www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 sij 2018 22:22

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Poruka
PostOvaj post je obrisan od Apjrlmcd na 12 pro 2017 15:26.
Razlog: Krivo
PostPostano: 12 pro 2017 17:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Apjrlmcd napisao:
Zivotnu ispovijed sam odradio prije malo manje od tri godine, i od onda se redovito ispovijedao, tako da i nema bas nekog smisla

Dragi A....
Prvo ti se želim ispričati jer tek sada odgovaram. Naime, uistinu sam čekala da sjednem i napišem (valjda) u miru koju suvislu. Odgovorila bih i „crnom Ciganinu“ (op. Ovo nije uvreda Romima – tako se u nas kaže), a smatram da je neodgovaranje ništa drugo nego jeftini obrazac pasivne agresije.

Također, odmah da ti kažem da možeš disati – ne brini – neću „otkriti“ nijedan segment tvoje intime. Razlog zašto ti ovdje odgovaram, a ne na pp je jednostavan – sama sebi sam obećala da se neću dopisivati privatno na nekom forumu s ikim – jednostavno – svi se skrivamo iza nicka i tako će ostati - a to mogu posvjedočit i još neki forumaši pa molim te nemoj ovo shvatiti osobno.

Ja ti nisam stručnjak za ljubavne probleme – dapače, vrlo vrlo loša sam u tome i Jadro je nula s obzirom na moje suze koje sam isplakala tijekom godina, uistinu je, a od kad nosim leće – bar mi oči sjaje (ugl ovo je bila loša šala). Iskreno, krenula sam pisati očekujući da će mi nadoć ono što bih ti rekla, ali teško mi ide. Ne znam je li ispravno ovo što ti pišem i hoće li ti barem malo pomoći – ali, iskreno – ja ne znam bolje.

Osobno smatram da osobe koje ti obećaju brda i doline, a nakon toga postanu "nesigurne" u vezi sa svojim osjećajima su ili vrhunski lažljivci i manipulatori ili osobe koje emocije sputavaju i nekakve traume iz prošlosti da drugoj osobi daju priliku pa ti postaneš samo objekt na kojem pokazuju svoju silu. Osnovna čovjekova težnja je ljubav; zaljubljenost je prolazna - to nemoj zaboraviti.

Također, znam da boli i znam da je ta bol poput dubokog korijenja – ali mislim da je jedini način daje se riješiš taj da je iskopaš. Ja ti vjerujem da nijedna molitva ne zaluta na putu do Neba – zato i kada je teško – sjeti se toga. Sve kroza što prolaziš te na jedan način izgrađuje u osobu u koju tek trebaš postati. Razgovaraj pliz s nekim svećenikom, ako ti je teško razgovarati piši (kao što si i meni napisao), pronađi nekog da te vodi na tvom putu jer bez obzira što se dogodilo imaš pravo računati na Božju milost, Božju zaštitu i Božju snagu. Imaš na to pravo jer te Bog stvorio.

I na kraju, ponovio si nekoliko puta da si mislio da je ona ta. Ja to ne znam, ne znaš ni ti. Ali isto tako – kad sam (ima već godina od toga) pričala o tome sa svećenikom, kazao mi je da baš te prave, nevine, kako Bog zapovida odnose bez grijeha onaj rogati najviše voli napasti. Nažalost, zlo se najčešće događa na nekom dobru, ono razara nešto što već postoji, što je dobro i istinito, ono koristi zgodnu priliku i iskorištava ograničenost čovjeka (njegove boli, rane, traume) da bi ga napao.
Ali isto tako, kao što sam ti već napisala na komentaru da je ona bila za tebe, da je doista za tebe - nitko i ništa ti je ne bi moglo oduzeti i što se god dogodilo među vama, opet bi se dogodilo nesto drugo i imali bi ne second chance nego xy chance. Ta cura bi s tobom zasukala rukave i prevladala i svoja pitanja i nedoumice i svoje nesigurnosti. Bog nikog na nista ne prisiljava. On vas je doveo jedno drugome, međutim, nekada se stvari mogu popraviti jedino zajedničkim snaga - tvojim, ali i njenim. Za sve je potreban trud. Za svaki uspjeh. Ne očekuj da se stvari popravljaju ako ne radiš na njima.
Kao što žena može prepoznati ispravnost u muškarcu, tako muškarac još bolje može prepoznati svetost u njoj, a to je najveći je dar koji za ovoga života muškarac od žene može primiti. Zato, ne zanemaruj mogućnost prosuđivanja danu od Boga.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2017 07:52 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Status: U braku
Da, i mladi kršćani dozivljavaju prekide veza, i osjecaju raznorazne emocije nakon iste. U kršćanskom duhu je da gledaš s nadom za veće dobre, izvlačiš korist iz onoga što si proživio ikao sredstvo koristiš to za približavanjem Bogu.Život koji je življen je najbolji učitelj.Treba razlikovati kršćansku ljubav od filmskih fatalnih ljubavi. Ljubav koja zarobljava nikako ne može ostvariti temelj ljubavi-slobodu. Prihvaćanje veza koja su takve nikako nebi izjednačio sa prihvaćanjem križa. To mi ide sa onom pričom: neki čovjek vozio sportske trke, i nakon XY godina dozivio nesreću u kojoj ostaje u invalidskim kolicima. Što je njegov križ? To što je sada u kolicima, ili život u spoznaji da je svoj život živio tako što je bio objekt svoje strasti. Prava ljubav jest da u svakom trenutku voliš osobu kao da ne možeš sekunde provesti bez nje, ali u istom tom trenutku spreman si je otpustiti.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 pro 2017 11:27 
Odsutan

Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
Citat:
Treba razlikovati kršćansku ljubav od filmskih fatalnih ljubavi.

Pa Ivančić je to lijepo kazao - ljubav počinje tamo gdje svi osjećaji za nekoga prestaju. Tad voliš. Ljubav počinje tamo gdje je netko užasno težak. Onda kad drugome možeš kazati "ne možeš ništa učiniti da te prestanem volit".
Kada ga svi osude, da možeš reći: Isuse, ja želim da ovaj čovjek dođe u nebo.

Osobno, za mene prava ljubav (ona između muškarca i žene) ne podrazumijeva samo "momka/curu" ili "muža/ženu" - ona podrazumijeva najboljeg prijatelja, nekog s kime možeš razgovarat o strahovima i snovima, nekog s kime ćeš dijelit tajne, zagrljaje, vrijednosti, poglede na život.
Podrazumijeva nekog tko će prihvaćati naše mane i nekog kome ne smetaju naše mušice, ali i nekog tko će nas kritizirat i gurati naprijed.
Istinski razgovor nikada ne možeš voditi s bilo kime.

Također, prava ljubav ne očekuje da smo jaki dok smo slabi, da spašavamo svijet, da smo savršeni, superjunaci.
Najintimnije što možemo učiniti je dopustiti da nas vide u našem najgorem stanju.
Pogrešno je misliti da prava ljubav mora činiti izvanredne stvari. Potrebno je samo ljubiti i nikada se od toga ne umoriti. (usp. Majka Tereza)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2017 08:58 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Molitva zaljubljene duše (sv. Ivan od Križa)
Gospodine Bože, Ljubljeni moj!

Ako te sjećanje na moje grijehe još zadržava da mi ne dadeš ono što te molim, čini, moj Bože, s obzirom na njih, kako hoćeš, jer to je stvar koju želim više od svega; ali, daj, radi po svojoj dobroti i milosrđu, pa ću te prepoznati po tome što mi ih opraštaš.

Ako pak čekaš na moja djela, da prema djelima uslišiš moju molbu, podaj mi ih ti i izvrši ih ti u meni, pa nek se ispuni tvoja volja u trpljenju što ga od mene hoćeš primiti. No ako ne čekaš na moja djela, na što drugo čekaš, preblagi Gospodaru moj?I zašto još oklijevaš? Jer ako ono što te molim u tvom Sinu ima, konačno, biti milost i milosrđe, primi moj obol, jer ga tražiš, i daj mi ono Dobro koje ti sam hoćeš da mi dadeš.

Tko se može osloboditi od ovih niskih ljudskih načina, ako ga ti ne uzdigneš k sebi u čistoj ljubavi, Bože moj? Kako će se k tebi uzdignuti čovjek rođen u zabačenosti i u blatu, ako ga ti, Gospodine, ne uzdigneš svojom rukom kojom si ga oblikovao?

Nećeš mi, moj Bože, oduzeti ono što si mi jednom dao u svom jedinorođenom Sinu Isusu Kristu, u kojem si mi dao sve što tražim. Stoga ću se radovati u sigurnosti da nećeš kasniti ako te čekam.

Ali zašto ti, dušo moja, umećeš zakašnjenja, kad već ovoga časa možeš ljubiti Boga u svom srcu? Moja su nebesa i moja je zemlja. Moji su svi narodi. Pravednici su moji, moji su grešnici. Anđeli su moji, i Majka Božja i sve su stvari moje. I Bog je moj i za mene, jer je Krist moj i sav za mene. Što, dakle, tražiš i što pitaš, dušo moja? Tvoje je sve to i sve je to za tebe!
Ne skreći na manje i ne zadovoljavaj se mrvicama što padaju sa stola tvog Oca. Izađi i slavi se svojom slavom. U njoj se sakrij i uživaj i postići ćeš da će se ispuniti želje tvoga srca.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2017 23:08 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Sveti Ivan od Križa

Tamna noć

https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-it3v-R2pCDZfJ4vpw

Uspon na goru Karmel:

https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-it3wvRIzZ8ZaXdd9j

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Vrijeme na UTC [LJV]