www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 02:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 vel 2017 17:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Di je Bog kada dodju bolesti?.Onda neki kazu,ne mozes tu nista takva ti je sudbina,takva ti je karma..Ili vices zasto ja?Bog me ne voli,odbacuje me.Nikad nije glavno pitanje zasto?Nego cemu to vodi.Sveci su imali svetu ravnodusnost,kod njih nije postajao predznak minus i plus.Jedino nas Bog moze pretvarati minus u plus,jedinos nasim Bogom mozemo mijenjati buducnost ali sto je vaznije i nasu proslost.Kako je velik nas Gospodin!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 18:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
dujam napisao:
Juda nije morao izdati Isusa. Nitko ovdje ne osporava ulogu slobodne volje. Pitanje je sasvim jasno od početka. Zašto Bog stvori nekog za kog zna da ce u pakao?

Kao prvo kako znas da je Juda u paklu?To Crkva ne uci,nek me ispravi netko ako grijesim.Ako je u paklu to je zato sto je sam odabrao Bog ne salje nikog u pakao duse same izabiru to mjesto.Postoji vise mogucnosti i sve ih Gospodin zna,mislis da Bog nije gorko zaplakao kad je Juda izabrao samoubojstvo.Mislim da je vise nego kad je Krist trpio na krizu.Znajuc koliko je On milosrdan.Al nije poanta u judinoj izdaji,pa Petar frajer to cini 3x,mogao je to biti bilo koji apostol,gle Tomu nevjernog,nevjeran ali zna mudrovati.Bilo tko je to mogao uciniti osim dvoje ljudi naravno uz njegovu Majku.Apostol Ivan i Marija Magdalena.Oni su jos prije imali precisto srce puno Ljubavi Zato su mu valjda i bili najmiliji i zato su valjda i jedini bili pod krizem Nije bio frajer Petar i mudrac Toma :D
Pisemo se kasnije


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 18:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Kao prvo kako znas da je Juda u paklu?To Crkva ne uci,nek me ispravi netko ako grijesim.Ako je u paklu to je zato sto je sam odabrao Bog ne salje nikog u pakao duse same izabiru to mjesto.Postoji vise mogucnosti i sve ih Gospodin zna,mislis da Bog nije gorko zaplakao kad je Juda izabrao samoubojstvo.Mislim da je vise nego kad je Krist trpio na krizu.Znajuc koliko je On milosrdan.Al nije poanta u judinoj izdaji,pa Petar frajer to cini 3x,mogao je to biti bilo koji apostol,gle Tomu nevjernog,nevjeran ali zna mudrovati.Bilo tko je to mogao uciniti osim dvoje ljudi naravno uz njegovu Majku.Apostol Ivan i Marija Magdalena.Oni su jos prije imali precisto srce puno Ljubavi Zato su mu valjda i bili najmiliji i zato su valjda i jedini bili pod krizem Nije bio frajer Petar i mudrac Toma :D
Pisemo se kasnije



Kroz sve tvoje postove, ja i dalje ne vidim smisao ovog što pišeš. Mislim da je pitanje sasvim jasno. Nije uopće bitno je li Juda u paklu, kako ne kužiš? Bitno je da neko jest zaista u paklu. Pitanje je nadalje sasvim jasno; zašto Bog stvara ljude za koje zna da ce u pakao?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 19:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Mlatite praznu :a1430: slamu, bolje se dogovorite da molite za mir u svijetu, od vaše površne filozofije neće biti kruha, silujete svojim priprostim znanjem jedni druge , neće
vam to biti na čast i slavu niti ćete zadiviti Gospodina svojim umom, vec skromnošću i riječima i djelima ljubavi, niste ste niti dotakli biti o kojoj pričate, jer se valjate u blatu zemaljskih, normi, osim h.hrkija čiji duh stremi ka pravoj istini, govorite o prirodi Boga , ko da ste s njim išli u skolu , niti ste ga zamolili da vam da dar spoznaje, već je vaša spoznaja klepetalo na vjetru, prožeta demonskim savjetovanjima , i kao nagradu dobijete čokolino za ego, koji počinje uživati u svojoj pametnoći .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 19:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 sij 2017 10:08
Postovi: 10
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Naggar hvala na postu, osim sto se slazem, stvarno sam se dobro nasmijala...
Mislim da bi nam svima dobro dosao dar spoznaje.

Link na molitvu za darove Duha Svetog: http://www.rastimougospodinu.com/index. ... etoga.html


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 20:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Elisabeth napisao:
Naggar hvala na postu, osim sto se slazem, stvarno sam se dobro nasmijala...
Mislim da bi nam svima dobro dosao dar spoznaje.

Link na molitvu za darove Duha Svetog: http://www.rastimougospodinu.com/index. ... etoga.html



Kako ne kužiš? Da možemo molit, mi bi rado molili. Al nemremo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 20:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 sij 2017 10:08
Postovi: 10
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Kad si zadnji put probao moliti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 20:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
A tko je to majstor citata?
Vjerujem da ni filozofi na to ne mogu odgovoriti ,ako nisu teolozi mogli odgovoriti


Kako znaš da nisu, ili da nisu o tome promišljali. Ja sam uvjeren da o ovome sigurno ima promišljanja i stavova i zapisa.

Sigurno si imao žestokih debata s onim kojeg ja zovem majstor citata i filozofom nad filozofima. Onda bi i trebao znati o kome se radi, mada više ne piše. Ako bi nekoga zanimalo to pitanje o Božjem uvidu u prošlost, sadašnjost i budućnost sigurno bih njega prvog pitao. Ili ako bi bilo neko drugo teološko pitanje sigurno bi njega prvog trebalo pitati jer je velika šansa da je nešto o tome čitao.

No isto je tako velika šansa da ne bi dobio odgovor, već bi počeo vaditi mast. Ovisi kako je raspoložen. :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 21:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ispricavam se svima ja sam povrsno prelistao postove i nisam shvatio srz teme.Mislio sam da smo se uhvatili teme predestinacije i teoloskog fanatizma. I Judine izdaje i njegove slobodne volje.Vise ni ne znam o cemu je tema,moram si dati truda i procitati postove.Ali evo uzgred dobro jeraspravljati o nekim dogadajima iz biblije jer u duhovnom rastu postoji faza adolescencije,sazrijevanja u kojem razumom zelis proniknut u neke segmente svoje vjere i ne smiris se dok ne dobis svoja vidjenja i zakljucke o nekim temama pa da si malo napojis um usput malo i napumpas Ego kojeg kasnije trebas opet oslabit.Slazem se Naggar da nam to ne treba u ovom trenutku i da se borim sa svojom duhovnom oholoscu,i ne daj Boze da nekog sablaznim pogotovo malenog,tj.pocetnika u vjeri.Ali opet kazem to je samo faza koja mora proci i iz koje moras izvuci plodove.
Pozdrav i mir u Kristu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 21:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Heh.istina povukla si me.Ajd bar dokaz da citam postove bar ove nove.-)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr