www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 06:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 15 stu 2006 21:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Hvala ti Jovane. BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2006 13:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 svi 2006 13:10
Postovi: 91
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U samom naslovu su navedeni moji unutarnji neprijatelji. To sam spoznao kada sam upoznao jednu djevojku koja je bila jako dobra prema meni, a ja sam bio jako loš, nisam je poštivao (rekao bih još toga, ali bojim se da ću opsovati).
Zanima me kako da se riješim toga...

Bio sam s tom djevojkom u vezi, inzistirao na spolnom odnosu (ona nije htjela), te sam ju udarao (ne prejako), psihički zlostavljao, oduzimao jioj duhovne vrednote,... Bojim se za sebe i ne mogu si oprostiti sve što sam uradio (ona mi je oprostila). U meni je to težak grijeh, te se stvarno bojim za sebe. Volio bih da mogu preći preko toga, ali... Bojim se svega...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 stu 2006 13:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
poslanik napisao:
U samom naslovu su navedeni moji unutarnji neprijatelji. To sam spoznao kada sam upoznao jednu djevojku koja je bila jako dobra prema meni, a ja sam bio jako loš, nisam je poštivao (rekao bih još toga, ali bojim se da ću opsovati).
Zanima me kako da se riješim toga...

Bio sam s tom djevojkom u vezi, inzistirao na spolnom odnosu (ona nije htjela), te sam ju udarao (ne prejako), psihički zlostavljao, oduzimao jioj duhovne vrednote,... Bojim se za sebe i ne mogu si oprostiti sve što sam uradio (ona mi je oprostila). U meni je to težak grijeh, te se stvarno bojim za sebe. Volio bih da mogu preći preko toga, ali... Bojim se svega...

Jesi li obraćen? (ne moraš meni odgovorit ako nećeš, već sebi). Nadam se da te moje pitanje ne ljuti ili da ga nećeš shvatiti nekako krivo. Stvar je u tome da znam po sebi, a i po drugima da dok si neobraćen možeš imati želju da vršiš zakon ili da budeš bolji, pošten, moralan i sl. što god želio, ali nekako uvijek padneš. Ljudi koji su neobraćeni, a da mogu prekinuti s nekim svojim porokom su iznimno jakog karaktera-npr svaka čast onome koji prestane s drogom u svojoj snazi i sl. Ali najčešće nekakav grijeh, karakter nemoguće je u svojoj snazi prekinut, a kad se obratiš dobiješ tu snagu-jest da se s nekim stvarima boriš, ali najčešće neke stvari od tebe otpadnu kao rukom maknute i to bez borbe. U svakom slučaju ako nisi moraš se obratiti. Ako je nešto i dalje toliko jače od tebe moguće da je onda problem demonske prirode i da ti treba oslobođenje. Ako si sadist Bog te i te prirode može osloboditi, samo ga zamoli. I samo to što želiš biti slobodan već je veliki korak.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 stu 2006 13:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 svi 2006 13:10
Postovi: 91
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Obracen jesam, ali sam pao prije nego što sam se obratio. Na karizmatskoj misi molio sam za svoje duhovno ozdravljenje, još ga nisam dobio (možda jer ga nisam spreman primiti...)...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 stu 2006 13:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
poslanik napisao:
Obracen jesam, ali sam pao prije nego što sam se obratio. Na karizmatskoj misi molio sam za svoje duhovno ozdravljenje, još ga nisam dobio (možda jer ga nisam spreman primiti...)...

Pa ako si sad obraćen - mislim ako si prihvati Krista kao svog Gospodara i Spasitelja i preda svoju volju Njemu i odlučio krenuti novim, Njegovim putem onda sigurna neka promjena u tebi mora biti. To sogurno već sad osjećaš u sebi, npr vjerojatno osjećaš da li bi se sad s curom tako ponašao ili ne. Prošlost se mijenjati ne može, ali sad znaš kakav bi sad bio. Me znam što si molio pod tim za duhovno ozdravljenje, ali možda ti treba neki drugi vid molitve što ja znam. Ako hoćeš detaljnije reći što te sad muči, ne što te prije mučilo možda ti mogu reći svoje mišljenje što ne mora biti 100% točno, ali pobjeda je u mnoštvu savjetnika kako kaže Biblija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 stu 2006 13:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
poslanik
citat:


KRATKI SAVJETI

Središta koja su fronte su bića - ljudi koji se odupiru zlu borbom i ljudi koji zloupotrebljavaju sve izume koji su nam dani kroz povijest da nam olakšaju život.

Ne moramo se bojati sotone, nemojmo paničariti, ponašajmo se kao da je sve normalno (kao da ga nema), kao da je Krist uz nas i šeće okolo s nama kao vodič (a mi ga vućemo za halju kao mala djeca). Znati ćemo kada trebamo reagirati, jer ovako možemo reagirati prije vremena (što vodi do fanatizma), a kako je sotona prevarant, on će to iskoristiti za nešto "pametno" (da nas zavede). Ne smijemo dopustiti da budemo fanatici, koji sotonu vide svugdje, jer iako on je svugdje, ne može vam ništa (kao da nije nigdje).

Isus Nazarečanin (Jessuah Nazarei) je iskusio trostruku kušnju sotone, i nije ju pobjedio (nije ni izgubio) kada ga je odbio. Dobio je bitku, a ne rat. Sotona je vrebao da vidi gdje će napasti (napao ga je na križu: "Bože moj, zašto si me ostavio"). Isus je pobjedio sotonu samim uskrsnućem, izdržao je bitku do kraja.

I JOŠ SAMO ZAKLJUČAK

Sotona nas ne napada često on nas napadne i vreba kada će naići slijedeća prilika. Ako mi mislimo da će nas npr. ubiti ili tako nešto, on će naš strah iskoristiti u svoju korist, jer se hrani strahom i mržnjom. Ne bi trebali da mrzimo sotonu, jer nam ne može ništa (moramo biti ravnodušni prema njegovim aktovima, radnjama i činima).

Pozdrav, nemojte zamjeriti.

ovo je tvoj citat, ne boj se poslaniče, potrebno je da najprije sebi oprostiš , a onda će ti i Bog oprostiti. Ako si katolik, a čini mi se da si se tako deklarirao, trebao bi najprije otići na ispovjed i istinski se pokajati, ovaj tvoj korak već govori da se želiš riješiti tog tereta i postati slobodan, a onda čitaj Božju riječ, idi redovito na misu, pričešćuj se, Bog te zove, širi ti ruke, blagoslivljaj tu djevojku i zahvali na njoj. Obrati se i vjeruj Evanđelju! Molit će mo za tebe. Ne boj se!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 stu 2006 13:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
i još poslaniče :grlim te: i neka te Gospodin blagoslovi i čuva!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 stu 2006 13:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Samospoznaja
Sveta bi Katarina Sijenska običavala govoriti: "Ono što ne valja s ovim svijetom upravo sam ja!"
Istina je to što ju je bila naučila kroz krv, znoj i suze, ne u samoći pustinje, već vlastita doma - u onome što je nazivala "kućom samospoznaje".

Potrebno je biti uistinu svet da bi se tako jasno upoznala istina što je mi ostali ne vidimo poradi oholosti i predrasuda.

Zla svijeta o kojima svaki dan slušamo na radiju ili gledamo na televiziji tek su izvanjsko očitovanje zla koje leži u svima nama.


Potrebno je uvijek krenuti opd sebe...
Ponekad vidim tuđe greške, a kad malo dublje u molitvi uđem u sebe, tek tada vidim koliko sam grešna, da su moji grijesi puno veći od tuđih upravo zbog mog odnosa s Bogom, jer poneke osobe nemaju toliko iskustvo, pa im se to ne može toliko niti pripsati, ali ja koja sve to znam i osjećam, mislim da nemam pravo učiniti drugome niti upola manje, jer će meni grijeh biti puno teži i kazna puno veća!
Neka mi Bog oprosti, kad neki ne mogu! :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 ožu 2007 20:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Postoje ljudi koji se boje da ne mogu primiti Bozje milosti.
Gospodin nam govori "Ne boj se!"Na tisucu mjesta u Svetom pismu Bog govori "Ne boj se!"
Unutarnji boj,neprijatelj nam vice "Boj se,boj se!"zato budimo mudri i pazimo da se oslobodimo straha jer "u ljubavi nema straha"
Drugi neprijatelj je sumnja.I cesto se pitamo "Jesam li ja to ili netko drugi"
O meni se radi,Gospodin me trazi i kusa.
Vjeruj nemaj sumnje,i nema duhovnog boja.Oni koji sumnjaju su kao valovi na oceanu.Dusa im je podijeljena i ne mogu nista ocekivati od Gospodina,
Trebamo imati vjeru koja pokrece planine.Isus nam je obecao,ako vjerujem da cemo i planine pomicati.
Sto su te planine u nasem zivotu,mozda teska bolest,neoprastanje,depresija,i mozda u nasem zivotu ima mnogo takvih planina,i duhovnog boja.
Cesto nam izgleda nemoguce doci do rijesenja,ali Bogu nije nista nemoguce.Priznajmo da sami ne mozemo nista,iskreno priznajmo svoje promasaje,i neuspjehe i cvrsto se uhvatimo za Bozji uspjeh.
Njemu je sve moguce.ISPRUZIMO SVOJE RUKE I UZMIMO BOZJE BLAGOSLOVE!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Kušnja
PostPostano: 08 ožu 2007 17:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 svi 2006 13:10
Postovi: 91
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ponekad kušnje vode ka uspjehu. Iz iskustva mogu reći kako se čovjek može osloniti samo na Boga. Bog je onaj koji vodi čovjeka. Može ga voditi po drugom čovjeku ili u molitvi/meditaciji.

Iskreno bojim se...
Jer sam pao...
Na dno dna...
Postoji velika mogučnost da izgubim sve...
Ne znam kamo da idem...
Što da učinim...
Čemu da se nadam...

Tražim Boga...
Opet mislim na sebe...
Jer mi nešto nedostaje...
To nešto me privlači...
Ispred mene je...
Ali ne mogu do toga...

Kako dalje...
Znam - nisam žrtva...
Već krvnik samoga sebe...
I drugih ljudi...

Žao mi je zbog svega zla...
Koje je izašlo mojim djelima...
Zbog svega nereda...
Iz mojih usta...
Iz mojih ruku...
Iz moga srca...

Pitam se kako dalje.- Što se tiće ljudi... sada sam sam na svijetu. Znam da je Bog uz mene, te da me s razlogom ovdje postavio. Borim se svim snagama i mislim da više ne mogu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 44 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr