www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 13 svi 2024 02:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Na sv. Misu idem:
Nedjeljom - većinu Nedjelja u godini 8%  8%  [ 3 ]
Nedjeljom i na Crkvene blagdane obavezno, ostale dane ne stižem 45%  45%  [ 17 ]
Dva - tri puta tjedno 21%  21%  [ 8 ]
Svaki dan 26%  26%  [ 10 ]
Samo na "velike" vjerske blagdane 0%  0%  [ 0 ]
Ne idem na sv. misu 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 38
Autor Poruka
PostPostano: 04 vel 2012 12:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja idem svake nedjelje otkad sam se obratila. I imam sve veću i veću potrebu ići tako da nemam malo dijete vjerojatno bi išla češće. Svaku misu tako duboko proživljavam da mi svaki put dođu suze radosnice na oči. Mogu misliti koji izraz lica imam dok se suzdržavam da mi suze ne krenu, vjerojatno ako me netko pogleda pomisli da mi nije dobro, a ja se grčim u osjećaju radosti da se ne razleti iz mene. Najteže mi je kad kraj mene stane netko tko predivno pjeva, pa kad krene zbor a ta osoba na sav glas točno meni na uho. Prošle nedjelje sam imala jedan ženski glas s jedne strane i muški s druge, tako su predivno pjevali, trnci su me prolazili, suze na oči, nisam znala gdje bi se sakrila.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2012 17:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 svi 2011 17:50
Postovi: 130
Lokacija: varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kad sam krenuo na mise prije 3 godine...a bilo je to jednom nedjeljno, te mogu reći da sam odma osjetio trnce kad sam slušao to prekrasno misno pjevanje i to me sve više samo privlačilo...ali nekako mi je preddugo trajalo to čekanje do iduće nedjelje, pa sam krenuo na mise kroz tjedan i sad sam konačno ispunjen duhovno...zahvalan sam Bogu na svakoj misu na koju idem!
Bez svete mise nedostajalo bi mi jako to zajedništvo u molitvi, pjevanju, radosti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 ožu 2012 09:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 vel 2012 11:44
Postovi: 215
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
I ja isto sve vise i vise upoznavam vaznost Sv. Mise i osjecam se fenomenalno kad mi dan pocne sa Sv. Misom kad izlazim iz crkve kao da bi poletio od srece...

Imam jedno pitanje za sve vas, nastojim sto cesce ici na Sv. Misu pa to bude 2-3 puta tjedno a nekad i cesce; sto se dogada kad i ako preskocim nedjelju, jesu li Mise radnim danom manje vrijedne i ne znace mi nista ako ne podem i nedjeljom?

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 ožu 2012 12:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2011 09:32
Postovi: 85
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Već duže vrijeme idem na Svete mise svake nedjelje i blagdanom. Radnim danom na žalost još uvijek ne idem iz meni kao opravdanih razloga; posao, nedostatak vremena, udaljenost crkve i sl.
U razdoblju mladalaštva bilo je dužih intervala bez svete mise, što mi je danas nezamislivo i ako propustim nedjeljnu misu jednostavno osjećam grižnju savjesti.
Nedjelja bez Svete mise za mene i suprugu je nezamisliva, molim se Bogu da tako i ostane. :a1250: :D

Nedavno sam čuo podatak da u Hrvatskoj mislim svega 20% deklariranih vjernika odlazi nedjeljom na Svetu misu što mi se činilo strašno malo, ali kada sam počeo prebrojavati poznanike, kolege i ljude iz mog okruženja, shvatio sam da je taj broj otprilike točan. :o

Inćun napisao:
... ako preskocim nedjelju, jesu li Mise radnim danom manje vrijedne i ne znace mi nista ako ne podem i nedjeljom?BVB

U jednoj knjizi sam pročitao ali na žalost ne znam u kojoj,...... da više vrijedi Sveta misa nedjeljom nego sve mise tijekom radnog tjedna.

Ovo je vezano za Božju zapovijed "Spomeni se da svetkuješ dan Gospodnji", a kako ga svetkovati bez mise?! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 ožu 2012 16:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Od kad znam za sebe idem na misu jer me tako mama odgojila! Nije da sam oduvijek odlazila s radošću. Sjećam se jedne situacije tamo negdje sa 11 godina kada sam se probudila u nedjelju oko pola 11 i nikako mi se nije ustajalo iz kreveta pa sam molila Boga da me mama ne dođe probudit da moram na misu! :b101: Molitva mi nije bila uslišana... :lol:

Kasnije sam se pitala a zašto ja uopće idem na misu? Zašto je to bitno? (jer i mama je išla više iz neke navike). Pročitala sam jednu knjižicu koja opisuje šta se sve događa tijekom mise i to me se toliko dojmilo da sam misu počela gledati drugačijim očima a i onda su mi dolazila i druga pitanja i tu je negdje počeo moj krivudavi hod s Bogom. :)

Od prije godinu dana počela sam ići ponekad i tokom tjedna.Nije da je redovito. Kako više duhovno rastem tako osjećam veću potrebu za misom, pričesti i ispovijedi...A isto tako kako i duhovno padam...Misa nam treba konstantno!

Za dublje razumijevanje preporučujem ovu knjigu: http://www.verbum.hr/knjige/gozba-jaganjceva-170/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 ožu 2012 22:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Inćun napisao:
Imam jedno pitanje za sve vas, nastojim sto cesce ici na Sv. Misu pa to bude 2-3 puta tjedno a nekad i cesce; sto se dogada kad i ako preskocim nedjelju, jesu li Mise radnim danom manje vrijedne i ne znace mi nista ako ne podem i nedjeljom?


Sveti Ivan Vianey uvijek je opominjao vjernike:“ Nedjelja je dan Gospodnji. Bog je od sedam dana u tjednu zadržao za sebe samo jedan dan. Zašto prisvajate ono što nije vaše? Znajte da ukradeno blago ne donosi koristi. Od dana kojeg Bogu ukradete nećete imati nikakve koristi. Poznajem dvije riječi koje dovode čovjeka do prosjačkog štapa:krađa i nedjeljni rad."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 ožu 2012 22:34 
kaj to znači da ne idem preko tjedna na Misu??? :oops:


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 01 ožu 2012 22:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
lyrical napisao:
kaj to znači da ne idem preko tjedna na Misu??? :oops:



Ne, dobro je ići čim se više može. Samo Nedjeljna sv. misa je vrlo bitna i po meni je vrlo važno ići Nedjeljom na sv. misu, a preko tjedna ako se može onda svakako. Onaj tko se potpuno preda Kristu naći će uvijek načina i vremena da bude na sv. misi svaki dan, pa čak ako to i fizički ne može da napravi on će sjediniti svoje molitve s molitvama vjernika koji su prisutni na sv.misi.

Nije uzalud treća Božja zapovjed "Spomeni se da svetkuješ dan Gospodnji" .
O tome sam često razmišljao jer i sam sam prečesto prije preskakao Nedjeljne sv. mise.
Onda sam shvatio da je teški grijeh ne otići nedjeljom na sv. misu ako nemaš osobito opravdani razlog za to.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 ožu 2012 22:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 vel 2012 11:44
Postovi: 215
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
I sto cemo mi sada sto radimo nedjeljom... Nazalost je takav opis radnog mjesta da ne mogu izbjeci raditi nedjeljom... Sad je bas aktualna tema i crkva poziva na bojkot kupnju nedjeljom i kazu da su licemjerni oni koji kupuju na taj sveti dan...
ubiti ce nas ovo drustvo i brzina zivljenja...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 ožu 2012 23:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Inćun napisao:
I sto cemo mi sada sto radimo nedjeljom... Nazalost je takav opis radnog mjesta da ne mogu izbjeci raditi nedjeljom... Sad je bas aktualna tema i crkva poziva na bojkot kupnju nedjeljom i kazu da su licemjerni oni koji kupuju na taj sveti dan...
ubiti ce nas ovo drustvo i brzina zivljenja...


To je opravdano ako imaš takav posao...
Možda da odeš u subotu jer misa subotom navečer je nedjeljna misa!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr