www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 stu 2017 05:00

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 706 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Ateizam
PostPostano: 27 lip 2011 09:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 49 zahvala
Možda da bacimo rič dvi, ipak ateizam susrećemo svaki dan.

Vrh
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 27 lip 2011 10:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Zahvaljeno je: 7 zahvala
Vjeroispovjest: fides Catholica
Prof. Ivančić bi rekao da je znanstveno dokazano da ateizam ne postoji.
Svaki čovjek duboko u sebi vjeruje...osjeća vapaj svoje duše za Njim, htio on to priznati ili ne.
Ako pak čovjek ne prepoznaje taj unutarnji vapaj, vjeruje da će sutra ustati na svoje noge.

Ateizam sam po sebi i nije nešto što se mora gledati kao problem. Čovjek nije iskusio
živoga Boga pa mu se samim time to ne može ni zamjeriti.
Problem je današnji radikalni ateizam. Velika je opasnost u tome...pogotovo za one koji se traže.
Sekularizam. Relativizam. Društvo relativizira naravni zakon, obezvrijeđuje temeljne vrijednosti,
gradi društvo bez Boga koji nas "ograničava u našoj osobnoj slobodi".

a ako hoćeš da budem u tuzi, onda isto tako budi blagoslovljen."

T. K.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2011 10:26 
Odsutan

Zahvaljeno je: 2 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Ateizam je duševna bolest.

Ja sam cijeli svoj život bio psovač, grešnik, hašoman, pijanac, bludnik, ali nikad ateist. Ateizam je sotonina umotvorina. To je kao da uzmete pticu i iščupate joj krila. Zločin!!

Ateizam je karcinom koji se širi i čini da čovjek mahinta, luduje i na kraju zarati sa Bogom! To se danas dešava i zato sve ide kvragu..... :cry: :cry: :cry:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2011 10:42 
Odsutan

ANTE KATOLIK napisao:
Ateizam je duševna bolest.
Ateizam je sotonina umotvorina.

Ako ateizam dovodi do ovoga: http://ateizam.org/index.php/car-je-gol ... v-abortusa , onda se može govoriti da se radi o "duhovnoj bolesti" ;)
A da je sotonina umotvorevina, to je itekako istina: po plodovima se prepoznaje odakle koji duh dolazi. ;)

T. K.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2011 10:55 
Odsutan

To je duh antikristov o kojem knjiga Otkrivenja govori u šiframa. Taj duh je zaposjednuo Božje svetište a to je DUŠA ČOVJEKOVA koja postaje MRTVA kada prigrli ateizam.
To nije ono opsjednuće koji je Isus liječio istjerivajući demone. Ovo je puno teže, ovo je POSJEDNUTOST, kada čovjek svojevoljno prigrli inteligentnog demona - razumom. To ne može nijedan egzorcist izlječit. To samo Bog direktnom intervencijom radi.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2011 11:13 
Odsutan

Prije svega lipi pozdrav sestro Discipula Domini! :)

Discipula Domini napisao:
Prof. Ivančić bi rekao da je znanstveno dokazano da ateizam ne postoji.
Svaki čovjek duboko u sebi vjeruje...osjeća vapaj svoje duše za Njim, htio on to priznati ili ne.

O da Ivančić. Pa to je lako dokazivo budući da je svaki čovik stvoren od Boga, te je u njega ulivena težnja za traženjem Boga i istine o samome sebi i svitu. Ipak, svjedoci smo da čovik možda teško zastraniti, kako se to događa? Koji su uzroci toga?

Ateizam sam po sebi i nije nešto što se mora gledati kao problem. Čovjek nije iskusio živoga Boga pa mu se samim time to ne može ni zamjeriti..

Slažem se djelomično, čovika ne triba kriviti što je postao ateist, postoje brojni razlozi koji mogu dovesti do toga. Ateizam nije problem dok je čovik "miroljubiv", no moram se složiti i sa onim šta kaže Katolik Ante;

"Ateizam je karcinom koji se širi i čini da čovjek mahinta, luduje" Katolik Ante

Dobra ti je ova definicija ateizma. Vidiš Katolik Ante da se bar u nekim stvarima slažemo. :lol:

Problem je današnji radikalni ateizam. Velika je opasnost u tome...pogotovo za one koji se traže.
Sekularizam. Relativizam. Društvo relativizira naravni zakon, obezvrijeđuje temeljne vrijednosti,
gradi društvo bez Boga koji nas "ograničava u našoj osobnoj slobodi".

Ali što dovodi do radikalnog ateizma? To se ja pitam, i u kakvom je polužaju ateist nasuprot vjernika, te koliko je vjernik odgovoran za pojavu ateizma? I kolika je naša odgovornost pred Bogom za te ljude?

Mislin da u ovoj temi nije sve "crno-bilo", ima tu dosta toga o čemu se čovik može pitati. Ponukan temom koju je otvorila sestra Srećica "Kako se nosite sa "svijetom?", te otvorenom temom "Smisao patnje" autorice Discipula Domini, otvorio san i ovu temu o ateizmu. Te tri teme imaju ponešto zajedničko, nije na odmet malo mlatit o tome.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2011 11:24 
Odsutan

Ateizam se počeo razvijat još tamo od renesanse kad je odsjekao noge Vjeri, pa onda sa komunizmom i fašizmom kad je odsjekao ruke Vjeri, pa onda sad sa seksualnom revolucijom i liberalizmom kad je odsjekao i krila Vjeri. Sad smo u fazi kad se i mozak lobotomizira pa imamo naslov u današnjim novinama di modni mačak kaže da je počeo nosit štikle jer je ovo 21. stoljeće u kojem je sve dopušteno a nives celzijus kaže da joj je drago kad joj muži "povali dobru trebicu". Znači ovo je zadnja faza, faza u kojoj nisi normalan ako si se oženio, a ako si peder onda si urban i napredan, faza u kojoj se djeca rade u laboratorijima i faza u kojoj se nesposobnim starcima daje smrtonosna inekcija da ne troše zrak uzalud, faza kad majke neće dojit svoju djecu nego im radije daju botoks da bi se ove lakše prodale, itd itd, slabo mi je došlo, ne mogu više...

Ovo je faza kada se ateizam sve brže razgolićuje i postaje ono što stvarno jest - SOTONIZAM.

Eto, to je to, spašavaj se ko može.... :cry:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2011 12:05 
Odsutan

Fran26 napisao:
Prije svega lipi pozdrav sestro Discipula Domini! :)

Hvala, dragi brate u Kristu (i djelomično po korijenima :P )

Fran26 napisao:
Slažem se djelomično, čovika ne triba kriviti što je postao ateist, postoje brojni razlozi koji mogu dovesti do toga. Ateizam nije problem dok je čovik "miroljubiv", no moram se složiti i sa onim šta kaže Katolik Ante;

Točno! Zato sam i napisala da se ateizam u tom slučaju ne mora nužno smatrati problematičnom pojavom. :)

Fran26 napisao:
Ali što dovodi do radikalnog ateizma? To se ja pitam, i u kakvom je polužaju ateist nasuprot vjernika, te koliko je vjernik odgovoran za pojavu ateizma? I kolika je naša odgovornost pred Bogom za te ljude?

Što dovodi do radikalnog ateizma? Po mom mišljenju: strah od radikalnog Krista ;)
Krist ne poznaje odgovore "možda", "valjda" i sl. Ili DA ili NE! On iziskuje radikalne promjene.
Čitajući te ateističke portale nailazim na nesigurnost, čisti pozitivistički (a samim time i jednostran) pristup svijetu i čovjeku,
izgubljenost duše koja traži Istinu. Ali ajde, ako ništa drugo, ti se radikalni ateisti barem odlučiše za određenu stranu. ;)

Fran26 napisao:
Mislin da u ovoj temi nije sve "crno-bilo", ima tu dosta toga o čemu se čovik može pitati. Ponukan temom koju je otvorila sestra Srećica "Kako se nosite sa "svijetom?", te otvorenom temom "Smisao patnje" autorice Discipula Domini, otvorio san i ovu temu o ateizmu. Te tri teme imaju ponešto zajedničko, nije na odmet malo mlatit o tome.

Ništa nije crno-bijelo pa tako ni ateizam. Također smatram da se može o tome razglabati danonoćno.
Rasprave s ateistima znaju biti jako zanimljive, potiču na apologetski pristup, ali i umaraju do krajnjih granica. :D :D
Zanimljivo je kako sama riječ "ateizam" dolazi iz grčkog (a = bez, znači neko odsustvo; theos = bog; theoi = bogovi). Dakle, ateizam upućuje na odsustvo boga/bogova/bilo kakvog božanskog bića. No, zanimljivo je kako se ateizam (u današnjem obliku) uvelike obrušava na isključivo Kristovu Crkvu. Što je s ostalim religijama i vjerama? To se ja pitam!

I moram još napisati kako me fascinira brat Ante Katolik :D
Mislila sam da samo ja tako snažno i emotivno proživljavam te silne navale izvana
i da ih gledam kroz prizmu "sila tame", masonerije i sl. Bogu hvala, ima nas! :D

T. K.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2011 12:15 
Odsutan

Pa normalno da gledamo isto kad smo u istom Duhu! :D

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 lip 2011 13:13 
Odsutan

Što dovodi do radikalnog ateizma? Po mom mišljenju: strah od radikalnog Krista ;)
Krist ne poznaje odgovore "možda", "valjda" i sl. Ili DA ili NE! On iziskuje radikalne promjene.

A kad patnja dovede do ateizma, ili kad mi katolici, odnosno religija/e dovedu do ateizma? Opet, nije li vjernik, mi koji se nazivamo katolicima i ateist u istom polužaju naspram Boga, znajući da sami nemamo zasluge što smo vjernici? Time se nužno nameće kakav bi stav trebao zauzeti svaki vjernik, odnosno kako se mi volimo zvati, Katolici.

Čitajući te ateističke portale nailazim na nesigurnost, čisti pozitivistički (a samim time i jednostran) pristup svijetu i čovjeku,
izgubljenost duše koja traži Istinu.

Ne nalazi li se to jednako kod vjernika?

Ne samo da vjernik ne može dokazati, zaista dokazati, postojanje Boga, nego je, štoviše, i njegova vlastita vjera u samoj sebi napadnuta, razvodnjena ateističkom kritikom koja sije sumnju i nedoumicu. Inicijativa sada dolazi od ateističke misli: Bog je samo projekcija čovjeka. Ljudsko srce je kao kamera: na nebeskom ekranu Bog je samo projekcija čovjekovih želja i strahova. Priroda, vrijeme, zdravlje- sve to bolno izmiče tvojoj želji: ti, dakle, izmišljaš nekog Sve-Mogućeg koga će tvoja molitva navesti da djeluje u tvoju korist. Bojiš se svoje krhkosti, smrti, želiš uživati sreću bez sjenke, žeđaš za tim da budeš voljen i priznat kako bi mogao dati smisao svome postojanju: ti, dakle, uobličuješ nekog Boga čija Providnost bdije nad tobom. François Varone "Nevolje s odsutnim Bogom"

No, zanimljivo je kako se ateizam (u današnjem obliku) uvelike obrušava na isključivo Kristovu Crkvu. Što je s ostalim religijama i vjerama? To se ja pitam!

Jer je ateizam djelo Sotone, dok je Crkva djelo Božje. No ne triba zaboravti povijest u kojoj je dominirala Katolička Crkva, koja je činila greške tijekom svoje dominacije, tako da je i Crkva djelomično kriva za napade. Ostale religije također nisu pošteđene napada, pogotovo od raznih filozofskih strujanja.

I moram još napisati kako me fascinira brat Ante Katolik
Mislila sam da samo ja tako snažno i emotivno proživljavam te silne navale izvana

Da i mene dira u srce, ipak ja san malo više na oprezu. Takvo pisanje je samo znak nezrelog poimanja vjere, također prisutna je poprilična doza oholosti.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 706 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]