www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 08:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 vel 2015 12:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ivona napisao:
Nekome se ovo čini kao obična mala svakodnevna stvar....ali, meni je značilo i znači jako puno!

Možemo li saznati dakle je li ti muž rekao to što si tražila od njega, bilo da ti je rekao prije ili poslije ispovijedi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2015 12:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
why napisao:
Ivona napisao:
Nekome se ovo čini kao obična mala svakodnevna stvar....ali, meni je značilo i znači jako puno!

Možemo li saznati dakle je li ti muž rekao to što si tražila od njega, bilo da ti je rekao prije ili poslije ispovijedi?

Ono što sam htjela podjeliti, to sam i napisala ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2015 14:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ivona napisao:
why napisao:
Ivona napisao:
Nekome se ovo čini kao obična mala svakodnevna stvar....ali, meni je značilo i znači jako puno!

Možemo li saznati dakle je li ti muž rekao to što si tražila od njega, bilo da ti je rekao prije ili poslije ispovijedi?

Ono što sam htjela podjeliti, to sam i napisala ;)

Tvoje pravo da kriješ svoje tajne. Ali kad si već dobar dio toga obznanila, dajemo si za pravo da pogađamo ostatak.
Čini se da ti nije rekao, jer da jest, pretpostavljam da bi to oduševljeno s nama podijelila.
Ne kanim ulaziti u tvoju privatnost - to je tvoja stvar, ali poslužit ću se tvojom pričom da ukažem na jedan tužan apsurd, ne posebno tvoj nego općega tipa. Utoliko nemoj, poštovana Ivona, moj komentar uzeti ni malo osobno. Tvoja priča služi mi samo kao predložak za opće stvari.
A to je kada ljudi prihvate da između dvoje u braku postoji još netko pored njih ili iznad njih. Pa onda muž, katolik, odlazi na ispovijed (formalno-tehnički zajedno sa suprugom, a suštinski, ne zajedno nego pored nje) i na ispovijedi otvara svoju dušu pred svećenikom, pred stranom fizičkom osobom kao posrednikom, ali i dalje drži dušu zatvorenu za onu kojoj je početno obećao dijeliti dobro i zlo.
Tužno. Zar ne bi u svakom braku ona njemu trebala biti iznad svega i on njoj iznad svega? Zar ne bi se muž kompletno trebao ispovijediti doma pred ženom prije nego klekne u crkvi na ispovijed, i ona njemu također? Može li uopće drukčije biti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2015 14:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Evo, odgovorit ću ti..i nemam namjeru više zachatavati temu..
Mislim da ovdje nije bitno da li mi je odgovorio ili ne. A ako te toliko zanima..dobila sam odgovor, razgovarali smo. I ne radi se uopće o prikrivanju istine između nas...niti je bilo neko "životno" pitanje..Ne kanim filozofirati..
Ne osjećam se nimalo uvrijeđeno tvojim komentarom! Svatko ima pravo misliti što želi..
Ovakvo tvoje shvaćanje situacije zaista izgleda tužno...Ali, kad prestaneš na sve gledati samo zemaljskim očima, tražiti sve crno-na bijelo po svjetovnim pravilima..otvorit će druge, duhovne oči..I shvatiš..vremenom te prestanu zanimati neka pitanja..ništa ti ne znače, jer imaš nove vidike..novi smjer u životu!
Ne shvati ni ti ovo kao ništa osobno! BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2015 18:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
why napisao:
A to je kada ljudi prihvate da između dvoje u braku postoji još netko pored njih ili iznad njih. Pa onda muž, katolik, odlazi na ispovijed (formalno-tehnički zajedno sa suprugom, a suštinski, ne zajedno nego pored nje) i na ispovijedi otvara svoju dušu pred svećenikom, pred stranom fizičkom osobom kao posrednikom, ali i dalje drži dušu zatvorenu za onu kojoj je početno obećao dijeliti dobro i zlo.
Tužno. Zar ne bi u svakom braku ona njemu trebala biti iznad svega i on njoj iznad svega? Zar ne bi se muž kompletno trebao ispovijediti doma pred ženom prije nego klekne u crkvi na ispovijed, i ona njemu također? Može li uopće drukčije biti?



Na ispovijedi se ne otvara duša svećeniku, nego Isusu, u biti na ispovijedi tražiš oproštenje i odriješenje za svoje grijehe. Svećenik je posrednik koji ti daje odriješenje. Dokle god svećenika smatraš "stranom fizičkom osobom kojoj otvaraš dušu" nisi shvatio bit ispovijedi.
Za otvaranje duše je prihvatljiviji neki duhovni razgovor koji također može biti s svećenikom ili bilo kojom drugom osobom, pa tako i mužom ili ženom.
Kako može ona biti iznad svega, kad svi znamo tko bi trebao biti iznad svega? Tek kad ti Isus bude na prvom mjestu tad će ti i sve ostalo biti na svome mjestu :) .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2015 09:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
fiduciia napisao:
Na ispovijedi se ne otvara duša svećeniku, nego Isusu, u biti na ispovijedi tražiš oproštenje i odriješenje za svoje grijehe. Svećenik je posrednik koji ti daje odriješenje. Dokle god svećenika smatraš "stranom fizičkom osobom kojoj otvaraš dušu" nisi shvatio bit ispovijedi.
Za otvaranje duše je prihvatljiviji neki duhovni razgovor koji također može biti s svećenikom ili bilo kojom drugom osobom, pa tako i mužom ili ženom.
Kako može ona biti iznad svega, kad svi znamo tko bi trebao biti iznad svega? Tek kad ti Isus bude na prvom mjestu tad će ti i sve ostalo biti na svome mjestu :).

Ehe, malo me loše citiraš. Nisam rekao "svećeniku, stranoj fizičkoj osobi" nego "svećeniku, stranoj fizičkoj osobi kao POSREDNIKU".
Dakle, u mom primjeru dotični muž je stanje svoje duše - hrvatskim jezikom, imenicama, pridjevima i glagolima - izgovarao posredniku.
Ali nije to stanje duše izložio svojoj ženi.
I sad ti meni reci vrlo konkretno po tvome: ima li neka stvar koju bi muž smio izlagati ispovjedniku a da prije toga nije jednako duboko to izložio svojoj ženi? Može li po kršćanski biti neka tajna koju će reći na ispovijedi, a koju žena od njega neće saznati? Pa ćemo onda znati tko je tu na kome mjestu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2015 13:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2014 15:14
Postovi: 132
Lokacija: Hrvatska
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
why napisao:
fiduciia napisao:
Na ispovijedi se ne otvara duša svećeniku, nego Isusu, u biti na ispovijedi tražiš oproštenje i odriješenje za svoje grijehe. Svećenik je posrednik koji ti daje odriješenje. Dokle god svećenika smatraš "stranom fizičkom osobom kojoj otvaraš dušu" nisi shvatio bit ispovijedi.
Za otvaranje duše je prihvatljiviji neki duhovni razgovor koji također može biti s svećenikom ili bilo kojom drugom osobom, pa tako i mužom ili ženom.
Kako može ona biti iznad svega, kad svi znamo tko bi trebao biti iznad svega? Tek kad ti Isus bude na prvom mjestu tad će ti i sve ostalo biti na svome mjestu :).

Ehe, malo me loše citiraš. Nisam rekao "svećeniku, stranoj fizičkoj osobi" nego "svećeniku, stranoj fizičkoj osobi kao POSREDNIKU".
Dakle, u mom primjeru dotični muž je stanje svoje duše - hrvatskim jezikom, imenicama, pridjevima i glagolima - izgovarao posredniku.
Ali nije to stanje duše izložio svojoj ženi.
I sad ti meni reci vrlo konkretno po tvome: ima li neka stvar koju bi muž smio izlagati ispovjedniku a da prije toga nije jednako duboko to izložio svojoj ženi? Može li po kršćanski biti neka tajna koju će reći na ispovijedi, a koju žena od njega neće saznati? Pa ćemo onda znati tko je tu na kome mjestu.


Javljam Ti se ja da odgovorim!

Put do Isusa je put do ljubavi. Tim putem ide se u društvu obitelji, no svatko sam ima obvezu izgrađivati svoje odnose s Bogom.

Da dublje ne ulazim u teologiju, jer teolog nisam nego običan čovjek koji zna da postoji mnogo toga što muž treba ispovjediti, bez da tome priča ili analizira sa svojom ženom. Isto tako i žena.

Žene i muževi su jedni drugima put do Isusa, ali nemaju ovlaštenja jedni druge ispovijedati, a naravno ni znanja o tome što i kako sa problemima duše i grijeha.

Kad svoj odnos s Bogom sredim u sakramentu pomirenja (ispovijedi), osjećam se bolje i svatko oko mene, pa i žena osjeća dobrobiti ispovijedi...

Ako se ne ispovijedim, u grijehu sam i loše volje...

Dakle, sakramentalni život nosi sreću i radost!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2015 13:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Kresimir Fly napisao:
Javljam Ti se ja da odgovorim!
Put do Isusa je put do ljubavi. Tim putem ide se u društvu obitelji, no svatko sam ima obvezu izgrađivati svoje odnose s Bogom.
Da dublje ne ulazim u teologiju, jer teolog nisam nego običan čovjek koji zna da postoji mnogo toga što muž treba ispovjediti, bez da tome priča ili analizira sa svojom ženom. Isto tako i žena.
Žene i muževi su jedni drugima put do Isusa, ali nemaju ovlaštenja jedni druge ispovijedati, a naravno ni znanja o tome što i kako sa problemima duše i grijeha.
Kad svoj odnos s Bogom sredim u sakramentu pomirenja (ispovijedi), osjećam se bolje i svatko oko mene, pa i žena osjeća dobrobiti ispovijedi...
Ako se ne ispovijedim, u grijehu sam i loše volje...
Dakle, sakramentalni život nosi sreću i radost!

Kratko, jasno i jezgrovito.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2015 15:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Why napisao:
Zar ne bi u svakom braku ona njemu trebala biti iznad svega i on njoj iznad svega?

Ima jedna divna misao, ne znam vise gdje sam ju procitala, mozda i na ovom forumu, ali urezala mi se u pamcenje :

"Od kad Boga volim vise nego tebe, volim te vise nego sto sam te ikada prije voljela." (nepoznat autor)
Bb!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2015 15:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Kresimir Fly napisao:
Da dublje ne ulazim u teologiju, jer teolog nisam nego običan čovjek koji zna da postoji mnogo toga što muž treba ispovjediti, bez da tome priča ili analizira sa svojom ženom. Isto tako i žena.

E, za ovo je vrijedilo doći na Portal. Ako je istina da Kresimir i niže potpisani Gabriel (koji ga u postu potpisuje) znaju nešto o kršćanstvu - e onda je definitivno vrijedilo doći na Portal ovo pročitati i suočiti se:
Dakle da upametimo :? znanje: muž kršćanin-katolik ima prava imati tajne pred ženom i ona tako pred njim - koje će rješavati on bez nje i ona bez njega, svatko u svom vlastitom svijetu, njih dvoje koji su od sakramenta ženidbe kako ono reče: "njih dvoje jedno tijelo"! Post 2,14
E, pa, Kresimire i Gabriele, hvala na ponudi - ne bih!


Kefa, za tebe isto pitanje (da shvatimo ono tvoje pjesništvo): Mogla bi živjeti s mužem tako da imaš neke tajne pred njim? Ili ne?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr