www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 08 ožu 2007 18:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Poslanik, "Sto se tice ljudi,sad sam sam na svijetu",a sta smo mi TT,
jer mi nismo ljudi.Kako znas da si sam?
Ti si zalostan,i neprijatelj vjere je osjecaj zalosti.Kada si zalostan,onda dolazi i sumnja,strah i svi ostali negatibni osjecaji,Nedaj se,bori se,
budi strpljen i vjeruj(strpljenje je teze,u nekim situacijama)nego sve drugo!Predaj se Bogu,primi Njegov blagoslov i,raduj se s Njim.!
Raduj se i ti s onima koji se raduju,tuga zagorcava zivot,zalosni ljudi ne mogu uzivati zivot,cak i kad primaju obilje Bozjeg blagoslova od Gospodina.Izbaci sve neprijatelje iz tvojeg zivota.Ne dozvoli unutarnji boj,
ne daj strahu,sumnji i zalosti da se uvuku u tebe.Izbris to iz svojeg srca!
Usadi kreposti "hrabrosti,vjere i radosti,ljubavi "koje dolaze od Duha Svetoga.!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 ožu 2007 19:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Poslanice dragi, djete Bozje i mala duso kao moja sto je mala, da si sam na svijetu, ne bi imao sto jesti, jer Bog drzi one koji u svom naselju ili gradu pripravljaju hranu koja dolazi do tebe, da si sam ne bi se mogao otusirati, jer Bog drzi one koji rade u gradskom vodovodu i nadziru vodu, a i da si sam, ove internet veze ne bi bilo.
Zar ne razumijes da ti Bog ljubav, snagu, vjeru i radost ne daje direktno od sebe, vec najcesce preko ljudi. Da si sam, kao sto je Isus Krist bio ostavljen sam, srce bi ti puklo od tuge i takvu samocu ne bi mogao podnijeti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Kušnja
PostPostano: 09 ožu 2007 08:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Iskreno bojim se...
Jer sam pao...
Na dno dna...
Postoji velika mogučnost da izgubim sve...
Ne znam kamo da idem...
Što da učinim...
Čemu da se nadam...


...Mir ćeš naći , kad se prestaneš bojati..i kad prestaneš glumiti sebi
..i ljudima...
..jer u našeg Gospodina je MIR..koji ti tražiš..
.a ON TI KAŽE "NE BOJ SE JER JA SAM STOBOM"..
..da li si doista..pustio Isusa u svoje srce..ili..postoje rezerve..

Citat:
Tražim Boga...
Opet mislim na sebe...
Jer mi nešto nedostaje...
To nešto me privlači...
Ispred mene je...
Ali ne mogu do toga...


..Ti tražiš "Boga" u svojoj želji , i u onome što te privlači..
..a ti to ne možeš dobiti..pa te to ..ljuti..
..jer si sve podredio sebi..a ne Bogu..
..zar ne bi mogao iskreno reći..

"Gospodine, daj mi snage i vodi me pravim putem, jer sam ja slab
..i neznam više što da radim"


..ali onda nesmije biti ovoga"To nešto me privlači...Ispred mene je...
Ali ne mogu do toga"


.tako ćeš se suočiti s realnošću života i okrenuti stranicu svog života .na drugu , novu stranu..i biti će novih ..i boljih i sretnijih riješenja..
..jer Gospodin te neće ostaviti samoga..
..jer će ti dati , ono što išćeš..na novi način i s novim osobama..

.a za to moraš..iskreno promijeniti SEBE...

..a ona će doći i MIR..i Radost..
..a kad budeš radostan " u Gospodinu"..

..BITI ćeš svima na radost..jer ..ljudi vole imati RADOSNE prijatelje..

..one koji ti ULJEPŠAVAJU ŽIVOT a ne Zagorčavaju..


Citat:
Žao mi je zbog svega zla...
Koje je izašlo mojim djelima...
Zbog svega nereda...
Iz mojih usta...
Iz mojih ruku...
Iz moga srca


.Divno je ..što se kaješ..to je velika vrlina..no

.ISKRENO KAJANJE IZ TVOJIH USTA..MORAŠ PRETOČITI U DJELO

.jer DJELA su ono što nas ..krasi..

Citat:
Pitam se kako dalje.- Što se tiće ljudi... sada sam sam na svijetu. Znam da je Bog uz mene, te da me s razlogom ovdje postavio. Borim se svim snagama i mislim da više ne mogu...
[/quote]

..počni uživati u malim sitnicama u životu..
..raduj se svakom jutru,novom danu, običnim poslovima,
..poštuj molitvu, misu, ispovijed i pričest ,
..i riješenja će..svakako doći...u miru i s mirom..
..bez nasilja..

MIR S TOBOM


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2007 20:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Duhovni boj prati svakog covjeka,samo neki imaju manji neki veci.
Neki na manje vaznim stvarima a neki na vecim.Cesto se dogodi da i ne primjetimo kuda smo odliutali,sgrijesi ,povrijedili,loso i zlo ucinili,
jednim imenom,"sagrijesio sam"i zato sam se sakrio u provaliju.
U tom momentu jedino pomaze,ocistiti srce od mrznje,i gorcine i neprastanja.Budimo ljudi velikih ideala,ljudi velikog duha,ljudi srce puno ljubavi,ljudi s vjerom ,koja ce nas povesti u buducnost.
Posvjedocimo da je bilo tesko,ali posvjedocimo da mozemo bolje.
Pravde nikada nije bilo,niti ce je biti za ljudskog zivota na zemlji!
Zato pomirenje,i prastanje ,bez obzira na okolnosti i u kojem smjeru,
vratice na na svjetlos dana,da izadjemo iz provalije i da se oslobodimo,
duhovnog boja.
Samo "Nada",nada u zivot,nada u bolje sutra,nada u svakog covjeka,
nada u svoju Crkvu i Boga.
Sijmo pomirenje i prastanje,mudrost i ljubav,prema svakom covjeku!
Duhobni boj je ono prvo sto nam treba jest,da nas netko "Cuje",
da poslusa nasu muku,da nadjemo u toj boli,tko ce nam bit blizak,
da osjetimo ljubav i da nam nestane strah!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2007 16:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Bvb..Ja se mučim sa strahom...braćo moja i sestre,kako da se toga riješim..Jedna moja sestra,koja moli za mene,koja me vodi kroz ovo sve...jednom prilikom mi se promijenila...oči su joj potamnile,kao da se lice počelo iskrivljivati...odmaknula sam se i opet je pogledala i nije ničega bilo...nekad dok molim pogledam Isusa na križu a on kao da ima rupe u očima...čim mrak padne tako me strah uzme...to je neobjašnjivo...legnem i molim...i svjetlo ostavim upaljeno u hodniku i stalno imam osjećaj evo sad će nešto doć...neku veče sam sanjala da sam na nekoj molitvenoj i kao da su prepoznali da je tu netko nečisti,i ja se javim kao da sam ga i ja prepoznala...kad su se tom čovjeku oči pomutile ,i počeo me napadat,pa onda još neki sa plafona se počeli spuštat isto tako promjenjenog lica a ja se počela dušit,glas iz mene nije mogao izaći i tako se i probudih..I još da dodam,jedna dobra moja kuma koja je kao i ja počela se obraćat,odjednom počela opet psovat,i sve po starom...I ja došla joj jednom i opomenula je-Šta ti je?Ne psuj!A ona se skočila na noge i stala skakat u mistu i tri puta mi Isusa opsovala...A ja ostala ko ukopana.Nakon toga sam ja sve joj rekla u oči...šta radi,kako se ponaša,i doživila je stid,i vratila nam se ponovo...I kako je ovakva muka na meni,njih osam i ja deveta u utorak smo postile o kruhu i vodi za mene i moju obitelj,u srijedu smo ja i moja ta kuma išle u Međugorje,išle do Isusova kipa Uskrsnuća,preporučile se,lipo se ispovidile,velečasni nas blagoslovio,bile na sv.Misi,potom na molitvi za ozdravljenje i pošle put doma...Nakon 10 min.doživile smo saobraćajnu...Bacilo nas u livu,pa u desnu.pa opet u livu stranu i zarotiralo nas opet prema Međugorju i bacilo s puta priko kamenja smo priletili 4,5 m i pali na neke grane..Ja sam to sve svjesno doživila,kao da sam bila u nekom bestežinskom stanju...kao da je sve to bio neki usporeni snimak...I Bogu HVALA,jer nas je on spasio,i dragom Isusu i Blaženoj Mariji,ništa nam nije bilo...samo smo se malo istegle..Na autu mala šteta..Ljudi moji ,ima li itko ikakvo objašnjenje...Znam da to letanje nije bilo s Božje strane,osjetila sam to.Al znam isto da nas je Bog spasio....I da je to još jedna naša pobjeda!!!SLAVA MU


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2007 19:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Moya,kazi glasno i iskreno,"Bog nas je spasio".jer je bio s vama!
Takve stvari ti nitko nece objasniti,jedino jos jedan razlog vise
da jos vise povjerujes,i ojacas vjeru,i sljedis put koji ti Gospodin namijenio!Vjeruj iskrena srca,i prepusti se neka se vrsi Njegova volja!

Duhovni boj,je dubina covjekovog srca,i tako svaki covjek ima svoju nutrinu i vansitnu.Tako u nutrini,vodimo bitku ,jer se oblikuju razmisljanja,planovi,rijeci,govori,djela i ponasanja.A najcesce se
dugo vremena odvija,i skuplja i talozi na dno srca,dok se jednog dana ne prelije,i osjetimo duhovni boj.
....ista je kob svima,ljudsko je srce puno zla,ludost je u srcima ljudi dok zive..(Prop9,3)i tako nismo ni svjesni da zlo i nepravda nalaze se u covjekovom srcu.A bas iz nutrine srca covjekovog izlaze zle namisli,
bludnistvo,kradja,ubojstva,preljubi,lakomstvo ,opakosti,prijevara,razuzdanost,zlo oko,psovka ,oni oneciscuju covjeka.
Ta je covjekova nutrina veoma duboka i skrovita,ponekad puna zamki,
i zli planova i zelja.
Napas ,udarci iskusena,strah,nezadovoljstvo,nevjera,nepostenje,laz,sebicnost i stosta drugo,to nas sve baca na dno.Tako srce ponekad postaje slabo,duhovni boj je u njemu,ali srce moze da bude cvrsto.Tama i sljepoca za
"Duhovni zivot"opsjedaju covjekov um,isto kao i tvrdoglavost i
nesposobnost kajanja,srdzba i prevelika tuga dolaze iz srca..
...da vam je odloziti prijasnje ponasanje.staroga covjeka,koga varave pozude vode u propast,a obnavljati se duhom svoje pameti i obuci novog covjeka,po Bogu stvorena u pravednosti i svetosti istine..
Kad ljudski um primi neko neugodno i neprihvatljivo iskustvo.ako osoba ne moze izraziti svoje osjecaje bijesom ili suzama,svi negativni osjecaji odlaze u podrucje pdsvjesnog uma.Tu se cesto moramo pitati,
dali je to stvarno tako,ili ja to tako zelim da vidim.
Ako ih se ponovno ne prozivljava,ti se osjecaji nakon nekog vremena potonuti i nesvjesna podrucja uma.Jer tu smo izgubili kontrolu.a
preuzeli smo ono sto zelimo,nismo dozvolili Duhu Sv.da nas vodi i nadahnjuje.Tako cesto osoba koja pati od nekog problema,nenormalnog oblika ponasanja,sama nece biti u mogucnosti doprijeti do korijena i
uzroka toga problema,i tako moze da izgubi duhovni boj.

Duh Sveti moze u molitvi ,zrakama svoga svijetla doprijeti do podsvjesnih i nesvjesnih podrucja necjega bica i osvijetliti duboko skrivene probleme.
Duh Sveti je osoba koja nam pomaze u nasim slabonosnim trenutcima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2007 20:22 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Pa da, Bog vas je spasio. Očito je da je bio s vama. Možda vam nudi da se neke stvari okrenu u vašem životu, kao što se okrenuo auto. Bog nam govori da i mi ako se okrenemo da ćemo ostati čitavi. Nedodirnuti. Zaštičeni.

Što se tiće straha i mene je nekad patio. Nisam mogao spavati. Mislio sam o svačemu, i sam ga projecirao. Jako se bojao. Mislim da je potrebno proči detaljno kroz život, sagledati ga od početka do kraja. Od rođenja do danas. Uvjeren sam da postoji jedna situacija u životu, nakon čega je počeo. Molimo se za iscjeljenje. Za ozdravljenje duha, duše i tijela. Nakon toga glasno viknimo: ''Pa da mi je i dolinom smrti proći zla se ne bojim, jer si ti samnom''.

Neboj se moja, Isus je tvoja sretna sigurnost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2007 22:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Bvb...Hvala vam...Molim i dalje ću se moliti....Nadam se da će sve ičšeznuti ovo što me muči.. Kao što kažeš Isus je moja sretna sigurnost...On me je i pozvao nazad,da se vratim k Njemu...Isuse budi moj voditelj i moja zaštita...Hvala ti...i Slava!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2007 14:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya, ako i ne iščezne nije važno jer ti Bog može dati snage da se nosiš s time i da se boriš za Njega!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2007 15:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Isus Krist svojim ranama lijeci nase rane, ucinio je sve sto je bilo moguce po Pravdi i pravici samo da nas otkupi.
On, Pocetak i kraj svega i svih stvari, lijeci nase rane ako Mu ih predamo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 22 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr