www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 11:08

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 lip 2011 14:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Jučer sam poslije dugo vremena uspio dobiti na telefon jednu rođaku sa kojom se nisam čuo već tri mjeseca, a jedan period smo stvarno bili često u kontaktu da tako kažem na istoj ''valnoj'' dužini(ona je imala problema u braku, a ja zdravsvtenih) i dobio sam odgovor koji se danas često čuje ''nemam vremena''.
Za vrijeme današnje Svete mise mi se javila pomisao na naslov teme, kontaktirao moderatora u 10 sati i 20 minuta, sa naznakom za prvi podnaslov kad me je kasnije prijatno iznenadila sestra Dunjica sa prilogom sa youtubea, pogodak u ''sridu''.Malo za razmišljanje na koliko ispraznih i nepotrebnih stvari ''trošimo'' vrijeme, koje nam Gospodin daruje........
Ovo je samo jedan od izazova današnjeg vremena, u kojem živimo, a ima i još uvjeren sam.Nije poenta u tome tko stoji iza(to znamo , da ga ne reklamiramo), zašto pa i to znamo nego kako se izboriti sa izazovima je li danas Isus postao ''prezahtijevan'' za nas katolike, kršćane, hm možda da se tih 10 zapovijedi skrate na 5 , tražimo li kompromise i pravimo li ih jer usudio bih se reći (a da se niko ne sablazni) danas kršćani na veoma perfidan i lukavo hladan način emotivno, mentalno, sociološki pa čak i na znanstvenim osnovama marginalizirani , ignorirani psihološki ''proganjani''.
Želite li dublje ući u temu molim Vas pogledajte video klip što ga je postavila sestrica Dunjica za početak, a za dalje pa svatko ima iskustva sa kojim se to izazovima suočava, svačija su različita ponaosob, a svima je zajedničko jedno.....
Pa naš brat Fran je postavio isto jedan od izazova, ateizam, da čujemo koji su još, i kako ih savladavamo....................


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lip 2011 17:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
http://www.youtube.com/watch?v=7tba3Y3D ... re=related[youtube][/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lip 2011 17:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
http://www.youtube.com/watch?v=FnSJOObTPA4[youtube][/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lip 2011 17:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Pa ajd da počnem od sebe.Po mjerilima današnjice ja sam nitko i ništa, ni bogat(krpim se ), ni ugledan, nitko me baš ne ''šljivi'' uglavnom sažaljevaju (e al kad čujem od kršćana pitanje ''što si ti Bogu zgriješio pa ti se desi to i to''), niti utjecajan,nezaposleni polu bogalj na putu izlečenja ukratko ''luzer, gubitnik''.
Ali sam djeci objasnio jedno, u ovom životu ako ih uz Božju pomoć izvedem na pravi put, da budu dobri ljudi, kršćani i da tako mogu i svoje obitelji voditi tim putem ,ja sam ''ispunio ''zadaću koju je Bog pred mene stavio.Sad vide i sami puuuuno primjera gdje su roditelji zapostavili djecu(evo ti 20 eura idi kupi sebi nešto, ostavi me na miru), danas ti roditelji lupaju glavom o zid.I to je to, jako puno promašaja poslovnih, propuštenih prilika za brzu i laku zaradu devedesetih , što se danas pozorno posmatra ja sam goljo, alime ne interesira, ono primarno je roditeljstvo, barem mi se tako čini........


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 lip 2011 23:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2011 08:45
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mene je takoder ovaj link ganuo, pa sam ga odlučila podijeliti s vama.
Mislim da se ne radi o tome da je Isus zahtjevan..nego je stvarno doslo tesko vrijeme u kojem čovjek gubi vlastiti identitet, ili nema samopostovanja... ili mu je isprogramirano putem medija, kao i naravno nacin razmisljanja.
Nečastivi nazalost uspjesno otima nase misli a pogotovo misli mladih ljudi koji su na udaru...suočavanje vlastitog JA i onoga sto nam drustvo donosi.
I ja sam bila puno puta na udaru i suočavanju s okolinom..vlastitim ja...gubljenjem vlastitog ja...i zahvaljujuc Isusu opet sam u njegovim rukama..iako je borba i dan danas..no nedam se..
Puno zamki je nečastivi postavio i vreba iz dana u dan da nas ulovi u nasoj nemarnosti ili toj busy recenici..
Glazba,filmovi, knjige, da ne spominjem adolescentske časopise u kojima mladi mogu pročitati sve sto ne treba..
Ja sam prva nekada davno to kupovala...roditelji su mi bili vječno zaposleni..i ja kao najmlađe dijete nisam stigla na red da postavljam pitanja :) ..pa sam ih pronalazila na drugim mjestima...srećom najstariji brat je puno udjela imao u mojem duhovnom odgoju i na tome sam mu vječno zahvalna..
Tkd.smatram da ljudi danas premalo razgovaraju,o problemima pogotovo, ne iskazuju mišljenja jedan o drugome, malo se ljube, grle, pogotovo u obiteljima jer im je pokazivanje emocija slabost....a istina se često zaobilazi...
A smatram da je do manjka razgovora dovela televizija ili kako je ja zovem đavolja kutija...jer ako je neki važan film ili dnevnik ili neka emisija svi razgovori prestaju i ljudi se zabulje u televiziju na kojoj stvarno čovjek rijetko kada ima nesto pogledati....
televizijski sadržaji puni nasilja, bluda, new agea su svima dostupni 24 h na dan.... nije nazalost čudo sto većina mladih ljudi su postali kakvi jesu..mediji su to napravili od njih...

eto toliko večeras od mene , nadam se da nije predugo i da ćete imati vremena procitati :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lip 2011 08:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 srp 2010 16:48
Postovi: 111
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Po meni današnje veliko zlo je računalo i internet,ljudi vijese na tome po cijeli dan,hrpa nekih glupih igrica koje oduzimaju vrijeme u kojem možeš biti kreativan,ja sam prije bio ovisnik o igricama i zato sam bio loš u školi i sad naravno žalim za tome,pa po mome mišljenu je to ono veliko zlo koje uništava ljudsku kreativnost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lip 2011 11:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Pokušajte zamisliti život bez daljinskog upravljača za tv, tv sa par kanala , mobitela, fiksnih telefona samo u pošti,da li bi više se družili, posjećivali, šetali u prirodi, više šutjeli i razmišljali , da li bi bilo više tišine za samoga sebe, unutarnji mir i mir u obiteljima .Mnoštvo informacija koje ''upijamo'', su više već ''svareni'' zaključci, stvoreni sudovi, sve samo da ne razmišljaš mnogo, a bombardirani sa podatcima sa drugog kraja svijeta, a i ja sam ne poznajem ni trećeg susjeda u ulici, otuđenost...........
Zna li još neko neki izazov.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lip 2011 22:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Znate li da su nam potrebna četiri zagrljaja dnevno da bi smo ''pregurali'' dan, potrebno nam je osam zagrljaja da bi smo se održali i dvanaest da bi smo se razvijali....a ne košta...besplatno je......
''i zato smešite se jedni grugima, smešite se svojoj ženi, smešite se svome mužu, uopšte nije važno kome, a to će vam pomoći da razvijete veću ljubav među ljudima.(Majka Tereza)....i ovo je besplatno
a vreme nas izaziva da budemo ozbiljni, namršteni....Zašto?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 srp 2011 12:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 srp 2010 16:48
Postovi: 111
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svi smo mi u tome začaronome krugu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 srp 2011 12:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
''znam tvoja djela.. nisi ni studen ni vruć.O da si studen ili vruć!!Ali jer si mlak, ni vruć ni studen, povratit ću te iz usta.''
Koliko smo mlaki, u svemu gotovo ponekad do ravnodušnosti.....
Studene duše su Bogu ''dragocijenije'' od mlakih, jer kad se takva duša ''zapali'' za Boga ,'' zagrize'' ne ispušta ga do zadnjeg daha...
Što nam to sve ''tupi'' oštrinu vjere do mlakosti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr