www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 118 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 vel 2017 16:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Tesko je ovako preko foruma odrediti u kojoj si etapi duhovnog puta.Najbolje ti je naci nekog duhovnika koji je dosta upoznat sa takvim problemima i onda mu se potpuno predati i prepustiti da te on vodi.
Iz svog vlastitog iskustva a iz svega procitanog mogu reci da se najvjerovatnije radi o kombinaciji duhovno-psihickog koktela,jer jedno slijedi drugo i obratno,i tesko je ostati normalan barem po svjetovnim pravilima kada te dotice sam Gospodin :D
Al ne boj se svaka kriza koliko god pateticno zvucalo je prilika za rast i napredak,tako da si u neku ruku, mnogima neshvatljivo,blagoslovljena u ovom trenutku.
Pozdrav u Kristu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 vel 2017 08:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Da ovo sve sta navodis je vise gledano sa psihologijskog aspekta,svaki covjek je u razlicitim fazama zivota ppdlozan promjenama,sagradjuje i mjenja svoj indetitet tj ego,meni su u mojim trenutcima najblizi govorili da sam u krizama srednjih godina.Naime,tada se covjek indetificira sa nekom ulogom,koja mu je vise ili manje vaznija,moze biti tako roditelj,supruznik,uspjesan u karijeri,bogatstvu,moze se indentificirati sa svojim poslom,hobijem,svojim ovisnostima,svojom teskom bolesti,ili sa svojim nedostatcima.Zapravo to su sve uloge(bar ove pozitivne)koje mu drustvo nalaze da su ispravne,znaci u 30. Ili 35. Godini trebas imati obitelj,dobra primanja,zdravlje,prijatelje,hobije i sad ako ti jedan ili vise segmenta toga fali nastaju problemi.Ja sam imao drukciju krizu indetiteta(bar se nadam,iako je imala primjese ovog navedenog)u kojem sam trazio ko sam i u cemu je zapravo smisao svega.Osvjestio sam u srcu da zaista jesam koliko god ima patetike da sam ljubljeno Bozje dijete,i da mi je ovaj zivot "zlatna" ulaznica za Nebo koju trebam sad za zemaljskog zivota cistiti i glancati i da mi je najveci Gosppdinov dar njegova milost bez koje sam ne mogu nista.
Zato velim da mi je ta kriza zapravo bila najveci blagoslov koju sam kao dar primio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 vel 2017 15:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Da belive lijepo :grlim te:
Ja cu se nadovezat sa par svojih iskustava.Meni je osobno bilo najgore kad sam izasao iz duhovne tane bilo spojiti svjetovni i duhovni zivot.Kako me u svijetu,ajmorec generalno,nista ne veseli svu utjehu sam nalazio u molitvama i Euharistiji.Jednostavno Bog mi je bio nespojiv sa svijetom u kojem zivim.Mislim i dan danas je ali na neki novi zdraviji nacin shvacanja.Mislio sam samo,cak i molio,da umrem da budem sto prije s Isusom,samo sam se veselio kad bi procitao kako je neki svetac kratko zivio,takodjer uvijek bi gledao na cesti osmtnice s koliko je ko preminuo.Ali svoj svojoj sebicnosti upao sam u jedan oblik molinizma(koga zanima nek progugla).Onda mi je u molitvi opet doslo:Pa kakav ces ti takav jadan i prljav pred Gospodima.Uzeo sam motiku i lopatu(duhovne vjezbe,molitvu,pokoru,sakramente)i poceo obradjivati svoj vrt(zivot).Danas se jako veselim svakim danom i on mi je uspio ako sam bar nanometar blizi Kristu.Mislim da je uz njegovu milost najveci dar koje nam je dao jest vrijeme.Vrijeme koje nam je potrebno da se sve vise obratimo.
Jest da me smatraju cudakom,pogotovo oni koji su me prije poznavali,imam puno manje prijatelja,ali s vremenom se i oni nauce pa me prihvate.
Mir u Kristu sestro. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2017 17:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Hvala ti za Rilke-a obavezno cu ga prepisati u svoj notes.
:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2017 22:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Da belive lijepo :grlim te:
Ja cu se nadovezat sa par svojih iskustava.Meni je osobno bilo najgore kad sam izasao iz duhovne tane bilo spojiti svjetovni i duhovni zivot.Kako me u svijetu,ajmorec generalno,nista ne veseli svu utjehu sam nalazio u molitvama i Euharistiji.Jednostavno Bog mi je bio nespojiv sa svijetom u kojem zivim.Mislim i dan danas je ali na neki novi zdraviji nacin shvacanja.Mislio sam samo,cak i molio,da umrem da budem sto prije s Isusom..


Oholost je zeznuta stvar.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2017 23:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
francesco1 napisao:
Da belive lijepo :grlim te:
Ja cu se nadovezat sa par svojih iskustava.Meni je osobno bilo najgore kad sam izasao iz duhovne tane bilo spojiti svjetovni i duhovni zivot.Kako me u svijetu,ajmorec generalno,nista ne veseli svu utjehu sam nalazio u molitvama i Euharistiji.Jednostavno Bog mi je bio nespojiv sa svijetom u kojem zivim.Mislim i dan danas je ali na neki novi zdraviji nacin shvacanja.Mislio sam samo,cak i molio,da umrem da budem sto prije s Isusom..


Oholost je zeznuta stvar.


To znaš iz vlastitog iskustva... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 00:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:

To znaš iz vlastitog iskustva... :D


Da, znam dosta o oholosti iz svog iskustva. Naime, smatram da sam veoma ohola osoba.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 06:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
dujam napisao:
Billy napisao:

To znaš iz vlastitog iskustva... :D


Da, znam dosta o oholosti iz svog iskustva. Naime, smatram da sam veoma ohola osoba.

Pa citaj dalje u postu da su mi ta razmisljanja i bila rezultat duhovne oholosti.Ohol san i dalje,al priznajem sad da mi je to grijeh i redovito ga ispovijedam.Pokusavam je otupit sa poniznoscu makar iz razuma ako ne mogu vec iz srca.Sv Monfort ili neko drugi nisam siguran,nabraja kreposti duse koje imamo,i onda kaze:i dodje Oholost i to sve odnese.Mislim da je ona toliko ukorijenjena u meni vise nego kod drugih da taj korijen necu nikad iscupat.Mozda sasjeci koju njezinu granu ali korijen nikako :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 07:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Billy napisao:

To znaš iz vlastitog iskustva... :D


Da, znam dosta o oholosti iz svog iskustva. Naime, smatram da sam veoma ohola osoba.


To znači da si svjestan da si grešan.
Štap radiš po tom pitanju?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 tra 2017 12:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Kako zahvaliti Isusu za danasnji dan Njegove svete muke..Gospodine,zasto si pogled svrnuo na me,znas moje nistavilo i moju bijedu.Znas da ce Tvoja Ljubav ostati neuzvracena.Stojim kraj tvog svetog groba i darujem ti samo svoje grijehe i slabosti..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 118 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 26 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr