www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 01:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 vel 2017 21:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Negg, francesco, zašto ti misliš da Bog stvori nekog za kog zna da ce u pakao?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 23:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
dujam napisao:
Negg, francesco, zašto ti misliš da Bog stvori nekog za kog zna da ce u pakao?

Ne znam uopce poantu tvog pitanja,zasto je uopce Bog stvorio covjeka?Da mu on svojom slobodnom voljom odgovori na Ljubav zato sto je On sam ljubav.Bez slobode odnosno slobodne volje nema ljubavi jer je volja orudje ljubavi i kao takva volja sama treba postati ljubavlju tj.obozanstveniti se.
Trojstveni Bog kakav je nas je u medjusobnom odnosu davanja i primanja ljubavi,da bi dusa mogla postati sudionikom tog odnosa mora primati ali i davati.Covjek je stvoren na sliku Bozju i kao takav prima,samo sad svojom skobodnom voljom mora odluciti davati.Ako kaze DA onda vjecno ulazi u taj trojedni odnos,ako kaze NE onda biva otpadnuta od tog odnosa i odlazi u pakao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 23:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
dujam napisao:
Negg, francesco, zašto ti misliš da Bog stvori nekog za kog zna da ce u pakao?

Duje, izgubiti ćeš u mojim očima. I ovo malo zrno poštovanja, molim te idi u Međugorje i tamo se ispovijedi,učiniti ćeš mi veliku čast, nije dobro, ovo sto radiš s ovim pitanjem, kad se ispovijediš u Međugorju, onda se javi, mir s tobom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 23:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Ne znam uopce poantu tvog pitanja,zasto je uopce Bog stvorio covjeka?


Dobro pitanje. Zašto?


francesco1 napisao:
....



Pitanje je sasvim jednostavno. Zašto me Bog stvorio ako cu u pakao? Why? Uopce ne zelim patit. Ne zelim uopce prozivljavat patnju. Zasto sam uopce stvoren?


naggar napisao:
Duje, izgubiti ćeš u mojim očima. I ovo malo zrno poštovanja, molim te idi u Međugorje i tamo se ispovijedi,učiniti ćeš mi veliku čast, nije dobro, ovo sto radiš s ovim pitanjem, kad se ispovijediš u Međugorju, onda se javi, mir s tobom.


Žalim naggar, ali tako je, kako je. Znas da mi nista ne znaci postovanje drugih. Bar se pomoli za mene, da mi bude lakse.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 23:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
dujam napisao:
francesco1 napisao:
Ne znam uopce poantu tvog pitanja,zasto je uopce Bog stvorio covjeka?


Dobro pitanje. Zašto?


francesco1 napisao:
....



Pitanje je sasvim jednostavno. Zašto me Bog stvorio ako cu u pakao? Why? Uopce ne zelim patit. Ne zelim uopce prozivljavat patnju. Zasto sam uopce stvoren?


naggar napisao:
Duje, izgubiti ćeš u mojim očima. I ovo malo zrno poštovanja, molim te idi u Međugorje i tamo se ispovijedi,učiniti ćeš mi veliku čast, nije dobro, ovo sto radiš s ovim pitanjem, kad se ispovijediš u Međugorju, onda se javi, mir s tobom.


Žalim naggar, ali tako je, kako je. Znas da mi nista ne znaci postovanje drugih. Bar se pomoli za mene, da mi bude lakse.
e moj duje :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2017 06:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
dujam napisao:
francesco1 napisao:
Ne znam uopce poantu tvog pitanja,zasto je uopce Bog stvorio covjeka?


Dobro pitanje. Zašto?


francesco1 napisao:
....



Pitanje je sasvim jednostavno. Zašto me Bog stvorio ako cu u pakao? Why? Uopce ne zelim patit. Ne zelim uopce prozivljavat patnju. Zasto sam uopce stvoren?.

Polako,polako prijatelju.Puno pitanja pogotovo antropoloskih nitko ti ovdje nece moc dat odgovore.Ja ti mogu samo dati vlastitu predozbu ali to je samo moja predozba o Bogu,vele mistici da kad pricas o Bogu samo pricas o sebi,a ne o Njemu jer se o Bogu ne moze pricat jer je on transcendentan.
Zasto je Bog stvorio covjeka kadje znao da ce on sagrijesjti.Otkud drvo spoznaje u Edenu i zasto postoji zlo?zasto ljudi biraju zlo ako su stvoreni na Bozju sliku.Odakle zlo tj.zmija u Edenu?
Ja zamisljam da je jako malo dusa u paklu,mislim da mora postojati stvarno jako jako veliki otpad od vjere da bi uz toliku Gospodinovu milosrdnost neko zavrsio u paklu,pa svi su stvoreni za Nebo,u svima nama u sredistu duse je sam Bog.Kako ce onda Gospodin ic protiv sama sebe Moras stvarno dobrano se potruditi da iscupas taj korijen Ljubavi koji je u tebi.
Naglasavam ovo je samo moje misljenje,laik sam i ne ucim crkveni nauk nikoga ovdje da se netko ne sablazni :D
Mir u Kristu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2017 11:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
http://blog.dnevnik.hr/boem012/2010/09/ ... ivota.html


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2017 12:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
naggar napisao:
dujam napisao:
francesco1 napisao:
Ne znam uopce poantu tvog pitanja,zasto je uopce Bog stvorio covjeka?


Dobro pitanje. Zašto?


francesco1 napisao:
....



Pitanje je sasvim jednostavno. Zašto me Bog stvorio ako cu u pakao? Why? Uopce ne zelim patit. Ne zelim uopce prozivljavat patnju. Zasto sam uopce stvoren?


naggar napisao:
Duje, izgubiti ćeš u mojim očima. I ovo malo zrno poštovanja, molim te idi u Međugorje i tamo se ispovijedi,učiniti ćeš mi veliku čast, nije dobro, ovo sto radiš s ovim pitanjem, kad se ispovijediš u Međugorju, onda se javi, mir s tobom.


Žalim naggar, ali tako je, kako je. Znas da mi nista ne znaci postovanje drugih. Bar se pomoli za mene, da mi bude lakse.
e moj duje :a1250:


Ne baš suprotno...ti želiš da te drugi cijene, da hvale tvoje "pismoznastvo", možda i farizejštinu
Shvati, Bog zna svako srce i dušu...ne zanima ga koliko tko zna citate filozofa... :a1250:

Kada si posljednji put bio na sakramentu ispovijedi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2017 12:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Belive napisao:
naggar napisao:
http://blog.dnevnik.hr/boem012/2010/09/1628266132/tri-knjige-zivota.html


Zanimljivo poimanje koje mi ima logike. No, ja imam pitanje - svjesna da cu mozda ispasti glupa :oops: - je li ovo vas zakljucak ili imamo neke relevantne izvore koji takoder svu ovu problematiku na ovaj nacin objasnjavaju? Naravno, pitanje nije upuceno da podcjenjujem, vec nikada do sada nisam naisla na ovakva objasnjenja pa imam pravo biti skepticna, zar ne?

Pa da ,ti si moje zlato. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2017 13:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
francesco1 napisao:
dujam napisao:
Negg, francesco, zašto ti misliš da Bog stvori nekog za kog zna da ce u pakao?

Ne znam uopce poantu tvog pitanja,zasto je uopce Bog stvorio covjeka?Da mu on svojom slobodnom voljom odgovori na Ljubav zato sto je On sam ljubav.Bez slobode odnosno slobodne volje nema ljubavi jer je volja orudje ljubavi i kao takva volja sama treba postati ljubavlju tj.obozanstveniti se.
Trojstveni Bog kakav je nas je u medjusobnom odnosu davanja i primanja ljubavi,da bi dusa mogla postati sudionikom tog odnosa mora primati ali i davati.Covjek je stvoren na sliku Bozju i kao takav prima,samo sad svojom skobodnom voljom mora odluciti davati.Ako kaze DA onda vjecno ulazi u taj trojedni odnos,ako kaze NE onda biva otpadnuta od tog odnosa i odlazi u pakao.


Evo nešto od Isusa preko Marije Valtorte, u vezi slobodne volje čovjeka koju mu je Bog dao:tko hoće pročitati cijeli članak i produbiti oko toga može pročitati na linku koji dajem na dnu posta!


Osim one skupine farizeja, suhi i oporiji, bodljikaviji i osorniji od samoga brda, koji
stoje u jednome kutu kao kipovi napravljeni od neshvaćanja i zavisti; osim one druge
skupine koja, sasvim u bjelini i po strani, sluša sa jednog nasipa, a koje čujem da
Bartolomej i Iškariot označuju kao "esene", a Petar mrmlja: "I tako je tu jedan
kokošinjac kobaca više !" - svi ostali su potreseni.

"O, pusti ih, Petre ! Riječ je za sve !" - kaže Isus osmjehnuvši se svome Petru,
smjerajući na esene. Zatim, počne govoriti:

"Bilo bi lijepo kad bi čovjek bio savršen kakva ga hoće Otac ne­beski. Savršen u svakoj
svojoj misli, osjećanju, činu. Ali, čovjek ne zna biti savršen i zloupotrebljava darove
Božje. A On je čovjeku dao slo­bodu djelovanja, ali zapovijedajući dobre stvari,
savjetujući stvari savrše­ne, te čovjek ne bi mogao reći: 'Nisam znao'.


Kako čovjek upotrebljava slobodu koju mu je Bog dao ? Kao što bi je moglo
upotrebljavati jedno dijete, u velikom dijelu čovječanstva; ili kao zločinac, u drugim
djelovima čovječanstva. Ali, onda dolazi smrt i čovjek je podvrgnut Sucu koji će
'strogo' pitati: 'Kako si upotrebljavao i zloupotrebljavao ono što sam ti dao ?
'
Strahovito pitanje ! Kako će se onda pokazati 'manjima od truna slame', ta zemaljska
dobra radi kojih čo­vjek tako često postane grješnik ! Siromah vječno oskudan, bez
haljine koju ništa ne može nadoknaditi, stajat će posramljen i dršćući pred veli­čanstvom
Gospodinovim i neće naći riječi da se opravda … Jer, na zemlji se lako opravdati
varajući siromašne ljude. Ali, u nebu to se ne može do­goditi. Bog se ne da prevariti.



https://sites.google.com/site/jeshuahdi ... arog-esena


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr