www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 12:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 kol 2006 13:52 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Evo, palo mi na pamet da otvorim ovu temu. Naime, poznam dosta ljudi koji su ''obračeni'', dakle, promijenili svoj život sto posto i krenuli drugim putem. Moglo bi se i reći putem svetosti. Ludi su za duhovnim stvarima. Dok uz sve to se može primijetiti da su neki i pušači, da se povremeno odaju i alkoholu i čarima ovoga svijeta. Čak poznajem i neke svečenike pušače.
Što mislite, da li cigareta i poroci uvelike sprječavaju vjerska iskustva. Ili obrnuto, ako se netko odrekne svega i sagorjeva, da li opet ovo drugo njega sprječava u vjerskim iskustvima?
Da li je pametno nekad se opustiti, popiti koju čašicu i zapaliti cigaretu uz kavu? Činimo li time grijeh i vrijeđamo li Boga, iako uz to npr. gorljivo svjedočimo svoju vjeru?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 kol 2006 14:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Bravo Vjeko,super tema,ja sam prva koja misli da je grijeh pogotovo kada se radi u velikim kolicinama. I ja prva grijesim,bas neumjernost u Kavi,otprilike 30god. pila sam vise od 2 lit. na dan,nisam bila u stanju da ju smanjim jer kod mene je ovisnos,boli me glava ako ne popijem...I prije 5god. bila sam u bolnici na ljecenju,i od tada pijem samo 2 salice na dan.Sramotim se samnom samom sto to nisam mogla da sama napravim.
Pa tako i pusaci i oni koji piju pocnu sa malom kolicinom i onda pomalo povecavaju dok jednog dana ne postane ovisnost....
Zato i mislim da mi sebi sami poneki puta napravimo pravilo vjere,tako da mozemo u nekim stvarima uzivati,cak i neumjerno....
Tu je tesko reci sta je grijeh,bas i ta neumjernost je problem jer se ne zna granica,i ne zna sta smije a sta ne......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 kol 2006 21:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjeko...moje iskustvo sa bacanjem cigareta imaš u svjedočanstvima.
Mistično iskustvo...

Porok koji nas lagano ubije i kojim trujemo svoje tijelo .I ne samo svoje već i ljude sa kojima živimo!

Smrdi,smrdi...užasno smrdi!



Kratak opis onog što osjećam ,a kad vidim nekog da tegli cigaretu( ne kod svakoga) uhvati me gušenje?Kod nekih osoba mi ne smeta?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2006 06:56 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
rebeka napisao:
Bravo Vjeko,super tema,ja sam prva koja misli da je grijeh pogotovo kada se radi u velikim kolicinama. I ja prva grijesim,bas neumjernost u Kavi,otprilike 30god. pila sam vise od 2 lit. na dan,nisam bila u stanju da ju smanjim jer kod mene je ovisnos,boli me glava ako ne popijem...I prije 5god. bila sam u bolnici na ljecenju,i od tada pijem samo 2 salice na dan.Sramotim se samnom samom sto to nisam mogla da sama napravim.
Pa tako i pusaci i oni koji piju pocnu sa malom kolicinom i onda pomalo povecavaju dok jednog dana ne postane ovisnost....
Zato i mislim da mi sebi sami poneki puta napravimo pravilo vjere,tako da mozemo u nekim stvarima uzivati,cak i neumjerno....
Tu je tesko reci sta je grijeh,bas i ta neumjernost je problem jer se ne zna granica,i ne zna sta smije a sta ne......

Jel piješ nescafe il običnu, tursku?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2006 13:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 vel 2006 12:49
Postovi: 141
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hm...po meni pušenje i nije baš toliko zlo....eh kad bi sve zlo stalo na tome
bila sam strastveni pušač,uživala sam u u pušenju...
onda sam kroz Božju milost(negdje na forumu sam pisala kako) prestala pušiti,ali ne da više ne smijem zapaliti niti jednu cigaretu...ponekad kad mi paše(kad me ponese neka atmosfera) ja zapalim,i to po svim pravilima nije apsolutno nikakav grijeh...
ovisnost nije dobra,ali s obzirom da nisam ovisna priuštim si s vremena na vrijeme jednu cigaretu...i baš sam zadovoljna s tim i nemam namjeru mjenjati


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2006 14:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ja pijem i pila sam filter kavu,i to TURBO KAVE,to je malo jaca bez secera i mljeka....2 salice same kave su ljek,ako ih pijemo na dan ali kao ja 2l. to je neumjernost i ovisnost,pa tako isto i cigarete par komada mozda na dan nije lose ali 1-2-3 kutije ,to mislim isto da je neumjernost i ovisnost.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2006 15:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Da mi smo malo cudni ,mi imamo razne ljudske potrebe ,recimo zadovoljiti glad i zedj,i uzivati, i ne razmisljamo monogo dali je to u redu ili ne,nama se sve treba nacrtati i napisati ili upozoriti,i opet poneki put ni to nije dovoljno..mi jednostavno volimo da uzivamo...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2006 16:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 vel 2006 12:49
Postovi: 141
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pa šta je loše u tome,ako sam kršćanka nije mi zabranjeno uživati


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2006 16:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
sigurno da nije zabranjeno uzivati,i onaj koji se totalno napije uziva u picu,nism rekla da je lose ,nego sam rekla da je granica u pitanju ,kada nesto pretjerano radimo...znaci sve smijemo samo u granicama dozvoljenog, a gdje je granica....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2006 22:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jesu li ovisnici o cigaretama slobodni?
Jesu li ovisnici o alkoholu slobodni?
Jesu li ovisnici o drogama slobodni?

NISU!!!!

To je bit, biti slobodan, a ne zarobljen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 162 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 63 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr