www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 16:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 vel 2013 21:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Dragulj Mojega Stvaranja



Ovo je poema koja govori o Kristovoj ljubavi za pobačeno dijete.
Napisana je za svu djecu koja su uništena pri porodu zbog nebrige
i raznim metodama pobačaja.
Slika




Dijete moje,
prije zore stvaranja ja sam mislio na tebe,
prije nego li je magla prostrujala nebom, ja sam mislio na tebe,
prije nego li je voda u plavim slapovima sišla niz planinu,
ja sam mislio na tebe.
Prije nego li je prva ribica poskočila u potoku, ja sam mislio na tebe:
Jer ti si ljubimče moje, ti si dragulj stvaranja!
Prije zore stvaranja ja sam imao svoj plan za tebe.
Tvoje su oči boje krila malog vrapčića, tvoja je koža tamna
kao ugljen na zemlji, ali opet, tvoje su oči azurno plave,
a tvoja je koža kao ona moje majke.
Imao sam plan za tebe od praskozorja stvaranja.
Stoljećima je trava nježno šumila na velikim prerijama,
često tako nježno kao što ti dišeš, i trava je tebe čekala.
Da, prije nego li se meni nasmiješio prvi mraz, ja sam mislio na tvoj osmijeh.
Sjećat ću te se vječno.

Kada u nebu vise neće strujati magla, ja ću biti s tobom,
kada plave vode više neće u slapovima silazit niz planine, ja ću biti s tobom.
Kad jele više neće širiti svoje izdanke, ja ću se tebe sjećati.
Lijepo moje, ljubljeno moje! Što to oni tebi čine?
Ljubimče moje, stvorenje moje! Što to oni tebi čine?
Ti ležiš sam na stolu, ti dišeš tako teško, zar te oni neće oprati vodom s mojih planina?
Tvoj dah postaje tako tih, kao trava na prerijama u doba velike tišine.
Moje dijete, ja mislim na tebe.

Moje prelijepo, moje ljubljeno! Što to oni tebi rade?
Tvoji su maleni prstići tako sitni i nježni, kao pupoljci vrbe.
Čelik iz hladne zemlje.
Zašto ga oni pritišću na tvoje nježno novo meso tolikom velikom snagom?
Dijete moje, moja se misao nikad od tebe ne odvaja.
Moje dijete, moja ljepoto! Što to oni tebi čine?
Isisavanjem, kao orkanom, oni tebe vuku i trgaju.
Tvoje male nožice neće nikada prohodati, dok ne protrčiš uz mene.
Sol u tvoja usta, a trebao si meni pjevati!
Sol u tvoja pluća, tebi, koji si trebao da klikćeš od ljubavi za mene!
Prije zore stvaranja ja sam mislio na tebe.
Ja te ljubim.
Ljubit ću te vječno...

Iz knjige "Suza Jahve Sabaota", 'O pobačaju drugačije'.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2013 22:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Jeste li kad pomislili
da samo onaj tko je nesiguran, nesretan, ima potrebu izrugivati druge;
da samo onaj tko se osjeća lišen istinskih stvaralačkih nadahnuća ima potrebu sve svoditi na prizemno i isprazno;
da samo onaj tko nema snage za dobru riječ nastoji druge potaknuti na grubu riječ;
da samo onaj tko u sebi nema uspravnosti ima potrebu obezvrjeđivati druge;
da se samo onaj tko nije iskusio ljepotu i snagu blagosti, odlučuje za razornu moć nasilja i okrutnosti;
da samo onaj u kome nema volje za vrijednosti ne može podnijeti one koji su vjerni prepoznatim životnim vrijednostima?
Ako je srce onog tko stoji vama nasuprot otvrdnulo, ne dopustite da otvrdne i vaše.
Ako svijet oko vas sve nastoji usmjeriti protiv evanđelja, vi budite uz njega.
Vi budite evanđeoski ljudi. Vi budite evanđelje;
Ne dopustite da vas itko utjera u otužne spirale besmislenosti i ispraznosti, u razorne spirale ravnodušnosti i okrutnosti, nadmetanja
i podmetanja.
I kad se suočite s besmislom, kad mu se suprotstavljate, učinite to s ljubavlju.
Na bezumne riječi ne odgovarajte bezdušnim riječima, nego s riječima punima duše koja ne odustaje.
I molite, molite da uvijek i u svemu imate snage biti ljudi.
I molite, molite za one koji za to nemaju snage.
I molite, molite za sebe da budete otvoreni nadahnućima Duha Svetoga, da vam srce bude evanđeosko, da bude mudro i dosjetljivo.
Molite da u svemu, i unatoč svemu, u svakomu prepoznate Božje dijete.
I da nikada ni u kome – ni u sebi ni u drugima – ne pogazite dostojanstvo djece Božje.
A kad vidite da drugi gaze dostojanstvo djece Božje, nemojte stajati po strani.
Izložite se smjerno ali smiono.
Ali nemojte nikada u Božje ime poći protiv čovjeka.
Nemojte, da ne biste krenuli protiv Boga.
Gradite Božje kraljevstvo uvijek.
Gradite ga i kad to nitko ne primjećuje.
Jer – vjerujte – Božje kraljevstvo raste i u onima koji mu se suprotstavljaju.

Stjepan Lice
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2013 23:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Na ovoj zemlji, u horizontali,
postoje tri paralelna svijeta.
Sa mnogo sličnosti i htijenja, ali i daljine
Zajednički i malo različiti, planovi, ideali
Kao cvijet kaktusa , što samo jednom
procvjeta.



Slika


Zadnja izmjena: cirenac; 27 svi 2013 21:09; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 vel 2013 15:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Kriva slika o Bogu i odupiranje promjenama PDF Ispis E-mail
Pat Collins
Srijeda, 09 Ožujak 2011

Otac Pat Collins razmatra zašto mi ponekad smatramo da nam je se teško predati Bogu.


Kada pjevamo "Odlučio sam slijediti Krista ... svijet je iza mene, križ je ispred mene, neću se vratiti ..." osjećaj je možda u tom trenutku iskren, ali, sigurno, često je sasvim nerealno zbog nedostatka samosvijesti. Duhovni voditelji su sasvim svjesni da na ponašanje kršćana utječu i svjesni i nesvjesni faktori. Najprije, postoji ona profesionalna duhovnost, tj. ono što mislimo i osjećamo o Bogu na svjesnoj razini, i duhovnost koja je na djelu, tj. naša prvobitna osjećanja i intuitivni instinkti o Bogu koji su uvelike nesvjesni i koji se formiraju još u djetinjstvu.



Dr. Ana-Maria Rizzuto, katolički psihoanalitičar, je opisala kako ju je došao posjetiti jedan župnik. Njegovi vidljivi simptomi su bili kroničan umor i nesanica koji su se suprotstavljali njegovoj sposobnosti da bude na raspolaganju svojim župljanima. Kroz ispitivanje se otkrilo da kod njega tjelesno nije bilo ništa krivo. Međutim, kada je Rizutto upitala svećenika o njegovoj obitelji, po boji njegovog glasa, postalo je jasno da, iako je se divio svojemu ocu, on ga je se također i bojao jer je bio krut, strog i kažnjavao ga je. Kada je upitala svećenika o njegovom odnosu s Bogom, njegov odgovor je bio jednako dvosmislen. Kao što je Rizutto shvatila kroz promatranje, Bog ovog svećenika bio je Bog koji ljubi, strpljiv i nježan (tj. profesionalna duhovnost). Međutim, Bog ovog čovjeka je bio kritički Bog, strog i zahtijevan (tj. duhovnost koja je na djelu).



Bog toga teologa je bio ažuran (tj. profesionalna duhovnost), ali Bog toga čovjeka bio je anakroničan i uništavajući (tj. duhovnost na djelu). Dr. Rizutto je nastavila opisivati kako je pomogla tom svećeniku da svjesno prepozna sukob između svog profesionalnog poimanja Boga i svoje slike o Bogu koji je djelovao u njegovom životu, i kako je ono prvo bilo plod njegove izobrazbe, a ovo drugo rezultat njegovog doživljavanja očinskog autoriteta iz djetinjstva. Čim je postao svjestan ovih suprotstavljajućih aspekata u svojemu odnosu s Bogom, bio je sposoban ispraviti i promijeniti svoju sliku o Gospodinu i prevladati svoj osjećaj otpora.



Sukob između profesionalne duhovnosti i duhovnosti na djelu



Sukob između ova dva oblika duhovnosti može nastati dok molimo. Na primjer, jedna katolkinja imenom Joan posjetila je svog duhovnog voditelja. Kada je sestra Agnes upitala: "Jeste li osjetili posebnu bliskost prema Gospodinu, otkako smo se posljednji put sreli?" Joan je odgovorila: "Kao što znate, sviđa mi se Lectio Divina. Otprilike, prije deset dana ja sam se usredotočila na priču o tome kako je Isus susreo Samarijanku na zdencu. Pročitala sam, razmatrala i molila kroz to poglavlje, kao i obično. Ali, onda, u jednom trenutku sam imala živi osjećaj bezuvjetnog Božjeg prihvaćanja i ljubavi prema meni. To je bilo tako snažno, pošle su mi suze na oči." "Kako ste se osjećali", upitala je sestra Agnes "kada ste doživjeli to iskustvo?" "Veliko oslobođenje i radost" odgovorila je Joan, "i, također sam osjetila da bih trebala drugim ljudima govoriti o Isusu baš kao što je to činila Samarijanka."



Ali, tijekom dvije sljedeće prigode, kada se Joan susrela sa sestrom Agnes, morala je priznati da - umjesto osjećaja bliskosti prema Gospodinu - u stvari nije osjetila ništa nego osjećaj suhoće i otuđenosti.

Jako često suhoća i neutješnost duha nastane zbog onoga što nam je poznato kao otpor tj. udaljavanje, odbacivanje intimnog odnosa. To se često događa zbog negativnih osjećaja, tj. straha, srama, nedostojnosti, ljutnje, nepovjerenja i razočaranja, kojih se sjetimo i koji se evociraju negativnim ali nesvjesnim slikama, npr. da je Bog onaj koji samo nešto zahtijeva, koji je daleko od nas, kojemu je teško udovoljiti, koji je strog, kažnjava nas ili koji je apatičan. Kada je Joan osjećala da je Isus prihvaća i ljubi, ona je najprije reagirala spontanim osjećajima radosti i utjehe. Ali, onda su negativne slike o Bogu počele ubijati onaj osjećaj kada je bila pozvana govoriti drugima o Isusu.



Te slike su probudile osjećaje tjeskobe i nepovjerenja u njoj. Na nesvjesnoj razini svijesti ona je osjećala da - ako bi Bog nastavio odnositi se prema njoj na takav način, pun ljubavi, ona ne bi imala nikakvu kontrolu nad onim što bi joj on mogao kazati. Mogao bi joj kazati bilo što. Pozvati je na bilo što. On bi mogao potkopati njezine stavove o sebi, izazvati njezinu emocionalnu preokupiranost s poslom, preokrenuti njezine temeljne društvene pretpostavke. Mogla bi biti ostavljena bez integracije i pouzdanja. Kao rezultat toga, ona je odbacila bliskiji odnos s Isusom u uvjerenju da ako bi Ga držala na odstojanju, mogla bi izbjeći teškom zahtjevu da bi morala napraviti zahtjevne promjene u svome životu, kao što je svjedočenje drugima o Njemu.



Od negativne do pozitivne slike o Bogu

Duhovni voditelji su vješti u pomaganju onima koje vode - ne samo da prepoznaju otpor nego i u tome kako da ga prevladaju. Na primjer, tijekom sljedeće posjete, sestra Agnes je rekla: "Joan, znam da se u ovom trenutku osjećaš daleko od Isusa, ali možeš li se sjetiti onog radosnog iskustva o kojem si mi govorila prije nekoliko tjedana? Što je to bilo da si osjetila kao da ti Isus budi osjećaj utjehe?" Joan je odgovorila: "Osjećala sam radost kada sam shvatila kako me Isus ljubi i prihvaća dok sam razmatrala Njegov susret sa samaritankom." (To bi bio opis njezine pozitivne slike o Bogu.) Zatim je sestra Agnes rekla: "Joan, pokušaj ostati uz taj osjećaj, pokušaj ostati uz taj osjećaj bliskosti koji si imala s Isusom. Da li si naknadno imala i nekih drugih osjećanja?" Joan na trenutak ili dva, nije ništa rekla. Zatim je odgovorila: "U početku je bio osjećaj radosti. Ali sljedećeg dana, kada sam razmišljala o pozivu da drugima pričam o Isusu, radost se pretvorila u osjećaj zebnje." Zatim je sestra Agnes upitala: "Je li bilo išta što si primijetila o Isusu što bi probudilo u tebi tu negativnu reakciju?" Joan je odgovorila: "Ja sam stidljiva osoba. Ja mislim da ja nemam hrabrosti drugima govoriti o Isusu, Ne samo to, štoviše - od djetinjstva sam imala dojam da su sveci koji su došli blizu Isusu izgleda mnogo trpjeli i od njih se tražilo da se podlože vrlo zahtjevnim zadacima u svojemu životu. Ja i tako život smatram suviše teškim. Mislim da se ne bih mogla suočiti s još nevolja, nedaća i zahtjeva." (Govoreći ovo Joan je priznala da je imala takvu sliku o Bogu kao o onome koji ubija radost ili kvari raspoloženje.) Zatim je sestra Agnes odgovorila: "Dobro Joan, izgleda da si se ti u posljednjih nekoliko tjedana susrela sa dva Gospodina; s jednim koji te ljubi i koji te prihvaća takvu kakva jesi; i sa drugim koji je zahtjevan i nerazuman u svojim očekivanjima. Što misliš, koji je od te dvojice stvarni Isus?" Nakon kratkog razmišljanja, za nju je svanuo trenutak istine i Joan je odgovorila: "To je Isus koji me uvjerava u svoje bezuvjetno prihvaćanje i ljubav." Na ovaj način sestra Agnes je pomogla Joani da identificira činjenicu da je negativna ali nesvjesna slika o Bogu stvorila otpor u njoj a samim tim i njezinu bezvoljnost. Želim usput kazati da uzrok našem otporu nisu samo negativne slike o Bogu. Ponekad se to događa zbog činjenice da promjena na koju Gospodin poziva tu osobu, od te osobe zahtijeva i određeni stupanj žrtve, što ta osoba nije voljna učiniti.



Svete želje i promjena

Duhovni voditelji znaju da nema rasta u duhovnom životu a da prije toga nije postojala želja za to. Što je dublja i jača želja, to je veća otvorenost za primanje neprekidnih blagoslova. Zato, kad god mi sami ili ljudi za koje se brinemo, doživimo otpor prema kršćanskom životu, osim što im trebamo pomoći da identificiraju negativne slike o Bogu, možemo im postaviti pitanje koje je Isus postavio dvojici Ivanovih učenika: "što želiš" (Iv 1, 38). Jednom kada ljudi dođu u dodir sa svojom dubokom nutarnjom duhovnom željom, oni će doći u dodir i sa djelovanjem Duha Svetoga u svojoj nutrini. Kao što nas Pavao u Fil 2, 13 uvjerava: "Da, Bog u svojoj dobrohotnosti [npr. kroz uslišane molitve srca] izvodi u vama [npr. svetim željama] i htjeti i djelovati." Obzirom na to da nas negativne slike i njihovi pridruženi osjećaji mogu spriječiti da se predamo Gospodinu, naše duhovne želje ne samo da imaju moć prevladati otpor, nego će nas one pokrenuti i usmjeriti prema intimnijem odnosu s osobom Isusa Krista i njegovom voljom. Što više budemo spoznavali Isusa, onakvog kakav On jeste, to ćemo više u sebi otkrivati krivih slika o Bogu i mijenjati ih novim.



Otac Pat Collins, CM, je poznati autor, propovjednik i voditelj duhovnih obnova, koji je trenutačno u crkvi svetog Petra u Dublinu.



Prijevod: Dražena Kolobarić
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 vel 2013 02:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Noću se budim,
da pokrijem djecu,
blagoslovom, molitvom, da ih vidim.
Možda i misle da pomalo ludim,
al, ne smem, ne želim i neću
bar zbog njih pred Tobom
da se stidim!


Slika


Zadnja izmjena: cirenac; 27 svi 2013 21:11; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ožu 2013 21:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Isus proklinje nerodnu smokvu
Sutradan, kad su izašli iz Betanije on ogladnje.Izdaleka spazi lisnatu smokvu kraj puta.Pođe k njoj
ne bi li što našao na njoj.Ali kad dođe, ne nađe ništa osim lišća, jer
još ne bijaše vrijeme smokava.Tada joj reče:"Nikada nitko
više s tebe roda ne jeo!"
To su čuli njegovi učenici.(Ev. Mk 11,12-15)
Moć pouzdane molitve
Kad su rano ujutro tuda prolazili, opaziše da
se smokva iz korijena sasušila.
Tada se Petar sjeti pa mu reče:
"Rabbi, pogledaj! Osušila se smokva
što si je prokleo."
"Imajte vjeru u Boga!- odvrati mu Isus.(Mk, 11, 20-23)
Usporedba o neplodnoj smokvi.
K tomu iznese ovu uporedbu:" Neki je čovjek
imao u svom vinogradu posađenu smokvu.
Dođe, potraži na njoj roda, ali ga ne nađe
te reče vinogradaru:"Evo, već tri godine
dolazim i tražim rod na ovoj smokvi,
ali ga ne nalazim.Posijeci je!
Zašto da iscrpljuje zemlju?
On mu odgovori:"Gospodaru, ostavi je
još ovu godinu dok je okopam
i pognojim.Možda će ubuduće roditi.....
Ako ne rodi, moći ćeš je posjeći." (Lk, 13, 6-9)

Svršetak svijeta i drugi Isusov dolazak
Zatim im reče usporedbu:
"Pogledajte smokvu i sva ostala stabla!
Kad ih vidite da već pupe, znate sami od sebe
da je blizo ljeto.Tako i vi, kad vidite da to biva,
znajte da je blizu kraljevstvo Božje! (Lk, 21, 29-32)


tri smokve
Isus u sv, Pismu tri puta spominje smokvu, prva ona sa koje je poželio utažiti glad, druga u vinogradu i treća kad govori o "posljednjim " vremenima.
Smokva, na neki način simbolizuje čovjeka, zna da bude slasna, ali i nerodna i gnjilna.Plod iza kožice koja baš i ne djeluje privlačno, ukusno, ali sa mnogo sjemenki.Kao i čovjek, ne znaš kakav je iznutra ali je svaki pun božjih sjemenki, koje bi trebalo da donesu plod.Bogu na slavu, ljudima na dobro.
I posljednja smokva, su vremena , u stvari kakvi ćemo bit , dovoljno znakovito da shvatimo, a kakvi budemo, tj, već pomalo i jesmo to i takvo nas i očekuje.....

Slika

U bolnici svećenik posjećuje svoju dragu staru vjernicu:
Kako ste mi danas, bako?
Dragi moj župniče , dobro je. Što ću se žaliti, već sam stara. Gospodin mi je podario divan život i ja sam sad spremna za vječnost. Nego, željela bih Vas nešto zamoliti. Željela bih da me kada umrem pokopaju s desertnom žlicom u ruci.
S desertnom žlicom?! Oprostite ali zašto?
Još kada sam bila malena, uvijek sam rado sjedala za blagdanski stol, na ručak i večeru. I uvijek bih, sve do danas, najprije pogledala stoji li ta mala desertna žlica pored tanjura. Ako je stajala, onda sam znala da će na kraju biti puding ili sladoled!
I ...? upita župnik
To znači da najbolje dolazi tek na kraju. To bih htjela "reći" na svom sprovodu. Pa kada ljudi budu prolazili pored mog lijesa i kada se zapitaju što će mi žlica u ruci, tada ćete Vi, župniče, reći da nosim žličicu jer me tek sada čeka ono najbolje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2013 22:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Hvalospjev ljudskosti



Ako me netko upita kome vjerujem, i kome sam povjerio korake svoje, što ću mu odgovoriti?!

Radije neka sluti iz mojih koraka i neka čita u mojem pogledu. Znam da drugačije istinu ne može saznati!

No, ne znam koliko sam kriv ako se Onaj kome vjerujem ne otkriva po mojem biću?! Znam sigurno, ako bi netko mogao zaviriti u ovo srce - tamo bi Istinu pronašao. Ni meni nije uvijek dano sići u njegova prostranstva. A tako bih volio…
Srce…

Maleni kutak u kojem Svevišnji prebiva… I u kojem se začinje sve zlo… Koje li suprotnosti?!

Svejedno, Gospodine moj, hvala Ti za ovo srce, ljudsko srce, koje ipak više ljubi nego li proklinje, koje je spremno više darivati a manje zgrtati sebi… A znamo i Ti i ja da to uvijek nije jednostavno. Samo smo ljudi?!

Ti koji u meni prebivaš, i koji naslanjaš svoju glavu na ovaj kamen, preobrazi “stijenu u izvor vodeni”. Neka se po ovom krhkom biću otkrije Tvoja slava; neka Ti budeš otkriven u onom koji Tebi vjeruje i koji Tebe traži; neka Tvoje lice zasja u mojem pogledu…

A srce?! U njega pohrani sjeme… Neću Ti reći koje! Ti sam poželi plod kojeg bi volio jednog divnog jutra (ili noći?!) ubrati…
(Autor nepoznat)
Slika
Prije dvije tisuće godina napisao je izvjesni Pavao - dobro poznat prije svega kršćanima - magnu kartu, odnosno hvalospjev ljubav, i koji je i danas jednako aktualan.
Želiš li znati koliko prave ljubavi posjeduješ, zamjeni riječ ljubav vlastitim imenom. I usporedi sebe s rečenicama iz hvalospjeva ljubavi:"Ljubav je velikodušna, dobrostiva je ljubav, ne zavidi, ljubav se ne hvasta, ne nadima se; nije nepristojna, ne traži svoje, nije razdražljiva, ne pamti zlo; ne raduje se nepravdi, a raduje se istini; sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi.". Vjeruj mi, to je jedina ljubav s pokrićem. Ta ljubav ne može završiti slomom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2013 22:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Život vječan i spas.
Naša je nebeska kuća
Čekamo da čujemo Tvoj glas
U, jutru, Uskrsnuća!



Slika


Zadnja izmjena: cirenac; 27 svi 2013 21:13; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ožu 2013 21:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Drago dijete,
- Sada još nisam ostarila, a kada me budeš vidio takvu, budi strpljiv sa mnom i pokušaj me razumjeti.. Ako se zaprljam u vrijeme
ručka, i ako se ne mogu sama odjenuti, budi strpljiv..- Sjeti se sati, koje sam potrošila, dok sam te tome naučila...- I ako u razgovoru ponavljam iste stvari uvijek ponovo, nemoj me prekidati, saslušaj me...- Kada si bio malen, morala sam ti istu priču čitati uvijek ponovo, prije nego što si utonuo u san...- Ako se ne budem željela kupati, ne ismijavaj me i ne vrijeđaj. Sjeti se kako sam te morala loviti i izmišljati hiljadu razloga, da bi ti ušao u kadu...- Kad opaziš moje nepoznavanje nove tehnologije, daj mi vremena i nemoj me gledati s' podsmijehom na licu...- Ja sam tebe naučila mnogo stvari: pravilno jesti, pravilno se obući, suočiti se sa životom...- Ako nekad u razgovoru zaboravim ili izgubim bit razgovora, daj mi malo vremena, da se prisjetim i ako mi to ne pođe za rukom, nemoj se uznemiravati...- Nije mi najvažnija stvar na svijetu naš razgovor, već to, da sam s' tobom i da me znaš slušati...- Ako ne budem željela jesti, nemoj me prisiljavati da jedem.... Sama znam najbolje, kada mi je hrana potrebna, a kada ne...- Kada mi umorne noge više neće dozvoljavati da hodam, pruži mi ruku jednako kao što sam je ja pružala tebi, kada si pravio prve korake..- I ako ti jednom kažem, da više ne želim živjeti, da želim umrijeti, ne ljuti se na mene, jednoga dana ćeš me razumjeti.. Jednom ćeš spoznati, da sam ti usprkos svim učinjenim greškama, želela samo najbolje i pokušala sam te pripremiti na putovanje života...- Ne žalosti se, ne ljuti se i ne osjećaj se bespomoćan, kada me budeš gledao pored sebe takvu..- Budi mi oslonac, pomozi mi završiti putovanje s' ljubavlju i strpljivošću.Vratit ću ti osmijehom i neizmjernom ljubavlju, koju sam oduvijek čuvala samo za tebe.
Volim te,
....tvoja mama....

(Međugorje, facebook)


Zadnja izmjena: cirenac; 28 svi 2013 15:48; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2013 21:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Spontana ljubav
Ne stavljaj svoju ljubav na zlatarsku vagu.
Nemoj početi vagati koliko ćeš dati, mjeriti
dokle ćeš ići.Tvoja ljubav neka bude spontana.
Izvagana i izmjerena ljubav nije nikakva ljubav.
To je računica.Takva ljubav ne veseli.S njome
nećeš biti sretan.Nepokretan i ravnodušan
samo životariš, dani prolaze kao spor putnički
vlak.U tvojoj nutrini nikada neće biti toplo.
Ti nikada nećeš imati volje ni da zapjevaš,
ni da zaigraš.
Spontana ljubav je nešto fantastično.Spontana
ljubav prema tvomr mužu, tvojoj ženi, prema
ljudima u blizini, u tvojoj okolini.Prema
nekome tko trpi; prema netkome tko
stoji na rubu.Spontana ljubav:
po njoj tek postaješ čovjek.

Tvoje bogatstvo nije u onome što imaš, nisu
materijalna dobra koja posjeduješ, nego ono
u čemu uživaš.Ako se možeš radovati cvijetu,
smiješku, dječjoj igri, ti si bogatiji i sretniji od
milijunaša.Spontana ljubav prema ljudima i
stvarima koje te okružuju, to je tvoje najveće
bogatstvo.Tada se možeš odreći mnogo toga.

Phil Bosmans
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 52 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr