www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 vel 2017 12:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Billy napisao:
Bog je stvorio Lucifera kao dobrog i najljepšeg arkanđela. Radi svoje oholosti Lucifer je pao. Nije Bog kriv za pad jer je dao anđelima kao i ljudima izbor i slobodnu volju. Lucifer ovo pad je nepopravljiv jer kao duhovno biće ima spoznaju koji ljudi nemaju pa je njegov grijeh veći i spada u grijeh protiv Duha Svetoga koji se ne prašta.
Lucifer je zaveo trećinu anđela, koji postaju demoni.
Bog svakog čovjeka zove i svatko ima šansu za spas. Kako kriviti Boga za ludost čovjeka koji spasenje odbija?
Čovjek će odvojiti pšenicu od kukolja, ali dobri Bog još daje šansu da se čovjek čisti kroz čistilište, kako ne bi propao jer ništa nečisti ne može u kraljevstvo nebesko.
Možemo samo reći hvala Bogu na svim sredstvima spasenja.


U potpunosti se slažem :b112:
Primjeti da i ja uvijek spominjem čistilište, jer je to veliki spas za mnoge siromašne duše...kako ti kažeš " sredstvo spasenja"



Dugo me nije bilo ovdje na forumu jer sam branio svetu katoličku Crkvu/vjeru/tradiciju na drugim poljima (forumima)....
Bez čistilišta tko bi se spasio?!
Sada zamislite koliko ljudi ne vjeruje u pakao ili vjeruju u instant spasenje vjerom bez djela ili sa ispraznim djelima?!
Koliko ima tumačenja biblije da pakao ne postoji i da je Isus propovijedao reinkarnaciju?!
Što lud um može da smisli (a dolazi iz Sotonine kuhinje)...?
Svatko, bez iznimke, tko završi u paklu je proklet svojom krivnjom jer je odbio spasenje i Božje milorsđe.
Što je čovjek više grešan, ako se pokaje dobiva veći udio milosrđa, pa otud i onaj redak iz biblije: "Zaista, kažem vam, carinici i bludnice pretekoše vas u kraljevstvo Božje" (Mt 21, 28-32)
Bog je gazda i odredio je pravila.
Nitko nije predodređen za pakao.
To što u svom sveznanju Bog zna je nama neshvatljivo.
Doći će dan kada nam to bude jasno.
Mnoge stvari su nama popitanju vremena čudne i izgledaju naopako.
Isus je slavio Pashu tj. ustanovio euharistiju i dao svoje sveto Tijelo u prilikama kruha i vina, a tek je trebao biti na križu. Dakle prije muke, a po definiciji je euharistija plod muke i otkupljenja. Mogli bi se pitati što to nije radio nakon uskrsnuća?
No odgovor je na putu za Emaus jer da ga učenici prepoznali po lomljenju kruha.
Možemo filozofirati ali odgovor nemamo jer ga nemožemo shvatiti. Kao što nismo u stanju fizičkim očima vidjelti ljepotu raja i anđela gospodnjih ili kao št neznamo tajnu Presvetog Trojstva.
Ja vjerujem Bogu i ne sumnjam u to da je on sve u stanju okrenuti na dobro i da to on i čini koliko mu dopustimo.
Također Bog vidi oholost pojedinaca na ovom forumu.
Nije se puno promijenilo!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 13:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
LOL. Kao da razgovaram s decom u vrticu. Pitanje je sasvim jasno; zašto Bog stvara nekog za koga zna da ce u pakao?
Ja ne kažem da je njega Bog odredio za pakao, niti sam to negdi napisa, a vi cilo vrime o tome pričate. Zašto? Jer vas je strah da ne ispadnete glupi, da nešto ne znate. Ili, da u potpunosti razumite pitanje; zašto Bog stvori nekog tko ce odabrat pakao, i vjecnu patnju? Jel vam jasnije "intelktualci" moji? Jel sad razumite pitanje, lol.


Pa djeca u vrtiću su pametnija pa ne pitaju glupava pitanja.
Jel imaš zapovijedi?
Znaš li koje su?
Onda znaš kako ne završiti u paklu.
Nikoga Bog nije stvorio sa predodređenjem za pakao.
Dao je izbor i slobodnu volju, a nije stvorio robote koji su programirani.
Koliki su na samrti odbili se ispovijediti?
Sada ti krivnju stavljaš na Boga što ga je stvorio?
Pa to je ludo jer o svojoj sudbini si sam vlastan odlučiti i izabrati.
Bog je svakog čovjeka stvorio na svoju sliku!
Smatraš li sebe većim intelektualcem što postavljaš pitanja na koji nema odgovor on nas koji ti pokušavamo odgovoriti u svome neznanju?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 13:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Vi ni ne pokušavate odgovorit na pitanja. Vi samo pokušavate "obranit" sebe i svoju pamet, što se vidi iz priloženog. Gdje sam ja napisao da ja nešto svaljujem na Boga? Ja pitam konkretno pitanje, lol.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 13:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Vi ni ne pokušavate odgovorit na pitanja. Vi samo pokušavate "obranit" sebe i svoju pamet, što se vidi iz priloženog. Gdje sam ja napisao da ja nešto svaljujem na Boga? Ja pitam konkretno pitanje, lol.


Onda slijedi primjer brojnih crkvenih otaca i slugu Božjih koji su odgovor na brojna pitanja dobili direktno od Boga.
Obavi kvalitetnu ispovijed da se pomiriš sa Gospodinom, meditiraj u molitvi i postu nekoliko dana pa se javi sa odogovorima.
Kao malo dijete sve bi dobio na gotovo.
Pa potrudi se malo sam.
Meni je dovoljno da vjerujem i pouzadam se u Boga.
Dobio si konkrektan odogovor (recept).

Dante: „Ostavite svaku nadu vi koji ulazite“ (natpis na ulaz u Pakao). „Umrijeti u smrtnom grijehu, a da se čovjek za nj nije pokajao i prihvatio milosrdnu ljubav Božju, znači, po svom slobodnom izboru, ostati zauvijek odijeljene od njega.

To upravo jest stanje konačnog samoisključenja iz zajedništva s Bogom i s blaženicima, koje označujemo riječju „pakao“.

Isus često govori o geheni, o vatri „koja se ne gasi“, pripremljenoj onima koji do kraja života odbiju vjerovati i obratiti se, i gdje se istodobno može izgubiti duša i tijelo. Isus teškim riječima navješćuje da će „poslati svoje anđele da pokupe sve bezakonike i bace ih u peć ognjenu“ (Mt 13,41-42), i da će izreći osudu: „Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni“ (Mt 25,41)“.

„Crkva u svom naučavanju potvrđuje opstojnost pakla i njegovu vječnost. Duše onih koji umiru u smrtnom grijehu odmah nakon smrti silaze u pakao, gdje trpe paklene muke, „vječni oganj“. „Glavna se paklena muka sastoji u vječnom odjeljenju od Boga, u kojemu jedinome može čovjek naći život i sreću, za što je stvoren i za čime teži“, (K.K.C, 1035).

Izjave Svetog pisma i učenje Crkve o paklu jesu poziv na odgovornost, kojom čovjek mora svoju slobodu upotrijebiti u cilju svoje vječne sudbine. „Uđite na uska vrata! Jer široka su vrata i prostran put koji vodi u propast i mnogo ih je koji njime idu. O kako su uska vrata i tijesan put koji vodi u Život i malo ih je koji ga nalaze!“ (Mt 7,13-14).

Bog nikoga ne predodređuje za pakao, za to je potrebno svojevoljno odvraćanje od Boga (smrtni grijeh) i ustrajanje u tome sve do kraja. U euharistijskom slavlju i u dnevnim molitvama vjernika Crkva zaziva milosrđe Boga, koji „neće da itko propadne, nego hoće da svi prispiju k obraćenju“ (2Pt 3,9).

Fuiton Sheen: Na ulazu u pakao stoji čovjek raširenih ruku i ne da nikome da tamo uđe. To je Isus Krist koji je umro na križu kako bi ljudi povjerovali u njegovu ljubav i tako izbjegli pakao. Samo onaj koji odgurne Isusa od sebe, odlazi u pakao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 13:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
LOL. Kao da razgovaram s decom u vrticu. Pitanje je sasvim jasno; zašto Bog stvara nekog za koga zna da ce u pakao?
Ja ne kažem da je njega Bog odredio za pakao, niti sam to negdi napisa, a vi cilo vrime o tome pričate. Zašto? Jer vas je strah da ne ispadnete glupi, da nešto ne znate. Ili, da u potpunosti razumite pitanje; zašto Bog stvori nekog tko ce odabrat pakao, i vjecnu patnju? Jel vam jasnije "intelktualci" moji? Jel sad razumite pitanje, lol.


Ti si kao dijete u vrtiću...upravo se baš ti tako ponašaš!
Bog stvara ljude i to je njegovo pravo...zar bi ti zabranio Bogu da to čini???
Zašto?
Zato jer Bog zna da će neki u pakao?
I šta...po tebi bi Bog trebao prestati stvarati ljude jer zna da će neki u pakao???

Eto , pogledaj do čega ti dovodiš...pa se upitaj ( čovječe što hodaš malen ispod zvijezda)o čemu ti to pričaš i šta Bogu namećeš???

Znači , po tebi je Bog trebao stati stvarati ljude, zbog ove tvoje teze?
Šta si ti umišljaš čovječe .... Bože moj dragi? :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 14:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Bog ne stvara ljude ljudi su stvoreni na početku vremena, a svako od nas je od ukupne povijesti dobio svoj red u vremenu koje je za njega predviđeno.
Nigdje u Svetom pismu na piše da Bog stvara ljude nego da smo stvoreni.
To što Bog nešto zna sve o našoj sudbini i onome za što ćemo se mi sami opredijeliti ne može umanjiti činjenicu da je Božji naum bio najbolji i da je čovjek sam kriv za svoj pad.
Tvoje pitanje svi mi dobro razumijemo, ali je upućeno čovjeku ne Bogu.
Ti kao kakvo nervozno dijete nervozno tražiš odgovore na koje siguran sam nisi spreman.
Ovdje jedini koji nešto umišlja si ti sam.
Sv. Augustin je pokušavao razumiti Presveto Trojstvo. Nijedan svetac do danas nije ni blizu došao do te tajne vjere. Svetac je čak imao viđenje dječaka koji je na plaži kopao rupicu. Pitao ga sv. Augustin što to radi? Dijete mu je odgvorilo da želi da premjesti sve more u tu rupicu kao što on želi spoznati Presveto Trojstvo. Tako je shavatio da je dječak anđeo gospodnji koji je u trenu nestao.
Postavljaš pitanja na koja ne može odgovoriti čovjek.
Zašto ne isprobaš način koji sam ti savjetovao?
Možda se upravo plašiš odogovra.
I molim te, ne budi bahat i ohol.
Nisi tako jako pametan. Ipak ti postavljaš pitanja. Dakle ti si taj koji nezna.

"U pakao te nitko ne šalje. Tamo ideš jer odbijaš Božju ljubav." Papa Franjo.

Pakao je mjesto kamo odlaze samo oni koji izabiru djelovati protiv Boga. Oni koji su željeli odbaciti Boga tijekom svog života, sve do zadnjeg trenutka, do svoje smrti. Naravno, Bog ih ljubi i želi ih spasiti. Ali on ih ne može prisiliti da pođu s njim u nebo! Ljubav nije prisila! Svatko od nas ima slobodu Bogu reći „da“ ili „ne“.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 14:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Billy napisao:
Bog ne stvara ljude ljudi su stvoreni na početku vremena, a svako od nas je od ukupne povijesti dobio svoj red u vremenu koje je za njega predviđeno.
Nigdje u Svetom pismu na piše da Bog stvara ljude nego da smo stvoreni.
To što Bog nešto zna sve o našoj sudbini i onome za što ćemo se mi sami opredijeliti ne može umanjiti činjenicu da je Božji naum bio najbolji i da je čovjek sam kriv za svoj pad.
Tvoje pitanje svi mi dobro razumijemo, ali je upućeno čovjeku ne Bogu.
Ti kao kakvo nervozno dijete nervozno tražiš odgovore na koje siguran sam nisi spreman.
Ovdje jedini koji nešto umišlja si ti sam.
Sv. Augustin je pokušavao razumiti Presveto Trojstvo. Nijedan svetac do danas nije ni blizu došao do te tajne vjere. Svetac je čak imao viđenje dječaka koji je na plaži kopao rupicu. Pitao ga sv. Augustin što to radi? Dijete mu je odgvorilo da želi da premjesti sve more u tu rupicu kao što on želi spoznati Presveto Trojstvo. Tako je shavatio da je dječak anđeo gospodnji koji je u trenu nestao.
Postavljaš pitanja na koja ne može odgovoriti čovjek.
Zašto ne isprobaš način koji sam ti savjetovao?
Možda se upravo plašiš odogovra.
I molim te, ne budi bahat i ohol.
Nisi tako jako pametan. Ipak ti postavljaš pitanja. Dakle ti si taj koji nezna.

"U pakao te nitko ne šalje. Tamo ideš jer odbijaš Božju ljubav." Papa Franjo.


Slažem se u potpunosti s tobom :D

Samo nisam siguran da Bog barem na neki način ne stvara ljude...znam da do koncepcije života dolazi samim ljudskim činom ljudi ( muškog i žene)
Ali se negdje u Bibliji također kaže da Bog kod začeća udahnjuje dušu živom biću....ako je to tako, onda to udahnjivanje duha u živo biće se može smatrati stvaranjem pojedinog xy čovjeka od strane Boga
Možemo li uzeti da sam spolni čin ljudi stvara tijelo novog čovjeka, a da Bog stvara dušu, odnosno ipak sudjeluje u svakom pojedinačnom stvaranju nove jedinke?
(Osim onog inicijalnog , prvotnog stvaranja prvih ljudi -adama i eve)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 14:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Za stvaranje prenosim što me podučio jedan redovnik.
Da smo na početku povijesti svi stvoreni (misli se na dušu), a svatko je čekao svoj red u povijesti.
Po meni ima to logike i nije suprotno bibliji.
Začeće je samo početak ovozemaljskog života i zato je grijeh začeće prekidati jer se time krši volja Božja i pravo na život.
Život počinje začećem jer se time oplođenoj stanici udahnula duša koje nema dimenzije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 14:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
Da smo na početku povijesti svi stvoreni (misli se na dušu), a svatko je čekao svoj red u povijesti.


:lol:

Nije pitanje upućeno "čovjeku", vec je pitanje zašto Bog stvori nekog za kog zna da ce u pakao? Daleko od tog da je to čovjekova greška, što završi u paklu, ali pitanje i dalje stoji, bez obzira na čovjekovu grešku. Zašto ga Bog stvori? Kad i prije nego što se čovjek stvori, on zna da ce završit u pakao?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 15:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Koji problem imaš sa napisanim da smo stvoreni na početku?
Gdje je to suprotno bibliji, ako je navedi, također gdje je to suprotnosti sa KKC?

Kome je upućeno pitanje ako si na forumu postavio pitanje?
Pitanje bi moglo biti i drugačije.
Zašto Bog dopušta zlo?
No što je zlo?
Zlo je pomanjkanje dobrote i ljubavi.
Kao i toplina. U fizici nema "hladnoće" nego manje topline.
Niti postoji tama nego manjak svijetla.
Zlo se dešava kad se čovjek izabere zlo i odbaci dobro (Boga).
Ne veli se uzalud svako zlo za neko dobro!
Usput koje si ti vjere?
Vjeruješ li u pakao?
Tvoje pitanje se odnosi na Božji plan, a Njegovo ispunjenje dolazi na koncu vremena.
Bog bude uzeo samo dobro, a sve loše će biti spaljeno i uništeno.
To ti je kao kontrola kvalitete u nekoj proizvodnoj firmi. Škart recikliraj i otpiši.
ISO 9001
:a1250:

Čudi me da nisi pitao zašto je Bog stvorio Lucifera kada je znao da će pasti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 38 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr