www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 01:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 sij 2009 09:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Evo dragi moji, u raznim situacijama svjedocim Ljubav i Prisutnost naseg dragog Isusa,... i obicno budu ljudi koji su izgubili vjeru, i nekako ih dotakne taj razgovor i makne s mjesta,...

sve do neki dan,.. molitvena nam pocinje subotom u 5.30 i dogovorili smo se od 4-5 popiti kavicu sa jednim prijateljima...

i skoro pet, mi da cemo poci, kad ovaj prijatelj, koji je stvarno odlicna osoba, poceo sa: "ZASTO OVO, ZASTO ONO, TI STVARNO MISLIS,... I ZASTO ICI NA MISU???"

Na kraju nismo ni otisli na molitvenu, tu smo bili sa njima do osam,.. pokusavajuci na razne nacine pribiliziti sve osjecaje koji nam gore u srcima...

ali on je ostao pri svome: "VJERUJEM, ALI NE VIDIM RAZLOGA ZASTO ICI NA MISU? DOKAZI MI DA TREBA ICI NA MISU,.. GDJE PISE DA TREBAM ICI NA MISU? MOJ BOG JE U MENI, SA MNOM"dragi moji, svi argumenti moji nisu bili dovoljni, ni mog muza, pa sam mu navecer poslala pismo jednog teologa, ni to nije bilo dovoljno,....

pa vas molim, da mi napisete sto bi vi odgovorili na mom mjestu,...

BVB hvala


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2009 09:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ne mozes ti nikoga silom na nista natjerati...Sve si mu objasnila ,a sada moli za njega,odnosno molit cemo svi zajedno da ga Duh Sveti prosvjetli i da mu posalje dar Razuma,blagoslivljajmo takove osobe i molimo za njih jer nije on jedini ima takovih xxxy.Imam i ja u svojoj obitelji takovih koji su istog misljenja kao i taj tvoj prijatelj.ali silom nemozemo nista uciniti dok nebude Bozja volja,a Bog ima plan za svakoga od nas pa tako i za takove koji jos nisu upoznali sve Bozje zapovjedi.Molit cemo i molimo za sve svaki dan-budi bez brige. :grlim te: BtB.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2009 10:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
a vidim,.. nisam ja ta koja ce njega obratiti, i vratiti Isusu,..

vec je Isus, taj koji cini djela cudesna u svakome od nas,...

tokom cijelog razgovora, samo sam molila Duha Svetoga da me nadahne,.. i obicno mi da puno rijeci, ali ovaj put, mi je dao manje nego inace,... sad ne znam jel bilo zbog pretrpanog ambijenta u caffeu ili,... ili jednostavno do ovog srca treba polako i postupno ici i djelovati,.. obicno mi recenice lete,.. ali ovaj put je bilo drukcije,.. i trazila sam, i dalje trazim.. sto da mu odgovorim na: zasto ici na misu i zasto nije dovoljno sto ja radim kod kuce u razgovoru sa mojim Bogom,..... uglavnom, poslije sam o tom razmisljala, ovih devet dana od tada, i mislim da nije stvar samo u tome sto cu ja reci,.. dokazati,.. vec trebamo izmoliti dar Vjere za ljude poput njega,.. kojima svjedocimo Istinu,..

jer nas um nije sposoban primiti Istinu ako nema Vjere,...

pa sam se zapitala sto ja idem na misu,.. i rekoh,.. ja je trebam.. moja dusa zedja za misom.. za tim trenutkom... da prebivam u Domu Oca mojega,.. tuzna sam jer ne mogu ici na dnevne mise,.. i kad napravim iznimku, obuzme me velika radost,... ali to je osjecaj koji gori u meni,.. nije moj um,.. razum,.... vec Vjera, Ljubav, Ufanje,.. zar ne???

pa si mislim... da bi najbolje bilo,.. mjesto rasprava, i dokazivanja,.. jednostavno poceti prikazivati tu osobu nasem Isusu,.. pa nek On djeluje i privlaci,.. i nek On daruje Vjeru osobama kojima cemo mi poslije biti svjedoci neizmjerne Ljubavi,... :lol: :lol: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2009 10:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2008 21:16
Postovi: 154
Lokacija: Beograd, Srbija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lepo mu reci ovako: da u hrišćanskoj veri materija se na smatra za loše (samo njena zloupotreba), i koliko god molitva sama po sebi bila divna i sjajna, ona nam osvećuje samo dušu, dok pričešćem se osvećuju i sa Bogom sjedinjuju ljudska duša i telo (možeš to porediti sa bolesnikom koji prima transfuziju - na isti način na koji on prima zdravu krv da bi se oporavio, tako i nama Hristos da je svoje Telo i Krv da bismo se oslobodili bolesti greha). Pa mu onda napomeneš da je sam Hristos zapovedio odlaženje na mise (glava 6 Ivanovog Jevanđelja - sem naravno ako on inače ne veruje Hristu, Reči Istine). Onda, hrišćanstvo nije individualistička vera - kažemo ,,Oče NAŠ'', ne ,,Oče MOJ'', kaže se ,,gde se god trojica ili dvojica'', ne ,,gde se god samo jedna osoba skupi'', ima dvanaest Apostola (ne jedan) i tako dalje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2009 13:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Matyjesus napisao:
"VJERUJEM, ALI NE VIDIM RAZLOGA ZASTO ICI NA MISU? DOKAZI MI DA TREBA ICI NA MISU,.. GDJE PISE DA TREBAM ICI NA MISU? MOJ Bog JE U MENI, SA MNOM"

sto da mu odgovorim na: zasto ici na misu i zasto nije dovoljno sto ja radim kod kuce u razgovoru sa mojim Bogom


ne znam koliko i da li tvoj prijatelj poznaje dovoljno svu bit II Vatikanskog sabora,ali ova njegova pitanja,me uveliko podsjećaju baš na suprotstavljenost činjenici da se u odredbama i zaključcima Sabora,više vodilo,ili pak bolje rečeno isticalo duh i njegove bliže dimenzije,negoli samo slovo zakona koje je do tada na neki način imalo glavnu "ulogu",a koje se tvoj prijatelj ne želi baš pridržavati,da li namjerno ili s čistom nakonom,njemu na savjest...

no vjerujem kako ovakova tvrdnja nigdje ne postoji što se tiče II VS,ako se kani držati samo "duh"a ne priznavatti Crkvene propise,tada on i nije pripadnik RKC,ili je pak odmetnuo se,ili je pak previše na liniji protestanskih i drugih denominacija koje iz njegovih pitanja čak možemo i malo prozrijeti..

ako je vjernik,a postavlja pitanja,možemo kazati da je normalno jer svi mi se nađemo u situaciji kada nas nešto muči i želimo dobiti kakav takav odgovor na nejasnoće...naša Crkva je donijela određene propise kojih smo dužni s e pridržavati, jer je očito to korisno i dobro za naš duhovni rast...a zašto je donijela propis da se obavezno mora prebivati na nedjeljno misi i svetkovinama(slovo zakona)?

svi smo mi draga Maty,samo stvorenja,znači stvoreni smo od Nekoga,a vjerujem da si to stotinu puta čula,da je prva dužnost stvorenja(ovdje mislim na ona kojima je Bog utkao razum i volju)veličati i hvlaiti svoga Stvoritelja...vjerujem d a ćeš se složiti,a gdje bolje i više možemo hvaliti i slaviti svoga Stvoritelja,negoli na sv.misi...pa zar nam nije on sam ostavio testamentum...ovo činite meni na spomen!

e za sada bi to dobro bilo,shvatljivo i razumljivo,ukoliko bi tvoj prijatelj bio na "liniji"(milost,dar vjere)...no njega tište i muče neka pitanja,a to je da je čovjek itekako svjestan dara slobode koje mu Bog podari,a ta slobodna volja se itekkao dade zloupotrijebiti,a često se to i čini,i eto nas na skliskom terenu...

gotovo svi naši grijesi koje počinismo i činimo,proizlaze iz te zloupotrebe slobodne volje...jer naša pala narav, takva kakva je,mnogi od nas,gotovo sam siguran velika većina,uopće ne bi dolazili na sv.misu kad se to od nas ne bi tražilo...upravo u tom segmentu,naša Crkva nam čini i daruje veliku uslugu,kada inzistira da prebivamo na sv.misi,jer nas spašava od naše linjenosti i inertnosti,koji su prvi preduvjet,d a zapadnemo u malodušje i indiferentnost vjere,što je vrlo opasno za svakog vjernika...

učiteljstvu naše Crkve bi bilo daleko lakše, kada te propise ne bi uopće donosila,da nas tim aktima ne "prisiljava",ali s obzirom d a itekako dobro poznaje osjećaj za stvarnost i našu ljudsku narav,dobro je da to čini,tako i na takav način..


Citat:
a vidim,.. nisam ja ta koja ce njega obratiti, i vratiti Isusu,..

vec je Isus, taj koji cini djela cudesna u svakome od nas,...


ovo što ti kažeš dijelom bih s e "složio",ali ne zaboravi da imaš mandat odozgo,da svaku "zalutalu"ili pak da neuka poučiš i privedeš natrag u "stado"jer Bog traži našu suradnju u svemu...mi kao njegovi vjeronosci,dužni smo i imamo zapovijed od samog Gospodina..."Idite po svem svijetu. Sve narode učinite mojim učenicima. "stoga,nije potrebno ulaziti u velike rasprave,nikako u polemika,već imamo dovoljno materijala koja su nam dana,da možemo blago,strpljivo i s ljubavlju nastupiti prema svakom bratu,sestri,a ukoliko nikako ne ide i tu nam je rečeno..."otresite i krenite dalje"...(malo karikiram,ali ponekad treba biti i odlučan i čvrst u vjeri,a nikako patetski raspoložen da se ne bi nedaj Bože netko uvrijedio,jer ne radimo za plaću,već iz ljubavi prema Kristu i bratu svome,dok brat želi,kuca,traži,moli...

i ne treba čekati i gledati,dok On privlači i djeluje,a tek onda da mi budemo svjedoci te neizmjerne Ljubavi..dapače,prije svega i svakog Božjeg zahvata, trebamo stalno pokazivati i djelovati i biti spremni se darovati do kraja...jer ako on ili bilo tko drugi,imalo ima u sebi ispravne savjesti,vjeruj mi draga moja Maty,nitko na iskrenu pruženu Ljubav,neće ostati ravnodušan...upravo suprotno,itekako ako iskreno traži,naći će pravi i odgovor i smisao svega...

evo samo nekoliko odlomaka iz SP,koja nam govore o Euharistiji...

1 Kor 11
23Doista, ja od Gospodina primih što vama predadoh: Gospodin Isus one noći kad bijaše predan uze kruh, 24zahvalivši razlomi i reče: "Ovo je tijelo moje - za vas. Ovo činite meni na spomen." 25Tako i čašu po večeri govoreći: "Ova čaša novi je Savez u mojoj krvi. Ovo činite kad god pijete, meni na spomen." 26Doista, kad god jedete ovaj kruh i pijete čašu, smrt Gospodnju navješćujete dok on ne dođe. 27Stoga, tko god jede kruh ili pije čašu Gospodnju nedostojno, bit će krivac tijela i krvi Gospodnje.

Iv 6
50Ovo je kruh koji silazi s neba: da tko od njega jede, ne umre. 51Ja sam kruh živi koji je s neba sišao. Tko bude jeo od ovoga kruha, živjet će uvijeke. Kruh koji ću ja dati tijelo je moje - za život svijeta."

Iv 6
27Radite, ali ne za hranu propadljivu, nego za hranu koja ostaje za život vječni: nju će vam dati Sin Čovječji jer njega Otac - Bog - opečati."

Mt 26
26I dok su blagovali, uze Isus kruh, izreče blagoslov pa razlomi, dade svojim učenicima i reče: "Uzmite i jedite! Ovo je tijelo moje!" 27I uze čašu, zahvali i dade im govoreći: "Pijte iz nje svi! 28Ovo je krv moja, krv Saveza koja se za mnoge prolijeva na otpuštenje grijeha.

Lk 22
19I uze kruh, zahvali, razlomi i dade im govoreći: "Ovo je tijelo moje koje se za vas predaje. Ovo činite meni na spomen." 20Tako i čašu, pošto večeraše, govoreći: "Ova čaša novi je Savez u mojoj krvi koja se za vas prolijeva."

1 Kor 10
16Čaša blagoslovna koju blagoslivljamo nije li zajedništvo krvi Kristove? Kruh koji lomimo nije li zajedništvo tijela Kristova? 17Budući da je jedan kruh, jedno smo tijelo mi mnogi; ta svi smo dionici jednoga kruha. 18Gledajte Izraela po tijelu! Koji blaguju žrtve nisu li zajedničari žrtvenika? 19Što dakle hoću reći? Idolska žrtva da je nešto? Ili idol da je nešto? 20Naprotiv, da pogani vrazima žrtvuju, ne Bogu. A neću da budete zajedničari vražji.

Dj 2
42Bijahu postojani u nauku apostolskom, u zajedništvu, lomljenju kruha i molitvama.


eto draga Maty,ovako na brzinu par refleksija,a tebi želim da i nadalje budeš ovako divna i marni djelatnik u Očevu vinogradu...Božji blagoslov bio nad tobom i svim tvojima,a napose neka Duh Gospodnji,pohodi i prosvijetli tmine u tvom prijatelju,koji će vjerujem družeći se i nadalje s tobom i tvojim suprugom,ubrzo to i shvatiti(jer si kazala d a je inače divna osoba,a i to je ponekad dovoljno da Duh djeluje,ali onda kada on to želi i hoće!) :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 sij 2009 13:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 sij 2008 10:51
Postovi: 17
Lokacija: Trnovec
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čovjek koji je redovito išao u crkvu napisao je novinarski članak u kojem se požalio da nema smisla ići u crkvu svake nedjelje: „Išao sam u crkvu 30 godina i u tom vremenu čuo sam 3000 propovijedi. No, ne sjećam se ni jedne. Zbog toga smatram da je ići u crkvu gubljenje vremena.“ Javljali su se mnogi, raspravljali, izricali svoje mišljenje. Jedan je čovjek rekao: „Oženjen sam već 30 godina. U tom je vremenu moja žena napravila oko 32 000 jela. No, ne sjećam se ni jednog jelovnika u potpunosti. Ali me svaki obrok hranio i davao mi snagu. Da mi moja žena nije spremala hranu, fizički bih bio mrtav. Također, da nisam išao u crkvu duhovno bih bio mrtav.“

Što kažete na ovu priču?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 sij 2009 15:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
:b112: Super prica :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 sij 2009 18:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Markiću,bravo izvrsna priča i poučna :grlim te:

ajmo malo ponoviti... :roll: ....iako Matyn prijatelj nije možda direktno pitao,ali očito je smjerao na pitanje,ma koji smisao ima sveta misa?

Slika

ovako...Luka piše.."Ovo činite meni na spomen"...zbog tih riječi sv.Pavao inzistira..

1 Kor 11
26Doista, kad god jedete ovaj kruh i pijete čašu, smrt Gospodnju navješćujete dok on ne dođe.

1 Kor 11
27Stoga, tko god jede kruh ili pije čašu Gospodnju nedostojno, bit će krivac tijela i krvi Gospodnje. 28Neka se dakle svatko ispita pa tada od kruha jede i iz čaše pije. 29Jer tko jede i pije, sud sebi jede i pije ako ne razlikuje Tijela.


daklem,ovdje je vrlo razvidno,da sam Isus Krist nalaže apostolima da čine ono što je on učinio!a što je to učinio??ne samo da je posvetio,već je promjenio supstanciju(suštinu)kruha u svoje vlastito Tijelo i supstanciju vina u svoju Krv!stoga,svi smo učili na vjeronauku,da Žrtva sv.Mise,nije ništa drugo,doli posvećenje Tijela i Krvi Isusa Krista,kao i dar Bogu istog tog božanskog Tijela i iste božanske Krvi,na spomen Gospodinove smrti!

prema tome,u samoj svetoj misi,naša Katolička Crkva čini,ono isto što je sam Isus naložio svojim apostolima...i kada svećenik izrekne riječi koje je Krist izrekao na Posljednjoj večeri,iste te supstancije kruha i vina ,pretvaraju s e u pravo Tijelo i pravu Krv Kristovu...to je isti način na koji se on predao uoči muke,istom se sada predaje preko svojih svećenika..istom tako, kako je apostolima dao svoje tijelo i svoju krv,isto tako u svetoj misi svećenik blaguje Tijelo i Krv Kristovu i daje ih nama vjernicima,naravno onima koji to žele i koji ispunjavaju za to propisane uvjete...

vrlo je važno znati,da sv.misa nije nikakova drugačija žrtva od one prinesene na Kalvariji..tamo se uistinu dogodila krvna žrtva onoga koji se žrtvovao,a pod misom se sama žrtva na nekrvan način prikazuje i predaje preko svojih svećenika...

ne znam da li je potrebno više što objašnjavati,ali ako mnogi ovo ne shvaćaju i ne žele prihvatiti,tada je to veliki problem i zadire u samu bit osobne (ne)vjere....sveta misa je, za nas svakoga vjernika,posadašnjenje Žrtve na križu koja je na Kalvariji izvršena jedno i za sve vijeke vjekova,daklem zauvijek!evo što o tome piše KKC....

1341 Kad Isus trazi da se njegovi cini i rijeci ponavljaju "dok on ne dodje" (1 Kor 11,26), ne trazi to samo zato da se sjecamo njega i onoga sto je on ucinio. On smjera na liturgijsko slavljenje, po apostolima i njihovim nasljednicima, spomen-cina Krista, njegova zivota, smrti, uskrsnuca i posrednistva kod Oca.

1342 Od pocetka je Crkva bila vjerna Gospodinovu nalogu. O Crkvi u Jeruzalemu kaze se: Bijahu postojani u nauku apostolskom, u zajednistvu, u lomljenju kruha i molitvama. (...) Svaki bi dan jednodusno i postojano hrlili u Hram, u kucama bi lomili kruh te u radosti i prostodusnosti srca zajednicki uzimali hranu (Dj 2,42.46).

1343 Krscani su se sabirali "da lome kruh" narocito "u prvi dan tjedna" (Dj 20,7), to jest u dan Gospodnji, dan Isusova uskrsnuca. Slavlje se Euharistije od onih vremena nastavilo sve do nasih dana, tako da ga danas nalazimo svugdje u Crkvi, s istim osnovnim ustrojstvom. Ono ostaje srediste zivota Crkve.

1344 Tako, iz slavlja u slavlje, navjescujuci Isusovo vazmeno otajstvo "dok on ne dodje" (1 Kor 11,26), Bozji narod na hodocascu "uskom stazom Kriza stupa" prema nebeskoj gozbi kada svi izabrani budu sjeli za stol u Kraljevstvu.


s poštovanjem,
Ljubi i čini što hoćeš! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2009 22:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Kada bi covjek htio malo razmisliti shvatio bi kako se na Svetoj Misi pruza prilika kakva se nigdje drugdje ne pruza. Rijec je o zrtvi koja se podnosi za grijehe svijeta. Zrtva je On, Isus Krist Gospodin.
Sto nebo cini kad se sam Bog zrtvuje za covjeka? Cijelo je nebo uz Boga Sina, svi andjeli, kerubi, serafi, arhandjeli, jedan cijeli nama nevidljivi svijet prisustvuje tako velikom cinu za nebo i zemlju. Sto mislite gdje su Blazena Djevica Marija i rodjakinja joj Elizabeta, gdje je sv. Ante, gdje apostoli i svi sveti nepoznati i poznati u trenutku kada se sve to dogadja?
Njihov Bog, njihov smisao zivljenja i postojanja zrtvuje sebe, prinosi se za otkup. Otkupljuju se duse, svaka vrijedna nama nepojmljivo koliko. Prinosi se dakle najveca moguca zrtva koja brise grijehe svakog covjeka i svijeta, ako se to u istini zatrazi. Zrtvuje se Tijelo i Krv koje se za ljude predalo, Jaganjac, najneviniji, jedini koji moze i jedini koji se odazvao pozivu Ocevom kad je pitao 'Koga da posaljem', tko da spasi Njegov narod.
Dio Mise u kojem se prinose darovi poseban je trenutak. Prilika da se cijelog sebe i sve ljude polozi u Bozje ruke i prinese, odnosno prepusti andjelima da odnesu na oltar. Radostan i ponosan je taj andjeo koji od svoga povjerenog ima sto odnijeti na oltar.
To se dogadja s jedne strane. U isto vrijeme na istom mjestu, s te druge strane, dogadja se da ljudi nezainteresirano borave na Misi, ili u boljem slucaju da su zainteresirani ali ne znaju sto se trenutno dogadja. Nesvjesni da se cudo dogadja, nestrpljivo pogledavaju oko sebe. Ovo je tek blazi opis s obzirom da ima onih koji pricaju, nedolicno se oblace, zvacu zvake, citaju novine...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2009 00:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Cijelo je nebo uz Boga Sina, svi andjeli, kerubi, serafi, arhandjeli,

Sta je ovo sto sam podebljao Leo.Ko su Kerubi i Serafi?
:roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 58 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr