www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 11:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 09 vel 2017 20:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Belive napisao:
dujam napisao:
Belive napisao:
Kad se svašta pisalo, imam i ja jedno pitanje...
već smo pričali i pisali o sveznajućem Bogu i to je svima sve jasno, ali...
Isus plače nad Lazarovom smrću - zašto? Kad je sasvim jasno da će Lazar uskrsnuti.


Bogočovjek. Da ne plače, bio bi samo Bog. Da je samo Bog, pogodi šta? Njegova patnja ne bi bila ništa. Zašto? Jer je lako patit kao Bog.


Isus reče: ‘Dignite kamen!’ ‘Gospodine, već zaudara – reče mu pokojnikova sestra Marta. – Četiri je dana što je umro.’ ‘Ne rekoh li ti – odvrati joj Isus – da ćeš vidjeti slavu Božju ako budeš vjerovala?’ Tada digoše kamen. A Isus podiže oči i reče: ‘Oče, zahvaljujem ti što si me uslišao. Ja sam znao da me uvijek uslišavaš, ali ovo rekoh radi ovdje prisutnog svijeta, da vjeruju da si me ti poslao.’

Ali iz ovoga se dade iščitati da ni Isus nije znao. On vjeruje ocu, ali očito ga i moli. :shock:

naggar napisao:
..pa normalno, kad ni ISUS u tom trenutku nije znao da li će OTAC, uslišiti njegovu molitvu..
..opet dolazim do UVIDA.. :D

Iskreno, ne razumijem baš taj uvid, ali ne mogu vjerovati da mi sve više ima smisao. :roll:


,,vjeruj nevjernice, :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 20:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Belive napisao:
Ali iz ovoga se dade iščitati da ni Isus nije znao. On vjeruje ocu, ali očito ga i moli. :shock:



Kad bauštelac ne razumi :roll: Isus nije znao? Zašto Isus nije znao? Pokazuje li da je on tu kao čovjek možda? Bogočovjek! Tu je očito bio čovjek, iako ne razumin o kojem se ulomk govori (nekak mi se ne da guglat)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 20:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Belive napisao:
Isus reče: ‘Dignite kamen!’ ‘Gospodine, već zaudara – reče mu pokojnikova sestra Marta. – Četiri je dana što je umro.’ ‘Ne rekoh li ti – odvrati joj Isus – da ćeš vidjeti slavu Božju ako budeš vjerovala?’ Tada digoše kamen. A Isus podiže oči i reče: ‘Oče, zahvaljujem ti što si me uslišao. Ja sam znao da me uvijek uslišavaš, ali ovo rekoh radi ovdje prisutnog svijeta, da vjeruju da si me ti poslao.’


btw sto nije jasno vodje? sve je jasno kao dan. mislio sam da o necem drugom pricas....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 21:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Evo i mog misljenja ako ikog zanima :D Isus kada zaplaka pokazuje nam i sliku kako je suosjecajan s Lazarovim sestrama,te kako je On s nama u trenutcima nase tuge za zemaljskom smrti nasih najblizih.Pritom je jasno,dobro je zaplakati za takvim"gubitkom"nesto drugo je oplakivati taj 'gubitak".
Mir u Kristu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 21:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Evo i mog misljenja ako ikog zanima


Nas samo zanim što Crkva kaže, ne mišljenja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 21:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Belive napisao:
Ali iz ovoga se dade iščitati da ni Isus nije znao. On vjeruje ocu, ali očito ga i moli. :shock:

Nesto o cemu sam vec pricao.Trojstveni Bog uzajamnog davanja i primanja sto rezultira Lazarovim uskrsnucem pod djelovanju DS


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 21:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
dujam napisao:
francesco1 napisao:
Evo i mog misljenja ako ikog zanima


Nas samo zanim što Crkva kaže, ne mišljenja

Ok imas pravo to traziti.Imas KKC i ostale crkvene dokumente pa proucavaj.Ja nisam kompetentan po to pitanju nimalo pa me zanemari.Ali usput ovo je forum zasto netko ne bi iznosio svoja vlastita razmisljanja i shvacanja?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 22:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
dujam napisao:
francesco1 napisao:
Evo i mog misljenja ako ikog zanima


Nas samo zanim što Crkva kaže, ne mišljenja

Ok imas pravo to traziti.Imas KKC i ostale crkvene dokumente pa proucavaj.Ja nisam kompetentan po to pitanju nimalo pa me zanemari.Ali usput ovo je forum zasto netko ne bi iznosio svoja vlastita razmisljanja i shvacanja?


Zašt ih ja nemam pravo propitkivat?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2017 12:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Belive napisao:
dujam napisao:
Belive napisao:
Kad se svašta pisalo, imam i ja jedno pitanje...
već smo pričali i pisali o sveznajućem Bogu i to je svima sve jasno, ali...
Isus plače nad Lazarovom smrću - zašto? Kad je sasvim jasno da će Lazar uskrsnuti.


Bogočovjek. Da ne plače, bio bi samo Bog. Da je samo Bog, pogodi šta? Njegova patnja ne bi bila ništa. Zašto? Jer je lako patit kao Bog.


Isus reče: ‘Dignite kamen!’ ‘Gospodine, već zaudara – reče mu pokojnikova sestra Marta. – Četiri je dana što je umro.’ ‘Ne rekoh li ti – odvrati joj Isus – da ćeš vidjeti slavu Božju ako budeš vjerovala?’ Tada digoše kamen. A Isus podiže oči i reče: ‘Oče, zahvaljujem ti što si me uslišao. Ja sam znao da me uvijek uslišavaš, ali ovo rekoh radi ovdje prisutnog svijeta, da vjeruju da si me ti poslao.’

Ali iz ovoga se dade iščitati da ni Isus nije znao. On vjeruje ocu, ali očito ga i moli. :shock:

naggar napisao:
..pa normalno, kad ni ISUS u tom trenutku nije znao da li će OTAC, uslišiti njegovu molitvu..
..opet dolazim do UVIDA.. :D

Iskreno, ne razumijem baš taj uvid, ali ne mogu vjerovati da mi sve više ima smisao. :roll:


Belive ima rezona da je tu nešto kopka, da joj nešto ne štima...mislim da je sada malo zbunjena i da samo misli da je sve ok, ali da u biti nije i dalje sve ok

I mene buni taj ( i taj i još neki dijelovi iz NZ) gdje Isus izgleda kao da nije Bog ( Bogočovjek)... nego da je samo čovjek
Zar Isus nigdje u NZ nije učinio nijedno čudo sam...zar on uvijek moli Oca da otac učini čudo?
Kad bi bilo da Isus ne može činiti sam čuda , onda ispada da on nije jedna od Božanskih Osoba...ispada da Isus nije Bog!
Nego da je samo čovjek...a u Ivanovom evanđelju više puta sam kaže da je on Bog, da su Otac i On jedno!

e ,sada ta kontradikcija , zašto on nekada u NZ traži " pomoć Oca" kao da sam nije Bog tj.nije svemoguć?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2017 16:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ako ti ovo nije sasvim jasno,spomenio bi jos dvije situacije u kojima evandjelisti pisu da Isus moli.Isus moli i to cijelu noc za odabir svojih ucenika?Sto je rezultat takve molitve?12 apostola,ne bas sjajnih pogotovo Juda.I drugo Isus moli u Getsemaniju da ga zaobidje kalez.Znamo odgovor na tu molitvu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr