www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 03:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 75 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 kol 2010 18:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tražio sam Snagu...
I Bog mi je dao Poteškoće koje su me osnažile.
Tražio sam Mudrost...
I Bog mi je dao Probleme koje je trebalo riješiti.
Tražio sam Bogatstvo......
I Bog mi je dao Mozak i Tijelo da mogu raditi.
Tražio sam Hrabrost...
I Bog mi je dao Prepreke koje je trebalo svladati.
Tražio sam Ljubav...
I Bog mi je dao Ljude kojima je trebalo pomoći.
Tražio sam Usluge...
I Bog mi je dao Prilike.
Nisam dobio baš ono što sam tražio...
No, dobio sam sve što mi je trebalo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 kol 2010 14:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog nas voli bez obzira na sve.
Jer on nas je stvorio.
Kao što majka uvijek voli svoje dijete,
makar ono bilo najveći neprijatelj
ljudima ili samome sebi,
ona ga svejedno voli.

Ta majka, s toliko ljubavi prema djetetu,
čovjek je, kao i svi mi.
Ako je njena ljubav tolika,
kolika je onda tek Božja ljubav prema nama....
....nešto prekrasno, nezamislivo....

Zato ne bojte se, vjerujte u Božju ljubav.
Jer On nije ništa drugo nego bezgranična ljubav, sloboda.....
Njemu je sve moguće.

"Dušo moja, ne moraš se truditi, Bog te i ovakvoga ljubi."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 kol 2010 17:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slika

:lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 kol 2010 17:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:b112: :b112: :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 kol 2010 14:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ako želiš pitati o Bogu, uči pitati rukama i nogama, srcem i razumom.

Kako pitaju naše ruke? Tako da traže druge ruke.
Kako pitaju naše noge? Tako da trče daleko, do ljudi čiji život stoji nasuprot njihovom vlastitom.
Kako pita naše srce? Tako da kuca za druge, za one koji nas trebaju, koje mi trebamo.
Kako pita naša glava? Tako da skupi sva iskustva ruku i nogu, srca i razuma, te o njima dalje razmišlja.


Ako želiš pitati o Bogu, naćuli uši.

Ništa te neće susresti s manje razmišljanja nego Ime Božije. S "Bogom" se kite svakidašnji pozdrav i hvala. Odatle "u ime Božije" dolazi često ono što je pompozno, ogromno i silno. S "Božijom voljom" opravdavaju se siromaštvo i bijeda, rat i smrt, dobre namjere i vlastiti profit.
Tko pita o Bogu, mora imati izoštren sluh: medenim govorom, lažnim tonovima, zahtijevom da objavljuje Božju volju, pokušava se još i danas ljude dovesti u zabludu.
Tvojim ušima trebalo bi takvo što biti nepodnošljivo!

Ako želiš pitati o Bogu, otvori unutarnje oči.

Vidjeti samo ono što leži nadomak očiju?
Ili još manje:samo vlastite želje, ili samo samog sebe?
Vidjeti što se ne može vidjeti:
Istinitost stvari.
Smisao patnje.
Ljubav iza svega.
Srce mora učiti gledati:srčano oko.


Ako želiš pitati o Bogu, vježbaj reći ne.

Odustani radi ljudi raditi ili reći nešto što ti je strano. Moraš učiti poštivati samog sebe i uzimati se ozbiljno.
Odustani radi ljudi odlaziti ili ne odlaziti u crkvu.
Dok živiš vođen izvana, zamjenjuješ Boga s autoritetom i ostaješ maloljetan.


Ako želiš pitati o Bogu, moraš tražiti samog sebe.

Što se misli pod riječju Bog, moguće jie prepoznati samo na unutarnjem putu.
Bog je riječ za dno bunara, u koji moraš skočiti ako želiš naći samog sebe.
Bog je istina svijeta u kojem samo ljudi mogu postati istiniti.
Zbog toga se Boga može naći samo na unutarnjem putu.
Boga naći znači naći samog sebe: postati slobodan da bi se moglo voljeti.


Ako želiš pitati o Bogu, ljubi svijet.

Ako si htio pitati o Bogu i zasebno o svijetu, ući ćeš u slijepu ulicu. Ta pitanja ne mogu stajati jedno pokraj drugoga, nego samo jedno u drugome:

Tko tješi neutješenog?
Tko ljubi neljubljenog?
Tko oslobađa ugnjetavanog?
Odgovor daju ljudi koji ljube.
A tko ljubi, doznaje istinu i izvan sebe.


Herbertus Halbfast, Skok u bunar


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 kol 2010 14:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ljeto odmor od Boga?!

http://www.youtube.com/watch?v=uyyvtcRiJpo&feature=related

:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 kol 2010 15:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
....na kraju je ipak doša :wink:!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 kol 2010 14:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Na jednoj plesnoj večeri muškarac prilazi djevojci:
"Oprostite, gospođice, već sat vremena želim vam nešto reći, ali se ustručavam."
"Slobodno recite."
"Kad god se nasmijete, poželim vam reći da dođete k meni."
"O, pa vi ste pravi zavodnik."
"Ne, ja sam zubar."

smajlic18 smajlic18 smajlic18


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2010 16:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Postoji li zlo?

Jedan je sveučilišni profesor izazvao studente s ovim pitanjem.
«Je li Bog stvorio sve što postoji?»
Jedan je student hrabro odgovorio:
«Je, stvorio je!»
«Bog je sve stvorio?» upitao je profesor.
«Da profesore», odgovorio je student.
Profesor je odgovorio,
«Ako je Bog stvorio sve, onda je on stvorio također i zlo, jer zlo postoji, i sudeći prema pravilu - da naša djela govore tko smo mi – Bog je zao». Student je nakon tog odgovora zašutio.
Profesor je bio jako zadovoljan sam sa sobom, i hvalio se studentima kako je još jednom dokazao da je kršćanstvo samo mit.
Jedan je drugi student podigao ruku i rekao:
«Mogu li ja vas nešto pitati, profesore?»
«Naravno», odgovorio je profesor.
Student se ustao i rekao: «Profesore, postoji li hladnoća?»
«Kakvo je to pitanje? Naravno da postoji. Tebi nikad nije bilo hladno?» odgovorio je profesor.
Mladić je odgovorio,
«Činjenica je da hladnoća ne postoji. Prema zakonu fizike, ono što mi smatramo hladnoćom je zapravo – nedostatak topline. Predmeti ili živa bića se mogu proučavati kad imaju ili prenose energiju, a toplina je ono što čini da tijelo ili materija prenose energiju. Apsolutna nula je potpuno odsustvo topline, materija postaje inertna i nesposobna za bilo kakvu reakciju na toj temperaturi. Hladnoća ne postoji, mi smo stvorili tu riječ da opišemo kako se osjećamo kad nemamo – topline.»

Student je nastavio:
«Profesore, postoji li tama?»
Profesor je odgovorio: «Naravno da postoji!»

Student odvrati:
«Još jednom ste pogriješili, ni tama ne postoji. Tama je zapravo – nedostatak svjetla. Svjetlo možemo proučavati, ali tamu ne. Zapravo, možemo koristiti Newtonovu prizmu da razbijemo bijelo svjetlo i proučimo različite valne duljine svake boje. Ne možemo izmjeriti mrak. Jednostavna znaka svjetla može se probiti u svijet tame i osvijetliti ga. Kako možete znati koliko je određeni prostor taman? Ono što možete izmjeriti je količina svjetla koje je prisutno. Nije li to točno? Tama je termin koji čovjek koristi da bi pokazao što se događa kad svjetlo nije prisutno!»

Konačno, mladi je čovjek upitao:
«Profesore, postoji li zlo?»

Sad već pomalo nesiguran, profesor je odgovorio,
«Naravno, kao što sam rekao. Vidimo ga svaki dan – u primjerima čovjekovog nehumanog ponašanja. U masi kriminala i nasilja u svijetu. Ovo nije ništa drugo nego dokaz – postojanja zla!»

Na to je student odgovorio:
«Zlo ne postoji, profesore. Ili barem, ne postoji samo za sebe. Zlo je jednostavno – odsustvo Boga. To je kao tama i hladnoća – riječ koju je čovjek stvorio da bi opisao odsustvo Boga. Bog nije stvorio zlo. Zlo nije kao vjera, ili ljubav koje postoje kao što postoje svjetlo i toplina. Zlo je ono što nastaje kad čovjek nema Božje ljubavi u svom srcu. To je kao hladnoća koja nastupa kad nema topline, ili tama koja nastaje kad nema svjetla.»

Profesor je šutke sjeo.

Mladićevo ime bilo je – Albert Einstein

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2010 11:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Život je Božje djelo

Isusov križ je spas čovječanstva. Pogledaš li na križ osjetit ćeš se olakšan znajući da te Bog neizrecivo ljubio. Kad su Izraelce u pustinji ugrizale zmije i oni umirali od ujeda, Mojsije je napravio mjedenu zmiju i stavio je na križ. Tko god je pogledao tu zmiju, ozdravio je od ujeda zmije. Svaki od nas je ujeden grijehom. Pogled na križ liječi taj ujed sotone i pakla.Križ je vrhunac Božje ljubavi prema čovjeku. Na križu je Bog naizgled nemoćan. I u toj bespomoćnosti Isusa Krista na križu, očituje se svemoć božanske nježnosti. Isus te je toliko ljubio da je pošao na križ, kako bi zauvijek bio s tobom i ti s njime. On te je tražio kao dragocjeni biser, i kao onaj trgova, koji, kad je našao dragocjeni biser, prodao je sve i kupio taj biser. Isuse je, naime, sve na zemlji napustio i predao vlastiti život za tebe. Nikada te nitko nije toliko volio. I nigdje se toliko nježnosti nije slilo s Neba na zemlju kao s križa. Križ pokazuje kako Bog s poštovanjem gleda na čovjeka i njegovu slobodu. Križje Bog nadvit nad čovjekom i njegovom sudbinom. Križ je vapaj božje ljubavi za tobom i za svakim čovjekom. Vrhunac nježnosti, to je križ.Muškarac postaje muževan kad je nježan. Muževnost, naime, nije očitovanje bilo kakve hrabrosti i odvažnosti, naime, nije očitovanje bilo kakve hrabrosti i odvažnosti, to je hrabrost u obrani nejakih i slabih, hrabrost u nevinosti i poštenju. Nježnost osposobljava čovjeka podnijeti i najveće pogrde, udarce, pljuvanja, prezir i nevolje. Što sve nije majka sposobna učiniti za svoje dijete i muž za svoju obitelj? Kroz plemenitu patnju se najjače očituje nježnost. I božićne jaslice, u kojima leži Isus Krist, jesu Božja nježnost na zemlji. Djevičansko zaćeće Marijino jest Božja nježnost na djelu. Svetac - je nazočnost Božje nježnosti među nama. Crkva je, također, nazočnost Božje nježnosti u svakom narodu na zemlji. Ona je Božji prostor među ljudima. Ona je intima božje nježnosti u ljudima, u Crkvi.Nježan čovjek ima strahopoštovanje i zato određeno odstojanje pred drugim čovjekom i pred životom uopće. Jer život je Božje djelo. Odijelo koje nosimo je znak tog odstojenja i strahopoštovanja pred intimom čovjekova tijela. Zlo je provavljivati u intimu drugog čovjeka. Grijeh je provavljivati kroz pukotine nečijeg života da bi se vidjela njegova slabost i razorila njegova nježnost.nježnost se može dobro razumijeti iz anegdote o dva ježa koji su se u zimskoj noći htjeli približiti jedan drugome da se ogriju. Kad su došli blizu, boli su se bodljama. Zbog toga su se morali udaljiti jedan od drugoga. Ali tad im je bilo hladno. Onda su se pokušali približiti jedan drugome, polako, do te udaljenosti na kojoj se neće bosti a ipak će se međusobno grijati. - To je muđusobna nježnost ljudi. Tko prijeđe granicu tog odstojanja, razara nježnost i ubija čovjeka.Bog s tolikom poniznošću poštuje tvoju slobodu. A opet es nenametljivo približava tebi. On dugo stoji pred tvojim vratima čekajući da se odlučiš i otvoriš. nježnost je slatka napetost između velike udaljenosti i dolaženja preblizu. Izdržati napetost je ulazak u nježnost, a time i u ženstvenost i muževnost. To je vjera i to je molitva. Napetost između Božje vidljivosti i Njegove nevidljivosti, između Božje blizine i udsutnosti. Na križu je Isus, najjači i pobjednik, pobjednik ljubavi. A ljubav je život. On je život.Imaš li hrabrosti prihvatiti život?

Povratak nade, Tomislav Ivančić


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 75 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 80 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr