www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 14:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 23 ruj 2011 20:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
BiTLorD napisao:
zelis reci da zapravo po plodovima prepoznajemo da li smo na Bozjem putu ili ne; da li slusamo Bozju volju ili ne... jesam li u pravu?


Da..Samo,to je moje osobno iskustvo..Kada pocnemo promatrati ,kako se sve odvija u zivotu,a neki puta citava vjecnost za pojedine stvari je potreno ,da uvidimo s cim je taj nas zivot bogat,pun..ili sta mu nedostaje....Moj zivot sam drugacije zamislila..Nekada sam se i ja borila s Bozjom voljom ,ali sam onda shvatila..da nemam koristi,boriti se s tim..Danas samo kazem,Ah,Boze neka bude,kako mora biti..I nekako mi na put uvjek dolazi bas ono sto ne volim,ili sto mrzim..Sto je itekako tesko prihvatiti,a ja bi htjela drugacije...Kako onda shvatiti Bozju volju?Lakse je zivjeti lagodan i ugodan zivot....U prihvacanju ,lezi Bozja volja.. riječi Samuelove: Govori, sluga tvoj sluša!Lakse mi je da slusam ,i da budem ustrajna do kraja u mojem zivotu..Samo ,ako zelim istinski zivjeti moju vjeru i poci za Gospodinom,onda mi je duznost da s ljubavlju prihvatim sve ,da sluzim u vjeri i pozdanju,onako kako Bog to zeli..Njegava volja...

Čitanje iz Prve knjige o Kraljevima:


U Gibeonu se Gospodin javi Salomonu noću u snu. Bog reče: "Traži što da ti dadem." Salomon odgovori: "Sada, o Gospodine, Bože moj, ti si učinio kraljem slugu svoga na mjesto moga oca Davida, a ja sam još sasvim mlad te još ne znam vladati. Tvoj je sluga usred naroda koji si izabrao; naroda brojnog, koji se ne da izbrojiti ni popisati. Podaj svome sluzi pronicavo srce da može suditi tvom narodu, razlikovati dobro od zla, jer tko bi mogao upravljati tvojim narodom koji je tako velik!" Bijaše milo Gospodinu što je Salomon to zamolio. Zato mu Gospodin reče: "Jer si to tražio, a nisi iskao ni duga života, ni bogatstva, ni smrti svojih neprijatelja, nego pronicavost u prosuđivanju pravice, evo ću učiniti po riječima tvojim: dajem ti srce mudro i razumno, kakvo nije imao nitko prije tebe niti će ga imati itko poslije tebe".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2011 22:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Po polodovima prepoznajemo na kakvom smo putu..toga se i ja držim,meni je Bog podario toliki mir u duši... ali me prijatelji uvjeravaju i da postoji lažni mir,kao da te zli zavara tim lažnim mirom,pa me zanima jel netko bolje upućeniji u tome ? Naime ima određenih situacija u životu kad bi kao trebalo nešto poduzimati al ja s toliko vjere i pouzdanja to predajem Gospodinu i istovremeno osjećam veliki mir...sad se polako kockice slažu ali vidim i koliko prepreka dolazi.Npr molila sam dugo za posao i kao nikad molila za ljude s kojima ću raditi,prije par mjeseci počela sam raditi,ali sad mi smješta kolegica otkaz jer sam joj rekla da ne želim da psuje Isusa u mojoj prisutnosti,jer je nekoliko dana ranije toliko pogrđivala i ponavljala tolike strahote da sam mislila da će se zgrada urušiti na nas,to je ovih dana u pitanju pa me se sjetite u molitvi,oprostite ako sam skrenula s teme,imala sam potrebu se nadovezat :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ruj 2011 22:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
potpuno se s vama slazem rebeka i marija elena... Bog vas blagoslovio i hvala vam na iznosenju svoga iskustva... nekako i meni tako djeluje da je ispravno gledanje :D :D

marija-elena napisao:
Po polodovima prepoznajemo na kakvom smo putu..toga se i ja držim,meni je Bog podario toliki mir u duši... ali me prijatelji uvjeravaju i da postoji lažni mir,kao da te zli zavara tim lažnim mirom,pa me zanima jel netko bolje upućeniji u tome ?


misljenja sam da iako i koji puta bude lazni mir koji nam djavao podmece opet vrijeme pokaze sto je od Boga, a sto nije... po plodovima se sve prepoznaje kako ste i same rekle u prethodnim postovima... stoga mislim da se ne moramo bojati laznog mira... on brzo ode ali pravi mir od Boga ostaje gotovo uvijek makar u nasoj dubini kada nas zauzmu povrsinske poteskoce i nemiri :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 ruj 2011 08:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Draga MN, tko zna (samo Bog) , možda je tvoja zadaća od Boga obratiti svoju kolegicu molitvom , praštanjem ,možda nije primarno na prvom mjestu Ti dan posao, nego da naviješćenje....
Sad Ti u ovoj situaciji u kojoj si to izgleda apsurdno, ljudskim očima gledano, ali ako se zamisliš.....
nisi uopšte promašila temu, naprotiv, predivan, bolan ,ali primjer.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 ruj 2011 09:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Čini mi se, što si dublje u vjeri, to Bog pred tebe stavlja veće izazove, i daje ti više prostora za razmišljanje i donošenje odluka samostalno... To znači i teže odluke i teške situacije koje treba proživjeti i preživjeti...
Ali s druge strane, kad dobijem mir, više ne gledam na isti način određenu situaciju, sad ju vidim u potpuno drugom svjetlu, više to nije neka teškoća, nego radost...

Npr., jako sam se dugo mučila i plakala i molila za djetešce... i bilo je jako teških trenutaka u tih nekoliko godina...
I onda smo nedavno dobili dijagnozu koja nije nimalo obećavajuća, štoviše, doktori nam ne daju baš neke šanse za prirodnim začećem...
I sad, kad sam sve to doznala, svijet mi se mogao srušiti u trenutku, jer to je ono što oduvijek želim, o čemu sanjam, naaajveća moja čežnja...
Tu sam došla pred zid, prevelik, pretežak za mene... i predala Bogu sve naše patnje... prvi put iskreno, svim srcem, stavila naše živote u Njegove ruke... A Bog je odgovorio...
i dao nam Mir, pravi mir, kakav samo On može dati...
Shvatila sam u tom trenutku da nema potrebe tugovati... nema bezizlazne situacije... Bogu ništa nije nemoguće...
Ako je to dobro za nas, podarit će nam dječicu usprkos svim lošim prognozama... ako ne, dat će nam dovoljno ljubavi da usvojimo neko napušteno djetešce... u svakom slučaju, prekrasno...
Nemam zašto biti tužna, kad se On brine o meni...
Bog nas ne želi ražalostiti, on nas voli radosne... Kao tata svoje djetešce...

Hvala ti Isuse! ljubim te Isuse!!!

Bvb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 ruj 2011 12:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Citat IVT:
Citat:
Dobro upamtite ovo pravilo: volja je Božja da budete sveti!
Volja je Božja, da Vas svaka vježba, svaka dužnost,
svaka prigoda pomaže do svetosti.
Zato upamtite! Kada nešto molite, govorite, poduzimate,
upitajte se: da li mi ovo pomaže u svetosti?
Da li se poslije ovoga čina, posla, prigode, razgovora
osjećam potaknut na svetost?…
Ako Vas ne vodi k Bogu, ne prouzrokuje veću sličnost sa Isusom ne
rađa krepošću, ..., svladavanju sebe,
umiranju sebi, sve to odmah odbacite.
Jer volja je Božja da budete sveti!

Fra Anto Antić


Kao što ste već rekli, a BiTLorD ponovio: Po plodovima se prepoznaje vršimo li volju Božju...
Ja sam svim silama molila za moju volju, i dok sam tako molila, nikakvih plodova nije bilo... Tek kad sam stavila sve u Njegove ruke...
Nisam još čula ništa o tom "lažnom miru", možete li mi reći nešto više o tome... Ne razumijem kako možemo imati lažni mir...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 ruj 2011 12:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Kefa napisao:
Npr., jako sam se dugo mučila i plakala i molila za djetešce... i bilo je jako teških trenutaka u tih nekoliko godina...
I onda smo nedavno dobili dijagnozu koja nije nimalo obećavajuća, štoviše, doktori nam ne daju baš neke šanse za prirodnim začećem...
I sad, kad sam sve to doznala, svijet mi se mogao srušiti u trenutku, jer to je ono što oduvijek želim, o čemu sanjam, naaajveća moja čežnja...
Tu sam došla pred zid, prevelik, pretežak za mene... i predala Bogu sve naše patnje... prvi put iskreno, svim srcem, stavila naše živote u Njegove ruke... A Bog je odgovorio...
i dao nam Mir, pravi mir, kakav samo On može dati...
Shvatila sam u tom trenutku da nema potrebe tugovati... nema bezizlazne situacije... Bogu ništa nije nemoguće...
Ako je to dobro za nas, podarit će nam dječicu usprkos svim lošim prognozama... ako ne, dat će nam dovoljno ljubavi da usvojimo neko napušteno djetešce... u svakom slučaju, prekrasno...
Nemam zašto biti tužna, kad se On brine o meni...
Bog nas ne želi ražalostiti, on nas voli radosne... Kao tata svoje djetešce...


hvala ti Kefa, sestro u Kristu, na ovom prekrasnom svjedocanstvu... moram ti priznati da me je to svjedocanstvo potaklo da i ja jos vise stavim pozudanje u Gospodina koji sve okrece na dobro premda situacija izgleda poprilicno teska za prihvatiti...

ova boldana recenica mi je posebno prekrasna...

Gospodine, izvore svakoga dobra, daj nam milost da sve sto nam zivot nametne mognemo prihvatiti potpuno se pouzdavajuci u tvoju Providnost... usmjeri nas pogled prema Tebi i nebeskim vrednotama i pomozi svima nama koji se nalazimo u teskoj situaciji da je mognemo prihvatiti sa radoscu okrenuti prema Tebi

Bog te blagoslovio Kefa :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 ruj 2011 18:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
marija-elena napisao:
meni je Bog podario toliki mir u duši... ali me prijatelji uvjeravaju i da postoji lažni mir,kao da te zli zavara tim lažnim mirom,pa me zanima jel netko bolje upućeniji u tome ?

Tko ti to kaze?Odkud netko moze znati sta je u tvojem srcu..?I na kakav si ti nacinom povezana s Isusom,u tvojem srcu..?
Samo ti zadrzi svoj mir...
Citat:
Naime ima određenih situacija u životu kad bi kao trebalo nešto poduzimati al ja s toliko vjere i pouzdanja to predajem Gospodinu i istovremeno osjećam veliki mir..

I onako cesto ne mozemo neke stvari izmjeniti,ostaje nam izbor da prihvatimo..Na nama je da se odlucimo za dobro..Onako kako to Gospodin zeli od nas..Nazovimo neke stvari "kriz",koji nosimo!On moze da bude,cijeli ziovot..I tu je najbolje prepustiti sve Gospodinu u Njegove ruke!

Citat:
sad se polako kockice slažu ali vidim i koliko prepreka dolazi.Npr molila sam dugo za posao i kao nikad molila za ljude s kojima ću raditi,prije par mjeseci počela sam raditi,ali sad mi smješta kolegica otkaz jer sam joj rekla da ne želim da psuje Isusa u mojoj prisutnosti,jer je nekoliko dana ranije toliko pogrđivala i ponavljala tolike strahote da sam mislila da će se zgrada urušiti na nas,to je ovih dana u pitanju pa me se sjetite u molitvi,oprostite ako sam skrenula s teme,imala sam potrebu se nadovezat :grlim te

Ne boj se.. :grlim te: Svaka cat...
I ako dobijes odkaz nece biti kraj svijeta..A,kolegica ce da ima uvjek u glavi te rijeci...
Kada je meni dosla jedana radna kolegica,bila je kao kocijas psovac...Strasne psovke...Uzas..!I u 20 godina sto smo provele zajedno ona se skor oslobodila psovke..Jer i sama sam joj rekla da ne zelim da u mojem prisustvu tako prica..Trajalo je par godina, u pocetku je bilo jos malo.a poslje je prestala...Cak je injen muz kod kuce prestao uz nju da psuje!
:a1250:
smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 ruj 2011 18:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
"Čovjek snuje, a Bog određuje"

Budi volja Tvoja!
Nije ni dobro da se suprostavljamo Bozjoj volji.Nismo dobili nasu slobodnu volju da grijesimo,slobodna volja je povezana sa "odgovornisti"Ako sagrijesimo ,nema vise slobode..Znaci ,nema slobode bez odgovornosti..Volja Bozja je sretan covjek-nesretan covjek je u suprotnosti sa Bozjom voljom.Tu je nasa osobna slobodna volja doprinjela ,na nasu stetu..Prava slobodna volja je kada sve uskladimo sa Bozjom voljom.."Budi volja Tvoja"Bozja volja je ljubav.A.nasa slobodna volja je dar od Boga, izbor da ju koristimo na doro nama ili na zlo..Ona nam je dana na spoznavanje istine.U izboru nasih dobrocinstava ,to se dobro vidi.Cesto su Bozja i nasa volja u suprotnosti. Volja Bozja jest sretan covjek, a covjek cesto izabire putove koji ga ne vode sreci nego nesreci. Stvar je u izboru , nasoj osobnoj slobodi, koju mozemo zloupotrijebiti na stetu samih sebe,ili na Slavu Bogu!
Ima ceto ljudi koji kazu..za pojedine situacije.."To je Bozja volja!" i tu nisam sigurna ,da li je dobro tako reci?
Za druge nikada ne mozemo biti sigurni,sta je zaista bila Bozja volja!
Cak ni za sebe ne mozemo reci...Tako je Bog htio!

Cini sve Bogu na Slavu,a covjeku na spas!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 ruj 2011 18:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kefa napisao:
Npr., jako sam se dugo mučila i plakala i molila za djetešce... i bilo je jako teških trenutaka u tih nekoliko godina...
I onda smo nedavno dobili dijagnozu koja nije nimalo obećavajuća, štoviše, doktori nam ne daju baš neke šanse za prirodnim začećem...
I sad, kad sam sve to doznala, svijet mi se mogao srušiti u trenutku, jer to je ono što oduvijek želim, o čemu sanjam, naaajveća moja čežnja...
Tu sam došla pred zid, prevelik, pretežak za mene... i predala Bogu sve naše patnje... prvi put iskreno, svim srcem, stavila naše živote u Njegove ruke... A Bog je odgovorio...
i dao nam Mir, pravi mir, kakav samo On može dati...
Shvatila sam u tom trenutku da nema potrebe tugovati... nema bezizlazne situacije... Bogu ništa nije nemoguće...
Ako je to dobro za nas, podarit će nam dječicu usprkos svim lošim prognozama... ako ne, dat će nam dovoljno ljubavi da usvojimo neko napušteno djetešce... u svakom slučaju, prekrasno...
Nemam zašto biti tužna, kad se On brine o meni...
Bog nas ne želi ražalostiti, on nas voli radosne... Kao tata svoje djetešce...


Jako i snazno svjedocanstvo...BOG TI PLATI! :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:

Bog te blgoslovio cuvao u miru i ljubavi i podario vam ono sto je za tebe i tvoj brak najbolje..

:q4: smajlic8 smajlic22 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 27 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr