www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 12:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPostano: 10 pro 2011 23:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jaki napisao:
Da malo zaživim ovu temu...
Trenutno nosim najteži i najveći križ u svome životu... molim i moli.... molim da mi Bog ispuni moje prošnje i molim za Njegovu Volju koje se u isto vrijeme bojim....
Pitam se, da li je moj odgovor "Čekaj" ili "Ne"....
Ovako, u životu sam se zaljubila jednom, voljela ludo i samo njega imala. Udala sam se za tog čovjeka, stvorili smo dom, dobili prekrasan plod ljubavi, naše dijete... i od čovjeka kojega sam a koji je i mene volio jako puno doživjela sam najveću bol i razočarenje u životu. Moj muž je našao ljubavnicu, saznala sam, molio me za oprost, oprostila sam mu... I kad smo proslavili djetetov prvi rođendan, drugi dan, mjesec dana nakon saznanja za drugu ženu, moj muž me ostavlja riječima da me je prestao voljeti.
Povukla sam se, molila se, ne činila ništa naglo... opraštala mu doslovce sve i evo tužbe za rastavu braka....
Ja i dalje molim za njega, za spas svoje obitelji, krunicu oprosta... a ono postaje sve teže i teže....
Sad, što je tu Božja volja?


Nemožeš znati što je volja Božja dok neprestano i grčevito moliš za svoju volju (spas obitelji). Moli se da radosno prihvatiš svaki križ koji u životu moraš nositi, nastoj da se ne udaljiš od Boga i da ne postaneš očajna već da nađeš snagu u njemu, da prihvatiš njegovu volju što god ona bila. Nek ti Bog bude na prvom mjestu, čak ispred tvoje obitelji.
BTB :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2014 18:07 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
Mislila otvorit temu o Božjoj volji,al nađoh je.
Nije uvijek lako prepoznat,a i prihvatit Božju volju.
Treba bit strpljiv,molit i pokazat će se kad tad,šta i kako.
Ali nekad nije baš tak lako čekati odgovor,samo smo ljudi.
Nađeš se pred nekim zidom i stojiš i čekaš strpljivo,a odgovora nigdje.
Trenutno i ja čekam neki svoj odgovor,pa mi došla ova pitanja.
Kak razlikovati našu i Božju volju?Zapravo,kako znati kad treba reći Bože,nek bude tvoja volja,a ne moja?
Svatko ima neko svoje iskustvo s tim,a baš ta različita iskustva mogu pomoći drugima da shvate.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2014 21:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
ita napisao:
Mislila otvorit temu o Božjoj volji,al nađoh je.
Nije uvijek lako prepoznat,a i prihvatit Božju volju.
Treba bit strpljiv,molit i pokazat će se kad tad,šta i kako.
Ali nekad nije baš tak lako čekati odgovor,samo smo ljudi.
Nađeš se pred nekim zidom i stojiš i čekaš strpljivo,a odgovora nigdje.
Trenutno i ja čekam neki svoj odgovor,pa mi došla ova pitanja.
Kak razlikovati našu i Božju volju?Zapravo,kako znati kad treba reći Bože,nek bude tvoja volja,a ne moja?
Svatko ima neko svoje iskustvo s tim,a baš ta različita iskustva mogu pomoći drugima da shvate.

Prvo, što će ti to,
postavi si pitanje i da je saznaš (mada Bog može promjeniti svoju volju, možda lakše nego ti, ili ja svoju)
da je saznaš, spremna li si i da se suočiš s njom,
jer mi smo , ograničeni, kao materijalna bića,
jer Bog vidi i zna dalje , uzroke i posljedice,
i zna zašto......
"~ŽIVJETI SVE~
„Budite strpljivi prema svemu što je neriješeno u vašem srcu i pokušajte voljeti i sama pitanja. Ne tražite sada odgovore koje ne možete dobiti, jer ne biste mogli živjeti s njima, a bit je u tome da treba sve živjeti. Sada živite pitanja.“
Reiner Maria Rilke"
naggar je imao jednu zanimljivu teoriju o zidu, pred tobom,
velik, ne moš ga preskočit, što dalje.....
odmicanje, 10m unazad, pa, manji je zid,
50m, još manji, 100m može se preko njega,
više nije tolika prepreka,
ja sam to uzmicanje shvatio kao molitvu,
kao predanje, sakramente....
ne bežanje.
copy Maina iz 2011god.
"Iz dnevnika Sv.Faustine, izvađeni citati na temu..

''Postoje 3 stupnja u vršenju Božje volje.
Prvi se sastoji u tom, da duša sve izvršuje što je izvanjski određeno zapovijedima i zakonima.
Drugi stupanj se satoji u tom, da duša slijedi nutarnja nadahnuća i ostvaruje ih.
Treći stupanj sastoji se u tom, da je duša odana Božjoj volji i prepušta Bogu slobodu s njom činiti što se njemu sviđa ako je poslušno sredstvo u Njegovoj ruci.''

Isus Sv.Faustini: ''...Također znaj Moja kćeri, da sva stvorenja, da li znajući ili ne, da li htijući ili ne, uvijek vrše Moju volju.''

Sv.Faustina o spoznavanju Božje volje: ''Ne smijem se suprotstavljati Božjoj volji i željama, ma koje da su vrste. Čim sam postigla sigurnost i spoznala ispravnost s obzirom na volju Božju, trebam je ispunjati. Od toga me ne može nitko osloboditi. Ma kakva da je Božja volja, ukoliko sam je spoznala, trebam je ispuniti.''

Isus: ''Znaj, ako u sebi umrtviš svoju volju, vlada u tebi Moja volja.''

Sv.Faustina: ''Svetost i savršenost počiva na uskom sjedinjenju čovjekove volje s voljom Božjom. Bog nikada ne čini nasilje našoj volji. O nama ovisi, da li ćemo prihvatiti Božju milost ili nećemo, da li želimo s njom surađivati ili je proigrati.''

Svoje predanje svoje volje Božjoj volji, Sv.Faustina je slikovito naznačila i u svom dnevniku, tako što je na sredini jedne prezne stranice napisala -Moja volja- i potom je prekrižila velikim -X To je bila njena odluka da se od toga dana odriče svoje vlastite volje i prihvaća Božju volju u potpunosti. Nakon toga Isus joj je rekao: ''Znaj, ti od danas nećeš biti suđena.''

Moje mišljenje: Bog ima svoju volju i nepromijenjeni plan sa nama, ali je nama ta Njegova volja u svakom našem danu i duhovnoj etapi, ona različita, dakle od nas zahtijeva uvijek nešto drugo, a opet neke iste stvari. U prvom redu je to glas savjesti, a onda slijede nadahnuća koja je potrebno osluškivati, to je govor Duha Svetog u nama. Ja bih rekla da kad jednom stanemo na taj duhovni put na kojem nas On onda vodi i uči, napredujemo malo pomalo sve više usvajajući znanja i spoznaje koje nas sve više vode k tom krajnjem konačnom cilju, koji je potpuno predanje svoje volje -volji Božjoj. Mislim da će većini nas to krajnje podlaganje Božjoj volji biti moguć tek u vječnosti, gdje ćemo biti potpuno uronjeni u Boga i jedno sa Njim. Ali ovdje na zemlji to uspijevaju postići samo uistinu svete duše, poput svete Faustine recimo. Ipak mislim, da ono što kaže, da smo mi kršćani svi pozvati na svetost, koji je poziv od samog Krista -Budite sveti jer i ja sam svet.- treba zapravo i shvatiti tako, kao težnju i čežnju u nama koji bi svatko od nas trebao imati, da bude svet, ili da barem da sve od sebe da bude što svetiji može, dakle da konstantno uči i radi na svom duhovnom rastu, u skladu sa Božjim nadahnućima. I tako duhovno rasti, ali biti i sve ponizniji, jer su tu velike zamke oholosti u koje se lako pada. I zato su sveti upravo najponizniji i najjednostavniji ljudi koji sebe smatraju najnedostojnijima. Bog bogato obasiplje dušu svojim darovima, ali poniznu dušu. Tko se vježba u poniznosti, poslušnosti Duhu i u ljubavi, taj sigurno čini Božju volju. A plod poslušnosti Božjoj volji je upravo taj blaženi Božji mir u srcu i duši. Naša narav se često buni i negoduje zbog Božje volje, mislim da se sa time svaki od nas bori, ali to onda treba predati Isusu, imati Njega stalno pred očima, uočavati svoje greške sebičnosti i onog našeg -ja hoću!- da bi ih mogli ispravljati znači biti -budan- i moliti, puno moliti...

Oče naš....budi volja Tvoja!"
možda i nađeš u svemu ovom djelić odgovora...
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lis 2014 12:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Jaki napisao:
Da malo zaživim ovu temu...
Trenutno nosim najteži i najveći križ u svome životu... molim i moli.... molim da mi Bog ispuni moje prošnje i molim za Njegovu Volju koje se u isto vrijeme bojim....
Pitam se, da li je moj odgovor "Čekaj" ili "Ne"....
Ovako, u životu sam se zaljubila jednom, voljela ludo i samo njega imala. Udala sam se za tog čovjeka, stvorili smo dom, dobili prekrasan plod ljubavi, naše dijete... i od čovjeka kojega sam a koji je i mene volio jako puno doživjela sam najveću bol i razočarenje u životu. Moj muž je našao ljubavnicu, saznala sam, molio me za oprost, oprostila sam mu... I kad smo proslavili djetetov prvi rođendan, drugi dan, mjesec dana nakon saznanja za drugu ženu, moj muž me ostavlja riječima da me je prestao voljeti.
Povukla sam se, molila se, ne činila ništa naglo... opraštala mu doslovce sve i evo tužbe za rastavu braka....
Ja i dalje molim za njega, za spas svoje obitelji, krunicu oprosta... a ono postaje sve teže i teže....
Sad, što je tu Božja volja?

:wink: :a1250: :a1250: :a1250: Čovjek se kroz patnju najviše zamisli, mijenja i okreće svom stvoritelju. Da bi mogla razumjeti sve što ti se događa, počni gledati "duhovnim " očima .
Za to je potrebno vrijeme ,...ne ide sve to preko noći.
SVATKO OD NAS IMA SVOJ PUT KOJEG MU JE GOSPODIN NAMIJENIO. I SVATKO OD NAS MORA NAĆI
SVOJE ODGOVORE ŠTO I KAKO U ŽIVOTU PO BOŽJIM ZAPOVIJEDIMA.....Neka te blagoslovi gospodin, i neka te čuva ,..i mir ti donese .........što ne ubije , OJAČA :q4: :q4: :q4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lis 2014 13:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
http://www.zamakdushe.bloger.index.hr/default.aspx


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 41 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr