www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 13:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 71  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 22 srp 2014 19:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 ožu 2012 23:56
Postovi: 96
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:

Slažem se s tobom, ne vidim ni jedan razlog zašto ne bi pisao ovdje, možda dođe dobro nama da brusimo argumente, al dobro nismo mi apologeti.

Čuj ko je normalan ko nije, je dikutabilno, sama riječ ima korijen u riječi norma, i tu je pitanje ko postavlja normu i šta je norma-lno. Crkva nas uči a ja vjerujem i ima mi smisla da su svi ljudi pala bića. Adam i Eva su bili besmrtni, bez grijeha s darovima koje mi nemamo. E sad ako na taj način razmišljaš onda ti je norma-lno drugačije od društvenog norma-lno.

Što se tiče dobrih ljudi, recimo da mene napadnu neke budale na cesti i isprebijaju me ko vola, da krvarim i ne znam di sam. Recimo da prođe neki peder i pomogne mi, mogli bi reć da je on dobar čovjek jer mi je pomogao. I istina to je dobro djelo, al ako on živi s dečkom, to ne mijenja činjenicu da živi u grijehu i to teškom i onda to nije dobro, makar je prema meni učnio dobro djelo pa bi neko rekao on je dobar čovjek.


Drago mi je da se slazemo u ovom prvom :)

Ma pod normalno sam mislio ljudi ko ljudi, nikakvi monstrumi nego eto ljudi koji misle malo drugacije :)
Ko odredjuje norme je zanimljivo pitanje :)

A za ovaj tvoj primjer moram rec da sam iznenadjen. Nije li to izravno protivno Isusovoj prici o dobrom Samartiancu? Obrati paznju da su Samaritanci omrazeni "krivovjernci" u kontekstu te price, i vjerojatno "gresniji" od tvog pedera iz perspektive te Isusove price. Isus bira Samaritanca za lika jer su oni smatrani omrazenim neprijateljima Zidova i zadnji koje bi trebalo smatrati dobrima, slicno kao i peder u tvojoj prici, pa je zato Isusova prica toliko sokantna :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Parable_of ... _Samaritan

A sto da je tvoj primjer isti, samo umjesto pedera imas pijanca koji je postao beskucnik zbog alkoholizma? Bi li za njega mogao reci da je dobar covjek, koji eto sam sebe upropastava?


------------------------------------

Eto, Fran26 se opet nadurio i pobjegao od razgovora. Steta :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 22 srp 2014 20:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
musavi napisao:


Ma pod normalno sam mislio ljudi ko ljudi, nikakvi monstrumi nego eto ljudi koji misle malo drugacije :)
Ko odredjuje norme je zanimljivo pitanje :)

A za ovaj tvoj primjer moram rec da sam iznenadjen. Nije li to izravno protivno Isusovoj prici o dobrom Samartiancu? Obrati paznju da su Samaritanci omrazeni "krivovjernci" u kontekstu te price, i vjerojatno "gresniji" od tvog pedera iz perspektive te Isusove price. Isus bira Samaritanca za lika jer su oni smatrani omrazenim neprijateljima Zidova i zadnji koje bi trebalo smatrati dobrima, slicno kao i peder u tvojoj prici, pa je zato Isusova prica toliko sokantna :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Parable_of ... _Samaritan

A sto da je tvoj primjer isti, samo umjesto pedera imas pijanca koji je postao beskucnik zbog alkoholizma? Bi li za njega mogao reci da je dobar covjek, koji eto sam sebe upropastava?



Pa kužim ja to šta si mislio, ali da bi živio u smrtnom grijehu ne trebaš bit monstrum, barem ne u očima ovog svijeta.

Što se primjera tiče zaključak bi bio nasljeduj pedera u činu dobrote ali ga ukori zbog pederastrije. Ne može se to nikako zaobić. Inače neki dan potaknut valjda ovim zakonom o životnom partnerstvu sam čitao forum CROL i ima podforum religija i čitao sam ovu temu http://www.crol.hr/portal/forum/viewtop ... &start=150.
Naravno nije čudno da su neki pisali da vjeruju u Boga ali Crkvu, nikako, Crkva je zlo. Ali mislim da je neko tamo napisao da iako ne vjeruje u Crkvu zna nekad otić u katedralu jer se tamo osjeti smireno. Zanimljivo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 22 srp 2014 21:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
johnny 5 napisao:
Naravno nije čudno da su neki pisali da vjeruju u Boga ali Crkvu, nikako, Crkva je zlo. Ali mislim da je neko tamo napisao da iako ne vjeruje u Crkvu zna nekad otić u katedralu jer se tamo osjeti smireno. Zanimljivo.

Taj je nacin razmisljanja prisutan kod vecine subkulturnih grupa. Cesto je, kad se razgovaralo o duhovnosti, bas ta spika bila aktualna. Bog je ok, a crkva je izvor sveg zla na zemlji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 22 srp 2014 21:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Ga-bri-el napisao:
johnny 5 napisao:
Naravno nije čudno da su neki pisali da vjeruju u Boga ali Crkvu, nikako, Crkva je zlo. Ali mislim da je neko tamo napisao da iako ne vjeruje u Crkvu zna nekad otić u katedralu jer se tamo osjeti smireno. Zanimljivo.

Taj je nacin razmisljanja prisutan kod vecine subkulturnih grupa. Cesto je, kad se razgovaralo o duhovnosti, bas ta spika bila aktualna. Bog je ok, a crkva je izvor sveg zla na zemlji.


i kod nas je slično, samo Džontra(, ako se ne varam,Zozy te je tako zvala),
meni je to onako mučno, valjda zato što je previše, al da ne začatavamo....
musi, dok si kulturan i tolerantan, o.k. , znaš ić na živce, a i ja sam sebi
težak......ponekad..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 23 srp 2014 00:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Krivo si informiran musavi.Hinduizam ne pobjedjuje nista.
Bog je stvorio svijet.znaci Isus ga je stvorio i svi ljudi koji su vjerovali
i vjeruju u pravoga Boga su vjerovali i vjeruju i u Isusa od
pocetka stvaranja.
To sto ti ne zelis Isusa za spasitelja nisam ti ja kriv.

A ovo drugo je lako odgovoriti.
Isus je Bog i to je stvarnost i istina.
Price je netko napisao da zabavi druge,mitove netko
izmislio a druge religije su samo religije.

Toliko si godina na forumu i jos nisi shvatio?
Pa kakav si ti to ateist,ti vjerujes u svoju nevjeru.
Napravio si boga vjerom u sve sto se se slaze sa Katolicanstvom.
Nisi vise ateist musavi...svoju vjeru mozes nazvati kako hoces.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 23 srp 2014 08:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Taj je nacin razmisljanja prisutan kod vecine subkulturnih grupa. Cesto je, kad se razgovaralo o duhovnosti, bas ta spika bila aktualna. Bog je ok, a crkva je izvor sveg zla na zemlji.


I evo ko naručeno, otvorim Bitno.net i članak koji kaže biskup šalje 300 evangelizatora na techno party :D , nek im bude rodan ulov, pa šta ulove.

Partijana


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 23 srp 2014 10:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 ožu 2012 23:56
Postovi: 96
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:

Pa kužim ja to šta si mislio, ali da bi živio u smrtnom grijehu ne trebaš bit monstrum, barem ne u očima ovog svijeta.

Što se primjera tiče zaključak bi bio nasljeduj pedera u činu dobrote ali ga ukori zbog pederastrije. Ne može se to nikako zaobić. Inače neki dan potaknut valjda ovim zakonom o životnom partnerstvu sam čitao forum CROL i ima podforum religija i čitao sam ovu temu http://www.crol.hr/portal/forum/viewtop ... &start=150.
Naravno nije čudno da su neki pisali da vjeruju u Boga ali Crkvu, nikako, Crkva je zlo. Ali mislim da je neko tamo napisao da iako ne vjeruje u Crkvu zna nekad otić u katedralu jer se tamo osjeti smireno. Zanimljivo.


Pa svi smo grešni, ne? A Samaritance su Židovi prezirali jer su sklapali "krive" brakove i nisu se držali "Bozjeg" zakona. Bas kao pederi danas. I na pitanje "što da činim da baštinim život vječni?" Isus odgovara pričom o dobrom Samaritancu/pederu, i kaze "idi, i čini tako [kao on]". Kojem klanu pripadas, kojih pravila se drzis i s kim se zenis nije toliko bitno, nego ljubav prema bliznjemu. To je Isusova poruka ovdje, koja cini se i danas moze izazvati sablazan medju njegovim "sljedbenicima".

Ova prica mi je jedna od najljepsih i najboljih lekcija iz NZ, i zao mi je sta je ne znas primijeniti na svoju "toplu braću". Isus, onakav kakav je opisan u NZ, nije nikada nista rekao protiv pedera, i sumnjam da bi se oko toga slozio s tobom i tvojom crkvom (kao sto naravno ne bi ni u nekim drugim stvarima).

Katolicka crkva ima osobina koje ljudima koji gledaju izvana mogu biti izrazito neprivlacne, npr. to da KC trazi da se vjeruje u nju kao najvisi i maksimalni autoritet na vrlo vrlo tankim argumentima (sori, tako to izgleda izvana). To je sasvim dovoljno da bi ljudi odbacili KC iako vjeruju u boga - ne moraju misliti da je crkva "zlo". Svojedobno dok sam bio vjernik, u jednom se trenutku vise nisam mogao sloziti s nekim crkvenim stavovima i ucenjima, iako sam vjerovao u Isusa iz NZ. Nisam mislio da je crkva "zlo", ali se nisam slagao u svemu, a KC trazi "sve ili nista".

I meni su katedrale smirujuce. Tako su gradjene :) Smirujuci su mi i bazeni i budisticki hramovi :P

sluga napisao:
Krivo si informiran musavi.Hinduizam ne pobjedjuje nista.
Bog je stvorio svijet.znaci Isus ga je stvorio i svi ljudi koji su vjerovali
i vjeruju u pravoga Boga su vjerovali i vjeruju i u Isusa od
pocetka stvaranja.
To sto ti ne zelis Isusa za spasitelja nisam ti ja kriv.

A ovo drugo je lako odgovoriti.
Isus je Bog i to je stvarnost i istina.
Price je netko napisao da zabavi druge,mitove netko
izmislio a druge religije su samo religije.

Toliko si godina na forumu i jos nisi shvatio?
Pa kakav si ti to ateist,ti vjerujes u svoju nevjeru.
Napravio si boga vjerom u sve sto se se slaze sa Katolicanstvom.
Nisi vise ateist musavi...svoju vjeru mozes nazvati kako hoces.


Slugo, moze bit da si se malo uzrujao na moju primjedbu da krscanske price nisu osobito uvjerljivije od prica ostalih religija, jer pises malo zbrkano. Moram priznat da ne razumijem sasvim jasno sta tocno zelis reci i sta tvrdis, pogotovo ovaj zadnji dio. Mozes mi malo pojasnit?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 23 srp 2014 12:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Nisam uzrujan,pa vidis da sam ti lijepo
odgovorio,da je vjera u pravoga Boga starija i da
ima vise "sljedbenika".To dali ti vjerujes u to ili ne
je tvoj problem.

A da,ateizam,pa sjecam se kada si dosao kako ti je
dokazano da takvo nesto ne postoji,ti to normalno
nisi prihvatio,niti moras tvoj izbor.
Ali nisi ni dosljedan svom "ateizmu",istina da nisam
sve citao niti bio na forumu cjelo vrijeme,vidim da ti
pricas o Bogu koji ne postoji kao da postoji,Isusu takodjer,
onda citiras i pises o Bibliji kao da se to stvarno desilo a
ne da je to samo netko izmislio nekakve price.
Evo,npr gnusas se i pricas o nekom izmisljenom genocidu,
predpostavljam iz Biblije(izmisljena prica) pa kako moze
biti takav Bog(koji ne postoji)...vidis ti pricas o stvarima u koje
ne vjerujes kao da su stvarne,malo cudno...pa se brinem
za tebe kao ateista,...a posto se brinem trazim razlog zasto
se tako ponasas...pa reko mozda nisi ateist nego ne volis
nista katolicko,krscansko pa onda imas vjeru u to da je to
sve lose,zlo...koja je to vjera ne znam,ali je vjera...pa ako je
tako onda nisi ateist i sve je uredu sa tobm. :grlim te:

Nemoj me krivo shvatiti pa misliti da smetas na forumu,tj da
to ja hocu reci,nije moj forum pa nit mogu niti govorim.
A i dao sam ti zagrljaj jer si dobro :P

A to da nisi nista shvatio,pa to znas i ti,toliko si godina
tu i opet pises o Isusu da je rekao nesto sto nije,a sto
je rekao tvrdis da nije.Npr. o toj tvojoj "toploj braci" valda
mislis na muskarce koji su upali u grijeh i koji nam mogu
biti uzor u svemu osim u grijehu.kao i svi ostali.

Eto musavi samo se bojim da kao ateist nisi prolupo
pa pricas o stvarima koje nit postoje nit su se desile.
ponavljam,bit ce da nisi ateist i sve je uredu s tobom.

dobro dosao u vjeru,nije prava al je pocetak


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 24 srp 2014 08:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
musavi napisao:
Pa svi smo grešni, ne? A Samaritance su Židovi prezirali jer su sklapali "krive" brakove i nisu se držali "Bozjeg" zakona. Bas kao pederi danas. I na pitanje "što da činim da baštinim život vječni?" Isus odgovara pričom o dobrom Samaritancu/pederu, i kaze "idi, i čini tako [kao on]". Kojem klanu pripadas, kojih pravila se drzis i s kim se zenis nije toliko bitno, nego ljubav prema bliznjemu. To je Isusova poruka ovdje, koja cini se i danas moze izazvati sablazan medju njegovim "sljedbenicima".

Ova prica mi je jedna od najljepsih i najboljih lekcija iz NZ, i zao mi je sta je ne znas primijeniti na svoju "toplu braću". Isus, onakav kakav je opisan u NZ, nije nikada nista rekao protiv pedera, i sumnjam da bi se oko toga slozio s tobom i tvojom crkvom (kao sto naravno ne bi ni u nekim drugim stvarima).

Katolicka crkva ima osobina koje ljudima koji gledaju izvana mogu biti izrazito neprivlacne, npr. to da KC trazi da se vjeruje u nju kao najvisi i maksimalni autoritet na vrlo vrlo tankim argumentima (sori, tako to izgleda izvana). To je sasvim dovoljno da bi ljudi odbacili KC iako vjeruju u boga - ne moraju misliti da je crkva "zlo". Svojedobno dok sam bio vjernik, u jednom se trenutku vise nisam mogao sloziti s nekim crkvenim stavovima i ucenjima, iako sam vjerovao u Isusa iz NZ. Nisam mislio da je crkva "zlo", ali se nisam slagao u svemu, a KC trazi "sve ili nista".

I meni su katedrale smirujuce. Tako su gradjene :) Smirujuci su mi i bazeni i budisticki hramovi :P


Isus je definitivno osudio bludnost teškim riječima
(Mt 18, 8–9; Lk 9, 43–48)
»Čuli ste da je rečeno: Ne čini preljuba! 28A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu. 29Ako te desno oko sablažnjava, iskopaj ga i baci od sebe. Ta bolje je da ti propadne jedan od udova, nego da ti cijelo tijelo bude bačeno u pakao. 30Ako te desnica tvoja sablažnjava, odsijeci je i baci od sebe. Ta bolje je da ti propadne jedan od udova, nego da ti cijelo tijelo ode u pakao.«

Ako je ovo rekao za požudu u srcu onda ne treba napominjat da je pederastrija isto osuđena.

Nadalje Isus spominje Sodomu i Gomoru: "Tada stane prekoravati gradove u kojima se dogodilo najviše njegovih čudesa, a oni se ne obratiše: 21»Jao tebi, Korozaine! Jao tebi, Betsaido! Da su se u Tiru i Sidonu zbila čudesa koja su se dogodila u vama, odavna bi se već oni u kostrijeti i pepelu bili obratili. 22Ali kažem vam: Tiru i Sidonu bit će na Dan sudnji lakše negoli vama.«
23»I ti, Kafarnaume! Zar ćeš se do neba uzvisiti? Do u podzemlje ćeš se strovaliti! Doista, da su se u Sodomi zbila čudesa koja su se dogodila u tebi, ostala bi ona do danas. 24Ali kažem vam: Zemlji će sodomskoj biti na Dan sudnji lakše nego tebi."


Istina kaže zanimljivu stvar, zemlji Sodomskoj će na sudnji dan biti lakše nego Kafarnaumu, što to točno znači ne znam.

I onda ti kažeš Isus je učio ljubav a kojem klanu pripadaš i koja pravila slijediš te s kim se ženiš nije važno. Ti bi trebao ponovo pročitat NZ i razmislit o Isusovim oštrim upozorenjima o Paklu koja on daje svako malo i tu ne cinca minca.
Drugo dobro si rekao s kim se ženiš nije bitno, dakle ako nađeš ženu crnkinju, bjelkinju, žutu u očima Crkve je svejedno. Ali se ne možeš ženit s muškarcem, sama riječ kaže ženit se. Pa di je tu žena kod dva muškarca jedino ako je jedan feminiziran pa glumi ženu. :b101:

Istina Isus u NZ nikad nije direktno spominjao pederastriju, ali to nije ni potrebno, ako je sam jasno rekao da je u početku bilo jedan muškarac i jedna žena, ako je osudio rastavu, osudio preljub i blud, sve je jasno, ili bi barem trebalo biti.

Bez KC vjera u Krista je na klimavim nogama, jedino naravno ako govorimo o nekom šuši buši Isusu koji nikog ne osuđuje i sve jako loli voli. Ali to nije povijesni Isus, to je fantazija. Ako odbaciš Crkvu onda moš i odbacit Bibliju. A vidimo po protestantima da su mnoge grijehe prihvatili, homoseksualnost, rastava, idemo redit žene. Dakle raspad sustava.

Šta si bio u nekom budističkom hramu???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 24 srp 2014 12:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
NOVI ZAVJET

Stoga ih je Bog predao sramotnim strastima: njihove žene zamijeniše naravno općenje protunaravnim, a tako su i muškarci napustili naravno općenje sa ženom i raspalili se pohotom jedni za drugima te muškarci s muškarcima sramotno čine i sami na sebi primaju zasluženu plaću svoga zastranjenja. (Rimljanima 1,26,27)

Zar ne znate da nepravednici neće baštiniti kraljevstva Božjega? Nemojte se varati! Ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni mekoputnici, ni oskvrnitelji dječaka … neće baštiniti kraljevstva Božjega. (1 Korinćanima 6,9.10)

SZ
Je li prakticiranje homoseksualnosti grijeh? U Bibliji piše: Ne lijegaj s muškarcem kako se liježe sa ženom! To bi bila grozota. (Levitski zakonik 18,22 JB)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 71  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 64 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr