www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2018 04:05

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 151 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 ožu 2017 13:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Vjeroispovjest: rk
Status: Solo
Još da dana molitve svetom Josipu. I čini mi se opetovano bez uslišanja

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 tra 2017 19:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 133 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
O, da bi se molba moja uslišala, da mi Bog ispuni ono čem se nadam! O, kada bi me Bog uništiti htio, kada bi mahnuo rukom da me satre! Za mene bi prava utjeha to bila, klicati bih mog'o u mukama teškim što se ne protivljah odluci Svetoga. Zar snage imam da mogu čekati? Radi kakve svrhe da ja duže živim?

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 tra 2017 19:17 
Odsutan

Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 82 zahvala
Psalam 13,2 Ta dokle, Jahve, dokle ćeš me zaboravljati? Dokle ćeš skrivati lice od mene?
Psalam 13,3 Dokle ću nositi bol u duši; tugu u srcu obdan i obnoć? Dokle će se dušmanin dizat` na me?
Psalam 13,4 Pogledaj, usliši, Jahve, Bože moj! Prosvijetli mi oči da ne zaspim nasmrt,
Psalam 13,5 nek` ne kaže dušmanin: "Nadjačah njega!" Nek` ne kliču protivnici ako posrnem!
Psalam 13,6 Ja se u tvoju dobrotu uzdam, nek` mi se srce raduje spasenju tvome! Pjevat ću Jahvi koji mi učini dobro, pjevat ću imenu Jahve Svevišnjeg!

:b130:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 tra 2017 19:31 
Odsutan

Podijelio: 133 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Belive napisao:
Psalam 13,2 Ta dokle, Jahve, dokle ćeš me zaboravljati? Dokle ćeš skrivati lice od mene?
Psalam 13,3 Dokle ću nositi bol u duši; tugu u srcu obdan i obnoć? Dokle će se dušmanin dizat` na me?
Psalam 13,4 Pogledaj, usliši, Jahve, Bože moj! Prosvijetli mi oči da ne zaspim nasmrt,
Psalam 13,5 nek` ne kaže dušmanin: "Nadjačah njega!" Nek` ne kliču protivnici ako posrnem!
Psalam 13,6 Ja se u tvoju dobrotu uzdam, nek` mi se srce raduje spasenju tvome! Pjevat ću Jahvi koji mi učini dobro, pjevat ću imenu Jahve Svevišnjeg!

Mislim da falivaš poantu. Job i David, tko je povezaniji s ovom pričom? Znaš, kontekst pisanja, ovo ono. Dapače, Davidu kasnije nije baš bilo lipo, ha? LOL

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 tra 2017 19:34 
Odsutan

dujam napisao:
Belive napisao:

Mislim da falivaš poantu. Job i David, tko je povezaniji s ovom pričom? Znaš, kontekst pisanja, ovo ono. Dapače, Davidu kasnije nije baš bilo lipo, ha? LOL

A znam. Shvati, radi ravnoteze u svemiru nekad jednostavno moram prosut neku glupost. :P

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 tra 2017 18:59 
Odsutan

ella napisao:
http://www.medjugorje-info.com/hr/svjedocanstva/svjedocanstvo-o-zagovoru-sv-josipa

Super. Ja ne mogu potvrditi

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2017 14:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Status: U vezi
Ne mogu se sastaviti sa životom. Već poprilično dugo. Ništa ne pomaže. Inspirirana ovim vašim postovima i svjedočanstvima obratit ću se sv. Josipu. :a1250:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2017 15:01 
Odsutan

Nema koristi. I ja sam mu se obracala

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 28 pro 2017 15:00 
Odsutan

Savršeni su puti Gospodnji, i riječ je Božja ognjem kušana. On, samo on, štit je svima koji se k njemu utječu. (Ps 18, 31)
Ma ljudi jesam li vam ja već rekla da sam mazga? Ali ona prava! Vjerojatno se pitate – zašto ovaj redak iz psalma – pa eto, dalje ćete saznati, ako vas naravno zanima.

Uglavnom, oni koji još uvijek imaju živaca čitati moje škrabotine možda su pohvatali da sam od partijanerice (koja želi bit uspješna, osvajati svijet, biti prava karijeristica) došla do toga da želim biti kućanica. :D
Pisala sam to puno puta, pa mi je jutrošnji događaj dobro došao da se sama podsjetim na sebe.

Naime, znamo da je Božji poziv svima nama jednak - biti jedno s Gospodinom i koristiti primljene darove u službi svome bližnjemu. Kako to ostvariti svakome je na izbor. Bog govori svakome od nas na osoban način jer smo mu važni. Ako poslušamo i odgovorimo, raste i osjećaj za jasnoću što onda donosi mir i radost. U fazi obraćenja osjećala sam se izgubljenom dok nisam razgovarala sa svećenikom na ispovijedi i nije mi rekao „posloži prioritete“. U prijevodu - moja „uspješnost“ na poslovnom planu ništa ne znači već se želim ostvarit kao žena i majka te me zanimaju ni površni odnosi, ni izlasci, ni tipovi koji bi te povalili ili kojima si super jer prosječno izgledaš, a imaš dvi daske u glavi i ne živiš od roditeljskog džeparca. Dapače, shvatila sam da me to činilo nesretnom.

Nakon mnogo previranja, suza, mozganja, iako je život nepredvidiv, sigurna sam danas da je moj poziv (do par godina mi je to bio tako strano i nepoznato) imati muža i obitelj, s time da pridjev katolički bude ispred toga.

Isto tako postoji „želja srca mog“ iliti kako sam prije to zvala „petogodišnji plan“ da jednog dana kad/ako se udam i kad/ako budem imala djecu (ako Bog da) više ne radim kod nijednog poslodavca koji će mi uvjetovati radno vrijeme i koji će biti (bilo kakva) prepreka da ne mogu uvijek biti katolička žena i majka od 0 do 24h i zbog kojeg će moje dijete s temperaturom patiti jer ja moram biti na poslu ili da muža neću doma moći dočekat s ručkom kad dođe s posla, ili da muž mora brinuti jesu li mu ili nisu opeglane mudante. Jednostavno, mislim da je to ženina zadaća.
Naravno, ne znači da to muž neće nikada napraviti i da ne bi trebao uskočiti ponekad – ali žena je žena. Mislim da je čast žene da bude "krijesnica necijim putima".
U mom svijetu će moja obitelj živjeti katoličkim životom gdje ću voljeti i služiti svom mužu, biti poprilično tolerantna ženica, s vremena na vrijeme će mu kvocat, a on će se bidan morat nosit s mojim mušicama jer iako nalikujem na snažnu women, ustvari sam plaha, a na vani ledena kraljica.

Ipak, ruku na srce, najveća klopka bi bila stajati i čekati ispunjenje "snova" i iskreno, zadnje dvije godine na puno mina nailazim, puno puta sam sama sebe pokopala i svjesna sam, zivot mi je to milijun puta pokazao – da čovjek planira, a Bog se smije i da nikad ne znamo što nas iza kantuna čeka. Poanta zašto ovo sve pišem (tj. već sam i pisala na drugim temama) leži u tome da sam jutros shvatila da sam Mu dugo nisam zahvalila i da stalno, ali stalno zaboravljam da milijun je načina, i da naši puti nisu njegovi puti. Ali, i da nije pogrešno željeti neke stvari i moliti za njih.

Jutros sam potpisala jedan ugovor i dobila svoju rubriku u jednom stručnom časopisu (kojeg inače lektoriram) i dio „želje srca mog“ se ostvario. Recimo da ovog trenutka poželim dati otkaz kod poslodavca (kod kojeg imam radno vrijeme) – to bih bez problema mogla jer imam posao koji radim od kuće, bez fiksnog radnog vremena, onda kada ja želim i koji na niti jedan način ne bi smetao "želji srca mog".
Dokaz sam da On čuje i da odgovara, ali definitivno ne redoslijedom i načinom na koji mi želimo, a ja prva nezahvalnica rijetko kada Mu zahvalim jer eto, „sram Ga bilo, al' nije čuo što prvo želim“.
Međutim, moram priznati da mi je „dao ono što sam prvo tražila“ vjerojatno duhovno ne bih bila ovdje gdje jesam, ne bih puno svojih strahova savladala, ne bih puno toga napravila. Stalno sam pričala o katoličkom braku, ali pitanje je bi li ja mogla biti (onda kada sam ja to prvo željela) katolička žena. Koliko god to mrzila sada to priznati i napisati – vjerojatno ne bih.

Ako ne ništa, bez onih mina po putu, ne bih (kao danas) znala što ću pokloniti (možda jednog dana) svome mužu (trk na ispovid svi koji ste pomislili na išta drugo osim na ovo što ću napisati :oops: ).
Danas znam da mu mogu dati svoj rokovnik u koji čitajući pojedine dijelove Biblije pišem svoje misli, i promišljanja, i strahove, i dvojbe, i želje. Jer ako sam mu već odlučila reći DA, onda nisam rekla „da“ samo konju koji je ispred mene, nego i kompleksnosti, dubini, davanju svega bez zadržavanja ičega za sebe, nekomu komu ću dopustiti da me vidi onakvom kakva jesam.
I za mene ta knjižica znači da stvarno mu (uz sve ostalo) i na taj način dajem sebe jer smatram da je hrabrost da se voli sve ono što drugi jest. Baš sve. Svaka strana, raspoloženje, nada, neostvareni san. I ono što ćemo jednog dana postati.
Za mene je to put spasenja. Imati otvorene sve puteve je sindrom izlaza za nuždu, ali i to je iluzija jer imati sve otvoreno je također i izbor koji zatvara mogućnost da se prolazi jednom ulicom s dubinom i blagoslovom koji svijet ne poznaje.
I ako je Bog do sada dao sve što sam molila „željama srca mog“, jedva čekam ostatak i jedva čekam sa smetlarom, koji će sa mnom mesti našu ulicu (jednu ali vrijednu), voljeti našu svakodnevnicu i živjeti život koji je samo izvana „normalan“. 8)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2018 01:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Vjeroispovjest: Rimokatolik
USLIŠANE SVE 30-NICE SVETOM JOSIPU!!

Draga braćo i sestre,
od trenutka svog obraćenja do danas osjećam jaku duhovnu povezanost sa sv.Josipom.
Prošlo je 7 godina kako moje srce gori za njegovim zagovorom,kako igra od dragosti kad izgovorim: "O sveti Josipe..." Sedam godina kako osjećam njegovu neopisivu snagu i očinstvo..
Toliko se malo ljudi na ovom svijetu,a vjerujem i u vašoj okolini moli svetom Josipu.
Velika je privilegija i Božja milost biti posvojče svetog Josipa i imati ga za suputnika i prijatelja te ovom prilikom želim posvjedočiti sve što je on za mene učinio u naših zajedničkih 7 godina. Prvi put sam uzela 30-nicu sv.Josipa u ruke kada sam imala 20 godina moleći ga za točno određeni posao u inozemstvu.Posao sam dobila nedugo nakon 30-nice točno onakav kakav je moje djetinje srce željelo.Kasnije mi je i sam šef govorio da je jednostavno nemoguće kako smo nas dvoje došli u kontakt.
Nakon toga kad sam se vratila u HR i uoči blagdana sv.Josipa zaručnika BDM (19.3), molila sam za sezonski posao također 30-nicu;odnosno naglasila sam koliko novaca mi treba i koliko trebam zaraditi na tom poslu.Posao sam dobila nakon prvog telefonskog poziva koji sam okrenula na oglasniku i zaradila sam i više nego što sam tražila od svetog Josipa. (Za Hr standard to su veliki novci).

Nakon toga,uoči blagdana sv.Josipa radnika (1.5), molila sam također 30-nicu sv.Josipu da pomogne mojim roditeljima da prodamo kuću u centru grada Zagreba koju smo prodavali punih 8 godina bez ijednog ozbiljnog telefonskog poziva po vrlo povoljnoj cijeni i rješenom svom papirologijom i legalizacijom. Svi su mi govorili,uključujući i roditelje:"Nemoj se moliti bezveze,vidiš kakva je situacija u državi da nitko ne može prodati ništa..nekretnine odlaze za nikakvu cijenu." Ali moja vjera je bila toliko jaka da ju apsolutno ništa nije moglo poljuljati.Neumorno sam vapila 30-nicom sv.Josipu govoreći mu da imam samo njega i da se čvrsto pouzdajem u njegov veliki zagovor kod Isusa,govorila sam mu da znam da Isus jedino njemu ne može ništa odbiti,njemu koji je prihvatio Njegovu majku Mariju i koji ga je hranio i ljubio..brinuo se za njega..
Suze su se slijevale niz moje obraze...gorko sam plakala,sklopljenih ruku i na koljenima zahvaljivala sam unaprijed svetom Josipu znajući da me čuje i da je samnom.
Završila sam 30-nicu.Nitko nije zvao...potpuno sam sve predala Bogu i ispustila iz srca.
Nekoliko mjeseci nakon toga,podstanarka iz kuće koju smo željeli prodati nam je iznenada najavila otkaz.Znala sam da se nešto dešava...
Na njezino mjesto,uselila nam se jedna mlada samohrana majka...a ja sam u srcu govorila:"O moj sveti Josipe...pa kako ona ... pa ona nema novaca da ovo kupi...molim te učini nešto.." Nedugo nakon toga,srela je dugogodišnju prijateljicu svoje tetke koja je vrlo imućna te je mnoga dobra učinila i pomogla siromašnima.
Ona joj je kupila kuću...
Zaista,draga braćo i sestre,on je svetac koji u tišini čini velika čudesa..kakav je i bio...tih,ponizan i čudesan.
I sada mi se suze slijevaju niz obraze dok vam ovo pišem i svjedočim njegovu moć....
Sama Gospa je rekla sv.Brigiti Švedskoj : " Moja kćeri,nažalost mnogi ljudi ne znaju koliku je prednost moj sin dao sv.Josipu.Ja sam bila presretna imajući ga za zaručnika.Moj sin će na zemlji udijeliti sve što ga Josip u nebu zamoli.Časti ga i nastoj da ga i drugi revno časte."
To je tako istinito...sv.Terezija Avilska je rekla:"Svaka milost koja se moli od sv.Josipa,bit će sigurno dobivena."
Ožujak je mjesec sv.Josipa,molite mu se svi vi koji želite bračnog druga,koji želite posao(ne bojte se točno opisati mu kakav posao želite i izliti sve želje svog srca pod Njegovim srcem), koji trpite mobbing,čijem djetetu ne ide dobro u školi,koji želite u inozemstvo...
Apsolutno mu je dana sva moć da pomogne U SVAKOJ POTREBI.
Sveti Josip je najveći svetac i najbliži Isusu,to svjedočim svim svojim bićem i svjedočit ću dok god budem živjela na ovoj zemlji.
Molit ću mu se cijeli svoj život i zahvaljivati Isusu što mi je dao tako veliku milost,što mi je dao svoga poočima za zagovornika te što sam toliko privilegirana u Njegovim očima imajući Josipa za pokrovitelja.

Hvala ti Bože moj !!!!

HVALA TI LJUBLJENI MOJ SV.JOSIPE!!! VOLIM TE!!

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 151 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]