www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 21:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2010 11:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Potpuno se slažem s tobom, Lovre.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2010 18:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
anapaula napisao:
Rekao sam, izvan Katoličke Crkve nema božanske Vjere; ne može biti nikakve božanske vjere izvan te Crkve. Neke od mojih prijatelja protestanata će pogoditi kad čuju da govorim da izvan katoličke Crkve nema božanske Vjere i da bez vjere nema spasenja, već samo prokletstvo.

No, dokazat ću sve rečeno.


KKC 817 No, "u toj jednoj i jedincatoj Božjoj Crkvi već od početka su se pojavili neki razdori, koje Apostol teško kori kao vrijedne osude. U kasnijim pak stoljećima javile su se još veće nesloge i ne male zajednice odvojile su se od punog zajedništva Katoličke Crkve, ponekad ne bez krivnje ljudi na objema stranama". Razdori koji ranjavaju jedinstvo Kristova Tijela (razlikuju se krivovjerje - hereza, otpadništvo - apostazija i raskol - shizma)nisu se dogodili bez ljudskih grijeha:
Gdje je grijeh, tu je mnoštvo, tu su raskoli, tu su krivovjerja, tu su razilaženja; a gdje je krepost, tu je jedinstvo, tu je zajedništvo koje čini da svi vjernici budu jedno srce i jedna duša.

KKC 818 Oni koji se danas rađaju u zajednicama koje su proistekle iz takvih raskola "a koji žive vjeru u Krista, ne mogu se okriviti za grijeh podjele, i Katolička ih Crkva grli bratskim poštovanjem i ljubavlju (...). Vjerom opravdani u krštenju, oni su pritjelovljeni Kristu, pa se zato s pravom rese kršćanskim imenom, a sinovi ih Katoličke Crkve opravdano priznaju za braću u Gospodinu".

KKC 838 "Crkva zna da je iz više razloga povezana s onima koji su kršteni te se rese kršćanskim imenom, ali ne ispovijedaju potpunu vjeru ili ne drže jedinstvo zajedništva pod Petrovim nasljednikom". "Oni koji vjeruju u Krista i koji su valjano primili krštenje, nalaze se u nekom, premda ne savršenom, zajedništvu s Katoličkom Crkvom". S pravoslavnim Crkvama to je općinstvo tako duboko "da mu nedostaje sasvim malo da dosegne puninu koja bi omogućila zajedničko slavlje Gospodnje euharistije".


"Crkva zna da je zbog više razloga povezana s onima koji su kršteni te se diče kršćanskim imenom, ali ne ispovijedaju cjelovitu vjeru ili ne drže jedinstvo zajedništva pod Petrovim nasljednikom. Ima, naime, mnogo onih koji poštuju Sveto pismo kao pravilo vjere i života te pokazuju iskrenu vjersku revnost, s ljubavlju vjeruju u Boga Oca svemogućega i u Krista, Sina Božjega i Spasitelja, te su obilježeni krstom kojim se povezuju s Kristom i, dapače, priznaju i primaju također druge sakramente u svojim Crkvama i crkvenim zajednicama. Mnogi među njima imaju i episkopat, slave svetu euharistiju i gaje pobožnost prema Djevici Bogorodici. K tomu pridolazi zajedništvo u molitvama i drugim duhovnim dobrima te, štoviše, i pra­va povezanost u Duhu Svetom, koji po darovima i milostima također u njima djeluje svojom posvećujućom snagom te je neke od njih ojačao sve do prolijevanja krvi. Tako Duh pobuđuje u svim Kristovim učenicima želju i djelovanje kako bi se svi, na način koji je ustanovio Krist, miro­ljubivo sjedinili u jedno stado pod jednim Pastirom. Da bi to postigla, Majka Crkva ne prestaje moliti, nadati se i raditi te potiče svoju djecu na čišćenje i obnovu, kako bi Kristov znak jače zasjao na njezinu licu."DOGMATSKA KONSTITUCIJA O CRKVI "Lumen gentium "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2010 19:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 ruj 2006 11:14
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hrvren napisao:
Pa da konacno odgovorim - ja se moram pokoravati stavu svoje Crkve, ali isto tako prisjecajuci se da je bilo stvari koje su bile dogme, a ipak su mijenjane mislim da zadrzavam i pravo na svoje vidjenje stvari i svoje razmisljanje, nadajuci se kako ce se neke stvari ipak mijenjati, a kod mene stvari stoje ovako


Sve je u redu. Naravno da sam i ja uvjeren da je naš "katolički" sustav bolji od svih protestantskih i da daje puno razumijevanje istine (uostalom, i sam sam prešao na katolicizam s protestantizma ponajviše zbog toga što protestantizam nema zadovoljavajuć odgovor na mnoga pitanja o Crkvi i crkvenosti).
Kad kažem da ne treba sve protestante trpati u isti koš, ne mislim izjednačavati protestantizam s katolicizmom. Tek da znamo da nisu u istom položaju protestanti koji jesu za ekumenizam i prihvaćaju nas kao kršćane u odnosu na protestante koji nas ne prihvaćaju kao kršćane. Oni prvi su nam svakako bliži.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2011 15:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Moj tematski osvrt bi se odnosio više na našu ovdje virtualnu braću protestante jer nisam baš bio u prilici osobno ih upoznati (osim površno nekoliko njih).
Bilo ih je dosta na TT-u, uglavnom su prije više pisali, ali njihov boravak među nama nisam doživio s puno tolerancije, razumijevanja i ekumenizma na koji se često pozivaju. Prvenstveno mislim da je većina bila neiskrena od uvijenog do lažnog predstavljanja, pa sve na dalje ..
Primjer 1. Forumaš pod nickom Danijel; predstavio se kao katolik iz Zg ali se odmah primjetilo po upisima da nije član RKC. To nije bilo toliko ni bitno, ali kad mu se na to ukaže, ostale smatra netolerantnima, duhovno praznima, krivovjercima ... Uostalom, tko želi može negdje na forumu pronaći njegovo pisanje pod temama "Isus dolazi" i sl.
Primjer 2. Forumaš "fratar", jedan od prvih moderatora TT-a, inaće je bio svećenički kandidat (bogoslov), od početka je animirao i "navlačio" TT u protestantske vode a kad mu je na to ukazano, uvredljivo i bezobrazno je reagirao, napustio TT a kasnije sam saznao i udaljen iz habita Katoličke Crkve.
Slično ovima i kao nedostojni zastupnici protestanata su nastupali ali i udaljeni s TT-a forumaši : dominik, poslanik, janko ... ali i jedan ili dva pastora koji su ignorirali većinu članova TT-a.
Malo drugačiji i svjetliji primjeri pisanja su Ćubela, za kojeg ne bi imao nekih primjedbi ali koji u zadnje vrijeme ne piše i Aby, koju noviji forumaši često spominju (pogotovo johnny5). Ona se po mom viđenju super ukomponirala u TT tematiku koja ju je zanimala, toliko da mnogi nisu ni znali ili pridavali važnosti da je protestantkinja. Kao izučena teologinja, pronalazila je teme i srodne duše s kojima je bila u vidnoj harmoniji. S vremenom je očito primjetila da je i sama "predaleko otišla" te je počela radikalizirati svoje stavove, "obrađivati" neke forumaše, pozivati u svoju crkvu preko pp-ova što je bilo u suštoj suprotnosti od javnog nastupa. Pored svega je bila omiljena i rado čitana forumašica pod zaštitom većine forumaša. Ipak, kako je skužila da njen nauk nema ovdje previše razumijevanja, osjećala se sve više crnom ovcom, izazvala veliku i nemilu svađu na TT-u u kojoj su mnogi nastradali, privremeno ili trajno a nedolični postovi i teme su uklonjeni! Tako je završila i "naša" Aby kojoj jedino zamjeram što je nakon svega toga proklinjala neke ljude s kojima se upoznala.
Ovo su možda neki radikalni primjeri naše braće po Kristu koji Njegovu Majku Mariju ne mogu ni u kipiću gledati a što je žalosno da su mnogi deklarirani kao bivši katolici. Ipak, vjerujem da ih ima puno (možda i na TT-u jednog dana), koji smatraju RKC kršćanskom unatoć nebiblijskim razlikama, te da u duhu tolerancije, poštivanja, umjerenosti i blagosti prema svima javno deklariraju i zastupaju svoju vjeru.
Sigurno im tada neće biti zapreka ni Marija, papa, čistilište, celibat ... da gledaju Isusa kroz svoju subraću, kršćane iz RKC-a i ne traže da se u cilju zajedničkog kršćanskog suživota odreknu nekih dogmi i Sakrmenata.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ožu 2011 04:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Prisjetite se sebe od prije mjesec dana i neke priče koju ste ispričali poznaniku ili prijatelju, nekog stava kojeg ste iznijeli o nekoj temi. Prisjetite se sebe od prije godinu dana, ili od prije tri godine, ili od početka života, od kada pamtite, odnosno memorirate informacije, slike i osjećaje. Također se prisjetite nekih drugih osoba i njihovih stavova i vjerovanja iz bliže ili daljnje prošlosti. Ako uspijete sve to izanalizirati i postaviti se prema svemu tome s ljubavi, niti jednoj osobi iz tih silnih uspomena ne možete željeti zlo već jedino dobro, bez obzira na išta.
Za takvo što ste sposobni ako ste, prije svega u Božjoj milosti, a onda i ako ste dovoljno dugo na mjestu iz čije prošlosti možete u svoju svijest povući iz vlastite memorije.
Mene je Bog tako odredio te me poslao na same početke života foruma Tebe tražim, pa tako, htjedoh, ne htjedoh, imam se čega prisjećati.
Da Damir nije pisao, vjerojatno ne bih ni ja, ali sjećam se ovoga o čemu piše. Dragi Bog zna istinu u punini i On jedini pozna srca. I po mom mišljenju stoji sve što Damir piše, no osjećam da treba reći još toga što Damir zna, a i ostali od Boga pozvani kao svjedoci.
Svih ovih godina nikada nije bilo upitno hoće li ovu zajednicu povući kakva druga uvjerenja sa strane, ali neki su se bribojavali da bi se to moglo dogoditi. Pribojavali su se malovjerni, odnosno oni s manje vjere. Oni znaju koji su, ako se prisjete malo u prošlost.
Ako im je svo ovo vrijeme i iskustvo pokazalo da se ne trebaju bojati, ni blizu, već se i dalje utjecati Isusu Kristu po Njegovoj majci, onda je sve super.
Tako htjedoh reći kako je lako nama boriti se kad ne možemo izgubiti, odnosno ne možemo izgubiti dok god je uz nas Presveta Djevica Marija i mi uz nju. Suludo je to nekome za razumjeti ako Majku Boga našega ne poznaje. A ako nju ne poznaje, koliko Isusa Krista poznaje?
Tako se Damire sjeti koliki su svašta govorili o TT-u, pa eto, Bogu hvala i onoj koja Ga je rodila, ti i ja Damire, ili Tomislave ili Vjeko ili Rebeka..., a znaš da i mnogi više, opet volimo ono što smo i voljeli, samo još jače i više.
Od početka kršćanstva katolici su uvijek najviše napadani, i vazda se jedan grijeh katolički pokušava ustostručiti. Znamo s kojim ciljem i od koga dolazi sve to, no od svijeta je, pa nam milošću Božjom ništa nije skriveno što ne treba biti. Tako znamo da je Bog uz nas, a po Djevici Mariji pogotovo znamo.
Nas je Crkva naučila kako ni u čiju savjest nemamo prava ulaziti, upravo kako ni Bog nikome ne ulazi u savjest, osim ako Ga to ne tražimo. Dati slobodu svima, kako je nama Bog dao, volja je Njegova.
Tako i s temom o protestantima, pa i s onom o Kuranu i Bibliji.
Samo valja se prisjetiti kako mnogi kažu da su te dvije knjige u naravi iste: imaju jednoga Boga i isto se traži od ljudi. No koliko su Kuran i Biblija u naravi iste, toliko su katolici i protestanti isti, poglavito u ovome: koliko se god u Kuranu izričito tvrdi da Isus Krist nije Sin Božji, da nije raspet završavao otkupljenje ljudi te da nije uskrsnuo, toliko protestanti izričito negiraju ulogu Djevice Marije u istoj toj Muci Gospodina Isusa Krista. Spomenuh samo Djevicu Mariju..., bez ostalih katoličkih uvjerenja koja se gaze kao što bi svijet htio da se gaze. Isto kako bi svijet htio da se vjeruje da Isus Krist nije Sin Božji, da nije otkupio grijehe i da nije uskrsnuo. Svijet je takav, od kada mu je knez sotona. No to nije razlog da ljudi ne poštuju tuđu savjest i ne ljube jedni druge bez obzira na razlike. Barem nije razlog onima koji su po savjesti odabrali Boga za ljubav najveću. Oni koji su po savjesti odabrali nekog drugog, svjesno ili ne, imaju problema s poštivanjem tuđe savjesti.
Sve će to, ako Bog htjedne, proći i postati nešto na što se možemo prisjetiti, no čim prije iznova treba učiti kako se ne smijemo bojati nikoga i ničega do Boga. Sve ostalo čini nas malovjernima i vrijeđa Boga. 'Život je kratak i pun nevolja', rekao je sveti Izaija i u tom kratkom periodu ne treba se bojati oluja, već ih s dubokom vjerom savladati, da bi bili spremniji za one veće.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ožu 2011 22:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..u principu..niti jedan čovjek.nije "izvorno zao"
..već se na zlo navezuje.
..pa onda..manje ili više..
.diše i govori u tom duhu..
..često..nesvjesno.. 8)

.pa opasni možemo biti svi..jedni drugima..
..dok "PROTESTIRAMO" protiv Božje volje..
..i jedni protiv drugih..
.."Savjetujući i liječeći jedni druge"
..no premalo je "pacijenata" ..a previše "Doktora"
..kad svi budemo..."poput djece"..
...nestat će " bolesti" i pacijenta i doktora..
..na zemlji je to ..teško izvesti..
..jer nas omami ..zemaljski sjaj...
..pa gotovo se cijeli život borimo ..
..za ugodu..tijela, psihe, duha..
..po zemaljskim mjerilima..
..Bogu se ..uglavnom okrećemo..
..kad više nemamo izbora.. 8)
..pa zapomažemo "Bože spašavaj"
..a Bog to voli raditi..
..jer nas izgleda jedino na taj način..
..može "kupiti za raj" :lol:

..pozdrav starom Lavu.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2011 12:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Bog te blagoslovio Tomislave i tvoju obitelj te vam podao mira i snage za izdržati do kraja, a vi Mu uzvratili po prečistim rukama Marijinim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 svi 2013 18:15 
Ne želim nikoga vrijeđati ili omalovažavati ali Protestanti,Baptisti i njihovi mikro ogranci isključivo mrze Papu,Vatikan,i BDM.Ili je priznaju ali ne priznaju njezino blaženstvo itd.Krivo tumače Bibliju izokreću istinu kako im odgovara.Bitno da je nauk RKC potrkalo a oni svi dobri i plemeniti.Treba ih se paziti jer ima ona "tri put kažeš laž sutra je istina."Vjernik mora upoznati vlastitu vjeru i nauk pa oni neka trube kako i koliko hoće, loveći u mutnom.


Vrh
  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 52 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr