www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 15:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 75 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2010 13:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 kol 2010 05:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
OPRASTAJUCI LJECIS SEBE I DRUGE

Želiš li nekog čovjeka promijeniti, popraviti, pomoći mu da se izliječi, tada mu najprije oprosti. Time ga stavljaš u Božje ruke i tada ga Bog liječi, ozdravlja, popravlja i vraća natrag iscijeljenoga. Želiš li da te Bog učini boljim, znaj oprostiti samom sebi.

Želiš li da Bog vječno bude tvoj prijatelj, tada znaj prihvatiti sve ono što ti on nudi u životu, makar ti se to čini neprihvatljivim. Oprosti Bogu što te ne pita hoćeš li samo dobro ili ćeš primiti i ono naoko bolno. Opraštanje, drugim riječima, donosi čovjeku svemoć Božju. To nebo silazi na zemlju. To kraljevstvo Božje ulazi u naša područja i ostvaruje ono za čim vape naše čežnje. Opraštajući zapravo liječimo sebe i druge, popravljamo sebe i društvo. Zato se čitav pakao urotio protiv mogućnosti da opraštamo. Zato nas na sve načine uvjerava da se treba osvećivati, a ne opraštati. Zato navodi na masakriranje, ubijanje i čini sve da bi ljudi mrzili, a ne opraštali.
Oprostiti znači sačuvati sebe od zla, mržnje, Zloga, od samorazaranja i vlastitog pakla. Oprostiti znači ostati zdrav, ne dopustiti da te neprijatelj i duhovno uništi, kao osobu, znači omogućiti pravdi da ti vrati ono što ti je razoreno, da ti izliječi ranu koju ti je uvreda nanijela, da počinitelj zla bude primjereno kažnjen i da opet možeš mirno živjeti. Opraštanje je vjerovanje u dobro, a nevjerovanje da se mržnjom može uništiti mržnja, nevjerovanje da se uvredom može ukloniti uvreda, da se bolešću može spasiti zdravlje. Pravda nije u tome da se za zapaljenu kuću neprijatelju osvetnički zapali njegova kuća, nego u tome da ga se prisili da ti on napravi ili plati novu kuću. Nepraštanje je paljenje neprijateljeve kuće, tako da obojica postajete beskućnici. Opraštanjem dajemo slobodu Bogu u sebi da on za nas sve čini. Oproštenjem ujedno neprijatelju vežemo ruke da nam više ne može činiti zlo. Opraštanje je najveća osveta neprijatelju. Oprostiti nekome jest uzeti najjače oružje protiv njega, a to je sam Bog.
Zlo, mržnju i grijeh se može ubiti samo opraštanjem. Jedino oružje da ubijemo svoga najgoreg neprijatelja, a to je mržnja, nečovještvo,zloća, grijeh, jest da si međusobno opraštamo.
Samo se opraštanjem prima oproštenje, samo se dajući dobiva, samo odijelo koje si darovao i tebe će ugrijati. Komadić kruha kojega si dao drugima i tebe će nahraniti, zrak kojega prepuštaš drugima i tebi će napuniti pluća, radost koju si pružio i tebe će obradovati.To je temeljni zakon života. Najgori su neprijatelji čovječanstva osveta i nepraštanje. Najveći zločinac je onaj koji neće oprostiti i koji ne želi primiti ruku koja mu oprašta. Neprijatelji čovječanstva su samo oni koji se osvećuju, koji mrze čovjeka, koji žele voditi rat protiv njega, koji mu ne vjeruju i koji mu ne praštaju. Zlo je jače od nas. Napasnik nas je pobijedio na početku, u rano jutro ljudske povijesti. On će pobjeđivati do kraja, ako se ne okrenemo jedni k drugima, ako se ne prepoznamo kao braća i ne počnemo se voljeti. Zli može biti pobijeđen jedino ako mi počnemo opraštati jedni drugima. Krivicu sa svoje savjesti možemo sprati ako se pomirimo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 kol 2010 13:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
RECI PRIJE

On je bio ljudina, jaka glasa i odlučnih pokreta. Ona bijaše nježna i osjetljiva. Vjenčali su se. On se trudio da joj ništa ne manjka, a ona je pazila kuću i odgajala djecu. Djeca su rasla, poženila se i poudavala, te otišla svojim putem… uobičajena priča.

Kad su sva djeca bila zbrinuta, ženu je uhvatila neka tuga, sve više je slabila i propadala. Kako više nije uzimala hranu, pala je u bolesničku postelju.

Njen muž je bio zabrinut i odveo je u bolnicu. Oko nje su se trudili liječnnici i poznati specijalisti, ali nisu mogli pronaći uzroke bolesti. Samo su slijegali ramenima i mrmljali: ¨Hm, hm…¨
Na kraju je jedan od njih pozvao muža u stranu i šapnuo:
¨Ja bih rekao… da vaša supruga… jednostavno više nema volje za životom¨.
On nije ništa odgovorio. Sjeo je uz krevet i uzeo ruku svoje žene. Ruka se izgubila u njegovoj ogromnoj šaci. Pogledao ju je i dubokim odlučnim glasom rekao:
¨Ti nećeš umrijeti!¨
¨Zašto?¨ upita ona jedva čujnim glasom.
¨Zato jer si mi potrebna!¨
¨A ZAŠTO MI TO NISI PRIJE REKAO?¨

Nemoj nikada čekati sutra da nekome kažeš da ga voliš. Reci to odmah. Nemoj reći: »Moja majka, moj sin, moja žena... to već ionako zna«. Možda i zna, ali nikad se nitko nije umorio slušajući voljenu osobu koja joj to ponavlja? Ne gledaj na sat. Uzmi telefon i reci: »Ja sam, želim ti reći da te volim«.
Stisni ruku osobi koju voliš i reci:
»Trebam te! Volim te, volim, volim te...«.

Ljubav je život.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re:
PostPostano: 06 lis 2010 17:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ruj 2010 19:42
Postovi: 17
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Malena007 napisao:
Slika

Malo razmislite....na početku mise kajemo se za svoje grijehe, čim smo se iskreno pokajali, Bog dragi to zna, i zato nam pruža ruke da Mu dođemo
....a šta mi onda činimo, odnosno šta sam ja do sada činila.
Prije same pričesti govorimo :"Gospodine nisam dostojan da uniđeš......" i onda ostanem sa strane dok se drugi pričešćuju,
dok idu Isusu u susret, ja stojim u kutu Crkve i osjećam krivnju.....
Ali zašto, zato što mi je Bog na početku mise već oprostio, pa u čemu je onda problem.....

Tužno je to dragi moji, kako sami sebe zabijamo na križ, pored tolike milosti i bezgranične ljubavi.
Sad znam da je On tu i da je jači od svakog mog grijeha, pa ako se i nisam stigla ispovjediti, znam da mu mogu prići jer On me zove, i više ga ne želim odbijati od sebe.Nakon toga osjećam toliku radost, ne mogu skinuti osmjeh sa lica, pogledam ljude oko sebe, pa se pitam,
zašto su oni ozbiljni pored tolike primljene milosti....
...pa mi ih bude žao, da pored zdravih očiju, ne vide istinu.

LJudi dragi budite razumni, uzmite Sveto pismo i čitajte ga, budite Isusovi učenici, slušajte ga.


Tražite kraljevstvo Božje, a drugo će vam se nadodati.

je li se uopće ispovijedaš??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re:
PostPostano: 06 lis 2010 17:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ruj 2010 19:42
Postovi: 17
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Malena007 napisao:

1.I samo se sjeti, kako to da je desni razbojnik odma dobio oproštenje grijeha i odma postao svet.

2. Samo vjerujte, jer Isus nikad nije rekao : "Molitva te tvoja spasila.".
nego je rekao. "Vjera te tvoja spasila"


1. Isus mu je rekao da će s njim odmah ići u raj. Dakle, oprostio mu je VREMENITE kazne čistilišta, koje postoje za većinu smrtnika, osim svetaca i onih koji vrlo blizu smrti dobiju "potpuni oprost od vremenitih kazni".

2. je li ovo znači da ne treba moliti? SAMO VJERA- temelj protestantitma.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lis 2010 19:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Odgovore na postavljena pitanja možeš pronaći u Svetom pismu...

Bog te dragi blagoslovio i u miru sačuvao


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2010 17:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2010 16:09
Postovi: 68
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
LIJEPO JE ŠTO POSTOJIŠ! malo sam pratila tvoj rad i ako dozvoliš nešto bi ti savjetovala u hgt sam oko 5 godina i oš uvojek dijelim tvoje oduševljenje s njom, međutim evo di praviš grešku, sve je to divno i krasno što ti pišeše ali to su samo priče i lijepe misli koje to i ostaju i koje ljudi mogu naći na svakom koraku, ono što čovjeku patniku treba to je ono KAKO. Ljudi znaju što b i trebali napraviti ali ne mogu, ne znaju , i to je začaran krug iz kojeg čovjek ne m ože sam izaći i zato je hgasistent tu da mu dođe izvana pruži mu ruku i pokaže kako se može. Pazi ovo što ti radiš je Makro terapija, ona je za nas ono što čovjeku treba to je mikroterapija dakle ona makroterapija koju si ti u sebi preradila u mikroterapiju i sad ju posreduješ čovjeku. Dakle bilo bi dobro da neke probleme koje si sama imala i prebrodila izneseš ljudima na koji način si to uz pomoć hgt uspjela, što je konkretno tebi u konkrtnom slučaju pomoglo. Ljudiam treba svjedok da se zlo može pobijediti a mi smo prvenstveno to svjedoci.Nemoj se ljutiti samo ti želim pomoći i ako ti bilo što treba savjet pomoć bilo što slobodno pitaj rado ću ti pomoći.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: 21 lis 2010 09:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2010 16:09
Postovi: 68
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ivan križ napisao:
Malena007 napisao:

1.I samo se sjeti, kako to da je desni razbojnik odma dobio oproštenje grijeha i odma postao svet.

2. Samo vjerujte, jer Isus nikad nije rekao : "Molitva te tvoja spasila.".
nego je rekao. "Vjera te tvoja spasila"


1. Isus mu je rekao da će s njim odmah ići u raj. Dakle, oprostio mu je VREMENITE kazne čistilišta, koje postoje za većinu smrtnika, osim svetaca i onih koji vrlo blizu smrti dobiju "potpuni oprost od vremenitih kazni".

2. je li ovo znači da ne treba moliti? SAMO VJERA- temelj protestantitma.



Vidim da nisi dobio odgovor pa evo: Da li čovjek može normalno funkcionirati bez htrane? može neko vriejme ali njegovo tijelo slabi i postaje nemoćno i nesposobno za normalan život i na kraju umire. tako ti je i sa duhom. Molitva je hrana za dušu a ako čovjek svoju dušu ne hrani ona ne funkcionira normalno i postaje sve slabija i slabija a ako duša postaje slabija i vjera slabi jer je vjera duhovna kategorija koja nemože opstati bez duhovne hrane, molitve: Ovdje kad govorim o vjeri mislim isključivo na vjeru u Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2011 10:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 lip 2010 13:53
Postovi: 162
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji,
već dugo nismo bili na ovoj temi, ali ja sam, potaknuta vašim savjetom, otišla na hagioterapiju pred nekoliko mjeseci. Odkad odlazim tamo, moja bolest se malo povukla, vidim rezultate. Naučila sam kako moliti, kako se obraćati Isusu, mnogo mi je lakše, bolje, ukratko, oduševljena sam.
Zadnji put kako sam bila, hagioterapeutica mi je rekla nešto što bih željela podijeliti s vama.

"Gospodin Bog Otac je uvijek iza tebe, tvoja leđa su uvijek sigurna, pazi na tebe kao dobar otac, pridržava te kao što majka i otac pridržavaju svoje malo dijete kad počinje hodati, da ne padne.

Sin Očev, Isus Krist je uvijek ispred tebe, pruža ruke prema tebi, drži te za ruke i pazi svaki tvoj slijedeći korak. On je prošao sve što si ti, i što ćeš još proći u životu. On hoda s tobom, ravna ti puteve, u njegovim rukama si sigurna od svega. Pruži mu ruke, s povjerenjem kroči kroz život, jer on je uvijek tu.

Duh Sveti struji između njih, točno u tebi. Ti si hram Duha Svetoga, on je u tebi, on je tvoja snaga, tvoj razum, tvoj um. On te ispunjava, krijepi, on je Bog koji prebiva u tebi.

Nikad nisi sam, Bog Otac, Sin i Duh Sveti te okružuju i ispunjavaju, okružen si, zaštićen, siguran, osnažen. Koračaj svojim životom svjestan toga, i bit ćeš sretan, uvijek."
:lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2011 16:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 srp 2009 17:13
Postovi: 284
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Zlatice baš je lijepo što si svoje iskkustvo podijelila s nama. Ove godine se održaje treći studij hagioterapije, u srpnju. Ove godine će biti tema iskustvo, sigurna sam da će biti odlično iskustvo za svakoga, pa ako si u mogućnosti da dođeš.....sve detalje možeš pogledati na njihovim službenim stranicama mir.

Primi Božji blagoslov......:))


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 75 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr