www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 12:34

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 19 ruj 2014 18:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Postoje i slučajevi da dođem u bolesničku sobu i doživim “zid”, pacijenti mi i ne odzdrave


Svjedočio sam u nekoliko slučajeva u kojima su molitva i bolesničko pomazanje pomogli da ljudi preko noći ozdrave, svjedoči pater Marek Szrejna, redovnik Družbe Duha Svetoga, poznatiji kao spiritanaci.
Naime, ovaj Poljak, koji je poslan u misijsko djelovanje u Hrvatsku, postao je bolnički kapelan za pacijente KBC-a Osijek prošle godine u rujnu, kada je na tu funkciju određen dekretom nadbiskupa, a prije toga iskustvo je stjecao radom kao bolnički kapelan u Slavonskom Brodu.
- Ja sam samo oruđe, koje daje sakrament, ali pacijent je taj koji mora vjerovati da ga Bog može ozdraviti. Takvih slučajeva, koje bismo nazvali čudesnima, ima i danas i ovdje. Tako sam imao slučaj pacijenta koji je trebao na amputaciju noge. Pozvao me poslijepodne da se pomolim s njim i da mu udijelim bolesničko pomazanje, kako bi u miru otišao na operaciju koja je trebala biti obavljena sljedeće jutro. No, kada su liječnici ujutro došli da ga pripreme za operaciju, ustanovili su da gangrene više nema i pacijent je umjesto na operacijskom stolu završio s otpusnim pismom iz bolnice. Imao sam još nekoliko slučajeva iznenadnih ozdravljenja. No, postoje i slučajevi kada dođem u bolesničku sobu i doživim 'zid', pacijenti mi i ne odzdrave, pa se osjećam kao da sam ušao u hladnjak. Moram reći da su žene sklonije molitvi za ozdravljenje od muškaraca i hladan je prijam češći kod muških pacijenata - kazuje nam ovaj poljski redovnik, koji je u Hrvatsku stigao nakon službe na otoku Mauricijusu još 2006. godine.
Pater Marek priznaje kako je najteži dio posla što mora biti 24 sata uz mobitel jer pacijenti ga zovu u svako doba dana i noći, a on je u svakodnevnom obilasku pacijenata od 14 do 17.30 sati.
- Najteže mi je pri obilasku plućnog odjela i Kirurgije C jer su tu najteži bolesnici. Moje je da im pomognem u duhovnoj borbi, da skupe snagu i prihvate svoje bolesničke dane. Redovito dijelim bolesničko pomazanje, iako ga se mnogi ustručavaju jer se ono kolokvijalno nazivalo posljednja pomast. Tako i danas mnogi vjeruju da je to sakrament koji se prima pred smrt, te da nakon pomazanja trebaju umrijeti. No, riječ je o sakramentu kojim prizivamo ozdravljenje, a ne smrt - objašnjava pater Marek, koji kaže kako bi mu služba u Hrvatskoj trebala trajati još tri godine, a potom se nada da će mu starješine reda odrediti misiju u Africi jer, kaže, upravo je Afrika danas najjača kršćanska snaga svijeta.
http://www.glas-slavonije.hr/246861/3/P ... udio-zdrav


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 stu 2014 14:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Mada su bili (trebali biti) rutinski, bezbolni pregledi (osim zadnjeg), pred odlazak u bolnicu primio sam bolesničko pomazanje. U bolnici sam ostao 6 dana. Eh, onaj 5. dan...!!! Pamtit ću ga.
Je li me bol. pomazanje osnažilo da odbijem i anesteziju? Da podnesem nesnošljivu bol i da se nisam onesvijestio, ne znam, ali svakako...Pri zadnjem tome (bolnome) pregledu nisam ni jeknuo.
I najzanimljivije - mada mi je inače teško moliti, u bolnici je to bila šala. E, pa sad...Vjerujem u pozitivni učinak bol. pomazanja.
I da NIKAKO nije samo za umiruće.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr