www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:30

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 20 sij 2019 20:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Mogućnost grijeha kao trajni egzistencijal

Čovjek oduvijek sebe već susreće u ozbiljenoj slobodi kada počinje reflektirati o samome sebi, a u samoj ozbiljenoj slobodi on susreće sebe i tamo gdje on na krajnje refleksivan način razmatra narednu odluku koju tek treba donijeti. Čak ni tamo, gdje je ta već donesena slobodna odluka objektivirana i reflektirana, ona nije više refleksijom adekvatno razrješiva sinteza izvorne slobode i nužnosti materijala slobode. Unatoč potpunoj reflektiranosti, i buduća slobodna odluka suodređena je prethodnom odlukom u svojoj nedostupnosti za naknadnu refleksiju. Stoga je stvarno stanje slobode samo za sebe nepristupačno za apsolutnu refleksiju, za ispitivanje savjesti koje bi se htjelo razumjeti kao neki konačni iskaz o apsolutnoj sigurnosti. Čovjek nikad apsolutno ne zna sigurno, je li ono što je obj ektivno grešno u njegovom djelovanju, što on može eventualno nedvosmisleno ustvrditi, objektivacija prave, izvorne slobodne odluke za izricanje Ne Bogu ili je samo, kao patnja nametnuta nužnost, po sebi noseći materijal neke slobodne manipulacije, čija krajnja osebujnost promiče grubom empirijskom promatranju, ali koja u potpunosti može biti ono Ne Bogu. Nikad ne znamo s potonjom sigurnošću, jesmo li zbilja grješnici. No, mi s potonjom sigurnošću znamo - premda se ona može potisnuti - da zbilja možemo biti grješnici, čak i tamo gdje se čini kako nam građanska svakodnevnica i reflektirajuća manipulacija našim motivima posredstvom nas samih daju dobro svjedočanstvo. Budući da je sloboda u svojoj izvornoj biti usmjerena na izvornu jednu cjelinu izvršenja opstojanja, dakle da je ona konačno ozbiljena tek kada je djelatna, kada je činom života usmjerena na apsolutno razvlašćivanje smrti, mogućnost grijeha je jedan egzistencijal koji neprevladivo prianja uz cjelinu čovjekova zemaljskoga života. Trajna ugroženost slobodnoga subjekta samim sobom nije karakteristika jednog određenog razdoblja života koje bi se moglo prevladati unutar zemaljskoga života, nego je ta ugroženost uistinu jedan trajni egzistencijal koji se nikada ne može nadmašiti u toj jednoj vremenskoj povijesti, egzistencijal koji uvijek i posvuda pripada jednom i cjelovitom, a ipak povijesnom tijeku ozbiljenja slobode. Karl Rahner "Temelji kršćanske vjere: uvod u pojam kršćanstva"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 21 sij 2019 19:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Trajna suverenost Boga

Naravno, u svemu tomu iskazana radikalna značajnost slobode za čovjekovo potpuno ozbiljenje ne ograničuje, suverenost Boga u odnosu na tu slobodu. Jer Bog zapravo nije neko kategorijalno nasuprot toj slobodi, tako da bi Bog i sloboda morali jedno drugome osporavati svoje mjesto. Doduše, zla volja proturječi Bogu unutar one razlike koja vlada između Boga i stvorenja u transcendentalnoj jednokratnosti, a ta razlika - ovdje Bog, tamo subjekt stvorenjske vrste - upravo u činu slobode postiže svoju pravu bit i bit subjektivnoga bića. Sve druge razlike između Boga i nekog stvorenog, čisto stvarskog bića mogu se stoga promatrati samo kao deficijentni modusi te prave razlike. Ta razlika se uspostavlja u činu slobode, kod dobrog kao i kod zlog čina, zato što se i kod dobrog čina (zapravo tek kod njega) uspostavlja nešto čemu karakter slobodnoga zasnivanja-na-samome-sebi u jednakoj mjeri zapravo još više mora pripadati nego ćudoredno zlom činu slobodnog stavka. No, taj slobodni, subjektivni bitak subjekta, koji samoga sebe postavlja u konačnome važenju, jest za razliku od Boga zapravo zamišljeni slučaj razlike između Boga i nečega drugoga. Ona se ne smije misliti po modelu razlike između dva kategorijaina bića. Ona, naprotiv, upravo čini onu jednokratnu radikalnu razliku koja postoji samo između subjekta transcendencije i beskonačnog, neobuhvatnog dolazišta i polazišta te transcendencije koja se zove Bog. No, baš je tu razliku postavio sam Bog te stoga ono samostalno, što upravo tek pravi tu radikalnu razliku između Boga i stvorenja, ne znači nikakvo ograničavanje Božje suverenosti. Jer on ne trpi tu razliku, nego je tek omogućava. On je uspostavlja, u izvjesnoj mjeri daje joj slobodu vlastitog samoizvršenja te razlikovanosti. I zato Bog može - i to gledano s našega stajališta bez protusmislenosti - potpuno u svojoj apsolutnoj suverenosti postaviti slobodu kao dobru ili kao zlu, a da time ne uništi samu slobodu. To da mi kao subjekti jedne još uvijek postajuće slobode ne znamo, je li Bog svu slobodu - barem konačno - položio u neku dobru odluku ili nije, to se poslušno treba prihvatiti kao činjenicu koja se može odčitati na iskustvu, jednako kao što mi moramo poslušno preuzeti samo naše opstojanje. Što je ovdje osebujnost slobode u njezinu odnosu prema Bogu, to zapravo iskušavamo već u našemu iskustvu opstojanja: to da je iskušavamo kao bitnu kontingenciju i istodobno kao nužnost za nas same. Čovjek nema ni mogućnost niti pravo vratiti ulaznicu u opstojanje koju zapravo on sam mora iskoristiti a ne pustiti da propadne onda kada pokušava sebe uništiti pokušajem samoubojstva. A taj čudnovati odnos kontingencije i nužnosti za nas dolazi do svojega vrhunca upravo samo u uspostavi naše slobodne razlikovanosti od Boga, to je ono vlastito i tako upravo ono što je postavio Bog. No, ako je Bog jednom htio slobodu i ako je na taj način dana subj ektivnost, a da ona ne ograničuje Božju suverenost, onda je neizbježno prisutna mogućnost i nužnost slobodne odluke u odnosu na Boga zato što baš ona čini bit slobode. Može li se i kako zamijetiti ta sloboda ili ne, u onim rubnim slučajevima čovjekovog čisto biologijskog postojanja, u kojima ne spoznajemo nikakvu konkretnu mogućnost zapažanja subjektivnosti (npr. kod mentalno retardiranih koji - barem građanski gledano - izgleda nikad ne mogu postići korištenje uma), to je pitanje kojim se ovdje ne možemo baviti. Ono načelno, što se iskušava usred egzistencije, ne smije se koncipirati na temelju takvih rubnih slučajeva. Nama je uvijek pripisana naša vlastita sloboda te u toj situaciji upravo teologijski kršćanski iskaz o čovjeku kao subjektu slobode dobiva za nas konkretno neizbježno značenje i radikalnu ozbiljnost. Karl Rahner "Temelji kršćanske vjere: uvod u pojam kršćanstva"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 22 sij 2019 12:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Bonifacije napisao:
Svakako je bolje citati Mariju Valtortu nego Anu Bucevic. Neki dan sam u jednoj knjizara slucajno ugledao nekoliko knjiga od te Ane Bucevic o kojoj se dosta govorilo na ovom forumu. I prolistam na brzinu jednu od tih knjiga da vidim njezin nacin razmisljanja. I stvarno je tratincicamala bila u pravu.Zena pise takve gluposti da se pravovjernom katoliku dize kosa na glavi kad to cita. Sve hereza do hereze. I to su takve uzasne hereze kakve nisu pricali ni najgori heretici u povijesti Crkve. Kaze da je svaki covjek dio Boga kao sto su prsti dio ruke... I da,istina je da mnogi dobri ljudi odlaze u pakao. Pa cak i neki koji su umrli na glasu svetosti zavrsili su u paklu. Zasto? Zato sto je za vjecnu osudu dovoljan samo jedan smrtni grijeh. Citirati cu samo jednu recenicu koju je Duh Sveti izrekao preko M.Valtorte a koja nam moze rasvijetliti ovaj problem:"Ponekad samo jedan grijeh protiv ljubavi,tj.protiv Duha Svetog koji je Ljubav,moze unistiti sve zasluge zivota prozivljenog u Zakonu." Svasta mozemo naucit iz te Valtorte,zar ne?

QUOTE:::Već sam rekla,mislim svojom glavom...prije sam zazirala od Ane,ali sam na(pojedinim)njenim you tubeima našla više optimizma nego ovdje.Ja uzimam ono što mi pomaže,pa ako tu mogu dobiti dozu optimizma,zašto ne?Neće mi promijeniti vjeru.Niti se slažem sa svim što govori,možda ni s puno toga.No,pročitala sam već davno skoro sve knjige na tu temu,čak i Master Key još proučavam.Sve je to hereza,kao i Valtorta,no ja nisam skučena uma..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 22 sij 2019 13:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Bonifacije napisao:
Svakako je bolje citati Mariju Valtortu nego Anu Bucevic. Neki dan sam u jednoj knjizara slucajno ugledao nekoliko knjiga od te Ane Bucevic o kojoj se dosta govorilo na ovom forumu. I prolistam na brzinu jednu od tih knjiga da vidim njezin nacin razmisljanja. I stvarno je tratincicamala bila u pravu.Zena pise takve gluposti da se pravovjernom katoliku dize kosa na glavi kad to cita. Sve hereza do hereze. I to su takve uzasne hereze kakve nisu pricali ni najgori heretici u povijesti Crkve. Kaze da je svaki covjek dio Boga kao sto su prsti dio ruke... I da,istina je da mnogi dobri ljudi odlaze u pakao. Pa cak i neki koji su umrli na glasu svetosti zavrsili su u paklu. Zasto? Zato sto je za vjecnu osudu dovoljan samo jedan smrtni grijeh. Citirati cu samo jednu recenicu koju je Duh Sveti izrekao preko M.Valtorte a koja nam moze rasvijetliti ovaj problem:"Ponekad samo jedan grijeh protiv ljubavi,tj.protiv Duha Svetog koji je Ljubav,moze unistiti sve zasluge zivota prozivljenog u Zakonu." Svasta mozemo naucit iz te Valtorte,zar ne?

QUOTE:::Već sam rekla,mislim svojom glavom...prije sam zazirala od Ane,ali sam na(pojedinim)njenim you tubeima našla više optimizma nego ovdje.Ja uzimam ono što mi pomaže,pa ako tu mogu dobiti dozu optimizma,zašto ne?Neće mi promijeniti vjeru.Niti se slažem sa svim što govori,možda ni s puno toga.No,pročitala sam već davno skoro sve knjige na tu temu,čak i Master Key još proučavam.Sve je to hereza,kao i Valtorta,no ja nisam skučena uma..


Valtorta nije hereza.
Privatna je objava i ne moraš u nju vjerovati.
Faustina Kovalska je bila hereza za pape Pia XII pa je danas svetica sa pobožnošću Božanskom milosrđu.
Što ako i sa Valtortom tako bude i to doživiš?

Čuvaj se New age gluposti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 22 sij 2019 16:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Billy napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Bonifacije napisao:
Svakako je bolje citati Mariju Valtortu nego Anu Bucevic. Neki dan sam u jednoj knjizara slucajno ugledao nekoliko knjiga od te Ane Bucevic o kojoj se dosta govorilo na ovom forumu. I prolistam na brzinu jednu od tih knjiga da vidim njezin nacin razmisljanja. I stvarno je tratincicamala bila u pravu.Zena pise takve gluposti da se pravovjernom katoliku dize kosa na glavi kad to cita. Sve hereza do hereze. I to su takve uzasne hereze kakve nisu pricali ni najgori heretici u povijesti Crkve. Kaze da je svaki covjek dio Boga kao sto su prsti dio ruke... I da,istina je da mnogi dobri ljudi odlaze u pakao. Pa cak i neki koji su umrli na glasu svetosti zavrsili su u paklu. Zasto? Zato sto je za vjecnu osudu dovoljan samo jedan smrtni grijeh. Citirati cu samo jednu recenicu koju je Duh Sveti izrekao preko M.Valtorte a koja nam moze rasvijetliti ovaj problem:"Ponekad samo jedan grijeh protiv ljubavi,tj.protiv Duha Svetog koji je Ljubav,moze unistiti sve zasluge zivota prozivljenog u Zakonu." Svasta mozemo naucit iz te Valtorte,zar ne?

QUOTE:::Već sam rekla,mislim svojom glavom...prije sam zazirala od Ane,ali sam na(pojedinim)njenim you tubeima našla više optimizma nego ovdje.Ja uzimam ono što mi pomaže,pa ako tu mogu dobiti dozu optimizma,zašto ne?Neće mi promijeniti vjeru.Niti se slažem sa svim što govori,možda ni s puno toga.No,pročitala sam već davno skoro sve knjige na tu temu,čak i Master Key još proučavam.Sve je to hereza,kao i Valtorta,no ja nisam skučena uma..


Valtorta nije hereza.
Privatna je objava i ne moraš u nju vjerovati.
Faustina Kovalska je bila hereza za pape Pia XII pa je danas svetica sa pobožnošću Božanskom milosrđu.
Što ako i sa Valtortom tako bude i to doživiš?

Čuvaj se New age gluposti.

QUOTE:::Evo,pokušavam opet čitati Valtortu,ali ne ide...To je,po meni,za bakice ili malu djecu...Čemu ti opisi,ti detalji?Sam stil pisanja mi je odbijajući i neuvjerljiv.Ni Nealu Donaldu Walshu (ako sam točno napisala,ne da mi se provjeravati) nisam povjerovala,zašto bih njoj?I pred kraj života je "skrenula".Uostalom,to mahnito pisanje moglo bi se svesti pod određenu dijagnozu,ali neću spekulirati...Možda je Medvidu i kome već,to pogodno,za zainteresirati djecu na vjeronauku..Ako se "Crkva"predomisli,što sumnjam,naravno,da ću poštovati autoritet,no,mišljenje ću promijeniti samo ako se meni dogodi"klik".Pitanje,čemu,nakon Isusa,osobna ukazanja?Danas ih ima na tisuće...Teško je to povjerovati.Međugorje,to vjerujem,ali nikad sa 100% sigurnosti.Lurd,Fatima,isto.Sveta Faustina-zbog osobnog iskustva,koje sam opisala u "svjedočanstvima".No,svi imamo svoj put...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 22 sij 2019 17:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Čemu osobna ukazanja?
Jedan jako stari fratar mi je odgovorio da nemamo ta ukazanja jako malo bi znali o Mariji i Josipu jer u Bibliji jako malo piše.
Bio je uvjeren u točnost objava.
Kao što Sotona djeluje u svijetu i vrši pomutnju, tako i Duh Sveti djeluje pa imamo ukazanja Gospe i ovakve objave.
Možda upravo Zli ne želi da čitaš?
Postavi stvari drugačije od kako si postavila.
Napravi ti klik, a ne čekat da klik se nikad ne dogodi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 22 sij 2019 20:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Već sam rekla,mislim svojom glavom...

Nemoj. Za katolika je najbolje da prestane misliti svojom glavom i da počne slušati. Katolik nije da misli, nego da sluša. To ponekad zna biti problem, ali ako imaš mrvu poniznosti, onda ti slušanje nebu problem. Meni je poniznost dosta strani pojam, pa nemam problema sa poslušnošću. Kaj ti to govori?! Ne treba puno, samo malo, tako malo je dovoljno za poslušnost. Ti sad kažeš: sluštati koga?! Slušati Crkvu, zakonite pastire crkve, slušati Eugen Bisera, Erich Przywaru i Sv. Franju Saleškog. Njih treba slušati.

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
...prije sam zazirala od Ane,ali sam na(pojedinim)njenim you tubeima našla više optimizma nego ovdje.Ja uzimam ono što mi pomaže,pa ako tu mogu dobiti dozu optimizma,zašto ne?

Šta dobroga jedan katolik može naučit od žene koja se zove Ana Bučević?! Ima li jedna jedina stvar?! I drugo pitanje: tko je uopće Ana Bučević?! E vidiš! To je zanimljivo pitanje: tko je Ana Bučević?! :l30: Za nauk Crkve i zdravu katoličku duhovnost (onakvu kakvu pronalazimo kod svih sveca i svetica), pretpostavljam, nitko.

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Neće mi promijeniti vjeru.

Kakav bi to bio katolik kome bi Ana Bučević mogla promijeniti vjeru?! Bolje da ne odgovaram na ovo pitanje. Lol.

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Sve je to hereza,kao i Valtorta,no ja nisam skučena uma..

Nije to hereza. Valtorta je lažljivica a Ana Bučević prodavačica magle. Valtorta laže i zato Crkva ne prihvaća njezine iskaze. Ana Bučević prodaje maglu. U narodu se to kaže: Što se babi htilo, to se babi snilo.

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Evo,pokušavam opet čitati Valtortu,ali ne ide...To je,po meni,za bakice ili malu djecu..

2 Tim 4,3-4 Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdrava nauka nego će sebi po vlastitim požudama nagomilavati učitelje kako im godi ušima; od istine će uho odvraćati, a bajkama se priklanjati.


Samo red dalje;

2 Tim 4,5 Ti, naprotiv, budi trijezan u svemu..


IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Čemu ti opisi,ti detalji?

Ljudi traže senzacije. Što ljudi traže, Valtorta nudi. Jednostavno, jel?!

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ako se "Crkva"predomisli,što sumnjam,naravno,da ću poštovati autoritet..

Ako se predomisli. A ako se ne predomisli?! Tako dugo dok Crkva za Mariju Valtortu tvrdi da je lažljivica tako dugo smo mi to dužni vjerovati. Naravno, ako za sebe držimo da smo doista katolici.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 22 sij 2019 20:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Izmedju neba i zemlje.. ako te zanimaju new ageovci, ne znam zbog cega, ali recimo ako ti se krscanska djela cine rigidnima, citaj malo slobodnije flamanske mistike poput Echarta(imas u pdf-u Knjiga bozanske utjehe)ili recimo ako znas dobro engleski propovijedi od Taulera(pdf na eng)..to ce ti svi poklonici newage-a priznati da su to remek djela..ma kakva ana bucevic, kakva drzava, takvi i newage-ovci :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 22 sij 2019 22:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Bolje ti je Fran da samo citiras ono sto su drugi rekli jer kad govoris po svojoj pameti onda stvarno lupetas gluposti. To je dobro opazila i tratincicamala. I ako je Crkva nesto rekla u vezi Valtorte to nije rekla ex cathedra,sto znaci da u takvim izjavama uvijek postoji mogucnost pogreske,a osobito ako te izjave sastavlja i potpisuje covjek koji ne vjeruje ni u glavne dogme katolicke vjere kao sto je dogma da svaki covjek ima besmrtnu dusu. A ako vec zelis vjerovati i u ono sto nije receno ex cathedra,onda moras vjerovati i u geocentricni sustav da budes dosljedan sebi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 23 sij 2019 09:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Bonifacije napisao:
Bolje ti je Fran da samo citiras ono sto su drugi rekli jer kad govoris po svojoj pameti onda stvarno lupetas gluposti. To je dobro opazila i tratincicamala. I ako je Crkva nesto rekla u vezi Valtorte to nije rekla ex cathedra,sto znaci da u takvim izjavama uvijek postoji mogucnost pogreske,a osobito ako te izjave sastavlja i potpisuje covjek koji ne vjeruje ni u glavne dogme katolicke vjere kao sto je dogma da svaki covjek ima besmrtnu dusu. A ako vec zelis vjerovati i u ono sto nije receno ex cathedra,onda moras vjerovati i u geocentricni sustav da budes dosljedan sebi.



Dođe mi da sve heretike stavim na ignor listu i da lijepo ko Fran slobodan od svih vodim dijalog na forumu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 28 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr