www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 sij 2018 21:50

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 152 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 vel 2017 08:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: Kršćanka/Katolkinja
Status: Solo
Ako molimo samo za ono što Bog želi, onda trebamo bit ravnodušni u odnosu na svoje želje. Tj. ne bi trebali ništa "želit", zar ne? Trebamo se odreć svih želja, svega što želimo, jer što ako nam Bog ne to ne da? Npr što god da poželiš Bog ti ne da, tj. daje ti npr samo patnju. Što onda? Malo je reć da je tvoje stajalište bliže budizmu nego'li katoličanstvu.[/quote]

Nisi me shvatila. Naravno da čovjek ima želje , pa želje ga i održavaju živim, ali ponekad naše želje nisu u skladu s Božjom voljom, i tada nam ih Bog ne ostvariva. Nego ima za nas druge planove pa makar to bila i patnja.
Kad bi se sve želje ostvarivale gdje bismo bili ??

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 08:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Vjeroispovjest: rk
Ja molim za ljubav. Bog mi ju neda. Moja zelja nije u skladu s njegovom voljom. Njegova volja je da Bude sama bez ljubavi

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 10:40 
Odsutan

Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Billy napisao:
Zašto milost i patnju poistovjećivati?

Ja mislim da je patnja najčešće „sredstvo“ Božjeg djelovanja

Bezbrojni su uzroci ljudskoj boli i nema čovjeka kojemu nekada ne grane crno sunce. To su trenuci kada su naša kršćanska "ljubav i čovjekoljublje na ispitu". Patnja je "tvrd orah za čovjeka" te se zna dogoditi "da se netko u teškim bolima udalji od Boga".
Svaki patnik postavlja sebi, svima oko sebe pa i samome Bogu upit: "Zašto baš ja?" i nerijetko se događa da bolest i svakojake nevolje unište u čovjeku svaku volju za životom i gurnu ga u tamna prostranstva pesimizma i očaja.
Patnja i zlo koji čovjeka pritišću u intimnoj su vezi s grijehom, odnosno posljedica su grijeha, ali ne u tom smislu da su oni Božja osveta, nego bol potiče grešnika da odbaci svoj grešni život, a za pravednika koji trpi to je sredstvo Božje pedagogije, kojom ga Bog odgaja i vodi prema konačnom cilju, vječnoj sreći.
Grijeh i patnja su suodnosni u smislu što je čovjekov pragrijeh uzrok, a Bog je pokretač patnje. Bog najjasnije i najglasnije govori kroz patnju, svjedoče starozavjetni pisci, i zato patnju treba promatrati u službi Božjeg providnosnog djelovanja.
Bol i trpljenje u patniku bude vjeru u Božju spasenjsku moć. Ta vjera postaje izvorom svih njegovih čežnji i nadanja. Patnja ga je pročistila, Bog se poslužio njome kao djelotvornim odgojnim sredstvom, i kao jedini svemoćni Gospodar i Podržavatelj života Bog ozdravlja trpljenika, ali ponajprije njegovo srce i dušu. (Stipe Jurič, Sto je Bog rekao o patnji. Hrvatska dominikanska provincija i Nakladni zavod Globus, Zagreb 1997.)

Zato u trenutcima patnje Bog od nas zahtjeva ništa nego vjeru, a vjera se neće održati bez našega osobnog napora i razbijanja, uništavanja vlastitim snagama onoga što „ne valja“. Vjera nije povlastica ili olakšanje. Nije nešto što ispunja moje želje. To je uvjerenje da je Bog sada na djelu i da nas neće ostaviti. I baš zato Bog tada zahtjeva od nas da zakoračimo u nepoznato. Da vjerujemo i da hodamo naprijed.

Billy napisao:
Poanta je da mi molimo ono što je najbolje za nas, a to zna samo Bog.

Mi svi imamo želje – ja imam, lalelu ima. Svi ih imamo i mislim da nema ništa loše u tome da molimo Boga da ih ispuni.
Pa Bog je gospodar svoje milosti. Ta o Bogu govorimo, on je sposoban mijenjati i okolnosti i ljude i situacije, ali traži naše zalaganje i mislim kad dođemo do "jedne razine" nam onda uslišava molitvu ili mijenja naše potrebe u drugom smjeru.

Billy napisao:
lalelu napisao:

Sve odrađeno ali ja i dalje samA. I nije samoca dobra za mene. Meni treba ljubav

O čemu ti ja velim, sve odrađeno?!
A koliko si Očenaša izmoliti? 875 ili 1238 da je dosta?
Možda je trebalo samo jedan pravi.

Ono što kod mene čuda radi je onda kada dođem i kažem Mu: Bože, ti znaš što ja želim (bez puno riječi i filozofije).
I to provjereno djeluje – okladila bih se upravo sada da će takva vjera (ali ono iz srca, bez fige u džepu) kod svakoga donijeti plodove.

Billy napisao:
Također pozivam forumaše da se pomole za tvoju nakanu.
Ja budem večeras.

Isto tako, moram se dotaknuti ovoga - mislim da je najveća greška ovo ovdje napisano (u svezi molitve za lalelu). Ovo je ustvari davanje neke "lažne nade" lalelu i mislim da može izazvati još veću frustraciju. Ne želim zvučati i ispasti zla/ohola (vidim da se na forumu svi razbacuju time), ali da ja molim za nakanu nekoga tko (nije na meni da prosuđujem), ali ni ne vjeruje Bogu. Pa ona ga cijelo vrijeme optužuje i upire prstom u njega. No, ako je netko i molio, skidam mu kapu.

Dijete u meni napisao:
Ali moli za ono što Bog želi a ne ono što ti želiš, jer ti ne znaš što je dobro za tebe, a On zna !!

Ali ovaj tvoj stav nas upućuje na to da mi ne moramo ništa raditi/ništa željeti jer ne znamo je li to dobro za nas...
I samu me često me mučilo pitanje da što ako to što molim/radim nije ono što Bog želi (kao, što ako to nije u skladu s Božjom voljom), ali mislim da to onda vodi do krive religioznosti i onda tek ništa nema smisla. Zato mi je to jedan svećenik objasnio skroz jednostavno - ako nešto radiš s dobrim namjerama i ako se to nešto ne protivi ni na jedan način Bogu, onda ako i "zastraniš" u svojim nastojanjima - nije smak svijeta.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 11:43 
Odsutan

Danas sveti Valentin za neke. Za mene i ove godine nije

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 13:44 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Status: U braku
Belive napisao:
Billy napisao:
Zašto milost i patnju poistovjećivati?

Ja mislim da je patnja najčešće „sredstvo“ Božjeg djelovanja

Bezbrojni su uzroci ljudskoj boli i nema čovjeka kojemu nekada ne grane crno sunce. To su trenuci kada su naša kršćanska "ljubav i čovjekoljublje na ispitu". Patnja je "tvrd orah za čovjeka" te se zna dogoditi "da se netko u teškim bolima udalji od Boga".
Svaki patnik postavlja sebi, svima oko sebe pa i samome Bogu upit: "Zašto baš ja?" i nerijetko se događa da bolest i svakojake nevolje unište u čovjeku svaku volju za životom i gurnu ga u tamna prostranstva pesimizma i očaja.
Patnja i zlo koji čovjeka pritišću u intimnoj su vezi s grijehom, odnosno posljedica su grijeha, ali ne u tom smislu da su oni Božja osveta, nego bol potiče grešnika da odbaci svoj grešni život, a za pravednika koji trpi to je sredstvo Božje pedagogije, kojom ga Bog odgaja i vodi prema konačnom cilju, vječnoj sreći.
Grijeh i patnja su suodnosni u smislu što je čovjekov pragrijeh uzrok, a Bog je pokretač patnje. Bog najjasnije i najglasnije govori kroz patnju, svjedoče starozavjetni pisci, i zato patnju treba promatrati u službi Božjeg providnosnog djelovanja.
Bol i trpljenje u patniku bude vjeru u Božju spasenjsku moć. Ta vjera postaje izvorom svih njegovih čežnji i nadanja. Patnja ga je pročistila, Bog se poslužio njome kao djelotvornim odgojnim sredstvom, i kao jedini svemoćni Gospodar i Podržavatelj života Bog ozdravlja trpljenika, ali ponajprije njegovo srce i dušu. (Stipe Jurič, Sto je Bog rekao o patnji. Hrvatska dominikanska provincija i Nakladni zavod Globus, Zagreb 1997.)

Zato u trenutcima patnje Bog od nas zahtjeva ništa nego vjeru, a vjera se neće održati bez našega osobnog napora i razbijanja, uništavanja vlastitim snagama onoga što „ne valja“. Vjera nije povlastica ili olakšanje. Nije nešto što ispunja moje želje. To je uvjerenje da je Bog sada na djelu i da nas neće ostaviti. I baš zato Bog tada zahtjeva od nas da zakoračimo u nepoznato. Da vjerujemo i da hodamo naprijed.

Slažem se da patnja može biti od Boga, ali koliko čekati kada je čovjek nestrpljiv?!
Sa svakom osobom Bog ima plan.
Tražiti srodnu dušu je prirodno jer ionako je Adamu Bog darovao Evu. Da dvoje budu jedno. Nije traženje srodne duše nešto previše, kako bi rekli da traži kruha preko pogače.

Belive napisao:
Billy napisao:
Poanta je da mi molimo ono što je najbolje za nas, a to zna samo Bog.

Mi svi imamo želje – ja imam, lalelu ima. Svi ih imamo i mislim da nema ništa loše u tome da molimo Boga da ih ispuni.
Pa Bog je gospodar svoje milosti. Ta o Bogu govorimo, on je sposoban mijenjati i okolnosti i ljude i situacije, ali traži naše zalaganje i mislim kad dođemo do "jedne razine" nam onda uslišava molitvu ili mijenja naše potrebe u drugom smjeru.

Slažem se u potpunosti

Belive napisao:
Billy napisao:
Također pozivam forumaše da se pomole za tvoju nakanu.
Ja budem večeras.

Isto tako, moram se dotaknuti ovoga - mislim da je najveća greška ovo ovdje napisano (u svezi molitve za lalelu). Ovo je ustvari davanje neke "lažne nade" lalelu i mislim da može izazvati još veću frustraciju. Ne želim zvučati i ispasti zla/ohola (vidim da se na forumu svi razbacuju time), ali da ja molim za nakanu nekoga tko (nije na meni da prosuđujem), ali ni ne vjeruje Bogu. Pa ona ga cijelo vrijeme optužuje i upire prstom u njega. No, ako je netko i molio, skidam mu kapu.

Ja jesam. Molitva je besplatna. Treba moliti. Bog voli da molimo jedni za druge. Nije to neka lažna nada. Onda ti ne vjeruješ u ono što moliš ili zašto moliš.
Izmolio sam 7 molitava sv. Brigite koje molim nekoliko godina svaki dan. Uvijek ih namijenim za neku nakanu.
Ne moraš skidat kapu.

Belive napisao:
Dijete u meni napisao:
Ali moli za ono što Bog želi a ne ono što ti želiš, jer ti ne znaš što je dobro za tebe, a On zna !!

Ali ovaj tvoj stav nas upućuje na to da mi ne moramo ništa raditi/ništa željeti jer ne znamo je li to dobro za nas...
I samu me često me mučilo pitanje da što ako to što molim/radim nije ono što Bog želi (kao, što ako to nije u skladu s Božjom voljom), ali mislim da to onda vodi do krive religioznosti i onda tek ništa nema smisla. Zato mi je to jedan svećenik objasnio skroz jednostavno - ako nešto radiš s dobrim namjerama i ako se to nešto ne protivi ni na jedan način Bogu, onda ako i "zastraniš" u svojim nastojanjima - nije smak svijeta.

Pa Bog sve zna, ali opet reba moliti. Molitva ne mora bit nužno molbenica, može biti zahvala.
"Hvala ti Bože na današnjem lijepom danu!"
Strelovite molitve su jako vrijedne.
U našem narodu se jako psuje.
Zamisli da svaku psovku zamijeni strelovita molitva!
Kad spominješ dobre namjere, veli se da je put u pakao popločen dobrim namjerama.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 16:01 
Odsutan

Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
Ako netko nesto trazi od Boga, ali te molitve nisu uslisene, onda ostaje razocaran. Zar ne? Ne zna sto da cini, ne zna gdje je Bog, ne vidi ga/ne osjeca ga. Zapada u rezignaciju, ne osjeca i ne vidi smisao. Ali i za to ima "lijeka"
Nije li vrijeme da se svi koji prozivljavaju patnju (i sama sam ne tako davno bila u toj situaciji) zapitaju - "porucuje" li mi Bog nesto, trebam li nesto mijenjati, sto Bog zeli od mene, kako da se ponasam, sto da napravim, gdje grijesim, sto ne radim dobro?
Kronicni nedostatak vjere i povjerenja, kronicni nedostatak ljubavi je ono sto ljude koci, a Bog se nudi svakog dana i nudi rjesenje.
Najlakse je stat i plakat - ja nemam momka, mene nitko ne voli, ja sam jadan/sam... to je najlakse, a izac iz svoje komforne zone - to je tesko.

Takoder, ovo o laznoj nadi - definitivno mislim da to sto ste vi molili da forumasica nade momka nema smisla jer ona neke druge stvari treba prvo "naci".
Ja recimo imam problem i ne mogu moliti za svakog i da ne mogu moliti eto tek tako - vec mi to mora doci.
I molim za drugog i nekad mi sama ta molitva bude teska i cesto, cesto dozivljavam to da sta vise molim, da se losije stvari dogadaju. A kad ste kod molitvi sv. Brigite, upravo me 15 molitvi koje sam molila, zadnja tri mjeseca moljenja me duhovno najvise osnazilo, iako sam istodobno prolazila stvarno svakakve "manifestacije" (ne znam kako da to drugacije nazovem). Tako da je to stvarno relativno, zato molitva i je intiman cin i medusobno djelovanje covjeka i Boga.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 18:39 
Odsutan

Zahvaljeno je: 10 zahvala
Evo i mene na ovoj temi :D
Najgore se zaplesti u ranjeni dio duse,i onda prekapati samo po tome.Tad je sprijecen ikakav duhovni rast.
Tesko je tu molitvom izvuc ista,jer je vjera u Gospodina ovdje najcesce sebicno jednostrana,a molitva cesto ima samo magijske karakteristike
Moj savjet je tu cak i potrazit "svjetovnu" pomoc nekog psihoterapeuta,doci do stanja pozitivne nule i onda sastavljat svoj psihicki i duhovni zivot iz zdravog temelja.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 18:48 
Odsutan

To i radim. Samoca me je dovela Do psihoterapije. Eto kolika je volja Boga za mene dobra, zavrsila na terapiji

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 20:07 
Odsutan

Zahvaljeno je: 10 zahvala
Psihoterapija je isto dar Bozji,i antidepresivi ako su koristeni u skladu sa Bozjim zakonom.Zlobnici i neupuceni ce rec sta ce ti to,pa Isus je najbolji psihoterapeut,da ali moras imati snaznu nesebicnu vjeru u Njega da primas takve milosti.Treba priznat da si slab i da ti treba pomoc,samo to je tesko priznati,uz kombinaciju kvalitetne psihoterapije i molitve moze se izvuci iz takvog beznadja.
Samo hrabro.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 21:11 
Odsutan

Da nisam sama, ne bih zavrsila na psihoterapiji

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 152 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]