www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 19:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 06 ruj 2010 08:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Evo link http://www.kristofori.hr/hr/iccrs.html pa koga zanima može pročitati sve vezano za Katoličku karizmatsku obnovu.

Također na ovoj stranici možete skinuti i Statut ICCRS-a tj. Međunarodne službe katoličke karizmatske obnove čije je sjedište u Vatikanu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ruj 2010 13:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 tra 2009 13:18
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala


Rijetko pišem nešto na forumu, ve? ve?inom samo ?itam. Jednostavno sam morao nešto napisati vezano uz ovaj post.

Ovaj ?ovjek što iscjeljuje ljude na ovom videu je moj bivši kolega kvarta s kojim sam dijelio dane moga djetinjstva i dio studiranja, sve do onoga trenutka kada se odselio u drugi kvart u ZGu. Prošli smo sve što loši momci prolaze, raznorazna pijan?evanja, djevojke, tulumarenja, (?inili smo mnoge loše stvari, mnogi bi se sablaznili da ih ovdje navodim, a na koje mi se danas i od same pomisli povra?a) itd.., da bi jednog dana ?uli da se može biti u Milanu za Novu godinu preko Taize-a za samo 400 kn. Tom zgodom smo se „vratili“ u crkvu, krenuli smo sa vjeronaucima, ja sam krenuo i u crkveni zbor. Bilo je u tu i verbalnih konflikata sa Sve?enikom za vrijeme vjeronauka. ?esto je na svoj na?in tuma?io Bibliju, a naravno što se sve?eniku nije svidjelo, te su se tu razišli. Mislim da je to jedan od razloga što je prešao u ovu sektu. Nadam se da ?e se jednog dana vratiti pravoj vjeri, tj. u Katoli?ku crkvu. Znam da nikoga ne treba suditi, ali kad nekoga znate onako malo više, od njegove obitelji, osobnih problema koje ne bi htio stavljati na ovaj forum, pa ga sada vidite u ovakvom izdanju, jednostavno ne možete vjerovati svojim o?ima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ruj 2010 14:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
samo Tvoj napisao:
Ovaj čovjek što iscjeljuje ljude na ovom videu je moj bivši kolega kvarta s kojim sam dijelio dane moga djetinjstva i dio studiranja, sve do onoga trenutka kada se odselio u drugi kvart u ZGu. Prošli smo sve što loši momci prolaze, raznorazna pijančevanja, djevojke, tulumarenja, (činili smo mnoge loše stvari, mnogi bi se sablaznili da ih ovdje navodim, a na koje mi se danas i od same pomisli povraća) itd.., da bi jednog dana čuli da se može biti u Milanu za Novu godinu preko Taize-a za samo 400 kn. Tom zgodom smo se „vratili“ u crkvu, krenuli smo sa vjeronaucima, ja sam krenuo i u crkveni zbor. Bilo je u tu i verbalnih konflikata sa Svećenikom za vrijeme vjeronauka. Često je na svoj način tumačio Bibliju, a naravno što se svećeniku nije svidjelo, te su se tu razišli. Mislim da je to jedan od razloga što je prešao u ovu sektu. Nadam se da će se jednog dana vratiti pravoj vjeri, tj. u Katoličku crkvu. Znam da nikoga ne treba suditi, ali kad nekoga znate onako malo više, od njegove obitelji, osobnih problema koje ne bi htio stavljati na ovaj forum, pa ga sada vidite u ovakvom izdanju, jednostavno ne možete vjerovati svojim očima.


Mislim da je to njihov pastor u Varaždinu.

Nisam ovaj zadnji dio shvatio šta ne možeš vjerovati kakva je promjena na tom čovjeku, kao neobjašnjivo je postao bolji. Jel to misliš???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ruj 2010 23:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Dalmatinac napisao:
Da li je itko od vas možda pogledao video jednog ateiste koji se predstavio kao pastor i organizirao duhovne obnove na kojima je ljudima polagao ruke na glavu i ovi su "padali u duhu".Nažalost link sam izgubio i ne mogu ga više pronaći.


Fran26 napisao:
Nisan ali bi rado vidija,daj se potrudi brate pa nađi to i stavi ovde. :).


Nisam uspio naći video, izgleda da je izbrisan sa youtuba.Gledao sam to prije skoro dvije godine.Našao sam nešto slično tome, a priča je o šarlatanu kojeg je raskrinkao James Randi.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q7BQKu0YP8Y[/youtube]

http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Popoff

Kako idem stariji počinjem biti kritičan i skeptičan prema svemu.Kao mlađi sam se oduševljavao čitati o velikim čudesima koja se događaju na duhovnim obnovama, ali evo godine prolaze, a ja ne mogu reći da osobno poznam bilo koga tko je stvarno ozdravio od neke teške bolesti, a da to nije bilo privremene prirode.Sve mi je to tokom godina unosilo sumnju u moju vjeru i teško mi je vjerovati da je sve to što se događa na duhovnim obnovama plod autosugestijske reakcije.
Zadnji put sam bio na duhovnoj obnovi prije skoro dvije godine u Zadru u crkvi Kraljice mira kod Don Bolobanića.Nisam bio na polaganju ruku jer je bio veliki red, a nije mi se zapravo dalo toliko čekati.Atmosfera te stvarno ponese, ono prepuno mladih,ljepo se pjeva i slavi Krista... ali baš je tu problem, jer što mi to sve vrijedi ako idem tražiti svoju vjeru koju ću bazirati na tim trenutcima emocionalnog ushita kad ću opet kad se to slegne ostati onaj sumljičavi...
Duhovna obnova je po meni dobra u smislu da te potakne na razmišljanje i traženje Boga, a loša zato što kod nekih stvori navezanost na te susrete.
Npr.bilo mi je glupo kad sam pročitao u SD što je izjavio jedan poznati laik, koji je rekao da na duhovnim obnovama neki koji su se bavili praksama kao što su:joga, reiki... poput žaba skakali četiri metra u vis.Mislim u današnje vrijeme modernih tehnologija da nigdje ne postoji zabilješka takve jedne manifestacije.Još ćemo početi viđati leteće medvjediće...
Opet, molim se i nadam da ću u svom životu doživjeti živoga Boga i da ću znati u dubini svoga bića da to nije plod nikakve moje sugestije, umišljenosti, da je to jednostavno to, a tad ću rado svjedočiti o tome na TT-u.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 ruj 2010 23:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
johnny 5 napisao:
Nisam ovaj zadnji dio shvatio šta ne možeš vjerovati kakva je promjena na tom čovjeku, kao neobjašnjivo je postao bolji. Jel to misliš???


samo Tvoj napisao:
Nadam se da će se jednog dana vratiti pravoj vjeri, tj. u Katoličku crkvu. .



Čisto sumnjam Johnny da je mislio da je ovaj postao bolji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 ruj 2010 10:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2010 15:01
Postovi: 23
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
samo Tvoj napisao:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-e4yoFaUxtM[/youtube]


Rijetko pišem nešto na forumu, već većinom samo čitam. Jednostavno sam morao nešto napisati vezano uz ovaj post.

Ovaj čovjek što iscjeljuje ljude na ovom videu je moj bivši kolega kvarta s kojim sam dijelio dane moga djetinjstva i dio studiranja, sve do onoga trenutka kada se odselio u drugi kvart u ZGu. Prošli smo sve što loši momci prolaze, raznorazna pijančevanja, djevojke, tulumarenja, (činili smo mnoge loše stvari, mnogi bi se sablaznili da ih ovdje navodim, a na koje mi se danas i od same pomisli povraća) itd.., da bi jednog dana čuli da se može biti u Milanu za Novu godinu preko Taize-a za samo 400 kn. Tom zgodom smo se „vratili“ u crkvu, krenuli smo sa vjeronaucima, ja sam krenuo i u crkveni zbor. Bilo je u tu i verbalnih konflikata sa Svećenikom za vrijeme vjeronauka. Često je na svoj način tumačio Bibliju, a naravno što se svećeniku nije svidjelo, te su se tu razišli. Mislim da je to jedan od razloga što je prešao u ovu sektu. Nadam se da će se jednog dana vratiti pravoj vjeri, tj. u Katoličku crkvu. Znam da nikoga ne treba suditi, ali kad nekoga znate onako malo više, od njegove obitelji, osobnih problema koje ne bi htio stavljati na ovaj forum, pa ga sada vidite u ovakvom izdanju, jednostavno ne možete vjerovati svojim očima.[/quote]
>>Zanimljivo!
Slučajno sam gledao taj video neku večer,tražio Damir Šićko Alić,,sve o njemu i našao ovo!
Nekad me to zanimalo,,pa sam ušao u te crkve,,da vidim "čuda",,jer čuda su pratila i Isusa i Apostole!Nisam ih vidio!Vidjeh ovo,,produživanje noge za par cm.Jedan moj prijatelj,,kršćanin dobar,,dao takvome pravo da se moli za njega,imao problema sa kičmom godinama,,noga kao narasla,,bolovi nestali par dana i opet ,,sve po starom!
Nebi me u crkve tog tipa ni puškom natjerali više!Nije samo to,,vidjeh svašta!
Najbolje je da vi koje to zanima na tražilici potražite Benny Hinn !To je tipičan njihov predstavnik i jedan od najjačih u Faith Mouvmentu!
Užas!
Ljudi padaju,,dižu se i ostaju isti!Svašta se kao događa a ne događa se ništa!"Sleng in Spirit"- ma čemu to?
Ovaj lik,,ak je bio kako ti kažeš(a vjerujem ti) ,svakakav pa se obratio,,OK jer Bog čini čuda,,može čovjeka promjeniti,,no...
Ovaj tip crkava je utočište za osobe sa psihičkim poremećajima,,za duševne bolesnike i pogotovo za one koji imaju kompleks manje vrijednosti ,,A SAD ODJEDNOM,,POSTANU NETKO!
Odmah mi se učinilo da je ovaj lik,,takav,,komplekslija koji je došao na svoje,,može biti netko važan,,,
Volio bih vidjeti koji od tih ljudi su ZDRAVI DANAS,,koje je ON ozdravio?
A pazi foru"Isus te je ozdravio,sad MORAŠ vjerovati da si zdrav,,ako opet budeš bolestan,to je stoga JER NISI VJEROVAO!"
On se ogradio!
Jer ako opet sutra osjeća istu bol,,sam je kriv jer nije vjerovao!Koji teret bacaju na te ljude!
AKO JE ISUS NEKOG OZDRAVIO,,ON JE ZDRAV,,,i to nema veze sa vjerom ,,ozdravljenog!
Pa nitko uglavnom ,osim nekog posprdljivog tipa,nebi ni došao moliti Isusa da ga ozdravi ako u Isusa ne vjeruje,,bar malo!
Iako sam po uvjerenju Protestant,,mislim da je ovaj pokret rak rana Protestantizma!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 ruj 2010 11:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
pat_pat napisao:
>>Zanimljivo!
Slučajno sam gledao taj video neku večer,tražio Damir Šićko Alić,,sve o njemu i našao ovo!
Nekad me to zanimalo,,pa sam ušao u te crkve,,da vidim "čuda",,jer čuda su pratila i Isusa i Apostole!Nisam ih vidio!Vidjeh ovo,,produživanje noge za par cm.Jedan moj prijatelj,,kršćanin dobar,,dao takvome pravo da se moli za njega,imao problema sa kičmom godinama,,noga kao narasla,,bolovi nestali par dana i opet ,,sve po starom!
Nebi me u crkve tog tipa ni puškom natjerali više!Nije samo to,,vidjeh svašta!
Najbolje je da vi koje to zanima na tražilici potražite Benny Hinn !To je tipičan njihov predstavnik i jedan od najjačih u Faith Mouvmentu!
Užas!
Ljudi padaju,,dižu se i ostaju isti!Svašta se kao događa a ne događa se ništa!"Sleng in Spirit"- ma čemu to?
Ovaj lik,,ak je bio kako ti kažeš(a vjerujem ti) ,svakakav pa se obratio,,OK jer Bog čini čuda,,može čovjeka promjeniti,,no...
Ovaj tip crkava je utočište za osobe sa psihičkim poremećajima,,za duševne bolesnike i pogotovo za one koji imaju kompleks manje vrijednosti ,,A SAD ODJEDNOM,,POSTANU NETKO!
Odmah mi se učinilo da je ovaj lik,,takav,,komplekslija koji je došao na svoje,,može biti netko važan,,,
Volio bih vidjeti koji od tih ljudi su ZDRAVI DANAS,,koje je ON ozdravio?
A pazi foru"Isus te je ozdravio,sad MORAŠ vjerovati da si zdrav,,ako opet budeš bolestan,to je stoga JER NISI VJEROVAO!"
On se ogradio!
Jer ako opet sutra osjeća istu bol,,sam je kriv jer nije vjerovao!Koji teret bacaju na te ljude!
AKO JE ISUS NEKOG OZDRAVIO,,ON JE ZDRAV,,,i to nema veze sa vjerom ,,ozdravljenog!
Pa nitko uglavnom ,osim nekog posprdljivog tipa,nebi ni došao moliti Isusa da ga ozdravi ako u Isusa ne vjeruje,,bar malo!
Iako sam po uvjerenju Protestant,,mislim da je ovaj pokret rak rana Protestantizma!


Nije sleng in Spirit :lol: nego "Slain in the Spirit". E sad ako je to onako kako ja mislim slain je od glagola to slay. Moglo bi se i prevest zaklati, pogubiti. To je ono što se u karizmatskom pokretu tumači kao "počivanje u Duhu". Ja to nisam nikad doživio tak da ne znam. Čemu to počivanje u Duhu- ne znam neki tvrde da je to zahvat Duha Svetoga, pa kao Duh Sveti čisti osobu, dotiče njenu psihu, duh, itd.itd.

Istina je da bi takve stvari trebale liječnički pratiti i potvrđivati ili ne, a ne da kao fol svi ozdravljaju. Jer ako se nekom noga produžila za recimo 5 cm rengenska snimka će to lako potvrditi jel tako. :wink:
Kažeš da si hodao po takvim crkvama, jel baš konkrento misliš na Savez crkava Riječ Života ili neke druge pentekostalne crkve u RH???
Šta dakle ti misliš da je cijeli Karizmatski pokret (onaj protestantski dio) rak rana protestantizma, kako to???
U koju ti crkvu ideš???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ruj 2010 18:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ožu 2010 21:22
Postovi: 191
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi tt-ovci,
ako ima netko zainteresiran i u mogućnosti,ima dva slobodna mjesta u Taboru na duhovnoj obnovi,23-26.9..
javite mi se na pp..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re:
PostPostano: 15 ruj 2010 11:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 tra 2009 13:18
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
samo Tvoj napisao:
Ovaj čovjek što iscjeljuje ljude na ovom videu je moj bivši kolega kvarta s kojim sam dijelio dane moga djetinjstva i dio studiranja, sve do onoga trenutka kada se odselio u drugi kvart u ZGu. Prošli smo sve što loši momci prolaze, raznorazna pijančevanja, djevojke, tulumarenja, (činili smo mnoge loše stvari, mnogi bi se sablaznili da ih ovdje navodim, a na koje mi se danas i od same pomisli povraća) itd.., da bi jednog dana čuli da se može biti u Milanu za Novu godinu preko Taize-a za samo 400 kn. Tom zgodom smo se „vratili“ u crkvu, krenuli smo sa vjeronaucima, ja sam krenuo i u crkveni zbor. Bilo je u tu i verbalnih konflikata sa Svećenikom za vrijeme vjeronauka. Često je na svoj način tumačio Bibliju, a naravno što se svećeniku nije svidjelo, te su se tu razišli. Mislim da je to jedan od razloga što je prešao u ovu sektu. Nadam se da će se jednog dana vratiti pravoj vjeri, tj. u Katoličku crkvu. Znam da nikoga ne treba suditi, ali kad nekoga znate onako malo više, od njegove obitelji, osobnih problema koje ne bi htio stavljati na ovaj forum, pa ga sada vidite u ovakvom izdanju, jednostavno ne možete vjerovati svojim očima.


Mislim da je to njihov pastor u Varaždinu.

Nisam ovaj zadnji dio shvatio šta ne možeš vjerovati kakva je promjena na tom čovjeku, kao neobjašnjivo je postao bolji. Jel to misliš???


sorry nisam prije mogao odgovoriti. Ne mislim da je postao bolji, no ne želim nikoga ni suditi, jer tko sam ja, jedno ništa, jer bio sam i gori od njega... Mogu samo reči da kada gledam ovaj video da se u meni bude nelagodni osječaji... ništa pozitivno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lis 2010 13:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 svi 2010 14:23
Postovi: 44
Lokacija: Omis
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Idem u ponediljak u Tabor, već 4. put, 4.10. na 4 dana :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 51 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr