www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 05:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 kol 2009 01:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Iz mog notesa sa facebooka kopiracu dio teksta:


20 minuta nakon prestanka pušenja:

Krvni tlak i puls padaju na normalu; temperatura ruku i stopala poraste do normalne.

Nakon osam sati:

Koncentracija ugljicnog monoksida u krvi spušta se na normalu; koncentracija kisika u krvi poraste do normalne.

Nakon dvadeset i četiri sata:

Smanjuje se opasnost od srčanog infarkta.

Nakon četrdeset i osam sati:

Završeci živaca počinju se obnavljati; poboljšava se osjet okusa i mirisa,počinje se lakše hodati.

Nakon dva tjedna do tri mjeseca:

Poboljšava se cirkulacija; kapacitet pluća povećava se čak 30 posto.

Nakon mjesec dana do devet mjeseci:

Smanjuje se kašalj, začepljenost sinusa, premorenost i ubrzano disanje; regeneriraju se pluća.

Nakon godinu dana:

Opasnost od koronarnih srčanih bolesti upola je manja nego kod pušača.

____________

– unutar 20 minuta – krvni tlak i puls se vraćaju na normalne vrijednosti

– nakon 8 sati – razina nikotina i ugljičnog monoksida (CO) opada, a razina kisika se vraća na normalnu vrijednost

– nakon 24 sata – CO se eliminira iz tijela, a pluća se počinju čistiti od katrana

– nakon 48 sati - u vašem tijelu nema više nikotina, a osjet okusa i mirisa znatno su poboljšani

____________


Toliko toga možete dobiti od života bez cigareta.



Slika

Koliko kosta vasa navika?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2009 01:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
anapaula napisao:
Leo napisao:
U hrani koju svakodnevno jedemo postoje sastojci koje nam trajno unistavaju zdravlje i od toga ljudi postepeno umiru. Manje vise ljudi znaju da se truju hranom, no tu hranu svakodnevno kupujemo i uzivamo, dapace tjeramo svoju djecu da je jedu. Svjesni svakakvih otrovnih sastojaka dok ih konzumiramo, uzivamo u njima, cesto i prekomjerno, a ono sto pretekne obicno dadnemo kucnom ljubimcu kojeg doista volimo. Cesto kad pozovemo drage nam ljude u goste, dive nam se kako smo dobro pripravili neko jelo, koje je, eto podsjecam, puno otrova i nezdravih sastojaka od kojih ljudi pomalo oboljevaju i pomalo umiru!?
Poanta ovih mojih crtica je u tome da u svom srcu ne osudjujete ljude koji puse cigarete jer bi bilo licemjerno sve dotle dok taj koji u svom srcu osudjuje drugoga, jede npr. hranu koja je nezdrava, uzivajuci u njoj, i perfidno unistava ljudski zivot.
Za one koji me nisu shvatili, ovo nije nikakvo odobrenje ni pusenju ni hrani punoj tzv. pojacivaca, punih otrova, vec tek da promislite kako olako s trnom u oku sudimo druge s trnom u oku.
Nemojte to ciniti jer tako pobijate sve dobre stvari koje ste ucinili i koje su ponistile neke vase grijehe.
Podsjecam da su u Bibliji i kod crkvenih otaca opisivani ljudi Bozji, sveci Oca nebeskog koji su u usporedbi s pusenjem radili puno gore stvari. Neki su spavali s vlastitom djecom, neki s mnogo razlicitih druzbenika, neki su ubijali, neki krali i lagali i cinili nezamislivo podmukle stvari, opijali se i drogirali. Bog je i tada za te ljude znao sto ce postati i na zemlji i u kraljevstvu Njegovu, a znate li vi za ove koji puse sto ce postati na zemlji i gore kod Boga?
Spustite se na zemlju zemljani puni grijeha jer nemate pravo nikoga ni za sto osuditi pored svojih grijeha, vec radije molite u ime svih stvorenja za spas cijelog svijeta.

krivo si shvatio Leo ,gdje vidiš osudu u svemu ovome?


Osudu u srcu vidim, sto se na pusace gleda drugacije nego na nepusace.
Ako bi se oni sto puse trebali odreci cigareta i davati taj novac onima kojima je to potrebno, zasto se to i ne cini? Slazem se, to bi bilo idealno i Bogu milo, no to se ne dogadja. Odgovor je slican kao i na pitanje zasto kupujemo nezdrave hrane, pocesto vise nego nam treba?
Nema sumnje da je pusenje grijeh po svakoj stavci, no nije li grijeh i kupovati djeci coca colu, koja je nezdrava na kvadrat. Nije li grijeh pretjerano gledati tv, posebno dopustati djeci da dugo sjede pred ekranom npr. kompjutera koji zraci ili dopustati posebno djeci ali i sebi samima duge razgovore mobitelima koji su stetni direktno za mozak.
Sve ovo sto nabrojih svakodnevno cinimo i nije dobro ni za nasu djecu ni za nas, no i dalje to svakodnevno cinimo.
Mozda sam ja to sve krivo shvatio i pretjerao, no vjerujem da ne smijemo suditi, dakle ciniti razliku izmedju jednih i drugih, jer listi nasih grijeha nema kraja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2009 03:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Leo u pravu si da listi nasih grijeha nema kraja,ali eto ovo je tema usmjerena iskljucivo prema duhanskom unistavanju organizma kojeg masno placamo da bi se unisitili i onda kao takvi jos trazimo pravdanje za nase postupke kao-"to je navika=ja se moram gusit u dimu".

I sada kada ja napisem da se ne slazem nipocemu da to covjek mora cinit sebi,ispada da sudim.

Diskutabilna je tema vrlo.Ali pokusajmo ostati na osnovama duhanskih proizvoda i konzumiranja istog.

Ja kao bivsi pusac se nisam ljutio kada neko kritizira moju "naviku",nisam se pokusao ni braniti jer nemam osnove,na svim poljima,fizickim,psihickim i duhovnim-uzivanje duhanskih proizvoda steti,niti jedan pozitivan razlog nemam navest koji bi opravdao koristenje samo JEDNE cigarete dnevno.


Danas mnogi pusaci traze razloge zasto ne mogu ostavit duvan,pa kad im se odbrusi po cinjenici da je to attack na sebe,naljute se,a to sve zato sto su kukavice kojima upravlja ta cigareta,a ne oni njom.

Mislim da je to jednako svemu onome sto upravalja nama,umjesto da mi upravljamo njima-strastima,navikama.I mnogo ih ima,i to je ta lista o kojoj govoris i koja je duga.Sto je tocno.

Ono sto moram navesti je to,a uradio sam na pocetku,da se u ovoj temi radi u duhanu,iako imamo jos mnogo raznih nevolja.

Mnogi od nas su u nekom od svojih "problema duvana".

Neko u necemu,ali nitko u nicemu-od nas stvorova.

Kada bi sutili na svaki potez brata koji pred nasim ocima ubada iglu u venu bili bi ispravni?

Kako je onda pravilno?Dati savjet - pokusati sprjeciti
ili se povuci da ne bi ispali prekoritelji.

Duvan,nije nista bolji ni opravdaniji od ubrizgavanja otrova direkt u venu,samo sto proces trovanja ide oralno i sporije dolazi do ucinka.

Tihi ubica.

Zato svaka opomena,svaki dobronamjeran savjet,prekoravanje i nastojanje da odvratimo osobu koja dim unosi u svoj oraginizam da to ne cini - je ispravna.

Osuda je kada kazemo - ..ja bio te kaznio tako ili ..Bog ce te kazniti ovako..

Ali kada savjetujemo da to pusenje nije u redu,da to dovodi do bolesti i to uplatom savkim danom redovnije i revnije nego ratu kredita svakog mjeseca i sve to protiv svojeg zdravlja pa i zdravlja bliznjih..stoga svakim savjetom i nastojanjem da to sprijecimo - cinimo dobro.

:lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2009 07:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Ljudi moji..mene moje trnje u oku bode..
i svaki pušač ima svoje razloge.. u biti to nije nikakvo opravdanje..ali um još ne može shvatiti.. netko se drži cigarete jer mu narušiše život i dostojanstvo i ubiše u njemu svaku volju .. tako da bi tim ljudima možda bilo svejedno..
Interesantno je kako su bivši pušači "glasniji" nego oni ljudi koji nisu nikad pušili.. a dok su to radili sve je bilo dobro.. ne prozivam nikoga ..to su samo moje konstatacije..
svako će doć na svoje.. pa tako i pušači..
mora se dogoditi "klik" i zato nemojte toliko prašiti okolo da se ne bi ugušili u svojoj prašini..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2009 12:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Interesantno je kako konstatiras pa se pravdas da ne prozivas.

Kazi fino..kvotaj mene to i to mislim i sta te briga,nemoj tu okolisat.

Citat:
Interesantno je kako su bivši pušači "glasniji" nego oni ljudi koji nisu nikad pušili..


Glasniji,naravno,jer bolje znam od ljudi koji nikad nisu pusili sta je to biti pusac i u kakvom "zamagljenom" stanju se nalazi onaj koji pusi.
A to prasenje..zaboravi te fazone.Bilo gdje i bilo kada gdje se povuce tema o duvanu nastupicu protiv pusenja posebno kada vidim da se traze izlike za pusenje koje nema nijednu pozitivnu stranu nego naprotiv.

Citat:
.. a dok su to radili sve je bilo dobro..


Nista nije bilo dobro.

Citat:
mora se dogoditi "klik"


Nema tu nikakvih klikova.

Tu treba samo volja i molitva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2009 13:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mozda cu i ja dobiti kritike jer cu se malo umjesat u ovu temu...
Nikada u zivotu nisam pusila -hvala Bogu-ali cigareta mi se gadi...
Smrdi mi na kilometre i kao sto kaze abandonnee,samo cvrsta
volja i molitva i nista vise...Ako imas svoj JA i cvrst karakter, moci
ces rec "U Ime Isusovo ja se SADA odricem zloduha cigarete i nikada
vise necu zapaliti" bit ces osloboden,a...jer predala,o si sve u Ime
Isusovo..Sve se moze,samo kad se hoce...Nema isprike,tesko mi je
u zivotu pa moram zapaliti,kad ti je tesko pogledaj u Kriz,pogledaj
u raspetog Gospodina i bit ce ti lakse...Cigareta,alkohol,droga i druge
ovisnosti ne ljece ranjenu dusu,samo molitva,vjera i mudrost jacaju
i tjese...Sve nas nesto i netko u zivotu gazi,svi mi imamo problema
i poteskoca,svi mi nosimo svak svoj kriz,al cigareta nije nikome u tome
pomogla,alkohol nije nikome pomogao,droga nije nikome pomogla
ali Bog pomaze.On nam daje snagu za nosnje nasih krizeva,a da bas
lijepo gleda na pusace...hmmmm...nebi rekla.Pusenje je ovisnost i
navezanost,a ovisnost i navezanost jeste grijeh-htjeli vi to ili ne...
Tako ja razmisljam ,a vi dragi pusaci ne zamjerite mi..vama od volje
hocete li pusiti ili necete...Uzdajte se u Gospodina i u Njegovo Sveto
Ime bacite te poroke...Umjkesto cigarete pogledaj na Kriz po kom
bivas spasen..Bog vas blagoslovio...A M E N !!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2009 14:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 ožu 2009 15:51
Postovi: 110
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja sam se oslobodila te ružne navike na sljedeći način,..

prije svega pročitala sam knjigu Dr. Glorie Polo "od iluzije ka istini"..ostavila je na mene veliki utisak i dan danas kad god nešto radim podsvjesno razmišljam šta o tome da kažem Isusu kad ga vidim,..

tako i s pušenjem,..ispočetka sam mislila nije veliki grijeh zapaliti tu i tamo neku cigaru s društvom,.ali onda mi prođe misao,.."šta ako me Isus, kao i Gloriu upita.. IVANA, ZAŠTO SI TROVALA SAMU SEBE, DAO SAM TI ZDRAVLJE, ALI TI GA NISI ZNALA CIJENITI, TVOJA ODLUKA DA SE TRUJEŠ NIKOTINOM JE RAVNO SAMOUBOJSTVU!!!

i stvarno, da ne daj Bože da me snađe infarkt, bolest raka pluća i dr. sl. bolesti koje su posljedica pušenja ne bih mogla kriviti nikog drugog do samu sebe, to je bio moj izbor, sama sam svoj život izložila opasnosti, uništila ga i na kraju ubila se...a svi znamo kako završavaju samoubojice!

kad god dođem u napast sjetim se toga..

ali to je tek moj klik... :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2009 14:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
ivanam napisao:
ja sam se oslobodila te ružne navike na sljedeći način,..

prije svega pročitala sam knjigu Dr. Glorie Polo "od iluzije ka istini"..ostavila je na mene veliki utisak i dan danas kad god nešto radim podsvjesno razmišljam šta o tome da kažem Isusu kad ga vidim,..

tako i s pušenjem,..ispočetka sam mislila nije veliki grijeh zapaliti tu i tamo neku cigaru s društvom,.ali onda mi prođe misao,.."šta ako me Isus, kao i Gloriu upita.. IVANA, ZAŠTO SI TROVALA SAMU SEBE, DAO SAM TI ZDRAVLJE, ALI TI GA NISI ZNALA CIJENITI, TVOJA ODLUKA DA SE TRUJEŠ NIKOTINOM JE RAVNO SAMOUBOJSTVU!!!

i stvarno, da ne daj Bože da me snađe infarkt, bolest raka pluća i dr. sl. bolesti koje su posljedica pušenja ne bih mogla kriviti nikog drugog do samu sebe, to je bio moj izbor, sama sam svoj život izložila opasnosti, uništila ga i na kraju ubila se...a svi znamo kako završavaju samoubojice!

kad god dođem u napast sjetim se toga..

ali to je tek moj klik... :roll:



..da..nije lijepo ..sebi činiti zlo..
..no nije čovjek ..robocop.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2009 14:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 srp 2009 15:14
Postovi: 54
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Abandonnee najpametnije zbori i ja se slažem sa svime što je rekaop.Živio abandonnee :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2009 15:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 ožu 2009 15:51
Postovi: 110
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote
..da..nije lijepo ..sebi činiti zlo..
..no nije čovjek ..robocop.. :lol:[/quote]


hm...da reći ću Isusu,.. dragi Isuse nisam ja robocop,..
ma ne, još bolje nek mi ta riječ bude isprika za svaki moj grijeh..

kako meni Isus po 10 božijih zapovijedi bude iznosio moje grijehe, ja ću kao ispriku reći,.. Dragi Isuse, nisam ja robocop!!

Hvala naggar, veoma mudro!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr