www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 06:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2009 09:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2008 11:36
Postovi: 170
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
[
..pušenje ne ..određuje karakter..to je samo jedna slabost..
..osoba može ostati ista ili čak bolja..
..to nema veze s pušenje..

..veći je grijeh ne vidjeti ..svog brata u potrebi..
..ja sam uvijek dao ..čvojeku koji žica za cigare i pivo..
..znam što jeto :lol:
..strast.. :lol:


E s ovim se slažem - ima zbilja gorih grijeha!!! Ja se ne smatram sad boljom osobom od kada ne pušim; samo sam sretna što sam se riješila te gluposti.

A vi dragi moji što plačete što imate taj porok; molite se da se oslobodite i oslobodit ćete se... samo treba donjeti odluku - to je tako lako, a za sve se ostalo pobrine Krist :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2009 09:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2009 22:22
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja sam bila pusac. I pusenje je grijeh. Svaki bi put to ispovijedala i osijecala se uzasno jer na ispovijedi obecam da necu vise grijesiti i onda izadjem i nabijem cigaru u usta. Sjetila sam se recenice s propovijedi "Ako stalno ponavljate isti grijeh znaci da imate odmetnika u sebi i treba ga se odreci i zapovjediti mu da vas napusti. Ja sam bila na jednom susretu prosle godine i i na obnovi krsnog zavjeta svecenik je pitao odricete li se duha pusenja i ja sam rekla odricem. Nikada vise nisam zapalila . Tad sam se odrekla i duha horoskopa i takodje ga od tada ne citam,a u novinama sam samo horoskop citala.Uz Boziju pomoc mozemo sve. Bog lijeci i drogerase tako ce puno lakse izlijeciti pusace.


A glupo je gledati na slabosti svecenika. I oni su ljudi i slabi. I znamo da mnogi puse. I ruku na srce ruzno ih je i vidjeti. Na propovijedi pricaju o porocima kako se trebamo kloniti ,a izadje iz crkve i odma zapali. To sam i ja vidjela kod naseg bivseg zupnika. Ali nasa se vjera i nacin razmisljanja ne smije temeljiti na tome ako radi to svecenik smijemo i mi. To je njegova slabost.

I grijeh je grijeh. Bio veliki ili manji mi smo zgrijesili i time povrijedili Isusa. Naravno da smo svi gresni. i ja sam. Ali se trudim maksimalno. I sebi nisam vise dozvolila da lazem u ispovjedaonici da cu se popraviti i da necu vise grijesiti. Na neke stvari nemozes utjecati. ali na cigarete mozes. Potrebna je volja i zelja i molitva naravno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2009 10:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja sam također imala taj trenutak milosti kad sam sebe vidjela s cigaretom i jednostavno je to za mene bilo više nemoguće, biti Kristova s cigaretom. I tako sam ugasila i više nikada zapalila.
No naravno da ukoliko Bog nekome i ostavi ovaj porok a čovjek moli da ga Bog istog oslobodi, to ima svoje razloge. Gore od cigarete u ustima je oholost, to je pravi siucid duše...ali iskreno govoreći dobro nije, kao i svaka neumjerenost i navezanost, ali korak po korak.... Na kraju krajeva Gospodin nas želi slobodne od svega ...pa i od hrane i vode, ono što mi smatramo da nam je potrebno za život...dok Bog vidi na tu stvar drugačije.. ON smatra dan nam je SAMO ON potreban za život... s tim mi imam problema... nedaj Bože d anam fali jutarnja kava ili novine, ili neki naši rituali... pa odmah je to užas.. navezeni smo mi svi na nešto...
POST iz srca je jedno dobro riješenje za sve nas... A trebamo samo obećati Mariji da ćemo postiti za njenu nakanu..ostalo će ona izmoliti!

Toplo vam preporučujem post i molitvu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2009 15:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 srp 2009 15:14
Postovi: 54
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja sam bivši pušač hvala dragom Bogu.Na preporuku moje prijateljice otišla sam na seminar u Tabor.To mi je bio prvi seminar u životu iako sam vjernik cijeli život.Mogu reći da mi je bilo jako stresno i da me iz korjena prodrmalo.Naravno ja sam imala svoj spisak molitva i molba i uz sve to pušila ko turko.A tamo sam našla super mjesto za pušiti ispod jednog bora ma divota.Tako seminar odmicao i došlo polaganje ruku na ovisnike ,naravno,ko hoće.Ja se mislim bili pogledam u torbu ,imam još dvi tri cigarete,ma neću kažem ja .Sutra dan otišla kući i nešto mi se ne puši.drugi dan pijem kavu i nemam potrebu pušiti i mislim ja baš dobro.Ali došao treći dan i meni se puši ja zapalila a želudac se pretvorio u čvor.Prošlo nekoliko dana ja opet zapalila a ono nema šanse.Jednostavno nije to više moje tjelo podnosilo.Hvala Isusu za to!I zato znam da je to grijeh jer me je On toga oslobodio bez moje volje.Svi u kući su mislili da se nešto foliram ali evo 5 god ne pušim i nepada mi napamet .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2009 18:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
*DINA* napisao:
I ja sam bivši pušač hvala dragom Bogu.Na preporuku moje prijateljice otišla sam na seminar u Tabor.To mi je bio prvi seminar u životu iako sam vjernik cijeli život.Mogu reći da mi je bilo jako stresno i da me iz korjena prodrmalo.Naravno ja sam imala svoj spisak molitva i molba i uz sve to pušila ko turko.A tamo sam našla super mjesto za pušiti ispod jednog bora ma divota.Tako seminar odmicao i došlo polaganje ruku na ovisnike ,naravno,ko hoće.Ja se mislim bili pogledam u torbu ,imam još dvi tri cigarete,ma neću kažem ja .Sutra dan otišla kući i nešto mi se ne puši.drugi dan pijem kavu i nemam potrebu pušiti i mislim ja baš dobro.Ali došao treći dan i meni se puši ja zapalila a želudac se pretvorio u čvor.Prošlo nekoliko dana ja opet zapalila a ono nema šanse.Jednostavno nije to više moje tjelo podnosilo.Hvala Isusu za to!I zato znam da je to grijeh jer me je On toga oslobodio bez moje volje.Svi u kući su mislili da se nešto foliram ali evo 5 god ne pušim i nepada mi napamet .


:b112: :grlim te: Bogu hvala....Hrabra si.. :b41: :b232: BtB. Dalje tako...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2009 19:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 srp 2009 15:14
Postovi: 54
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala Višnja na podršci :grlim te: Istina je da pušenje mjenja karakter tj da ga kvari i utoliko je još veći grijeh.Kad sam pušila za djeci čokoladu ili neku drugu sitnicu nekad nije bilo novaca ali za moje cigarete je moralo biti.Pušila sam po kući ne razmišljajući kako im je a oni su se bunili i to mi ništa nije značilo.Nisam imala vremena za nešto dobro i pametno ali za pušenje uvijek je moralo biti vremena.Pušenjem se gubi vrijeme ,zdravlje i novci da ne nabrajam više a što se dobiva?Osječaj ugode i to lažan jer nema nikakve ugode u onom smradu to mi samo mislimo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2009 11:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
*DINA* napisao:
Hvala Višnja na podršci :grlim te: Istina je da pušenje mjenja karakter tj da ga kvari i utoliko je još veći grijeh.Kad sam pušila za djeci čokoladu ili neku drugu sitnicu nekad nije bilo novaca ali za moje cigarete je moralo biti.Pušila sam po kući ne razmišljajući kako im je a oni su se bunili i to mi ništa nije značilo.Nisam imala vremena za nešto dobro i pametno ali za pušenje uvijek je moralo biti vremena.Pušenjem se gubi vrijeme ,zdravlje i novci da ne nabrajam više a što se dobiva?Osječaj ugode i to lažan jer nema nikakve ugode u onom smradu to mi samo mislimo.


..sjedne strane žar..
..a s druge, budala.. :lol:

.tak veli moj ćaća.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2009 11:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 srp 2009 15:14
Postovi: 54
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:

..sjedne strane žar..
..a s druge, budala.. :lol:

.tak veli moj ćaća.. :lol:




Puno pozdrava tvom mudrom ćaći ,živu istinu je rekao.Meni znaju ljudi predbacivati što ja sad filozofiram i govorim protiv pušenja kad sam do jučer čibušila a ja im kažem da baš zato imam pravo jer imam iskustvo i jednog i drugog.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2009 11:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
na pušenje gledam kao i na grijeh propusta,jer iako trujemo sebe,pokazujemo na neki način neosjetljivost na potrebe bližnjih...
jer dok lijepo trošimo novce na malo dima iste te bismo mogli uplatiti u neke karitativne svrhe,na pomoć nekome tko je gladan...
ma da je i pola cifre..od svakog pušača..skupila bi se lijepa svotica...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2009 17:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pusio 15 godina i evo ne pusim pola godine.

Kad se poteze pitanje o grijehu i koliki je to grijeh,mislim da bi svima Isus odgovorio da Mu je zao da nas gleda kako se trujemo.

Koliki je grijeh ja ne znam,ali spada u grijeh poroka i jeste napad na sebe,napad na zivot,postojanje,robovanje i jedna vrsta strasti.

Kao bivsi pusac,znam da onaj koji pusi se ne moze izvlaciti na to da ce Isus sve rijesiti,i ne samo to,nego na bilo kakve situacije u zivotu.. moramo pokazati volju da negativnost odbacimo..obicaj..naviku..bilo sto.

Nije nas Isus nemocan da ucini cudo,bilo kakvo,ali On zeli da mi ucinimo korak i bas tada kada mislimo da ne mozemo..hvata nas za ruku i vodi.


Slicno tomu,slikovito-Isusu pruzamo ruku i On pruza.Da bi je pruzili moramo biti u "zelji slobode" i praznih ruku reci:Isuse pomozi.
Ne sa cigaretom.Sto znaci,ne reci pa ici zapalit duvan-sutra.

Ali kada lezimo,pijemo kavu,dimimo i govorimo pomozi...

Zapravo kao da govorimo..Isuse ukloni trafike i tvornice duvana..i kad toga ne bude ja necu pusiti.

Isus sve moze,jasno je,ali ono prvenstveno sto nam je ostavio i nikada se ne mijesa u nju,to je nasa slobodna volja.

Odma cu rec,ja jesam prestao pusiti i danas me ne vuce uopce da zapalim,i to sve zahvaljujem Majci Mariji,a kada Njoj zahvaljujem,zahvaljujem i Isusu.Ali ono sto se nije desilo je to da sam bez borbe uspio.Ali ono sto se jeste desilo je kad sam objavio rat,tad sam ga i dobio,nisam ja zasluzan svojim snagama toliko koliko je tada u tom momentu moja molitva Mariji pocela da djeluje.

Tu je ta moc,u nasem koraku koji vodi do one osobe kakvom nas Isus sa osmjehom promatra,kako ne bi pomogao kada Mu se tim koracima priblizavamo :D

Tu se osjeti snaga molitve-snaga sa neba,ne nasa.

Nas istinski pristanak na borbu protiv zla cini to da u svemu sto ne valja i u svemu sto nije dobro za nas - imamo sigurnu podrsku i moc BDM.


Nema nicega sto ne bi mogli na taj nacin pokoriti :D

Slobodna volja, ili-nasa volja,to je ono sto nas onemogucava da uspijemo u dobru,za sebe i za druge.

A molimo - .."budi volja Tvoja"..

Njegova nije da se (O)trujemo i budemo mentalno zadimljeni godinama da ne vidimo i ne umijemo razlucivati od magle dima u mozgu i plucima prave stvari i vrijednosti zivota.

Ne budite robovi dima,nije nam tu mjesto,nase mjesto je vedrije,jasnije i veselije! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 53 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr