www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 stu 2017 17:37

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 151 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 15 vel 2017 17:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Vjeroispovjest: rkt
Status: U braku
Dijete u meni napisao:

"...S kratkim vremenskim odmakom danas vam svjedočim o VELIKIM MOĆIMA SVETOG JOSIPA , kojeg sam stalno molila zadnja 3mjeseca ( 30-dnevnicu, pa devetnice ) i još ga molim , i uvijek ću ga moliti, ali sada kao zahvalu a ne prošnju.
Jer Sveti Josip mi je uslišao sve za što sam ga molila !! Moje srce je konačno čisto. Ne kažem da ne dođu teška vremena, neke tuge, ali sve sad mogu ! Jer misa sama.

Imajte lijep dan."

Veseli me da su ti molitve svetom Josipu uslišane i da si nam to posvjedočila da i nas potakneš na molitvu.
Hvala ti!
Btb

Josemaria Escriva

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 19:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 52 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Dijete u meni napisao:
Izvini.Ali ja zaista mislim da si ti na pogrešnom forumu.

Koliko god ću sada izazvati negodovanje svih forumaša, budimo realni, svi mi ovdje dolazimo iz nekih razloga. Svi imaju svoju motive, razloge, poticaje. Među svi, ubrajam i sebe. I mislim da katolik sa sređenim životom, zadovoljan i sretan, obiteljski čovjek sigurno ne bi imao ni vremena, ni afinieta tipkati na forumu i razglabati s nepoznatim ljudima o pitanjima vjere, a najčešće odgovor na svoje pitanje može dobiti kod malo boljeg/otvorenijeg župnika.
Netko je citirao Malfreda Lutza - ne zna se što je gore, sladunjava vjera ili površni ateizam. Istina.
Koliko je postova ovdje napisano licemjerno jer se ljudi ne znaju nositi i sami sa sobom, sa vlastitim trnom u oku, ali lako uočavaju i onaj od drugoga? Vjera, je puno više od redaka ovdje napisanih.

lalelu napisao:
Sve odrađeno ali ja i dalje samA. I nije samoca dobra za mene. Meni treba ljubav

Samoća? Zašto ljudi ne vole samoću. Jer kad si sam, iz tebe izlaze tvoje frustracije, tvoji strahovi, boli, požude, ono što te tišti, ono što te sapinje. Ako nisi sam u srcu sretan, ako su ti za sreću potrebni ljudi, nečije mišljenje, tada si jako bolestan čovjek a da možda nisi ni svjestan. Zlatko Sudac
Ako sebe ne možeš razveselit, ne možeš naći smisao svog života i postojanja, kako misliš onda danas sutra obitelj/muža/dijete usmjerit na smisao i postojanje/kako im misliš bit oslonac, kako im misliš bit utjeha, kako im misliš bit mirna luka? Odgovor je vrlo jednostavan; nikako. Bog ti neće „dat“ brak i djecu jer se ni za sebe ne možete pobrinit.
Ako si tužna jer nemaš momka/muža onda nemaš vjeru. Dok god nemaš vjeru, molitve su ti beskorisne.
Vjera je nesigurnost. Ne sigurnost. Sigurnost je uvjerenje a to je različito od vjere. Vjera je traženje, ne nalaženje. Vjera je otvorenost! Otvorenost za novo. Zlatko Sudac.

Billy napisao:
dujam napisao:
Dijete u meni napisao:
Samo vjeruj !!
I moli !!
Ali moli za ono što Bog želi a ne ono što ti želiš, jer ti ne znaš što je dobro za tebe, a On zna !!

Ako molimo samo za ono što Bog želi, onda trebamo bit ravnodušni u odnosu na svoje želje. Tj. ne bi trebali ništa "želit", zar ne? Trebamo se odreć svih želja, svega što želimo, jer što ako nam Bog ne to ne da? Npr što god da poželiš Bog ti ne da, tj. daje ti npr samo patnju. Što onda? Malo je reć da je tvoje stajalište bliže budizmu nego'li katoličanstvu.

Poanta je da mi molimo ono što je najbolje za nas, a to zna samo Bog.
Malo dijete može roditelja tražiti nož. No roditelj zna da bi se dijete ozlijedilo i neće mu dati nož. Tako i Bog.
Naša očekivanja su možda nerealna, a mi nismo spremni moliti kao što je to u Gecemanskom vrtu činio sam Isus. Znamo da je molio da ga mimoiđe kalež tj. žrtva ali kako je Očeva volja ne njegova.

Mislim da nema smisla moliti za Božju volju u smislu: Bože daj mi to, i to ono što ti želiš. Jer već smo zaključili da je Božja volja neshvatljiva, i ne znamo (ne možemo znati) što Bog točno želi od nas, ne daje nam kartu s točnim uputama, a s druge strane želimo slijediti njegov put, zar ne?
Kako onda moliti za nešto, a pojma o pojmu nemaš što on želi od tebe. Pa valjda je onda bolje moliti Boga da nam da snagu da izdržimo, prebrodimo, preživimo, oprostimo; da nas "uputi" kako i što raditi, kako postupati u određenoj situaciji slijedeći njegov put. Jer, u molitvi je čovjek pred Bogom. Ti kao ti. Sa svim svojim grijesima, teretima, ovisnostima, manama. Da sada umremo ništa se ne bi promijenilo po pitanju nas samih. Onakvi kakvi smo sada bili bi u vječnosti. Zato u molitvi ostaješ ti i Bog, ti i Istina, ti i Ljubav.

"Moli kao da sve ovisi o Bogu, a radi kao da sve ovisi o tebi!" :b112: Smatram da i preveliki odlazak u duhovnost (i ona poznata: "sve se događa s razlogom") nije dobar jer nas vodi van realnosti. A svijet u kojem živimo je surov, pun je patnje i nesreće. I tu onda moramo pokazati koliko smo jaki jer: Tko ZNA patit, zna i ljubiti.
Patnja nikoga ne mimoiđe i nitko je ne izbjegne. Udari svakoga; jednog nekom vrstom biča, drugog teškom dugom bolešću, nekog iznenadnim gubitkom, drugog razočaranjem, bolom kojemu ne znaš početka i ne vidiš kraja. Patnja je pratilica naših dana i nesanica naših noći. Patnja zna ispijati kosti i mučiti u savjesti poput crva u dugim noćima. Patnja su trenuci vlasti mraka. Ipak patnja može imati i osvijetilnu stranu. Sve nam uzima da bismo dobili Boga. Patnja nas tako može dovesti u duboko iskustvo Boga. Ljudi koji su prihvatili patnju dokučili su i iskusili Božju blizinu. (Tomislav Ivančić).

Micka napisao:
Dijete u meni napisao:

"...S kratkim vremenskim odmakom danas vam svjedočim o VELIKIM MOĆIMA SVETOG JOSIPA , kojeg sam stalno molila zadnja 3mjeseca ( 30-dnevnicu, pa devetnice ) i još ga molim , i uvijek ću ga moliti, ali sada kao zahvalu a ne prošnju.
Jer Sveti Josip mi je uslišao sve za što sam ga molila !! Moje srce je konačno čisto. Ne kažem da ne dođu teška vremena, neke tuge, ali sve sad mogu ! Jer misa sama.

Veseli me da su ti molitve svetom Josipu uslišane i da si nam to posvjedočila da i nas potakneš na molitvu.
Hvala ti!
Btb

Sveti Josip smajlic3 Definitivno i "moj" svetac.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 19:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 126 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Belive napisao:
I mislim da katolik sa sređenim životom, zadovoljan i sretan, obiteljski čovjek sigurno ne bi imao ni vremena, ni afinieta tipkati na forumu i razglabati s nepoznatim ljudima o pitanjima vjere, a najčešće odgovor na svoje pitanje može dobiti kod malo boljeg/otvorenijeg župnika.

Ne postoji, da citiram "katolik sa sređenim životom", jerbo, as per definition život sa katoličkim smislom nemre bit sređen, ovdje i sada. Apropo toga, upravo je zato i kat. život "unpopular".

Belive napisao:
Netko je citirao Malfreda Lutza - ne zna se što je gore, sladunjava vjera ili površni ateizam. Istina.

Taj sam :lol:

Belive napisao:
Koliko je postova ovdje napisano licemjerno jer se ljudi ne znaju nositi i sami sa sobom, sa vlastitim trnom u oku, ali lako uočavaju i onaj od drugoga? Vjera, je puno više od redaka ovdje napisanih.

Ali, nas ne zanima vjera, per se (usp. "u svojoj biti"). Nas zanima u što vjerovat. Oko toga se koplja lome. Vjera je naime, usko povezana s istinom. Složimo se oko toga da većina ljudi vjeruje da se zemlja okreće oko sunca. No, neki ne vjeruju u "blagoslov" pape i njegov autoritet. Why? Što nas pokreće da u jedno vjerujemo, a u drugo ne?

Belive napisao:
Ako si tužna jer nemaš momka/muža onda nemaš vjeru. Dok god nemaš vjeru, molitve su ti beskorisne.

Dajem ti kredit da ovo povučeš :lol:

Belive napisao:
Mislim da nema smisla moliti za Božju volju u smislu: Bože daj mi to, i to ono što ti želiš. Jer već smo zaključili da je Božja volja neshvatljiva, i ne znamo (ne možemo znati) što Bog točno želi od nas, ne daje nam kartu s točnim uputama, a s druge strane želimo slijediti njegov put, zar ne?

Kako tko, kaj ne?

Belive napisao:
Kako onda moliti za nešto, a pojma o pojmu nemaš što on želi od tebe. Pa valjda je onda bolje moliti Boga da nam da snagu da izdržimo, prebrodimo, preživimo, oprostimo; da nas "uputi" kako i što raditi, kako postupati u određenoj situaciji slijedeći njegov put.

Ti "putevi" nisu ni izbliza onakvim kakvim se spominju na forumu. Ne postoji, naime put, kojeg trebaš slijedit i obožavat, a da je zapisan u knjizi. Svačiji život je unikatan, i ne postoji knjiga koja će ti rec kako zivit, niti postoji takva propagnda. Vezano za to (usp. - aproro), htio bih samo napomenit kako se ljudima od početka mozak truje, propagandom, kako god je čovjek zvao. Jedna od najvecih nvolja modernog svijeta je što žena pokušava bit ista kao muškarac. To ne samo da je tragedija za žene, vec i za muskarce.

Belive napisao:
"Moli kao da sve ovisi o Bogu, a radi kao da sve ovisi o tebi!" :b112: Smatram da i preveliki odlazak u duhovnost (i ona poznata: "sve se događa s razlogom") nije dobar jer nas vodi van realnosti.

Duhovnost te ne moze vodit van realnosti. Nezdrava duhovnost može, da. Ali, zaglibi u zdravu duhovnost, zagli joj do korijena, i živjet ćeš jedinu realnost koja postoji. Malo si se prevarila, ha? LOL (Ovdje me podsjećaš na Dostojevskog kad je rekao da samo bolesni ljudi mogu vidit paranormalno/duhovnost, tj. da jedino kad is bolestan možeš vidit jednu vrstu istine, ili tako nešto.

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 21:22 
Odsutan

dujam napisao:
Ne postoji, da citiram "katolik sa sređenim životom", jerbo, as per definition život sa katoličkim smislom nemre bit sređen, ovdje i sada. Apropo toga, upravo je zato i kat. život "unpopular".

Slažeš li se sa mnom da postoje katoličke obitelji (muž, žena, djeca) koji naravno, nije da nemaju problema (apropo toga, ovisi što je kome problem), ali žive/obitavaju sasvim ok koračajući kroz život? Odmah ti naglašavam da ja vjerujem da postoje i da je to „ostvarivo“.

dujam napisao:
Belive napisao:

Taj sam :lol:

8)

Dujam napisao:
Ali, nas ne zanima vjera, per se (usp. "u svojoj biti"). Nas zanima u što vjerovat. Oko toga se koplja lome. Vjera je naime, usko povezana s istinom. Složimo se oko toga da većina ljudi vjeruje da se zemlja okreće oko sunca. No, neki ne vjeruju u "blagoslov" pape i njegov autoritet. Why? Što nas pokreće da u jedno vjerujemo, a u drugo ne?

Vjera je uvjerenje s argumantima. Ono u što vjeruješ, želiš i ostvariti. To je sposobnost da čovjek ide za svojim ciljevima. Dakle, moraš imati dobre dokaze jer u prazno se ne može vjerovati i baš zato je vjera aktivnost i koračanje za onim u što vjeruješ. Zato čovjek živi samo ono što vjeruje i to određuje njegov život, jel' tako?
apropo - protestanti, jehovini svjednoci - ne bih se štel mešat :lol: ja sam više za veterinu - zečevi, ovo - ono. :roll:

dujam napisao:
Belive napisao:

Dajem ti kredit da ovo povučeš :lol:

:?: Ne kontam.
(očito) izvan teme - T. Avilska je bila u pravu kada je rekla: Sve poteškoće u molitvi izviru iz jednog uzroka: iz toga što se moli kao da Bog nije prisutan.
Onog trena kad osjetiš tu prisutnost, onda ima smisla ono što je rekao Kierkegaard: "Moliti ne znači slušati sama sebe kako govoriš; moliti znači utišati se, biti tih i čekati dok ne začuješ Boga." No to su već neke druge priče.

dujam napisao:
Belive napisao:

Kako tko, kaj ne?
:l30:

dujam napisao:
Ti "putevi" nisu ni izbliza onakvim kakvim se spominju na forumu. Ne postoji, naime put, kojeg trebaš slijedit i obožavat, a da je zapisan u knjizi. Svačiji život je unikatan, i ne postoji knjiga koja će ti rec kako zivit, niti postoji takva propagnda.

Ma ja mislim, a i sama sam takva često, da se ljudi puno opterećuju tim planovima. Jedan meni drag autor (kojeg je zanimala alkemija) je rekao: „Ne živim ni u svojoj prošlosti, ni u svojoj budućnosti. Imam samo sadašnjost, i samo me ona zanima. Ako uspiješ uvijek živjeti u sadašnjosti, bit ćeš sretan čovjek.“.
I mislim, nakon svega – suma sumarum – da je to najveća istina. Ali pri tom ne mislim da ne valja imat plan, nego mislim da treba pokušat „bit sretan“ (p.s. znam da sam se ovdje uhvatila u mrežu) sa svakim danom – kakav jest da jest. Također, pri tome ne mislim na ono – iskoristi što ti život nudi bla bla sheme nego onako postojat i opstojat ovdje čvrsto na nogama. I sad, tu ima milijun finesa - karaktera, mana, vrlina... kako se koja životna puzzla spoji, što je nekome bitno više, što je nekome bitno manje, koji su prioriteti u životu i sl.

dujam napisao:
Vezano za to (usp. - aproro), htio bih samo napomenit kako se ljudima od početka mozak truje, propagandom, kako god je čovjek zvao. Jedna od najvecih nvolja modernog svijeta je što žena pokušava bit ista kao muškarac. To ne samo da je tragedija za žene, vec i za muskarce.

u ovom stoljeću žene moraju biti sretne s izumom usisivača - primljeno na znanje. :lol:

dujam napisao:
Belive napisao:
"Moli kao da sve ovisi o Bogu, a radi kao da sve ovisi o tebi!" :b112: Smatram da i preveliki odlazak u duhovnost (i ona poznata: "sve se događa s razlogom") nije dobar jer nas vodi van realnosti.

Duhovnost te ne moze vodit van realnosti. Nezdrava duhovnost može, da. Ali, zaglibi u zdravu duhovnost, zagli joj do korijena, i živjet ćeš jedinu realnost koja postoji. Malo si se prevarila, ha? LOL (Ovdje me podsjećaš na Dostojevskog kad je rekao da samo bolesni ljudi mogu vidit paranormalno/duhovnost, tj. da jedino kad is bolestan možeš vidit jednu vrstu istine, ili tako nešto.

Neee, više sam mislila na Lutza i njegovu definiciju razuma kod luđaka. Ali da se ne uvalim, šutit ću. Nisam došla do toga još.
Ono, molitva, misa, klanjanje - pokušavanje živit po Božjim zapovjedima, držat se vrijednosti - :b112: - ali, ona neka "krajnost" - to ne smatram "zdravom duhovnošću".
A ovo van realnosti - gle, znaš kad se mala djeca kad nešto ne dobiju bacaju po podu (u dućanu). Tako ću i ja ako još jednom čujem "sve se događa s razlogom". Ne, ne može se svaka sitnica događati s razlogom (a taj razlog je za tog nekog Bog). To za mene nije zdravo razmišljanje. Da me netko ide time tješit, ej :u215: :p59:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 21:36 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Belive.
Znam da je offtopic pa nek brisu.Sto je za tebe zdrava duhovnost?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 21:57 
Odsutan

Podijelio: 126 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Belive napisao:
Slažeš li se sa mnom da postoje katoličke obitelji (muž, žena, djeca) koji naravno, nije da nemaju problema (apropo toga, ovisi što je kome problem), ali žive/obitavaju sasvim ok koračajući kroz život? Odmah ti naglašavam da ja vjerujem da postoje i da je to „ostvarivo“.

Ne postoji to "sasvim ok", o tome se radi. Upravo o tome ti i pričam. Ne postoje ljudi kojima je život "sasvim ok". To NIKAD, nisi doživila u realnosti, niti ćeš ikad doživit. Drugim riječima; patnja je nezaobilazna.

Belive napisao:
Vjera je uvjerenje s argumantima.

Hmmm...Zar je to onda vjera? Mislim, ako imaš argumente, zar to nije uvjeravanje?

Belive napisao:
dujam napisao:
Belive napisao:
Ako si tužna jer nemaš momka/muža onda nemaš vjeru.

:?: Ne kontam.

Really?

Belive napisao:
(očito) izvan teme - T. Avilska je bila u pravu kada je rekla: Sve poteškoće u molitvi izviru iz jednog uzroka: iz toga što se moli kao da Bog nije prisutan.
Onog trena kad osjetiš tu prisutnost, onda ima smisla ono što je rekao Kierkegaard: "Moliti ne znači slušati sama sebe kako govoriš; moliti znači utišati se, biti tih i čekati dok ne začuješ Boga." No to su već neke druge priče.

Dakle, trebali bi se više trudit? R u joking?

Belive napisao:
Ono, molitva, misa, klanjanje - pokušavanje živit po Božjim zapovjedima, držat se vrijednosti - :b112: - ali, ona neka "krajnost" - to ne smatram "zdravom duhovnošću".

Pa, pokušaj to definirat :roll:

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 22:44 
Odsutan

dujam napisao:
Ne postoji to "sasvim ok", o tome se radi. Upravo o tome ti i pričam. Ne postoje ljudi kojima je život "sasvim ok". To NIKAD, nisi doživila u realnosti, niti ćeš ikad doživit. Drugim riječima; patnja je nezaobilazna.

Ok - drugačije ću se izrazit - život je čupav i dlakav ( :b101: hahha živila osnovna) i da, patnja/problemi su tu svaki dan, svaki j*beni dan (je li ovo razumiješ? :x ) ali ti imaš ovaj život i ništa drugo. Ti si ga dobio, on ti je darovan i tvoj zadatak je na živit ga onako najbolje kako znaš. Ono, sve, ali sve mogu shvatiti, ali nikada neću shvatiti ljude koji padnu u očaj, koji se "ne bore", koji ne pokušavaju naći rješenje, koji nemaju snage.
Bit ću njonjasta, ali nije li ovo poanta, koliko god zvučalo romantičarski?
"Život je ljepota - divi joj se!; Život je prilika - iskoristi ju!; Život je san - pretvori ga u stvarnost!; Život je izazov - suoči se s njime!; Život je obveza - ispuni ju!; Život je igra - odigraj ju!; Život je dragocjen - pazi na nj!; Život je bogatstvo - sačuvaj ga!; Život je tajna - spoznaj ju!; Život je ljubav - uživaj u njoj!; Život je borba - prihvati ju!; Život je obećanje - ispuni ga!; Život je tuga - prevladaj ju!; Život je himna - zapjevaj ju!; Život je tragedija - suoči se s njom!; Život je avantura - riskiraj!; Život je sreća - zasluži ju!; Život je život - ne daj ga!" Majka Tereza
Ništa, ali ništa ne postoji što se vjerom, razumom i zajedništvom ne može svladati i predvladati.

dujam napisao:
Belive napisao:
Vjera je uvjerenje s argumantima.

Hmmm...Zar je to onda vjera? Mislim, ako imaš argumente, zar to nije uvjeravanje?

Pogledajmo što kaže HJP:
prasl. i stsl. věra (rus. véra, polj. wiara) ← ie. *weh1ro- (lat. verus: istinit, stir. fír: istina)
a. veliko pouzdanje u koga ili u što; povjerenje [primiti na vjeru priznati unaprijed što za istinito, ne tražeći dokaze]
b. fil. znanje koje se svodi na subjektivno intuitivno uvjerenje i koje se ne može provjeriti empirističkom provjerom ni racionalnim postupkom
mislim da ćeš me uhvatit na ove "argumente" pa bi možda bilo dobro da ti pretipkam dio iz Hagioterpijske ljekarne smajlic19

dujam napisao:
Belive napisao:

Dakle, trebali bi se više trudit? R u joking?

Ovdje se priča svodi na molitvu. Zar ne? I sad. Meni je dugo trebalo da otkrijem taj svijet u punini, ali onoj pravoj punini. I ono, neću sad ovdje o tome tipkat, ali ako moliš eto da moliš i eto da te Bog čuje kako verglaš nešto - ni nemoj, ono definitivno nemoj. Tu nema vjere.

dujam napisao:
Belive napisao:

Pa, pokušaj to definirat :roll:

francesco1 napisao:
Belive.
Znam da je offtopic pa nek brisu. Sto je za tebe zdrava duhovnost?

Dakle, po meni (ne propagiram ni ne promičem ničije stavove, govorim samo u svoje ime) – zdrava duhovnost je vjera (duhovni život, vrijednosti, Bog, providnost, zapovijedi i sl.) + osjećaj za stvarni život.
Ovo „osjećaj za stvari život“ bih željela objasniti. Radim posao s djecom, neko vrijeme sam radila s djecom iz doma – dakle, djecom koju roditelji tuču, iskorištavaju, očuh se drogira, dijete ima teške psihičke probleme – ja ne mogu niti želim toj obitelji/majci reći – molite i eto, bit će bolje (sličan primjer ne tako davno na forumu), a duhovnost „sve u Božje ruke“ upravo to „propagira“.
Vjera bez djela – 0 bodova.
Kao što sam gore rekla: „Moli kao da sve ovisi o Bogu, a radi kao da sve ovisi o tebi!"
Ispast će da stalno navodim Kierkegaarda, ali čovjek je stvarno pametno zborio. I on kaže: „Biti čovjek, živjeti ovdje na zemlji, znači biti stavljen na ispit.“.
I to je po meni to. Mi ovdje na zemlji jesmo na testu, i ja (štreberica) želim taj test položit s najboljom mogućom ocjenom. Kao recimo kad polažete vozački. Imate tamo nekih 35 sati za odvozit, pa nakon svakog sata instruktor označava svladano ili nesvladano. Takav je život. Ne znači da ću svaki put uspjeti, ali poanta je da na kraju – kad dođe vječni sud ipak budem na onoj strani koja će me odvesti gdje se trava zeleni. :mrgreen:
Nemam pojma jeste li skužili, ali valjda kužite barem smjer.
Ono, u svakodnevnom životu naravno da se držim božjih zakona, vrijednosti, da idem na misu, molim, da pokušavam činiti dobro, ali moram živjeti, moram raditi, moram "funkcionirati" - ne mogu i ne želim sve podrediti duhovnosti i u svemu vidit tu neku duhovnu sferu (usp. "sve se događa s razlogom") - eto, netko se drogira, nema veze - sve se događa s razlogom - opametit će se on!
Pa i po Hipokratu, duh i tijelo jedna su cjelina, oni moraju biti u harmoničnom odnosu kako bi rezultirali zdravljem. U suprotnom, dolazi do psihičkih poremećaja i tjelesnih bolesti.
btw istraživanje (ali pravo istraživanje, a ne neka žnj istraživanja) je pokazalo da u mozgu uistinu postoji centar za duhovnost. Dakle, bolesti duha utječu i na naše zdravlje.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2017 21:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Vjeroispovjest: RKT
belive vidim što pišeš na drugim temama. mogu li znati koliko imaš godina?? i rekal si da svi imamo razloge zašto smo na forumu. zašto si ti? ostalo mi je u glavi da si negdje napisala da is mlada...ali imaš razrađena mišljenja i ne izgleda mi da tražiš odgovore.
napisala si Ništa, ali ništa ne postoji što se vjerom, razumom i zajedništvom ne može svladati i predvladati. ako si stvarno to mislila... divim ti se. oprosti ako sam izravna.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2017 23:33 
Odsutan

Hah, na trenutak sam se osjetila kao da sam na nekom intervjuu. Nije tajna – za neka dva mjeseca ću se približiti brojci koja je na pola puta između 25 i 30 godina ;)
A za moja mišljenja – nisam ja nikakav alien – znam da ovdje na forumu ima moje generacije koja je „teološki“ potkovanija od mene.
Što se tiče ostalog, u globalu, mislim da svi mi imamo neku vlastitu životnu filozofiju (vrijednosti, stavove, mišljenja, karakter) pa onda kroz „moje pisanje“ progovara valjda moja. Pokušavam stajati iza svojih riječi (odnosno, smatram da je licemjerno pisati nešto što sam barem ne pokušavaš živjeti). Isto tako to ne znači da ja nisam imala do sada u životu boljih i lošijih dana, imam svojih „mušica“, i hrabra sam i plaha i „teška“… ma, svašta nešto… Što se tiče mojih motiva zašto sam forumu, recimo da jedan od razloga zašto sam „aktivnija“ je taj što sam zadnjih tjedana po 10-12 sati provodila za računalom pa bih fokus s posla prebacila ovdje.

Citat:
Ništa, ali ništa ne postoji što se vjerom, razumom i zajedništvom ne može svladati i predvladati.

vidite, kad bih vam ovo išla objasniti u potpunosti – udavila bih vas jer u ovo stvarno, ali stvarno istinski vjerujem.
Naravno, to je više od ove jedne rečenice, rečenica je čak možda malo i nespretna, ali mislim da se može shvatiti odakle dolazim u razmišljanju. Jest, život je takav kakav je, grozan, razočara te, uništi ti svaku nadu, patiš, bude ti loše, ne vidiš izlaza, i kao da je najjednostavnije "dignuti ruke od svega" i dopustiti da to kopa po tebi. Ja stvarno mislim da i u najgorim situacijama postoji nešto dobro, nešto što ne zaslužuje da se cijeli život utopi u agoniji.
Eto, to bi bilo to, jer temu već zachatavamo. smajlic28

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 vel 2017 07:20 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
I ja sam primjetio belive da imas jako trazvena i zdrava razmisljanja :D
Nemoj da te smeta sto nemas potponu teolosku potporu i sto nisi potkovanija kako kazes u tom pogledu,jer mislim da je Gospodin pripravio za tebe jos vise "uzvisenije" podrucje u obliku krscanske mistike.Naravno,ne mislim na ekstaze ili stigme sto ce vecina pomisliti na rijec mistika,nego na kontemplaciju.Mislim da imas potencijala da tvoja dusa leti tim putem.
Sory,to je samo moje misljenje,morao sam :D

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 151 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]