www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 13:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Duhovna obnova
PostPostano: 05 ožu 2010 10:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ožu 2010 21:22
Postovi: 191
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji tt-ovci.,zanimaju me vaša iskustva nakon duhovnih obnova.,koliko su utjecale na vas i koliko ste se mijenjali poslje njih?Jeste li bili u kušnjama.,napastima friško poslje njih?evo.,unaprijed hvala na svim vašim razmišljanjima i svima skupa puno božjeg blagoslova želim...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2010 14:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
cudim se sta nitko do saa nije odgovorio na ovu temu... :(
pomalo tuzno....

ja sam ti draga moja do prije 3 godine redovito isla na duhovne obnove.
Kada su me doktori otpisali, majka me povela za ruku i odvela vlc.Radigovicu, poslije je slijedio Smiljan, pa onda opet Radigovic i tako kombinirano...
uvijek kada sam dolazila na te susrete, bila sam nekako uzbudena, puno ljudi, nekako nervoza u srcu u smislu sta ce se dogoditi, kako ce sve na kraju ispasti....
za vrijeme obnove, Bogu hvala, sam se osjecala kao da svake sekunde dio mog tereta odlazi s mojih leda, ponekad sam plakala, ponekad sam se smijesila i zahvaljilvala...
ali svaki put sam se vratila svjezija, boljeg osjecaja i mirnija...

duhovna obnova mi je oduvijek davala osjecaj mira, sigurnosti i hrabrosti
i zao mi je sto sam prestala ici na duhovne obnove..
jer sam smatrala da mi nije potrebna, da u zivotu imam sve: zdravlje, srecu, ljubav, mir, molitvu...
ispalo je da i nije sve bas tako pa eto... jedva cekam sutrasnju duhovnu obnovu vlc.Radigovica..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2010 15:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
a gdje je duhovna obnova vlč. Radigovića?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2010 15:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
:grlim te: :grlim te: :grlim te:

Za mene je Duhovna Obnova nesto najljepse sto postoji u mome zivotu...
Tu odmorim svoje zivce i nadem svoj duhovni mir.Prva duhovna obnova
bila je prije pet godina tu u Münchenu i vodio ju je Fra. Ivo Pavic.Tada to
jos nisam mogla razumjeti i bila sam jako iznenadena.Kad su ljudi padali
u pocivanje Duha Svetoga ja sam imala neku tremu i nisam pala.
Prvi sam puta tada saznala za mnoge grijehe koji prouzrokuju nase bolesti.
Mnogo toga nisam mogla razumjeti ,ali kad sam drugi puta bila tri dana
kod Patera Linica u Samoboru tada sam vec jako dobro razumjela puno toga
i cak sam pozeljela ostati.Tada sam dozivjela snagu u silu Duha Svetoga
i prvi puta i ja pocivala u toj ljepoti Bozjeg Milosrda.Od tada hodam
barem dva puta godisnje na Duhovne Obnove .Mada sam svjesna toga da
je Isus prisutan u svakom Tabarnakulu u svakoj Crkvi i svaki dan u mome
srcu ali zatreba ponekad duhovni mir kojeg nalazim bas na tim Duhovnim
obnovama.Svakome bi preporucila otici,a svi ti nasi dragi Karizmatici
mole i rade na isti nacin i po istom Duhu.Isus preko njih ozdravlja
svaku osobu koja se preda sili Duha Svetoga.
Cilj svega toga je da ne prestanemo moliti,vjerovati i dalje ici barem
jednom godisnje a ako nam se pruzi prilika i vise puta.
Sto je jos od velike vaznosti svega toga je zahvaljivanje Isus za sve
sto smo primili,jer mnogi samo mole ,a zaborave zahvaljivati.
Na Duhovnim obnovama se vise otvorimo pa primimo i mnoge Darove,
kao sto je Dar jezika,Dar prorostva,dar tumacenja jezika i druge Darove
koje nam je Isus pripremio.Dobro se je ukljuciti i u molitvene
zajednice tako da jacamo u vjeri i jos vise dobivamo snagu
Duha Svetoga.Meni su Duhovne Obnove zaista nesto predivno i Bogu hvala
da postoje.Idite pa vidite...BvB.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ožu 2010 15:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Diva grabovčeva napisao:
Dragi moji tt-ovci.,zanimaju me vaša iskustva nakon duhovnih obnova.,koliko su utjecale na vas i koliko ste se mijenjali poslje njih?Jeste li bili u kušnjama.,napastima friško poslje njih?evo.,unaprijed hvala na svim vašim razmišljanjima i svima skupa puno božjeg blagoslova želim...


Ja sam ti prvi put bio na duhovnoj obnovi u Ciboni koju je vodila zajednica Dobri Pastir. Bio je 4. mjesec mislim 2007. ili 08. nisam siguran. Uglavnom prije toga sam na netu dosta čitao o karizmatskim susretima, pratio sam redovno emisiju Riječ Života na OTV-u, gdje sam isto dosta saznao o karizmama i samom pokretu doduše ovo su bili pentekostalci. I ništa čuo sam da je u Ciboni susret i rekao moram vidjet to uživo. Kažem ja staroj da idem dan prije a ona meni da jesam ja normalan, šta kao izvodim nonstop s vjerom. Drugi dan veli ona ide sa mnom. Pojma nisam imao jel slobodan ulaz ili nije, al rekoh moram to vidjet. Dođemo tamo i gro ljudi već unutra. Pitamo čuvara do kad to traje veli on do 9, a došli smo u pol tri. Ja mislio da se zeza. I šta reći ono uđem u dvoranu, sve puno, to nisam očekivao, i kad je počelo baš sam se super osjećao. Prvi put doživio takvo gromoglasno slavljenje, radost, toplinu, strah. Tema je bila Gospodine izvadi mi srce od kamena i daruj mi srce od mesa. Kad je počela molitva za oslobađanje odjednaput vrištanje, stara u strahu pita šta je ovo. Onda poslije vrištanje po cijeloj dvorani pa nekakvo hiholjenje koje kao da je išlo u krug (ne mogu drugačije objasniti) Onda se neki tip iza nas poče gušiti kao da povraća ali nije ništa povratio i tako deset petnaest minuta dok ga nisu otfurali negdje. A žena iz prve pomoći krene prema njemu a ja gledam ženu i čudno izgleda. Poslije je Lončar došao i nešto pričao o desetini i kako karizmatici bi trebali davati desetinu i onda je molio za ozdravljenje. I na kraju svjedočanstva. Prije tog susreta nisam redovno išao na misu jer mi je bilo dosadno, poslije sam rekao da moram barem nedjelju redovno na misu i da se moram ispovijediti. Sad kad razmislim čini mi se da su neke stvari tamo bile naštimane, čudno zvuči al ne znam kak bi to drugačije objasnio. Poslije toga je Dobri Pastir imao susret u Velikoj Gorici na koji nisam išao jer je bilo vruće, vruće (ljeto) i poslije toga su dobili zabranu da po dvoranama organiziraju susrete. Uglavnom dojmilo me to slavljenje i emocije jer sam dotad misu doživljavao suhoparnom i bezveznom. Drugo svidjelo mi se Radigovićevo propovijedanje, a Lončara sam jedva razumio šta je pričao. Uglavnom nevjerovatno iskustvo. Bio sam poslije pod dojmom barem tjedan, dva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2010 17:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ožu 2010 21:22
Postovi: 191
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Drago mi je da ste se javili sa svojim iskustvima.,jer vjerujem da nas je većina bar jednom bila na duhovnoj obnovi...Ja sam bila nekoliko puta kod fra Ive.,ali mi se nekako "otvorilo" nakon Tabora.,zahvalna sam Bogu na tome iskustvu i na predivnom fra Zvjezdanu,koji me svojom blagošću i poniznošću "osvojio".Mislim da su nam svima potrebne te duhovne obnove.,kao neka vrsta duhovne higijene.,da se "očistimo"iznutra..Želja mi je otići kod vlč.Sudca.,evo nadam se da će se i to ostvariti,iako znam da on većinom s braniteljima radi i da se preko njihovih udruga tamo najlakše dolazi..
"OZDRAVI ME BLAGOSLOVI ME ISUSE,SNAGOM LJUBAVI OSLOBODI ME ISUSE..."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2010 18:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Aleluja napisao:
a gdje je duhovna obnova vlč. Radigovića?


Sutra u 17 sati u novoj zgradi PBZ banke u radnickoj u zagrebu.
inace, to je kao obnova za djelatnike PBZ banke, ali znam puno ljudi kjoi dodu tamo i slobodno udu a nisu djelatnici PBZ-a


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2010 18:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 kol 2009 21:51
Postovi: 110
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I meni je jako drago što ste otvorili ovu temu!! :lol:Već neko vrijeme imam veliku želju poć na duhovnu obnovu kod patera Linića i evo Bogu hvala,ove dane sam uspjela sve dogovoriti i ako Bog dragi dopusti od 22.-25.03 smo u Taboru!!!Najzanimljivije od svega je što sa mnom ide i moja prijateljica koja je nevjernica.BOŽE,HVALA TI ZA TO :a1250: Za drugu prijateljicu nevjernicu još nije sigurno da li će ići,jer joj šef pravi problem,ali njoj se ide :?: :!: Svaki dan molim za njihovo obraćenje i jako,jako se veselim toj duhovnoj obnovi. :lol: Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ožu 2010 20:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
Tema je bila Gospodine izvadi mi srce od kamena i daruj mi srce od mesa.


Da,sjećam se..to je bio travanj 2007.godine.
Tada sam bila prvi puta na duhovnoj obnovi.."dovukla" me mama..u to vrijeme ona i tata su se obratili..a ja sam počela razmišljati o vjeri,o Bogu,o Crkvi,u što ja to uopće vjerujem i zašto.itd...
nakon tog susreta mogu reć da sam se počela,hvala Bogu,kretat Isusovim putem!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2010 21:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Imala sam priliku sudjelovati na duhovnoj obnovi Zlatka Sudca,bila sam u prilično teškoj životnoj situaciji.Osijećala sam se predivno za vrijeme same obnove molitve pjevanja,klanjanja..Osijećala sam da nisam sama u svemu tome da je Isus tu uz mene.Preporučila bi svima koji imaju priliku biti nazočni na duhovnoj obnovi da to nikako ne propuste,čovjek puno toga dobroga nauči,svakako će se osjećati bolje.

Bog vas blagoslovio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 76 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr