www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 22 lis 2019 10:52

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 706 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 67, 68, 69, 70, 71
Autor Poruka
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 25 sij 2019 16:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Bonifacije napisao:
Ta ista zena koja navodno zivi u duhovnom braku nedavno je izjavila da je Valtorta hereza. A hereza je veoma opasna stvar. Preopasna stvar!Koliki su samo heretici radi svojih hereza otisli u pakao?! Milijuni sada gore u vatri pakla jer su nasjeli na razne hereze. Neki su vjerovali da Isus nije pravi Bog,a neki naprotiv da nije pravi covjek. Neki su govorili da pakao ne postoji,a drugi su opet poricali cistiliste,neki su smatrali da sakramenti Katolicke crkve nisu od Krista ustanovljeni,a drugi da ti sakramenti gube djelotvornost ako ih dijeli svecenik u smrtnome grijehu...I gotovo da ne postoji istina vjere koja nije bila dovedena u pitanje tijekom povijesti Crkve. I sad mi jedna zena kaze da je Valtorta hereza. A ja objave M.Valtorte citam vise od 15 godina i svima ih preporucujem kao najbolju duhovnu hranu,kao vrhunac svih objava i kao najvece svjetlo u tami modernih vremena... Zar ja onda cijelo to vrijeme citam i sirim hereze sto ih je nasa sveta Crkva osudila i zabranila? Kako to da ja nisam u tim objavama pronasao ni jednu jedinu herezu,a ova zena je pronasla? Cudim se da u knjigama i predavanjima od Ane Bucevic nije pronasla herezu,a u objavama od Valtorte je pronasla. Zar sam onda ja kreten kad nakon 15 godina proucavanja nisam pronasao ne samo herezu,nego ni sjenu od hereze,a ona je vec nakon nekoliko minuta citanja otkrila teske hereze koje mogu ugroziti vjecno spasenje covjeka. Bilo bi onda lijepo da nam ta zena koja nije ni na nebu ni na zemlji kaze o kojim se to herezama tocno radi. Mozda sam ja glup i slijep pa to ne vidim,a ona vidi i zna po nekoj nadnaravnoj intuiciji. Neka nam tocno citira te hereticne recenice pa da mozemo prosuditi da li se to protivi katolickoj vjeri ili se ne protivi. A ako ne moze citirati ni jednu hereticnu recenicu uzetu iz tih objava onda neka ubuduce pazi sto govori i neka joj jezik ne bude brzi od pameti.

QUOTE:::Glede moje "bračne čistoće",rekla sam da je za nju kriva muževa operacija.Dobro došlo,jer se mogu pričešćivati,inače,ne bih se svojevoljno odrekla seksa. :cry: .M Valtortu sam spomenula kao herezu samo zato jer je rečeno da je Bučevićka hereza :P .Ne razbacujem se inače tim inkvizitorskim riječima,nije to moj vokabular.Ako to možeš čitati 15 godina i držiš za najbolju duhovnu hranu,onda,hm,što pričati više...Sad,pretpostavljam,slijedi odgovor,tko to kaže,netko tko čita Bučevićku.No,ona je s moje strane spomenuta samo kao poticaj na optimističnije tonove,nema smisla stalno ponavljati.Nisam je čitala,samo povirim you-tube.Ove dramatične rečenice kako sam otkrila"teške hereze koje mogu ugroziti vječno spasenje čovjeka",mislim...pa rekla sam da ne mogu čitati tu dječju prozu(Valtortu) dulje od nekoliko rečenica,nije me zainteresirala da idem raditi zaključke.No,ti,izgleda,poprimaš neke karakteristike tog rukopisa koji toliko čitaš.I zašto me spominješ u trećem licu,a sebe u množini(..da NAM ta žena koja nije ni na nebu ni na zemlji...)???

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2019 22:55 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Vjeroispovjest: katolicka
Status: U vezi
Kao prvo,cistocu treba zivjeti iz ljubavi prema Bogu,a ne zato sto te bracni partner vise ne moze zadovoljiti. Bijedna je to cistoca ako covjek zeli uzivati u sramotnim odnosima,ali nema za to priliku. Upravo je Isus rekao Valtorti:"Nije dovoljno ne ciniti zlo,potrebno je i ne zeljeti ga uciniti". Ali cini se da su godine bezboznog zivota ucinile svoje. Dobro je netko rekao:"Put povratka odvise je tvrd". Bludnost je spalila dusu i zamracila razum. Covjek vise nema onu duhovnu snagu i polet. Ni najsvetije i najuzvisenije bozanske objave ne mogu vise potresti njegovo otvrdnuto srce i probuditi uslavanu savijest. Sakramenti se primaju svetogrdno i postaju vise uzrok propasti nego spasenja. Prezir bozanskih objava za mene je sigurni znak teske duhovne bolesti i grijeh protiv Duha Svetog koji je te objave nadahnuo. Ako ti Ana Bucevic vise pomaze od Marije Valtorte,onda samo citaj Anu Bucevic. Ali kad budes gorila u vatri pakla ta Ana Bucevic vise ti nece moci pomoci.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2019 16:42 
Odsutan

Bonifacije napisao:
Kao prvo,cistocu treba zivjeti iz ljubavi prema Bogu,a ne zato sto te bracni partner vise ne moze zadovoljiti. Bijedna je to cistoca ako covjek zeli uzivati u sramotnim odnosima,ali nema za to priliku. Upravo je Isus rekao Valtorti:"Nije dovoljno ne ciniti zlo,potrebno je i ne zeljeti ga uciniti". Ali cini se da su godine bezboznog zivota ucinile svoje. Dobro je netko rekao:"Put povratka odvise je tvrd". Bludnost je spalila dusu i zamracila razum. Covjek vise nema onu duhovnu snagu i polet. Ni najsvetije i najuzvisenije bozanske objave ne mogu vise potresti njegovo otvrdnuto srce i probuditi uslavanu savijest. Sakramenti se primaju svetogrdno i postaju vise uzrok propasti nego spasenja. Prezir bozanskih objava za mene je sigurni znak teske duhovne bolesti i grijeh protiv Duha Svetog koji je te objave nadahnuo. Ako ti Ana Bucevic vise pomaze od Marije Valtorte,onda samo citaj Anu Bucevic. Ali kad budes gorila u vatri pakla ta Ana Bucevic vise ti nece moci pomoci.

Isus je rekao,ne sudi,da ti ne bude suđeno.A ti već znaš i da ću ja goriti u vatri pakla?Koji su to"sramotni odnosi"?Koji se to sakramenti"primaju svetogrdno"?Stavljaš mi"na dušu"i"grijeh protiv Duha svetog"jer ne vjerujem u Valtortine objave?Vrlo uskogrudno...srećom,postoje svećenici,ispovjednici,a to nisi ti,hvala Bogu.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2019 23:09 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Vjeroispovjest: katolicka
Status: U vezi
Ne radi se o tome da ti samo ne vjerujes u objave M.Valtorte, nego se radi o tome da ih ti prezires,a to je sigurno grijeh protiv Duha Svetog. I nemoj se previse pouzdati u ono sto ti govore propali svecenici koji trajno zive u stanju smrtnog grijeha. Jer ako sljepac sljepca vodi obojica ce pasti u jamu tj.u pakao. Sv.Terezija Avilska otvoreno govori o velikoj duhovnoj steti koju su joj prouzrocili losi ispovjednici. Za tebe je masturbacija mozda laki grijeh,ali za Boga je to veoma teski grijeh koji se kaznjava u paklu. A buduci da te muz vise ne moze zadovoljiti,ne bi me cudilo da se ponekad sama zadovoljis.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2019 12:54 
Odsutan

Bonifacije napisao:
Ne radi se o tome da ti samo ne vjerujes u objave M.Valtorte, nego se radi o tome da ih ti prezires,a to je sigurno grijeh protiv Duha Svetog. I nemoj se previse pouzdati u ono sto ti govore propali svecenici koji trajno zive u stanju smrtnog grijeha. Jer ako sljepac sljepca vodi obojica ce pasti u jamu tj.u pakao. Sv.Terezija Avilska otvoreno govori o velikoj duhovnoj steti koju su joj prouzrocili losi ispovjednici. Za tebe je masturbacija mozda laki grijeh,ali za Boga je to veoma teski grijeh koji se kaznjava u paklu. A buduci da te muz vise ne moze zadovoljiti,ne bi me cudilo da se ponekad sama zadovoljis.

Svećenici-moji ispovjednici-su propali svećenici koji trajno žive u stanju smrtnoga grijeha???Odakle uzimaš za pravo tako osuđivati?Ako mi oni neće biti meritorni,onda tko bi to bio?Ti?Veći Papa od Pape?Znaš i što je za Boga "veoma teški grijeh koji se kažnjava u paklu"?I u njegovo ime počeo si docirati?Apropo Valtorte,imam o njoj stav kao i Crkva.Ne vjerujem da će ih ikada "priznati".

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2019 13:20 
Odsutan

Bacih oko,vidjeh da je već bila tema o Valtorti,nisam puno gledala(a hoću),no korisnik Naggar je,po meni,dobro napisao.Evo što mene čudi:automatsko pisanje.Većinom tom tehnikom imamo objave nekih ljudi koji su ih primali od "spiritualnih entiteta",za one koji vjeruju u takve stvari.Pa i Neil Donald Walsh("Razgovori s Bogom"),ako se dobro sjećam,na isti način.Onda,Ratzinger:Monument pseudoreligioznosti-rekao za nju,pa uporaba vijaka i željezne potkove,nepoznatih u tadašnjoj Palestini(vol 1,str.195,223),Isus obavlja Bar Micvu(isto tada nepoznato)itd...Pored svega,kome odgovara,neka čita i vjeruje.Meni nije išlo,ti opisi,ne leže mi,naivno mi izgleda.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 706 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 67, 68, 69, 70, 71

Vrijeme na UTC [LJV]