www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 svi 2024 09:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Mužev bijes
PostPostano: 05 ruj 2012 13:43 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2012 09:38
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prvi put otvaram temu, ne znam jesam ju uopće stavila na pravo mjesto.
Moj muž je još dok se nismo vjenčali znao planuti, naživcirati se i onda psovati, svak bi mu bio kriv. Kada bi se porječkao sa mnom, roditeljima, na poslu, svejedno. I onda kao da nije svoj.
Otkako smo se vjenčali, suočeni sa svakodnevnim problemima ti ispadi i iskaljivanje bijesa na meni su postali sve češći i žešći. Uvijek ga pravdam s tim da nije imao lijepo djetinjstvo (otac alkoholičar,skrivao se s mamom od njega) i da zna biti i brižan muž. Jednom prilikom mi je opsovao Boga, ja sam bila zgrožena i pogođena i to je primjetio, nakon toga ga plačući molila da mi obeća da to nikada više neću čuti.
Da napomenem, da sam odrasla u obitelji u kojoj nikakve psovke nije bilo.
I od tada kada god bih mu prigovorila, zbog izlazaka (nisu baš česti ali kada odluči provesti se s prijateljima kao da ne postojim, dođe kasno kući i kao da je to njegovo pravo da bude "momak"), zbog vremena kojeg provede na kompjuteru, kada mi treba pomoći oko djeteta ... On bi mi s tom nekom mržnjom u očima, nekim zlom ponovno psovao Boga i sve sveto. Zna da me s time slomi, da mi je to najgore.
Kao da su u njemu dvije osobe. Nakon svađa se povuče i zna da ću ja uskoro preko svega preći.

Ja sam uvijek bila vjernik, iako sam griješila dosta, ali u zadnje vrijeme nekako me više vuče molitva, crkva, iako sam u većim problemima (posao, obitelj) nekako kao da sam smirenija. Osjećam Boga oko sebe. Dok molim često se rasplačem.
Na mužev zadnji ispad bijesa, vidjevši to neko zlo u njegovim očima, samo sam ponavlajla "Isuse pomozi mu, Isuse pomozi nam, istjeraj ovo zlo, spasi nas po svome milosrđu" , na što je on bio još gori, gurnuo me dok sam držala naše dijete i psovao sve i svašta, galamio da prestanem to govoriti. Na kraju sam uzela i blagoslovljene vode i poškropila ga izdaleka, te pobjegla s djetetom u sobu.

Sada je opet period kada me ignorira i čeka da ja oblijećem oko njega kao da sam ja nešto takvo njemu priredila.I onda se o tome više neće pričati. Razgovor nema smisla, jer to ponovo vuče njegov bijes, bježanje na kompjuter ili vanka.

Volim ga i želim mu pomoći. Nekako razmišljam da ja izvlačim najgore iz njega, da je problem u meni.
Ali ne želi razgovarati. Htjela bih da ide u crkvu, prije je to češće činio, sada samo kada "mora".
Stalno prigovara na sve oko sebe, posao, svijet kakav je postao, da nigdje nema budućnosti za nas, ali kada mu hoću ukazati na što sve imamo i da smo nas troje važniji, on to ignorira i nastavlja s negativnim odnosom prema svemu.

Mogu li učiniti išta osim molitve za njega? Bojim se da to zlo ne uđe dublje u našu obitelj, ne samo kada na neki način "obuzme" njega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ruj 2012 14:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
jedna napisao:
Prvi put otvaram temu, ne znam jesam ju uopće stavila na pravo mjesto.
Moj muž je još dok se nismo vjenčali znao planuti, naživcirati se i onda psovati, svak bi mu bio kriv. Kada bi se porječkao sa mnom, roditeljima, na poslu, svejedno. I onda kao da nije svoj.
Otkako smo se vjenčali, suočeni sa svakodnevnim problemima ti ispadi i iskaljivanje bijesa na meni su postali sve češći i žešći. Uvijek ga pravdam s tim da nije imao lijepo djetinjstvo (otac alkoholičar,skrivao se s mamom od njega) i da zna biti i brižan muž. Jednom prilikom mi je opsovao Boga, ja sam bila zgrožena i pogođena i to je primjetio, nakon toga ga plačući molila da mi obeća da to nikada više neću čuti.
Da napomenem, da sam odrasla u obitelji u kojoj nikakve psovke nije bilo.
I od tada kada god bih mu prigovorila, zbog izlazaka (nisu baš česti ali kada odluči provesti se s prijateljima kao da ne postojim, dođe kasno kući i kao da je to njegovo pravo da bude "momak"), zbog vremena kojeg provede na kompjuteru, kada mi treba pomoći oko djeteta ... On bi mi s tom nekom mržnjom u očima, nekim zlom ponovno psovao Boga i sve sveto. Zna da me s time slomi, da mi je to najgore.
Kao da su u njemu dvije osobe. Nakon svađa se povuče i zna da ću ja uskoro preko svega preći.

Ja sam uvijek bila vjernik, iako sam griješila dosta, ali u zadnje vrijeme nekako me više vuče molitva, crkva, iako sam u većim problemima (posao, obitelj) nekako kao da sam smirenija. Osjećam Boga oko sebe. Dok molim često se rasplačem.
Na mužev zadnji ispad bijesa, vidjevši to neko zlo u njegovim očima, samo sam ponavlajla "Isuse pomozi mu, Isuse pomozi nam, istjeraj ovo zlo, spasi nas po svome milosrđu" , na što je on bio još gori, gurnuo me dok sam držala naše dijete i psovao sve i svašta, galamio da prestanem to govoriti. Na kraju sam uzela i blagoslovljene vode i poškropila ga izdaleka, te pobjegla s djetetom u sobu.

Sada je opet period kada me ignorira i čeka da ja oblijećem oko njega kao da sam ja nešto takvo njemu priredila.I onda se o tome više neće pričati. Razgovor nema smisla, jer to ponovo vuče njegov bijes, bježanje na kompjuter ili vanka.

Volim ga i želim mu pomoći. Nekako razmišljam da ja izvlačim najgore iz njega, da je problem u meni.
Ali ne želi razgovarati. Htjela bih da ide u crkvu, prije je to češće činio, sada samo kada "mora".
Stalno prigovara na sve oko sebe, posao, svijet kakav je postao, da nigdje nema budućnosti za nas, ali kada mu hoću ukazati na što sve imamo i da smo nas troje važniji, on to ignorira i nastavlja s negativnim odnosom prema svemu.

Mogu li učiniti išta osim molitve za njega? Bojim se da to zlo ne uđe dublje u našu obitelj, ne samo kada na neki način "obuzme" njega.


Draga jedina,

iz tvog posta se vidi da je tvoj muž nesretan zbog nečega,i da zbog toga krivi sve oko sebe,pa tako kažnjava i tebe.Mislim da bi najbolje bilo da nađeš vremena za iskren razgovor s njim.Otiđite negdje sami,na neko mirno mjesto gdje ćete se oboje osjećati ugodno,i onda porazgovaraj s njim.Bez predbacivanja,i ljutnje.Dakle, s ljubavlju i razumijevanjem.Upamti, tamo gdje je ljubav, zlo ne može ništa.
Znam da ti neće biti lako, ali eto, ti si očito ta koja imaš snage i kojoj je Bog odredio da donese svjetlo i mir u obitelj.Moli se i dalje za snagu i mir i bit će dobro,neće biti lako ali najveće pobjede traže upravo velike žrtve.

Neka mir i Božji blagoslov budu uz vas.


Btb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ruj 2012 15:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Draga Jedna dobrodošla :wink:

jedna napisao:
Na mužev zadnji ispad bijesa, vidjevši to neko zlo u njegovim očima, samo sam ponavlajla "Isuse pomozi mu, Isuse pomozi nam, istjeraj ovo zlo, spasi nas po svome milosrđu" , na što je on bio još gori, gurnuo me dok sam držala naše dijete i psovao sve i svašta, galamio da prestanem to govoriti. Na kraju sam uzela i blagoslovljene vode i poškropila ga izdaleka, te pobjegla s djetetom u sobu.


mislim da bi bilo bolje ne spominješ te molitve, barem ne naglas, ako ga provociraju na još veće psovanje Boga i agresiju. Kažeš da razgovor ne pomaže...preostaje ti molitva sa pouzdanjem u Božju pomoć, nemoj zaboraviti da Bog drži sve konce u svojim rukama, da je svemoguć i uvijek mu je u cilju spasenje naših duša zato mu potpuno s povjerenjem prepusti situaciju. Sa svoje strane možeš učiniti to da paziš da ga na nikakav način ne provociraš, ti u svemu zadrži svoj mir. Inat se ne isplati, ako išta može utopliti srce onda je to ljubav i podrška.

Drži se i neka ti Bog da snage koja ti je potrebna :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ruj 2012 18:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ja osobno u vašoj priči na prvu vidim dva problema:
psihološki
i duhovni

psihološki - mislim da je očito "naslijedio" obrazac ponašanja (odgojni obrazac) iz svoje obitelji, tj. od oca, pa sad ti skupa sa vašim djetetom bježiš u sobu kao nekada njegova majka s njima ispred njegovog oca, tvoga svekra... mislim da vam je potrebna terapija kod kakvog obiteljskog psihologa, tj. njemu najprije, pa onda cijeloj obitelji jer će se samo tako moć izliječiti ova rana

duhovni - vjerojatno potaknut ovim negativnim psihološkim lakše upada u sotonine napasti što se vrlo jako očituje u bogopsovkama i sl., te možda ne bi bilo zgorega obratiti se kakvom duhovnom svećeniku za kakvu molitvu tipa molitvu otklinjanja i sl. ...

riješite to što prije jer već i sad dijete uči taj nesretni obrazac ponašanja

tebi i djetetju želim obilje mira i milosrđa te strpljivosti odozgor


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ruj 2012 20:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
jedna napisao:
Mogu li učiniti išta osim molitve za njega? Bojim se da to zlo ne uđe dublje u našu obitelj, ne samo kada na neki način "obuzme" njega.


..još je u toj fazi..da ga tvoja molitva može...renovirati.. 8)

..no..probaj mu biti prvo jako dobar prijatelj... 8)

..koji će ga saslušati bez osude... 8)

..a tek onda...supruga... 8)

..probaj ...u te neke životne scene..života koje te iritiraju..
.ući..kao ..psiholog...
..možda i sa osmijehom... :D

..možda mu treba jaka ličnost..i rame..za plakanje..
..koje mu ne daješ kao supruga... 8)

..ako psuje...nemoj ti to dramatizirati kao smak svijeta..

..već mu reci s osmijehom " dragi moj..to ti nije dobro "

,..zamoli ga lijepo..."Nemoj..znaš da mi to smeta " 8)

..jer nećeš ga ti promijeniti...svojim ponašanjem...koje je slično njegovom..tj AFEKTOM..

..promijenit će ga tvoja dobrota i tvoja molitva.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ruj 2012 20:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 svi 2011 17:50
Postovi: 130
Lokacija: varaždin
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tako je, zlo na zlo i bježanje i zatvaranje pred problemom neće ništa učiniti...
Prihvaćanjem čovjeka takvim kakvim je, i služenjem njemu, poniznošću, pružanjem podrške i odanošću, vjernošću .. To bi i trebala biti svrha braka da davanjem svoje slobode bračnom drugu obratiš ga a da ni on to nezna; jer vjera nije slika, vjera nije kip, vjera je svjetlo, vjera je ljubav, vjera je toplina..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ruj 2012 20:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
DA LI TI MISLIŠ DA SI SUPER KATOLKINJA???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ruj 2012 21:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Samuel napisao:

Samuel dali je tvoje pitanje "pravo" za ovakvu temu...???????


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ruj 2012 22:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
marijaaaaa napisao:
Samuel napisao:

Samuel dali je tvoje pitanje "pravo" za ovakvu temu...???????


Ne znam, ali moramo uvjek biti oprezni i sami sa sobom!
Pitanje nisam postavio da odgovori nama, nego da odgovori sebi, ako i svi mi! :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ruj 2012 22:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 lis 2009 13:19
Postovi: 190
Lokacija: Hrvatska, Rijeka
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
marijaaaaa napisao:
Samuel napisao:

Samuel dali je tvoje pitanje "pravo" za ovakvu temu...???????


Ne znam, ali moramo uvjek biti oprezni i sami sa sobom!
Pitanje nisam postavio da odgovori nama, nego da odgovori sebi, ako i svi mi! :wink:


Samuelovo pitanje je samo retoričko, koliko vidim.. poanta je u linku na tekst sa bitno.net..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr