla ( udana si) ili još tražiš?

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 pro 2017 17:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Hrvoje Hrki napisao:
Slažem se s tobom...to je samo privid da se on mijenja...iluzija, wisfull thinking...vidiš samo ono što želiš vidjeti...Belive je školovana...baren teoretski je potkovana u sociologiji, pedagogiji, psihologiji....i zato me još više čudi šta je priječi da se makne od tog pomorca i zvekana???

Zašto bi neko ako je pomorac imao "manji potencijal" da postane svetac?. Btw moj brat je pomorac, i u čemu je on gori od mene sa XY naobrazbom.?To je čovjek sa vrlinama i manama poput mene,i nije stvar u obrazovanju nego u mudrosti.Naprotiv on je "bačen" u više zivotnih situacija nego ja u kojima je mogao izvući dobro. A to sad šta je on napravio od svog života je druga stvar.Predrasudama nema mjesta u duhovnosti.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 pro 2017 17:24 
Odsutan

Podijelio: 153 zahvala
Zahvaljeno je: 153 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Status: Solo
Hrvoje, da sam nasla takvog ispod mog nicka ne bi pisalo "solo" :wink:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 pro 2017 23:28 
Odsutan

Zahvaljeno je: 67 zahvala
francesco1 napisao:
Govorio sam da se svaka situacija, svaki odnos, pa i svaka tragedija u životu može s Gospodinom okrenut na dobro. Križ bez uskrsnuća je sablazan kako i sam Pavao kaže, grijeh bez Milosti je propast, tama bez svijetla je sami tama. Ali U Rimljanima 8,28 piše: „Bog sve okreće na dobro onima koji ga ljube".
....
Svi ljudi stvoreni su na sliku Bozju(stari zavjet),e sada pitanje je što su neki napravili od nje, jer i u Ivanovom evandjelju kaže ''Svjetlost je došla na svijet, ali ljudi su više ljubili tamu nego svjetlost jer djela im bijahu zla."
E sada dokad trpiti situacije na koje možeš utjecati. Dokad trpiti loše odnose s drugima, loš posao,lošu okolinu? Sve do trenutka dokle god iz toga izvlačiš dobro, sve dok te ta situacija ili taj čovjek približava Gospodinu. Naravno takva "ljestvica tolerancije" raste usporedno sa tvojim duhovnim rastom, negdje na vrhu je ta sveta ravnodušnost, ali to su vec obrisi zemaljske svetosti.

Vršiti volju Božju znači u konkretnim događajima postupati po Božjim zapovijedima ispunjavajuci što On traži od nas ovdje i sada. Ne piše li „Tko hoće ići za mnom, neka se odreče samog sebe, neka uzme križ i neka me slijedi“ (Mt 16,24).
Što je naš križ? Kako ga prepoznati? Molitvom pred svetohranistem? Ideš naprijed i pitaš se "Bože, je li to moj križ?", a razloga mu ne znaš.
Jer, (usp. Zlatko Sudac) u molitvi je čovjek pred Bogom. Sa svim svojim grijesima, teretima, ovisnostima, manama. Da sada umremo ništa se ne bi promijenilo po pitanju nas samih. Onakvi kakvi smo sada bili bi u vječnosti. Zato u molitvi ostajemo sami s Bogom/Istinom/Ljubavlju.

Madre u Avili, žena koja zadnjih 30+ godina nije izašla iz zidina samostana je rekla "zapamti, ako je lak put, onda nije pravi put". Lako, dostupno i jednostavno nikada neće biti pravo. Za prave stvari se kleci, bori i krv piša. A onda opet, ljestvica tolerancije za koga i za što? Granice prema svima, a xy netko će ti s*at po glavi? Po kojim to kriterijima i zakonima (ovog ili onog svijeta)? Da druga osoba i ja ruku pod ruku se odvedemo do neba? Pa pitam se o kojem Nebu pričamo kad smo do grla u septičkoj jami? Nismo mi tamo neki rezervni igraci u vlastitoj utakmici ovozemaljskog zivota; cinjenica je ocekujemo kraj, ali da ne znamo kad ce ga sudac zasvirati.
Odgovornost, odanost, postovanje, iskrenost i vrijednost - pa na kraju ne odgovara li svatko za svoje odluke i postupke, prije ili kasnije. Sve se dozna - prije ili kasnije.

Jednostavno, čemu pusta slova ovdje istipkana - priča na kraju završava na zaključku da je sve prepuno paradoksa, a da u neke stvari nikada nećemo proniknuti, niti dobiti odgovore - ne lome se koplja oko vjere nego oko onoga u što vjerovati.

Hrvoje Hrki napisao:
Slažem se s tobom...to je samo privid da se on mijenja...iluzija, wisfull thinking...vidiš samo ono što želiš vidjeti...Belive je školovana...baren teoretski je potkovana u sociologiji, pedagogiji, psihologiji....i zato me još više čudi šta je priječi da se makne od tog pomorca i zvekana???Nažalost, danas je mnogim ženama teško imalo , ili puno manje muke pretrpjeti u sakramentalnom braku, pa se razvode za najmanju sitnicu, ali su spremne na puno dugotrajnije udarce i poniženja u odnosima prije braka??

Mislim da vi i ja živimo u istom svijetu, a taj svijet je svijet patnje.
Patnje koja (usp. T. Ivancic) nikoga ne mimoiđe i nitko je ne izbjegne. Udari svakoga; jednog nekom vrstom biča, drugog teškom dugom bolešću, nekog iznenadnim gubitkom, drugog razočaranjem, bolom kojemu ne znaš početka i ne vidiš kraja. Patnja koja je pratilica naših dana i nesanica naših noći. Patnja koja zna ispijati kosti i mučiti u savjesti poput crva u dugim noćima. Patnja u kojoj su trenuci vlasti mraka. Ipak patnja može imati i osvijetilnu stranu, a na nikom od nas nije da kao strogi sudac procjenjuje onog drugoga.

Govoriti da će netko biti ovakav ili onakav u vezi, a bit će drugačiji u braku ne mijenja ništa. Milost je ta koja daje plodove, ali uz milost tu je i slobodna volja i puno puta je stvar toga koliko je netko psihički/duhovno/emocionalno zrel ili ne. Isto tako, zašto bi samo brak bio "osiguran" za ulaganje - za trudit se i molit, borit? Meni je i sad sasvim jasno da moje veliko JA treba još puno "kruha pojesti" da bi prestalo gledati sebe i svoje nevolje (a iskrena da budem do kraja - to još uvijek radim).
Nitko ne može postić ideal. Tko je savrsen? Nitko. Sto je savrseno? Nista. Zasto bi bili nitko i nista?
Svaki čovjek je problematičan, grešan, i samim time i njegovi odnosi ne mogu bit idealni, ali mogu stremiti k tome.
Shodno tome - kako bi trebalo ljubiti? Živo i goruće. Nismo li svi pozvani za ono "kako na Nebu, tako i na zemlji" pa zašto to onda ne gradimo? Bježimo, a nemamo kamo pobjeći.

Hrvoje Hrki napisao:
Ona trči za utvarom...ja ne vidim na njemu neke kvalitete koje zaslužuju da budeš stalno gažen , pljuvan i osjećaš se jadno , očajno i bijedno
Neka nam kaže koje to kvalitete ima charli, dux, dujam ili kako se već zove , pa možda promijenim mišljenje??...ali mislim teško

Dotičnom ili nekom drugome govoriti da je utvara je sve samo ne prihvatljivo i to isto čitati mi je užasno.
Da, ja sam nedavno izbačena iz cipela i dopustila sam si javno stvari zbog kojih sada žalim.
O nečijim kvalitetama neću - davno sam ja te priče ispricala. Takoder, nečije obrazovanje tj. diploma su mjerilo nicega, a list papira je samim time bezvrijedan jer nikakva slova na njemu ne mogu pokazati koliko je netko pametan, analitičar te koliko netko može biti biti iznimno inovativan i kreativan.

Rora napisao:
ma nema šanse nikoga, ali baš nikoga ne možemo mi promijeniti nego samo SEBE! I to je 100% tako. Možda u nekim trenutcima imaš privid da mijenjaš drugog, ali to je zato što se drugi sam mijenja.

Da, nikad nitko od nas drugog neće moći promijeniti.
Ali vidite, ja sam vjerovala da je ljubav ta koja mijenja i izgrađuje (sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi), a mi možemo biti njen alat. Ona je daleko od "emocija i osjećaja".
Vjerovala sam i da je velika odlika ljubavi da vidi ono što drugi ne vide. Stoga, kad smo shvatili da moje lece imaju krivu dioptriju, ovo mi je užasno čitati pa vas sve skupa molim - završimo ovaj razgovor.
Već je pregaženo sve u sto sam vjerovala, zelja je ispunjena i prica je zavrsena.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 pro 2017 07:46 
Odsutan

Podijelio: 153 zahvala
Zahvaljeno je: 153 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Belive napisao:
Rora napisao:
ma nema šanse nikoga, ali baš nikoga ne možemo mi promijeniti nego samo SEBE! I to je 100% tako. Možda u nekim trenutcima imaš privid da mijenjaš drugog, ali to je zato što se drugi sam mijenja.

Da, nikad nitko od nas drugog neće moći promijeniti.
Ali vidite, ja sam vjerovala da je ljubav ta koja mijenja i izgrađuje (sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi), a mi možemo biti njen alat. Ona je daleko od "emocija i osjećaja".
Vjerovala sam i da je velika odlika ljubavi da vidi ono što drugi ne vide. Stoga, kad smo shvatili da moje lece imaju krivu dioptriju, ovo mi je užasno čitati pa vas sve skupa molim - završimo ovaj razgovor.
Već je pregaženo sve u sto sam vjerovala, zelja je ispunjena i prica je zavrsena.

Draga moja, kada sam pisala na ovoj temi nisam u niti jednom trenutku mislila na tebe i tog X nego na sebe i svoja iskustva, a ako netko (bilo tko ne samo ti) može izvući neku korist/pomoć iz toga Bogu hvala! :)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2017 19:44 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjeroispovjest: Katolok
Kako znati prepoznati Bozju volju, ja sam ljetos bio siguran da je situacija s jednom curom Bozja volja, na kraju sam ispao skroz povrijeden, (bas je bio scenarij da sam isao zamislit sta mi se najgore moze dogodit a da nije smrt, bolest i nesto sl. to bi bilo ovo...) i pao u ovo stanje emocionalne suhoce, nakon desetak dana tog stanja, jedina emocija koju sam osjetio je bol, a danas sam opet u stanju nikakvih emocija.
Zbog svoje skrupuloznosti tesko nalazim granicu da li su neke stvari koje cinim grijeh, cesto se ispovijedam a nije bas da nalazim mir.
Prije dva mjeseca sam bio u stanju srece, pitao se pa jeli moguce dragi Boze da je i meni svanulo, a sada u ovom bez emocinalnom stanju, neznam sta da cinim, sve lade potonule, nada i vjera su razumski tu, ali nevidim ni jedna vrata kroz koja da prodem, pa ce biti bolje..
i neznam dali sam na pravom putu

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 08:17 
Odsutan

Podijelio: 28 zahvala
Zahvaljeno je: 17 zahvala
Vjeroispovjest: kršćanin
Apjrlmcd napisao:

Prije dva mjeseca sam bio u stanju srece, pitao se pa jeli moguce dragi Boze da je i meni svanulo, a sada u ovom bez emocinalnom stanju, neznam sta da cinim, sve lade potonule, nada i vjera su razumski tu, ali nevidim ni jedna vrata kroz koja da prodem, pa ce biti bolje..

Preporučam životnu ispovijed. Tamo ćeš naći odgovore. Imaš na ovom forumu posebnu temu o tome. Sretno!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 08:47 
Odsutan

Zahvaljeno je: 67 zahvala
Apjrlmcd napisao:
Kako znati prepoznati Bozju volju, ja sam ljetos bio siguran da je situacija s jednom curom Bozja volja, na kraju sam ispao skroz povrijeden, (bas je bio scenarij da sam isao zamislit sta mi se najgore moze dogodit a da nije smrt, bolest i nesto sl. to bi bilo ovo...) i pao u ovo stanje emocionalne suhoce, nakon desetak dana tog stanja, jedina emocija koju sam osjetio je bol, a danas sam opet u stanju nikakvih emocija.
Zbog svoje skrupuloznosti tesko nalazim granicu da li su neke stvari koje cinim grijeh, cesto se ispovijedam a nije bas da nalazim mir.

salto napisao:
Preporučam životnu ispovijed. Tamo ćeš naći odgovore. Imaš na ovom forumu posebnu temu o tome. Sretno!

Ja mislim da si jednostavno u nekom duhovno/emotivnom košmaru i da trebaš nastaviti sa svojim sakramentalnim životom (ispovijed; misa; pricest; molitva) - saltov savjet je :b112:

A što se tiče cure i Božje volje - znaš što piše u Otk 3, 7-9 o hrabroj izdržljivosti? "Ovo govori Sveti, Istiniti, Onaj koji ima ključ Davidov i kad otvori, nitko neće zatvoriti; kad zatvori, nitko neće otvoriti: Znam tvoja djela. Evo, otvorio sam pred tobom vrata kojih nitko zatvoriti ne može. Doista, malena je tvoja snaga, a očuvao si moju riječ i nisi zatajio mog imena" U prijevodu, u razmatranju mozemo proniknuti smisao gore teksta a taj je - da je ona bila za tebe, da je doista za tebe - nitko i ništa ti je ne bi moglo oduzeti i što se god dogodilo među vama, opet bi se dogodilo nesto drugo i imali bi ne second chance nego xy chance. I tad bi to bila Bozja volja, uz uvjet da i ta cura je prihvaca. Medutim, Bog nikog na nista ne prisiljava, i ako ta cura "nije otvorena" (u nedostatku bolje rijeci) Bozjoj volji, nema isti pogled na svijet, vrijednosti, temeljnju ceznju za "vidjeti sto Bog stavlja pred vas" đzaba ti mozganje. Milijun je drugih puteva koji su takoder Bozja volja.

P.S. I s obzirom na to da nada i vjera su razumski tu - super da jesu jer nema razloga da ne vjerujes da će naići netko tko bi u 3 sata ujutro filozofirao o svemiru, knjigama, smrti i besmislu života, a netom nakon toga jesu li bolje palačinke s lino ladom ili nutellom; oreo keksima ili kinder buenom.
p.s.s. I da, valjda ti je jasno da će to završiti tako da je izvedeš u palačinkarnicu gdje će joj "tvoje bit bolje". :mrgreen:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 12:21 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Status: U braku
Ne bi ti poput ostalih forumaša sugerirao životnu ispovijed. Životna ispovijed je "projekt",zahtjeva puno vremena, molitve i posta, i mira za odlazak u dubine svog bića. Sumnjam da si to možeš u ovom trenutku priuštiti.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2017 13:52 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjeroispovjest: Katolok
Zivotnu ispovijed sam odradio prije malo manje od tri godine, i od onda se redovito ispovijedao, tako da i nema bas nekog smisla

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]