www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 stu 2017 02:36

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 103 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 16 sij 2017 23:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 126 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
tea0908 napisao:
a zašto misliš da su psihički

Pogledaj moj profil dobro. Pogledaj ga vrlo dobro. Mislis da ja pricam gluposti? LOL. Naravno da pričam gluposti, ali ne u ovom slučaju. Mislim da imaš psihicke probleme, a ne duhvone. Svakako, Isusovci ti, mislim, jedini mogu to pomoć. Kaze Kurtz na kraju "Srce Tame";

"Horror" - Kurtz

Ali nije Kurtz čitao ovaj forum. Tek bi onda vidio što je horor.

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2017 11:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Vjeroispovjest: RKT
Pregrubo rečeno, dujam.

Problem je sastavni dio života. Postoje različite podjele... Jedna podjela je prema emocionalnom stanju koje dovodi do psihičke patnje i koje osobu ometa u svakodnevnom funkcionisanju.... nazivaju se neadaptabilnim ili disfunkcionalnim stanjima.... Najbolji opis ovih stanja, u stvari, je samoodmažuće stanje, jer ostajanjem u ovakvom stanju bez rješavanja problema (samostalno, uz pomoć bliskih osoba ili stručnjaka) osoba sama sebi odmaže... različite osobe u istoj situaciji različito reaguju.....To što u određenoj situaciji jedna osoba nema emocionalni problem, a druga ima, ne znači da je prva osoba "bolja" od druge... ljudi se razlikuju...

tea draga, razgovaraj s nekim duhovnikom... jesi li nešto loše proživjela.... dušu je moguće zaliječit... a ako se zdravstvene tegobe nastave, posjeti doktora.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2017 10:14 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
iskreno , kako Više ni ja sama ne znam objasnit sebi stanje , tako pokušavam nać 1000 riješenja a ni jedan koda mi ne odgovara ! zdravstvene tegobe su nestale , tj.glava me zaboli tu i tamo radi nenošenja naočala a radim na komp , a ostalo je jer sam naglo prestala ic na treninge . ugl , stvarno funkcioniram ok , na poslu se ne primjeti , najbližima sam rekla , pogotov dok je to bilo na početku ( jer je počelo u 10 mj.) al kasnije kad sam vidila da me niko ne razumi jednostavno sam odustala od pricanje ,.
nekako jednostavavno koda se sama iz toga ne mogu izvuc, i prije sam molila i svaku ned isla na mise , a sad odem i preko tjedna , na zornice sam bila , molim svako jutro prije posla i redovito se ispovjedam . jedino sta me bas plaši je to sta mi je koncentracija slaba i koda sam u nekoj kutiji pa ne mogu prodisat, plus uz sve to , kao da sve sta pocinje s rijeci osjecaj za mene ne postoji ili postoji ne znam :/ . koda mi neko isprazni misli , pa ono dobro ili lose sta smislim sve nestane iz glave . eto ukratko :( . i nekako ne znam sta bi , napravila da bude bolje ili da stojim i cekam i molim se

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2017 11:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

tea0908 napisao:
jedino sta me bas plaši je to sta mi je koncentracija slaba i koda sam u nekoj kutiji pa ne mogu prodisat, plus uz sve to , kao da sve sta pocinje s rijeci osjecaj za mene ne postoji ili postoji ne znam :/ . koda mi neko isprazni misli , pa ono dobro ili lose sta smislim sve nestane iz glave . eto ukratko :( . i nekako ne znam sta bi , napravila da bude bolje ili da stojim i cekam i molim se

dali si o ovome s nekim razgovarala. nemoj da forum bude jedino mjesto traženja odgovora

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2017 20:12 
Odsutan

Podijelio: 126 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
tea0908 napisao:
iskreno , kako Više ni ja sama ne znam objasnit sebi stanje , tako pokušavam nać 1000 riješenja a ni jedan koda mi ne odgovara ! zdravstvene tegobe su nestale , tj.glava me zaboli tu i tamo radi nenošenja naočala a radim na komp , a ostalo je jer sam naglo prestala ic na treninge . ugl , stvarno funkcioniram ok , na poslu se ne primjeti , najbližima sam rekla , pogotov dok je to bilo na početku ( jer je počelo u 10 mj.) al kasnije kad sam vidila da me niko ne razumi jednostavno sam odustala od pricanje ,.
nekako jednostavavno koda se sama iz toga ne mogu izvuc, i prije sam molila i svaku ned isla na mise , a sad odem i preko tjedna , na zornice sam bila , molim svako jutro prije posla i redovito se ispovjedam . jedino sta me bas plaši je to sta mi je koncentracija slaba i koda sam u nekoj kutiji pa ne mogu prodisat, plus uz sve to , kao da sve sta pocinje s rijeci osjecaj za mene ne postoji ili postoji ne znam :/ . koda mi neko isprazni misli , pa ono dobro ili lose sta smislim sve nestane iz glave . eto ukratko :( . i nekako ne znam sta bi , napravila da bude bolje ili da stojim i cekam i molim se

Znam kako ti je. To je sve sta ti mogu rec :roll:

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2017 17:18 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jesam , jesam . Pricam sa svojim zupnikom, mada nekako on sve to pokusava ublazit al me saslusa. :) . Novu godinu sam cekala na Taboru pa sam ukratko rekla fra Maticu , on je reka da ce cisto srce i molitva sve to popunit. A nekako uvik imam osjecaj da se dobro ne znam objasnit. :/ odlucila sam svako jutro misa i cekat . Pa nesto ce se dogodit :) .Al i vi ti prolazite ?!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2017 17:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

pa da draga moja napislal sam ti da je problem sastavni dio života pa i to što se sad osjećaš tako. ukoliko si sigurna da nije neku tegoba vezana baš za zdravlje... samo molitva i mir... dobro je da pričaš sa župnikom... otvoreno srce uvijek
btb :evil:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2017 23:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 52 zahvala
tea0908 napisao:

Ej, Tea. Ja ne znam radi li se o tamnoj noći duše, ali željela bih ti napisati par riječi. Čitajući na prvi mah tvoj prvi post u jednom trenutku sam pomislila da se možda radi o nekakvoj depresiji, međutim, ono što ohrabruje i moju prosudbu totalno pobija je to što sama želiš biti bolje i kod tebe se vidi i snaga volje i pozitivno mišljenje tako da bih te odmah bilo koji psihijatar eliminirao kao nekog tko boluje od nekog psihičkog poremećaja iz tog spektra.

Ja ne znam koliko imaš godina, koji je tvoj životni tijek, ni što se krije iza svega, ali vjerujem da može biti i da će ti biti bolje.
Gledaj, mislim da nema puno filozofije, svi mi imamo svoje križeve i svoje probleme. Nažalost, često puta u životu oni nam izgledaju tako veliki, tako nepremostivi i tako snažni da pritiskaju svaki komadić našeg bića, svaki segment našeg života i stvarno izgleda kao da tomu nema kraja. Izlozenost kronicnom stresu utječe na neki način na sve one ćelije našeg mozga pa se i mnoge promjene u našem svakodnevnom funkcioniranju mogu objasniti akumulacijom stetnog djelovanja stresa.

Zato ako si u stanju nekog niskog raspoloženja, ako su ti potonule sve lađe, ako se osjećaš prazno (sve što smisliš nestane iz glave), bez nade i nemirno – ne brini – ništa strašno se ne događa i s tobom je sve ok, tj. bit će sve ok. Ovi neki drugi fizički pokazatelji (pritisak u glavi i sl.) isto tako ne moraju značiti da s tobom zdravstveno nešto ne štima (naravno, ako vidiš neke promjene na sebi zbog kojih bi se trebala zabrinuti – onda je stvarno preporučljivo ići u dr.) , a što se tiče tih osjećaja tjeskobe i praznine (i (ne)osjećanja) – to su stvarna ljudsko iskustva i nažalost ne možemo ih uvijek nadvladat i kontrolirat pa kao da oni nadvladaju nas, kao da nas zarobe i ne pronalazimo izlaz odmah iz prvog pokušaja. Ali izlaza ima, stvarno ga ima.

Zasigurno je veliki korak na duhovnom putu i Tabor i odlasci na misu (i samo tako nastavi – to ne može donijeti ništa lošega, dapače) i vjerujem da se već sada i danas osjećaš bolje nego onog dana kada si ovdje napisala prvi post. Za svakog od nas u današnje vrijeme susret sa stvarnim svijetom i svime čime smo bombardirani čak može izazvati neka raspoloženja kojima se ne vidi ni početak ni kraj, ali i ona su u službi razvoja i jačanja osobe. Pa hej, koliko si puta čula „što te ne ubije, to te ojača“ – tako i ti, samo neka ti to bude na umu. I zapamti, svako stanje ima svoje uzroke i posljedice, a dobra prilika je kad čovjek može sagledati sva ta stanja i nauciti nesto iz njih.

Isto tako, moja preporuka ti je da promijeniš fokus, definitivno ne razmišljaj o tome tako i ne pitaj se što/zašto, svaki dan provodi najbolje kako možeš, ispunjeno, a ako koji informaciju putem zaboraviš (apropo slabe koncentracije) – pa gle, onda vjerojatno ni nije bila toliko bitna ;) Nedavno sam čula izreku da je za većinu ljudi život je kao ružno vrijeme: stanu i čekaju da prođe. Nemoj da i ti budeš jedna od te većine. Spavaj (koliko ti je potrebno), druži se s ljudima, jedi zdravo, obuci se toplo i šetaj koliko te god noge nose (za sve nas je bitno sjetiti se da fizička aktivnost potiče proizvodnju neurotransmitera odgovornih za osjećaj zadovoljstva) i vidjet ćeš kako stvari dolaze na svoje mjesto, a još ako se možeš od srca nasmijati... gdje ćeš bolje! :b112:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2017 16:58 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Status: U braku
Tesko je ovako preko foruma odrediti u kojoj si etapi duhovnog puta.Najbolje ti je naci nekog duhovnika koji je dosta upoznat sa takvim problemima i onda mu se potpuno predati i prepustiti da te on vodi.
Iz svog vlastitog iskustva a iz svega procitanog mogu reci da se najvjerovatnije radi o kombinaciji duhovno-psihickog koktela,jer jedno slijedi drugo i obratno,i tesko je ostati normalan barem po svjetovnim pravilima kada te dotice sam Gospodin :D
Al ne boj se svaka kriza koliko god pateticno zvucalo je prilika za rast i napredak,tako da si u neku ruku, mnogima neshvatljivo,blagoslovljena u ovom trenutku.
Pozdrav u Kristu

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 vel 2017 23:01 
Odsutan

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 52 zahvala
Ja ne govorim o tamnoj noći, ali mislim da ima u našem životu razdoblja kad se dotadašnji životni oblik, životni stil na neki način slomi.
Čovjek se osjeća kao da je stigao na kraj nekog puta, i stoji na rubu iza kojeg ne slijedi više ništa, a on je ipak prisiljen da napravi taj korak naprijed.
I onda takvi slomovi ne samo da prate naš „svakodnevni život“, već prate i naš duhovni život. I svima nama kad stignemo do određene točke života (a onda i religioznosti) sve ono od prije odjednom postaje smiješno/glupo/neodrživo.
I ono, naravno da ne možeš se micat, a kamo li napredovat. Ali, ipak, najgore od svega je stajati na mjestu.
Zato, ja mislim da i u vjerskom i u svakodnevnom životu imamo dvije mogućnosti: ili skočiti naglavu u to „ništa“, u nepoznato — u viši oblik religioznosti koji još nismo iskusili i „ponovno povjerovati“, ili ostati na na rubu puta i proživljavati Tantalove muke.
Sigurno da takva seciranja intimnog života nisu uvijek bezbolna jer je jedan od najvećih čovjekovih strahova je upravo taj korak naprijed, strah od nepoznatog pa onda kao da postoji neka borba (psihička/fizička) koja je u jednu ruku apsurdna jer negdje duboko u sebi čovjek osjeća, a nema povjerenja i vjere.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 103 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]