www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 tra 2024 17:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re:
PostPostano: 01 lis 2010 14:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
johnny 5 napisao:
pat_pat napisao:
>>Zanimljivo!
Slučajno sam gledao taj video neku večer,tražio Damir Šićko Alić,,sve o njemu i našao ovo!
Nekad me to zanimalo,,pa sam ušao u te crkve,,da vidim "čuda",,jer čuda su pratila i Isusa i Apostole!Nisam ih vidio!Vidjeh ovo,,produživanje noge za par cm.Jedan moj prijatelj,,kršćanin dobar,,dao takvome pravo da se moli za njega,imao problema sa kičmom godinama,,noga kao narasla,,bolovi nestali par dana i opet ,,sve po starom!
Nebi me u crkve tog tipa ni puškom natjerali više!Nije samo to,,vidjeh svašta!
Najbolje je da vi koje to zanima na tražilici potražite Benny Hinn !To je tipičan njihov predstavnik i jedan od najjačih u Faith Mouvmentu!
Užas!
Ljudi padaju,,dižu se i ostaju isti!Svašta se kao događa a ne događa se ništa!"Sleng in Spirit"- ma čemu to?
Ovaj lik,,ak je bio kako ti kažeš(a vjerujem ti) ,svakakav pa se obratio,,OK jer Bog čini čuda,,može čovjeka promjeniti,,no...
Ovaj tip crkava je utočište za osobe sa psihičkim poremećajima,,za duševne bolesnike i pogotovo za one koji imaju kompleks manje vrijednosti ,,A SAD ODJEDNOM,,POSTANU NETKO!
Odmah mi se učinilo da je ovaj lik,,takav,,komplekslija koji je došao na svoje,,može biti netko važan,,,
Volio bih vidjeti koji od tih ljudi su ZDRAVI DANAS,,koje je ON ozdravio?
A pazi foru"Isus te je ozdravio,sad MORAŠ vjerovati da si zdrav,,ako opet budeš bolestan,to je stoga JER NISI VJEROVAO!"
On se ogradio!
Jer ako opet sutra osjeća istu bol,,sam je kriv jer nije vjerovao!Koji teret bacaju na te ljude!
AKO JE ISUS NEKOG OZDRAVIO,,ON JE ZDRAV,,,i to nema veze sa vjerom ,,ozdravljenog!
Pa nitko uglavnom ,osim nekog posprdljivog tipa,nebi ni došao moliti Isusa da ga ozdravi ako u Isusa ne vjeruje,,bar malo!
Iako sam po uvjerenju Protestant,,mislim da je ovaj pokret rak rana Protestantizma!


Nije sleng in Spirit :lol: nego "Slain in the Spirit". E sad ako je to onako kako ja mislim slain je od glagola to slay. Moglo bi se i prevest zaklati, pogubiti. To je ono što se u karizmatskom pokretu tumači kao "počivanje u Duhu". Ja to nisam nikad doživio tak da ne znam. Čemu to počivanje u Duhu- ne znam neki tvrde da je to zahvat Duha Svetoga, pa kao Duh Sveti čisti osobu, dotiče njenu psihu, duh, itd.itd.

Istina je da bi takve stvari trebale liječnički pratiti i potvrđivati ili ne, a ne da kao fol svi ozdravljaju. Jer ako se nekom noga produžila za recimo 5 cm rengenska snimka će to lako potvrditi jel tako. :wink:
Kažeš da si hodao po takvim crkvama, jel baš konkrento misliš na Savez crkava Riječ Života ili neke druge pentekostalne crkve u RH???
Šta dakle ti misliš da je cijeli Karizmatski pokret (onaj protestantski dio) rak rana protestantizma, kako to???
U koju ti crkvu ideš???


nisam gledao u rječnik,ali čisto intuitivno :slain bi moglo značiti pokošen...pasti ( =počivanje u duhu)

ja sam više puta prisustvovao tomu baš u katoličkim crkvama (dvoranama)
npr. monfortanac pater miljenko filipović sa bjenika iz zagreba, fra smiljan kožul , fra linić ...

očito je da te pojave nisu uvijek lažne i od zlih duhova :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2010 10:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 stu 2010 10:28
Postovi: 27
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bila sam i ja na duhovnim obnovama kod fra smiljana kožula i mogu reći da mi je svaki put jako puno pomoglo. zadnji put sam bila ovu nedjelju i ovo iskustvo je bilo jako jako bolno. znam da me duh sveti liječija ali me srce bolilo užasno. svaki put kad idem na obnovu imam strašne reakcije ali svaki put ajmo reć sve gore i gore. ali ipak iza svega mi je uvik lakše i bolje se osjećam.
samo mi je teško ostat u tom stanju jer nemam dovoljno snage za ostat u molitvi i opet se udaljim. ne znam šta mene želi uvik udaljit od Boga a šta je toliko jako da nemam snage se borit protiv toga. :t4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2010 10:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
angel_lana napisao:
ne znam šta mene želi uvik udaljit od Boga a šta je toliko jako da nemam snage se borit protiv toga. :t4:


Sotona


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2010 11:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
angel lana dobro nam došla na forum
bilo ti ovdje lijepo i blagoslovljeno

smajlic28 smajlic21 smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2010 17:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 stu 2010 10:28
Postovi: 27
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala puno jeronima :)

a mario zato sam i došla na ovu stranicu da nađem podršku u borbi protiv zla na bilo koji način smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2010 18:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ANGEL LANA ne znam zašto ti se ne mogu poslati privatne poruke
jer sam ti htjela poslati krunicu na dar

zato te molim da mi se javiš na e-mail kako bi ti poslala dar

marina.cenkovcan@kc.t-com.hr


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 tra 2011 13:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Bio sam na par duhovnih obnova i poslije svake sam se vratio ispunjeniji Duhom Svetim.
Sve sto cu napisati pocinjem od sebe.Ljudi misle da ih neki posebni svecenici mogu osloboditi od bolesti
i od dusevnih problema,to je istina ali se zaboravlja da zapravo Isus ozdravlja preko tih ljudi.Tek kada to covjek shvati onda je na pravom putu i lakse dozivi ozdravljenje.
Iz moga iskustva mi je zao sto ima po meni nedovoljno svecenika koji se razumiju u recimo duhovne stvarnosti.

Duhovne su obnove i seminari dobri jer se tamo ljudi bolje prepuste Duhom Svetim pa onda on lakse djeluje na ljude.
Neki svecenici imaju karizme da to postignu...i nevidim nista lose u tome.

Da nije bilo jednog karizmatika(necu stavljati ime jer to nije bitno)i jednoga mladog svecenika ja neznam kako bi prosao kroz to sto sam prosao,naravno bio je i Isus samnom.I mogu se samo zahvaliti bogu na njima i na osobama koje je stavio na moj put.

Poslije svake duhovne obnove ili seminara mi je bilo sve bolje i bolje...zli je imao manju moc da me uznemirava.

Savjeti toga mladog svecenika su mi takodjer pomogli(da zamisljam Milosrdnog Isusa i krv i vodu kako mu izviru iz srca i ciste me...tako bi nekako uspio zaspati),on mi nije bas odmah povjerovao pa sam napocetku otisao kod tog drugog svecenika karizmatika(nisam mogao cekati od jutra pa do navece dok on nadje vremena)
Sva sreca sto mi je majka znala toga karizmatika...meni je bilo sram ikome reci sto mi se dogadja jer nisam ni sam vjerovao da je to istina,mislio sam da sam lud...ali taj svecenik je se vec bio susreo sa takvim stvarima pa mi je bilo lakse.

Bio sam samo kod njega na duhovnoj obnovi pa za druge nemogu nista reci...nije bilo moljenja u jezicima ali je se osjetio Duh Sveti

Po meni su duhovne obnove odlicne da covjek dublje shvati svoju vjeru,mada se najvise nauci proucavanjem Svetog Pisma i Svetim Misama.

Bio sam i na Klanjanju gdje je se pjevalo,molilo,govorilo u jezicima....pocivalo u duhu...smijalo

Dali itko to folira,nebi rekao...nevidim razlog za to..nijedan pravi vjernik nebi to isao glumiti...ako to i radi,vjerojatno nije dobro.

Ja jos nisam ni pocivao u duhu,niti dobio dar moljenja u jezicima...dosta mi kada vidim druge da su to dobili.

Ima i dar kada osoba "cuje" Isusa pa to prenese osobi kojoj je namjenjeno....predivan dar...dobri savjeti...

Meni su duhovne obnove dobre i nevidim razlog zasto nebi bile.Stvarno mogu puno pomoci osobi,dati joj snage za dalje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 svi 2011 15:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
pius nemogu ti slati privatne poruke

evo ti link tu bi trebao naci odgovor...ako te jos nesto zanima slobodno se javi

http://www.duhovni-centar-dramalj.com/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lis 2011 09:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
E, da duhovne obnove.Odavno sam prelistavao ovu temu, ima dosta istinitih činjenica, nedoumica, pitanja ali i skepse nevjerice pa do ignoriranja čak i istinitih pojava na duhovnim obnovama.
Prošao sam ih nekh desetak možda i više, nebitno brojčano...
Ovo je isključivo moje osobno mišljenje i zapažanje sa njih (duh. obnova), ali i poslije njih, ništa manje bitno.
Prvi put sam prisustvovao na seminaru o. Džemsa Manjackalai prvih sat vremena sam proveo u hladnom analiziranju psihologije mase uz jak utjecaj duhovne glazbe, ali me je zbunjivala jedna stvar, naime svaki elokventni, slatkorječivi pa i psihološki ''nabildan'' iluzionist bi izgubio živce, koncentraciju ili tok misli u mojoj sredini.
Naime, govori na engleskom prevodi se na hrvatski pa na mađarski , e tu bi već klasičan prevarant (ne sotonist,pa izloženo je Presveto) izgubio živce blago rečeno ''prolupao''.
Ljudi, žene su poneki plakali, rijetki padali, ogroman broj ljudi,
jelda čeka na neko čudo, pa on je karizmatik, ja ne moram ništa on će sve....malo sutra....al, ajd doći ćemo i do toga...
Iskreno ništa nisam osjećao posebno, bilo je lijepo, ali niš, osim što sam sutradan bio cijeli dan sretan i radostan a radio sam nešto van na hladnoći i čak i kad sam se udario po prstu čekićem ja sam se nasmijao umjesto do tada glagola i pridjeva........
Kasnije kako su dolazili drugi manje'' izvikani'', bilo je daaaaleko manje svijeta, osim nedjeljom(pa ajd moš bit neka vajda od ovog...)
eeeeee onda se već počelo osjećati, prisustvo DS, manje ljudi mlake vjere, i oni što su došli , bili su pozvani , no bilo je i među njima ljudi koji se iz nekih razloga nisu ''otvorili'' DS, ali je mali broj očekivao čudesa, okom vidljiva, došli su da ''napune baterije'' DS, da isprazne i očiste svoja srca, da ih DS svojim dodirom ozdravi, najvažnije ozdravljenje je prvo duhovno pa onda tek očekuj i tjelesno, ali ''ne po volji mojoj''
I počelo je padanje, neuobičajeno, ''sablažnjivo'', prvo sam bio posmatrač, pa pomagač,(stajao iza leđa, pridržavao, mada su ljudi lagano se spustali), i onda se okrenuo i idem al me supruga vrati ''neš pobić momče'', i prvi put pokošen, milina , svjestan da sam mokar od znoja na kamenu a tako mi je lijepo, joooooj ja ne bih ustao, valjda je''došlo'' vrijeme da ustanem, i bilo je divno....
I narednih seminara isto tako..........
ALI; ŠTO JE NAŠ LJUDSKI PROBLEM,
prošlo je , nismo se mnogi mnogo promijenili.....
osnovane su mnoge (odmah smo ih nazvali karizmatske, e kad ...bi mi...)
redom jenjavale, osipale se, manje se sastajalo molilo, slavljenje je postajalo sve usiljenije, gdje je nestao onaj žar ispočetka, tko ga gasi (stvarno težak odgovor).....
Što je danas ostalo, KRIT(iz atomske fizike izraz za kritičnu masu potrebnu da izazove nukl. fuziju, 6.35kg.)
Jezgra ljudi i žena, u tri molitvene grupe, dvije na hrvatskom jedna na mađarskom, u prosjeku od 15 do 25 osoba, ali iskrenog i čista srca u ljubavi prema Bogu, bez senzacionalizma, slavljenje, pjesma, meditacija, adoracija, spontane molitve zahvale Bogu, mnogi su u duhovnosti ''uznapredovali'' gotovo do mistika, neki mole u kontenplaciji, jedan svećenik je karizmatik( ali psssst, malo manje zlo nego pedofil,oprosti mi Bože ako sam pretjerao)
a da ono što sve ''svrbi'', čudesa...........
pa osnujte molitvenu zajednicu sa duhovnikom ili laikom, uz duhovnu ''potporu'',........pa ćete se uvjeriti sami.....
ako vam kažem, nećete mi
vjerovati.
Zašto?
Jer smo mi ''nevjerne Tome''.Zašto što sjediš i gledaš, kreni počni i VJERUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lis 2011 12:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 ožu 2011 15:02
Postovi: 86
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
cirenac napisao:
E, da duhovne obnove.Odavno sam prelistavao ovu temu, ima dosta istinitih činjenica, nedoumica, pitanja ali i skepse nevjerice pa do ignoriranja čak i istinitih pojava na duhovnim obnovama.
Prošao sam ih nekh desetak možda i više, nebitno brojčano...
Ovo je isključivo moje osobno mišljenje i zapažanje sa njih (duh. obnova), ali i poslije njih, ništa manje bitno.
Prvi put sam prisustvovao na seminaru o. Džemsa Manjackalai prvih sat vremena sam proveo u hladnom analiziranju psihologije mase uz jak utjecaj duhovne glazbe, ali me je zbunjivala jedna stvar, naime svaki elokventni, slatkorječivi pa i psihološki ''nabildan'' iluzionist bi izgubio živce, koncentraciju ili tok misli u mojoj sredini.
Naime, govori na engleskom prevodi se na hrvatski pa na mađarski , e tu bi već klasičan prevarant (ne sotonist,pa izloženo je Presveto) izgubio živce blago rečeno ''prolupao''.
Ljudi, žene su poneki plakali, rijetki padali, ogroman broj ljudi,
jelda čeka na neko čudo, pa on je karizmatik, ja ne moram ništa on će sve....malo sutra....al, ajd doći ćemo i do toga...
Iskreno ništa nisam osjećao posebno, bilo je lijepo, ali niš, osim što sam sutradan bio cijeli dan sretan i radostan a radio sam nešto van na hladnoći i čak i kad sam se udario po prstu čekićem ja sam se nasmijao umjesto do tada glagola i pridjeva........
Kasnije kako su dolazili drugi manje'' izvikani'', bilo je daaaaleko manje svijeta, osim nedjeljom(pa ajd moš bit neka vajda od ovog...)
eeeeee onda se već počelo osjećati, prisustvo DS, manje ljudi mlake vjere, i oni što su došli , bili su pozvani , no bilo je i među njima ljudi koji se iz nekih razloga nisu ''otvorili'' DS, ali je mali broj očekivao čudesa, okom vidljiva, došli su da ''napune baterije'' DS, da isprazne i očiste svoja srca, da ih DS svojim dodirom ozdravi, najvažnije ozdravljenje je prvo duhovno pa onda tek očekuj i tjelesno, ali ''ne po volji mojoj''
I počelo je padanje, neuobičajeno, ''sablažnjivo'', prvo sam bio posmatrač, pa pomagač,(stajao iza leđa, pridržavao, mada su ljudi lagano se spustali), i onda se okrenuo i idem al me supruga vrati ''neš pobić momče'', i prvi put pokošen, milina , svjestan da sam mokar od znoja na kamenu a tako mi je lijepo, joooooj ja ne bih ustao, valjda je''došlo'' vrijeme da ustanem, i bilo je divno....
I narednih seminara isto tako..........
ALI; ŠTO JE NAŠ LJUDSKI PROBLEM,
prošlo je , nismo se mnogi mnogo promijenili.....
osnovane su mnoge (odmah smo ih nazvali karizmatske, e kad ...bi mi...)
redom jenjavale, osipale se, manje se sastajalo molilo, slavljenje je postajalo sve usiljenije, gdje je nestao onaj žar ispočetka, tko ga gasi (stvarno težak odgovor).....
Što je danas ostalo, KRIT(iz atomske fizike izraz za kritičnu masu potrebnu da izazove nukl. fuziju, 6.35kg.)
Jezgra ljudi i žena, u tri molitvene grupe, dvije na hrvatskom jedna na mađarskom, u prosjeku od 15 do 25 osoba, ali iskrenog i čista srca u ljubavi prema Bogu, bez senzacionalizma, slavljenje, pjesma, meditacija, adoracija, spontane molitve zahvale Bogu, mnogi su u duhovnosti ''uznapredovali'' gotovo do mistika, neki mole u kontenplaciji, jedan svećenik je karizmatik( ali psssst, malo manje zlo nego pedofil,oprosti mi Bože ako sam pretjerao)
a da ono što sve ''svrbi'', čudesa...........
pa osnujte molitvenu zajednicu sa duhovnikom ili laikom, uz duhovnu ''potporu'',........pa ćete se uvjeriti sami.....
ako vam kažem, nećete mi
vjerovati.
Zašto?
Jer smo mi ''nevjerne Tome''.Zašto što sjediš i gledaš, kreni počni i VJERUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jako lijepo napisano.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 75 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr