www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 12:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 ožu 2013 21:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Neka čavli što probodoše ruke i noge moga Spasitelja, razapnu sve grijehe i zloće što ih učinih protiv Ljubavi i protiv svoga bližnjeg.
Raskajana srca i lica oblivena suzama, razapinjem svoju oholost da uskrsne na poniznost, svoju škrtost da uskrsne na sebedarje i dobrohotnost; razapinjem bludnost da uskrsne na čistoću srca, duše i tijela, neumjerenost da uskrsne na suzdržanost; razapinjem zavist i srditost da uskrsnu na ljubav, lijenost da uskrsne na gorljivost!

O, sveti Križu, daj mi po Tebi zaslužiti Vječnost!

Slika

Jaka osoba je ona koja zna ostati mirna, pustiti suzu na trenutak, a onda ustati, pokupiti mač i nastaviti se boriti.Jaka osoba ima mir u Gospodinu i ne oslanja se na sebe već u snagu Duha Svetoga,ima srce veliko i snažno ali dovoljno nježno jer zna krvariti i ima dovoljno poniznosti u hrabrosti da krene na put kojim nitko ne želi ići.

Onim koji su zalutali pokažite put, onima koji su gladni dajte komad kruha,
onim koji su tužni uputite lijepu riječ, onima koji su nemoćni pružite ruku,
onim koji su pali pomozite da ustanu, onima koji su sretni ne kvarite sreću,
a onim koji ne spadaju ni u jednu gore navedenu kategoriju i provociraju vas, nasmješite se
smiješkom blagoslova.

Slika
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 ožu 2013 21:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Ostani s nama, Gospodine,
jer skoro će večer
i dan se primakao kraju.
Ostani s nama
i sa svojom Crkvom.
Ostani s nama
u predvečerje dana,
u predvečerje života,
u predvečerje svijeta.
Ostani s nama
svojom milošću i dobrotom,
svojom riječju i sakramentima,
svojom utjehom i blagoslovom.
Ostani s nama
kad se na nas spusti
noć neizvjesnosti i stiske,
noć neimaštine i potrebe,
noć osamljenosti i napuštenosti,
noć bolesti i jada,
noć smrtne gorčine.
Ostani s nama
i s našim dragima,
s braćom i sestrama,
s velikima i malima,
s bliskima i dalekima,
sa zdravima i bolesnima,
s radosnima i tužnima,
sa svima koji su skršena srca.
Ostani s nama
i sa svim vjernima
sada i uvijek. Amen.

Ima trenutaka kada zelis - a zelja ti nije ostvarena
kada volis - a ljubav ti nije uzvracena
kada places - a suze ne mogu poteci
kada ono sto srce zeli - ne mozes izreci
Zato kroz zivot idi sa Isusom!
kad si tuzan - on ce te utjesiti,
kad si u strahu - on ce te zagrliti,
kada padnes - on ce te podici,
i nikad te nece ostaviti


" U predvečerje svog života bit ćeš pitan o ljubavi. Nauči ljubiti Boga onako kako On želi da Ga se ljubi i napusti svoj način gledanja i djelovanja. - Sv. Ivan od Križa


Ne molim Te, Gospodine, za čuda i videnja, nego za snagu u svakodnevnom životu. Nauči me umijeću malih koraka. Učini me sigurnim u razdvajanju vremena. Obdari me osjetljivošću da odredim što je veoma važno, a što manje važno.
Molim te za razum da odredim suzdržanost i mjeru, da kroz život ne klizim, već da razumno određujem dnevni raspored, da primijetim svjetlost i vrhunce, da s vremenom na vrijeme nađem vremena za ljepotu, umjetnost i kulturu.
Dozvoli mi da spoznam da snovi o prošlosti i budućnosti ne vode daleko. Pomozi mi da dobro djelujem neposredno, da sadašnji trenutak prepoznam kao najvažniji.
Sačuvaj me naivnog stava da u životu mora sve dobro proteći. Obdari me trijeznom spoznajom da su teškoće, neuspjesi i udarci stalni pratioci života – uz koje rastemo i zrijemo.
Podsjeti me da srce često zamućuje razum. U pravom mi trenutku pošalji prijatelje koji će mi strpljivo reći istinu.
Uvijek ću Tebi i ljudima pustiti da mi govore. Istinu ne možemo reći sami sebi, ona nam biva kazivana. Ti znaš koliko nam treba prijateljstvo. Daj mi da budem dorastao tom najljepšem, najzahtjevnijem i najosjetljivijem daru.
Daj mi dovoljno mašte da u pravom trenutku, na pravu adresu uputim paketić dobrote uz popratno pismo ili bez njega.
Stvori od mene čovjeka koji će brazditi duboko poput broda, kako bi dotakao i one koji su “ispod”.
Oslobodi me straha da propuštam život. Ne daj mi ono što želim, već ono što mi treba.
Nauči me umijeću malih koraka.

Antoan de Sent-Egziperi


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 ožu 2013 21:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Moj Isuse,
pišem ti olovkom srca,
čak i meni, naizgled čudno zvuči,
ali, je istinito.

Snagu za pobedu,
na slavu Tvoju!!!!
[/color]
**************************************

Slika


Zadnja izmjena: cirenac; 28 svi 2013 15:40; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 ožu 2013 20:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Jer Istina oslobađa
Ono najbolnije pri buđenju jest osvrtanje na snenu fazu života gdje si počinio mnoge propuste, krive izbore i loša djela. To žulja jer nisi možda to htio, jer se osjećaš izmanipulirano i na neki način prevareno..I na kraju, jer se osjećaš slabim i nemoćnim. Uvijek iste greške i padovi…

Ono što mi pri ovom buđenju posebno leži na srcu jesu olako izgovorene riječi. Svakodnevna komunikacija, teme koje se često ponavljaju sa različitim sugovornicima. Kako samo olako nudimo savjete i utjehe, kako se olako razbacujemo mišljenjima. A kada ostanem sama, i zagledam se u dubinu srca gdje se prava Riječ nalazi, često otkrijem koliko sam gluposti izgovorila, ili kako sam iz ovih i onih razloga govorila zapravo: neistinu.

Teško mi je reći da sam lagala, ali nisam ni govorila istinu, onu istinu koja oslobađa. Nego sam nudila neke gotovanske savjete, ili analize (jeftine poput mnogih današnjih psiholoških analiza za samopomoć). Često puta sam tješila i tetošila nekog, kome je zapravo s ljubavlju trebalo reći istinu o njemu koja možda nije tako lijepa. Jer ta istina, iako nelijepa, svjedoči za Ljubav. Ljubav koja je nas takve nesavršene stvorila, i drži nas u životu iz ljubavi. Za Ljubav koja je i nama ljudima omogućila da ljubimo nekog bez obzira na njegove greške i propuste. Baš je to ljubav: vidjeti nekog (pa i sebe) baš onakvim kakav jest, izreći to ali i dalje ostati mu tu, blizu, čak i po cijenu da te povrijedi…

Čini mi se često da mnogo riječi izgovorim samo zato da se pokažem kao osoba kojoj je stalo, samo zato jer bi svojim riječima htjela nekog podići i pomoći, a ne uviđam da ono do čeg bi mi trebalo biti stalo jest Njegova Riječ, koja jedina ima moć da podiže i pomaže, liječi i raduje. Tu Riječ staviti na prvo mjesto pri svakom razgovoru-eh, to bi htjela. Jer ta Riječ bi trebala biti cilj svakog razgovora, svakog života, svega.
Često nakon, i ne tako ispraznih, razgovora doživim kako više vrijedi jedna rečenica upućena Bogu za tog bližnjeg, nego dva sata bodrenja, savjetovanja, i tješenja..I često doživim kako je to sažaljenje nad drugim samo zamka. Iz sažaljenja prešutimo istinu, jer procijenimo da je sugovornik nije u stanju čuti, da će ga boljeti. A istinu treba živjeti i pod cijenu boli. Krist nam je to pokazao i životom i smrću.
Sveta Marijo, ti si živu Riječ pratila, slušala i u svom srcu prebirala.. Molim te za milost da osluškujem Riječ i govorim Istinu!!!

kramer / prostorduha.blog.hr

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 ožu 2013 16:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika
Ako nečiji put mogu obasjati već i jednom jedinom zrakom svjetla; ako nekoj duši mogu pomoći da jasnije sagleda život i dužnosti, i tako blagosloviti brata svojega; ako sa svakog obraza mogu otrti suzu, ovaj moj život neće biti uzaludan.



Ako čovjeka koji je zastranio mogu dovesti do istine, njegovo srce iznutra nadahnuti osjećajem dužnosti; ako u svoju dušu ružičaste mladosti mogu usaditi osjećaj za pravdu, ljubav prema istini i ljepoti; ako i jednog čovjeka mogu poučiti da su Bog i raj blizu, ovaj moj život neće biti uzaludan.



Ako iz misli istisnem sumnju i strah i ako mi život bude usklađen s ljubavlju i dobrotom; uspijem li širiti svjetlo, nadu i radost i pomognem li ukloniti prokletstvo mentalnog sljepila; budem li donosio novu radost, novu nadu, manje boli, ovaj moj život neće biti uzaludan.

Ako uz životni put posadim stablo u čijem će se hladu odmarati umorni putnici, i premda sam možda neću nikada uživati u njegovoj ljepoti, bit ću istinski sretan - iako mi nitko ne zna ime, niti mi ostavlja cvijeće na grobu, ovaj moj život neće biti uzaludan.

Anonimna

Izvor: KNI


Slika


Zadnja izmjena: cirenac; 28 svi 2013 15:42; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 tra 2013 21:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
U nedeljno jutro, bolničke sobe,
ustavši, otvori prozor...

Slika


Zadnja izmjena: cirenac; 28 svi 2013 15:47; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 tra 2013 05:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
[color=#FF0000]Slomljeno srce je ono u kome
sumnja svija gnijezdo
početak nevjerovanja.


Zadnja izmjena: cirenac; 28 svi 2013 15:45; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 tra 2013 18:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Smiješ biti neraspoložena

Od kada sam je nedavno čula, meni upućenu, ta rečenica mi ne prestaje odzvanjati u mislima: “Sanja, smiješ biti neraspoložena.” Ta nježna poruka ljubavi me je iznenađujuće jako dotakla, posvijestivši mi kako u svoj slobodi u Bogu, mogu i imam za pokazati stvarno puno mana, nedostataka i slabosti – Treba li se hvaliti, svojom ću se slabošću hvaliti (2 Kor 11,30). Ništa ne mogu sama. Silno me hrani Božja snaga u drugima, a još više od svega, toliko mi treba Božja snaga.

Da, smiješ pokazati svoje slabosti, mane i propuste – smiješ biti čovjek. I unatoč tome, bit ćeš voljena i moći ćeš voljeti. To ćeš tek i moći ako skužiš koliko si slaba, kako svojim snagama ništa ne možeš. Ne možeš ali i ne moraš, jer jedna je i jedina snaga, istinski oslonac i životni pogon – Bog. Smiješ biti neraspoložena, doista.

Dosta borbi sam prošla sama sa sobom, kao i svatko, i pokušavam se slamati dalje, svjesna onoga što mi je nedavno jedan svećenik rekao na neke moje jadikovke: “Kćeri, od toga čitav život nećeš biti slobodna.” Slamanje te grešne i moje preuzetne naravi je bolno. Boli, ali vrijedi svaka bol prepuštanja i slamanja kako bi Njemu davala više mjesta. Ta sloboda i radost su neopisivi. Taj osjećaj Njegove žive ljubavi, koja, zamislite, i u meni želi prebivati i moj život tako milostivo preobražavati, neprocjenjivi su. I mrvica takve ljubavi u mom životu, vrijedna je svakog mog poniženja, pogotovo mojih poniženja pred samom sobom.

Ponekad napadne takva gorčina života, patnja životnih okolnosti te podnošenja i slamanja (sebe), da bi se time zapravo sve više, koliko Njegova milost to dozvoli, približavala Njemu i postajala Njemu sve više nalik. Njegov milostivi zagrljaj i oproštenje vrijede svakog mog vapaja i muke, pitanja zašto i kako, mudrovanja i padanja, svake suze, klečanja, svakog zrnca krunice i mojih osjećaja potpune bezvrijednosti… Uistinu, smijem i moram prihvatiti svoju slabost da bih istinski živjela. Na kraju krajeva, uopće nisam važna ja – već Bog koji želi biti još djelotvorniji po mom životu.

Ni ja sama, a ni itko drugi u mom životu nemaju dovoljno ljubavi ako se sputavam i zatvaram svojim ograničenjima, kalupima i svojim kriterijima “dobroga”. Jedino što mogu ponuditi zapravo je moja slaba čovječnost, puna mana, a istovremeno toliko željna popravaka – da bih u sebi mogla nastaniti, a drugima potom mogla ponuditi Božju ljubav. Da, smijem biti neraspoložena jer će mi On ponovno uliti nadu. Smijem biti tako slaba i osjećati se sasvim nesposobno, jer je Božja snaga jedina moja snaga i sposobnost. Smijem odustati i puno toga propustiti, jer ništa nije toliko važno osim prebivanje u Bogu.

Neraspoloženje je nezbježno, ali će biti otrov našoj svakodnevnici ako nama ovlada i potraje. Ni jedan naš negativizam, ni jedno naše kukanje i kritiziranje nikada ne dolaze od Boga. Itekako su naši, sasvim čovječni. Ne možemo ih se potpuno osloboditi, ali nam uvijek pokažu samo jedno – da previše gledamo sebe, a premalo se pouzdamo u Boga. Jer svako priznavanje naše slabosti i svako poniženje, slabosti su i poniženja pred Bogom. Svjesnim priznavanjem i življenjem u svojim slabostima, tek možemo napraviti mjesta pravoj (Njegovoj) jakosti i snazi, koje su nam potrebne za sve drugo u životu. Evo, Bog je spasenje moje, uzdam se, ne bojim se više, jer je Jahve snaga moja i pjesma, on je moje spasenje. (Iz 12, 2)

Sanja Martinović
izvor bitno.net
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2013 20:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
[color=#FF0000]Samoća ima zvuk tišine,
i oblak neizvjesnosti u zraku,
kao da padaš s velike visine,
uplašeno dijete u ogromnom mraku.


Slika


Zadnja izmjena: cirenac; 27 svi 2013 21:06; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2013 20:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Evo me Majko, grešan klečim,

pred mjestom, Tvojega ukazanja,


************************************
Na kamenu kamen, ko sudišta znamen, božije želje

Mjesto gdje pada, svaka, krinka i maska,

Međugorje, nije ni događaj, već susret Neba i Zemlje

I trajat će do Tvojeg ponovnog dolaska.


Slika


Zadnja izmjena: cirenac; 27 svi 2013 21:05; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 79 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr