www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 vel 2017 20:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
johnny 5 napisao:
naggar napisao:

I ti si isto glup :b101: kad ne razumijete prirodu Uvida vječnog vremena u odnosu na zemaljsko, stalno ćete se vratiti u krug, da vam se javi i Apostol Ivan i nacrta vam opet vam ne bi bilo jasno, zato se izmiriti sa činjenicom, da vam nije dano, zato imate druge talente, npr veličanstvenu oholost :b101:


Pa jasno da ne razumijem. Ne razumijem ja ni puno jednostavnije stvari u životu od ovog o čemu je riječ. Ovo su ipak misteriji nad misterijima.

No poprilično sam uvjeren da Crkva tvrdi da je Bog sveznajući, po povome šta si ti napisao Bog nije sveznajući, već je iznenađen. No ko što rekoh, nema majstora citata, filozofa nad filozofima da to potvrdi. A meni se baš neda kopati po netu.

Sveznajući , da je po tvojoj logici, Božja stvaranja i kreacije , su nepotrebne i što će to Bogu kad sve zna što se dogoditi u Slobodi izbora, npr ljudi koji su stvoreni na sliku Njegovu, a On jest, savršeno slobodan, iz Uvida Vječnosti, Bog je sveznajući tek nakon tvog izbora, koji se onda upisuje u Uvid sadašnjosti, tebi na zemlji vrijeme teče, no svuda okolo zemaljskog svijeta je Vječnost,tu gospodari Sveznajući Bog, ali te dariva slobodom izbora, pa recimo da se pišu tri knjige života , sadašnjosti,prošlosti, i budućnosti, koje se u jednom kratkom vremenskom intervalu, neprestano podešavaju po našim izborima, čak je i Isus imao izbor kad je zahvapio, Oče, moj ako je moguće, neka me mimoiđe ovaj kalež, i da jest, onda bi se po tom Isusovom izboru, mijenjali podaci u sve 3 knjige života,.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 21:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
naggar napisao:
Sveznajući , da je po tvojoj logici, Božja stvaranja i kreacije , su nepotrebne i što će to Bogu kad sve zna što se dogoditi u Slobodi izbora, npr ljudi koji su stvoreni na sliku Njegovu, a On jest, savršeno slobodan, iz Uvida Vječnosti, Bog je sveznajući tek nakon tvog izbora, koji se onda upisuje u Uvid sadašnjosti, tebi na zemlji vrijeme teče, no svuda okolo zemaljskog svijeta je Vječnost,tu gospodari Sveznajući Bog, ali te dariva slobodom izbora, pa recimo da se pišu tri knjige života , sadašnjosti,prošlosti, i budućnosti, koje se u jednom kratkom vremenskom intervalu, neprestano podešavaju po našim izborima, čak je i Isus imao izbor kad je zahvapio, Oče, moj ako je moguće, neka me mimoiđe ovaj kalež, i da jest, onda bi se po tom Isusovom izboru, mijenjali podaci u sve 3 knjige života,.


Pusti ti moju logiku, ona nije bitna.

Ja sam prilično uvjeren da ovo šta ti pišeš nema veze s naukom Crkve o Bogu, pogotovo o tome da je sveznajući. Mislim da Crkva uči da Bog sve zna prije a ne nakon tvog izbora. Sve mu je otkriveno, ko što kaže Psalam ne znam koji :) prije nego nastah u utrobi ti me poznavah, svi moji putevi su tebi bili znani. Otprilike tako nekako.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 21:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
johnny 5 napisao:
naggar napisao:
Sveznajući , da je po tvojoj logici, Božja stvaranja i kreacije , su nepotrebne i što će to Bogu kad sve zna što se dogoditi u Slobodi izbora, npr ljudi koji su stvoreni na sliku Njegovu, a On jest, savršeno slobodan, iz Uvida Vječnosti, Bog je sveznajući tek nakon tvog izbora, koji se onda upisuje u Uvid sadašnjosti, tebi na zemlji vrijeme teče, no svuda okolo zemaljskog svijeta je Vječnost,tu gospodari Sveznajući Bog, ali te dariva slobodom izbora, pa recimo da se pišu tri knjige života , sadašnjosti,prošlosti, i budućnosti, koje se u jednom kratkom vremenskom intervalu, neprestano podešavaju po našim izborima, čak je i Isus imao izbor kad je zahvapio, Oče, moj ako je moguće, neka me mimoiđe ovaj kalež, i da jest, onda bi se po tom Isusovom izboru, mijenjali podaci u sve 3 knjige života,.


Pusti ti moju logiku, ona nije bitna.

Ja sam prilično uvjeren da ovo šta ti pišeš nema veze s naukom Crkve o Bogu, pogotovo o tome da je sveznajući. Mislim da Crkva uči da Bog sve zna prije a ne nakon tvog izbora. Sve mu je otkriveno, ko što kaže Psalam ne znam koji :) prije nego nastah u utrobi ti me poznavah, svi moji putevi su tebi bili znani. Otprilike tako nekako.

Da sad si ko Dujam, koji se pita ,zašto je onda nekoga Bog stvorio kad je znao da može odabrati pakao, selektivnim uzimanjem citata iz Biblije možeš dokazati što ti volja, kao npr ljubite jedni druge, pa se time pravdaju homići, rekoh pokušaj shvatiti Uvide vremena, bez toga ne možeš biti shvatiti, bit, jer djelomično si u pravu, no ne može se negirati sloboda i kreacija, ako je sagledavanje samo iz svog zemaljskog uvida


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 21:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Joj naggar, baš sam želio krenut u debatu o homićima, i izvadit par citata iz Biblije, loool. Kak si me skužio?

Smišno mi je, šta su neki toliko uvriđeni s pitanjima. Mislim da bi takvima najviše odgovarali Jeh. Svedoci; "ćuti i ne pitaj."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 21:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
johnny 5 napisao:
naggar napisao:
Sveznajući , da je po tvojoj logici, Božja stvaranja i kreacije , su nepotrebne i što će to Bogu kad sve zna što se dogoditi u Slobodi izbora, npr ljudi koji su stvoreni na sliku Njegovu, a On jest, savršeno slobodan, iz Uvida Vječnosti, Bog je sveznajući tek nakon tvog izbora, koji se onda upisuje u Uvid sadašnjosti, tebi na zemlji vrijeme teče, no svuda okolo zemaljskog svijeta je Vječnost,tu gospodari Sveznajući Bog, ali te dariva slobodom izbora, pa recimo da se pišu tri knjige života , sadašnjosti,prošlosti, i budućnosti, koje se u jednom kratkom vremenskom intervalu, neprestano podešavaju po našim izborima, čak je i Isus imao izbor kad je zahvapio, Oče, moj ako je moguće, neka me mimoiđe ovaj kalež, i da jest, onda bi se po tom Isusovom izboru, mijenjali podaci u sve 3 knjige života,.


Pusti ti moju logiku, ona nije bitna.

Ja sam prilično uvjeren da ovo šta ti pišeš nema veze s naukom Crkve o Bogu, pogotovo o tome da je sveznajući. Mislim da Crkva uči da Bog sve zna prije a ne nakon tvog izbora. Sve mu je otkriveno, ko što kaže Psalam ne znam koji :) prije nego nastah u utrobi ti me poznavah, svi moji putevi su tebi bili znani. Otprilike tako nekako.


Radi se o Psalamu 139.

Evo jedan dobar članak na ovu temu

Protivi li se Božje sveznanje ljudskoj slobodi?

Kaže se da je Bog sveznajući. Time se hoće reći da Bog zna apsolutno sve: ne samo sve ono što sada jest, nego i sve što je ikada bilo, i sve što će ikada biti. To znači da Bog već sada točno zna što će svatko od nas činiti u budućnosti: sutra, idući tjedan, za 10 godina. Ova spoznaja navodi mnoge na sljedeću kritiku: ako Bog već sada zna što će čovjek učiniti (odlučiti) u nekoj budućoj situaciji koja se čini kao slobodni izbor, onda to znači da će čovjek u toj situaciji sigurno učiniti baš to, dakle da mora učiniti baš to i da ne može učiniti drukčije. A ako ne može učiniti drukčije, onda nema slobodnu volju. Dakle, ako Bog sve zna, čovjek zapravo nema slobodnu volju; sloboda je samo privid. Ako pak tvrdimo da čovjek ima slobodnu volju, onda Bog ne može biti sveznajući.

Iako na prvi pogled zvuči uvjerljivo, ova primjedba nije opravdana; u njoj se skriva suptilna logička pogreška.

Primijetimo najprije da nam za takvu primjedbu uopće nije potrebno pretpostaviti postojanje sveznajućeg Boga. Dovoljno je razmotriti naše vlastito znanje o nekoj prošloj ili sadašnjoj slobodnoj odluci. Npr, vi sada čitate ovaj tekst i posve sigurno znate da ga čitate. A ako posve sigurno znate, onda to mora biti tako i ne može biti drukčije. A to znači, nemate slobodu izbora. Dakle dolazimo do istog problema i bez spomena sveznajućeg Boga. Kao što primjedba tvrdi da Božje znanje o budućnosti prividno negira slobodu budućih čovjekovih odluka, tako naše znanje o sadašnjosti i prošlosti prividno negira slobodu sadašnjih i prošlih odluka.

Naravno da je takvo zaključivanje pogrešno. Greška je u miješanju aktualnosti i mogućnosti (odnosno nemogućosti). Jedna je, naime, stvar kazati da nešto činjenično jest; posve je druga stvar kazati na nešto mora biti, i da ne može biti drukčije. I ne samo da su to dvije različite stvari, nego iz prve nikakvom logikom ne slijedi druga. Ako znam da čitam ovaj tekst, iz toga slijedi samo da ga činjenično čitam, ne slijedi da ga moram čitati i da ne bi moglo biti drukčije. Kolokvijalno, doduše, možemo reći da “mora biti” tako, kao sinonim za potpunu intelektualnu sigurnost da tako jest, no ne i za nužnost same aktivnosti, odnosno odabira. Taj “mora biti”, dakle, nije istog smisla kao onaj “mora biti” koji bi nijekao slobodnu odluku. Verbalni izrazi su isti, ali je značenje različito. Pomiješamo li ih, činimo logičku pogrešku ekvivokacije.

Isto razmatranje vrijedi i za budućnost. Ako netko, poput sveznajućeg Boga, zna što ću ja u budućnosti odlučiti, onda to samo znači da ću ja činjenično odlučiti upravo to. Ne slijedi da ja to moram odlučiti, nego samo da ću odlučiti. Ne slijedi čak ni da ne mogu odlučiti drukčije. Slijedi samo da, iako mogu, ja neću odlučiti drukčije. Imam stvarnu mogućnost odlučiti i drukčije, ali činjenično, netko zna da usprkos toj mogućnosti, neću odlučiti drukčije, nego ću odlučiti baš tako-i-tako.

Usprkos gornjem objašnjenju, nekima će se možda i dalje činiti da sigurno poznavanje budućnosti negira slobodnu volju, premda ne vide nikakav problem u posve analognom primjeru koji se odnosi na naše znanje o sadašnjosti ili prošlosti. Razlog za ovo je psihološke naravi. Oni polaze od našeg, ljudskog načina prikupljanja znanja, pa onda olako tako dobivene zaključke projiciraju na Boga. Kad je u pitanju budućnost, mi ljudi nemamo načina saznati ishode budućih slobodnih odluka; sa sigurnošću možemo znati samo ono što je determinirano, neslobodno, predodređeno. Odatle se lako upada u zamku generalizacije, da sigurna spoznaja budućnosti nužno znači predodređenost ili negaciju slobode. No u općem slučaju to ne mora biti, to je samo ljudsko ograničenje koje za Boga ne mora važiti – i ne važi.

Još ćemo bolji uvid u problematiku dobiti ako se sjetimo da Bog nije u vremenu kao mi. On je izvan vremena, i cijelo mu je vrijeme (naša prošlost, sadašnjost i budućnost) prisutno pred očima “odjednom”, baš kao što je nama prisutna naša sadašnjost. Ono što je iz naše perspektive budućnost, njemu se pred očima odigrava već “sada”, odjednom s našom sadašnjošću i našom prošlošću. On tako jednostavno već vidi što mi činimo u budućnosti, bez da nas time prisiljava na odluke koje u budućnosti donosimo, baš kao što mi vidimo ono što nam se pred očima zbiva sada, bez da time prisiljavamo stvari da se odigraju upravo tako kako ih vidimo.

Izvor:
http://www.katolik.hr/temeljivjeremnu/bogmnu/328-protivi-li-se-boje-sveznanje-ljudskoj-slobodi/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 22:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Billy napisao:
johnny 5 napisao:
naggar napisao:
Sveznajući , da je po tvojoj logici, Božja stvaranja i kreacije , su nepotrebne i što će to Bogu kad sve zna što se dogoditi u Slobodi izbora, npr ljudi koji su stvoreni na sliku Njegovu, a On jest, savršeno slobodan, iz Uvida Vječnosti, Bog je sveznajući tek nakon tvog izbora, koji se onda upisuje u Uvid sadašnjosti, tebi na zemlji vrijeme teče, no svuda okolo zemaljskog svijeta je Vječnost,tu gospodari Sveznajući Bog, ali te dariva slobodom izbora, pa recimo da se pišu tri knjige života , sadašnjosti,prošlosti, i budućnosti, koje se u jednom kratkom vremenskom intervalu, neprestano podešavaju po našim izborima, čak je i Isus imao izbor kad je zahvapio, Oče, moj ako je moguće, neka me mimoiđe ovaj kalež, i da jest, onda bi se po tom Isusovom izboru, mijenjali podaci u sve 3 knjige života,.


Pusti ti moju logiku, ona nije bitna.

Ja sam prilično uvjeren da ovo šta ti pišeš nema veze s naukom Crkve o Bogu, pogotovo o tome da je sveznajući. Mislim da Crkva uči da Bog sve zna prije a ne nakon tvog izbora. Sve mu je otkriveno, ko što kaže Psalam ne znam koji :) prije nego nastah u utrobi ti me poznavah, svi moji putevi su tebi bili znani. Otprilike tako nekako.


Radi se o Psalamu 139.

Evo jedan dobar članak na ovu temu

Protivi li se Božje sveznanje ljudskoj slobodi?

Kaže se da je Bog sveznajući. Time se hoće reći da Bog zna apsolutno sve: ne samo sve ono što sada jest, nego i sve što je ikada bilo, i sve što će ikada biti. To znači da Bog već sada točno zna što će svatko od nas činiti u budućnosti: sutra, idući tjedan, za 10 godina.
Citat:
Nema tog mjerila ,10 g, unaprijed, ,između prošlosti ,sadašnjosti i budućnosti, dijeli nas samo jedan mali vremenski bljesak, kad se događaj dogodi ,onda se on arhivira i slaže na hrpu prošlosti, a to jedan subjektivni osjećaj, koji dolazi kao posljedica, procesa mjenja u zemaljskom svijetu ,u isto to vrijeme paralelno se događa vijećno vrijeme, u vijecnom vremenu traje Status, bez mjenja,bez umiranja, tamo jest Onaj koji jest. On ima zemaljski svijet kao na dlanu, gleda u nas svijet dok traju svi ti procesi,mjenja i izbora, u tom Pogledu,Uvidu jest tajna biti Sveznajućeg, budite malo tamo i od tamo razmišljate o životu na Zemlji,


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2017 22:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Billy napisao:
johnny 5 napisao:
naggar napisao:
Sveznajući , da je po tvojoj logici, Božja stvaranja i kreacije , su nepotrebne i što će to Bogu kad sve zna što se dogoditi u Slobodi izbora, npr ljudi koji su stvoreni na sliku Njegovu, a On jest, savršeno slobodan, iz Uvida Vječnosti, Bog je sveznajući tek nakon tvog izbora, koji se onda upisuje u Uvid sadašnjosti, tebi na zemlji vrijeme teče, no svuda okolo zemaljskog svijeta je Vječnost,tu gospodari Sveznajući Bog, ali te dariva slobodom izbora, pa recimo da se pišu tri knjige života , sadašnjosti,prošlosti, i budućnosti, koje se u jednom kratkom vremenskom intervalu, neprestano podešavaju po našim izborima, čak je i Isus imao izbor kad je zahvapio, Oče, moj ako je moguće, neka me mimoiđe ovaj kalež, i da jest, onda bi se po tom Isusovom izboru, mijenjali podaci u sve 3 knjige života,.


Pusti ti moju logiku, ona nije bitna.

Ja sam prilično uvjeren da ovo šta ti pišeš nema veze s naukom Crkve o Bogu, pogotovo o tome da je sveznajući. Mislim da Crkva uči da Bog sve zna prije a ne nakon tvog izbora. Sve mu je otkriveno, ko što kaže Psalam ne znam koji :) prije nego nastah u utrobi ti me poznavah, svi moji putevi su tebi bili znani. Otprilike tako nekako.


Radi se o Psalamu 139.

Evo jedan dobar članak na ovu temu

Protivi li se Božje sveznanje ljudskoj slobodi?

Kaže se da je Bog sveznajući. Time se hoće reći da Bog zna apsolutno sve: ne samo sve ono što sada jest, nego i sve što je ikada bilo, i sve što će ikada biti. To znači da Bog već sada točno zna što će svatko od nas činiti u budućnosti: sutra, idući tjedan, za 10 godina.
Citat:
Nema tog mjerila ,10 g, unaprijed, ,između prošlosti ,sadašnjosti i budućnosti, dijeli nas samo jedan mali vremenski bljesak, kad se događaj dogodi ,onda se on arhivira i slaže na hrpu prošlosti, a to jedan subjektivni osjećaj, koji dolazi kao posljedica, procesa mjenja u zemaljskom svijetu ,u isto to vrijeme paralelno se događa vijećno vrijeme, u vijecnom vremenu traje Status, bez mjenja,bez umiranja, tamo jest Onaj koji jest. On ima zemaljski svijet kao na dlanu, gleda u nas svijet dok traju svi ti procesi,mjenja i izbora, u tom Pogledu,Uvidu jest tajna biti Sveznajućeg, budite malo tamo i od tamo razmišljate o životu na Zemlji,


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 02:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 sij 2017 22:59
Postovi: 21
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog je milosrdan....tako da zavapis i u zadnjem trenutku Bog te vuce k sebi .....i razbojnik je Isusu pred smrt rekao SIJETI ME SE KAD DODES U SVOJE KRALJESTVO.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 08:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
johnny 5 napisao:
naggar napisao:

I ti si isto glup :b101: kad ne razumijete prirodu Uvida vječnog vremena u odnosu na zemaljsko, stalno ćete se vratiti u krug, da vam se javi i Apostol Ivan i nacrta vam opet vam ne bi bilo jasno, zato se izmiriti sa činjenicom, da vam nije dano, zato imate druge talente, npr veličanstvenu oholost :b101:


Pa jasno da ne razumijem. Ne razumijem ja ni puno jednostavnije stvari u životu od ovog o čemu je riječ. Ovo su ipak misteriji nad misterijima.

No poprilično sam uvjeren da Crkva tvrdi da je Bog sveznajući, po povome šta si ti napisao Bog nije sveznajući, već je iznenađen. No ko što rekoh, nema majstora citata, filozofa nad filozofima da to potvrdi. A meni se baš neda kopati po netu.


A tko je to majstor citata?
Vjerujem da ni filozofi na to ne mogu odgovoriti ,ako nisu teolozi mogli odgovoriti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 09:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Belive napisao:
johnny 5 napisao:
naggar napisao:
Kad je stvarao ljude ,Bog nije imao u planu pakao, jer je Bog ljubav, strahote pakla su posljedica izopacenih anđela i navedenih ljudi, Kad je Bog ljudima darovao Slobodu nije očekivao da će je oni zloupotrijebiti, EVO SVE CINIM NOVO, u novom. Kraljevstvu, to riješeno, uskrsnućem, granicom koji sotona ne može preci za ljudima, da im zarobljava duše kao nazemlji.ako ovo ne razumije, napisati ću post sa više slika i crteža :b101:


Poprilično sam siguran da ovime zapravo niječeš vjerovanje da je Bog sveznajući jer kažeš da Bog nije očekivao. Onda ispada da je Bog iznenađen s onim šta se desilo a time nije sveznajući. Nema filozofa ovdje da to potvrdi ali čini mi se da je tako.


Ja sam to ovako shvatila. Vjerujem da ce se naci netko tko ce me poboti no eto...
Bog je sveznajuc. Prema tome zna hocemo li u raj, cistiliste ili pakao. Jednostavno sve zna.
No, stvorivsi čovjeka, dao mu je slobodu i na jedan način se odrekao toga da sve kontrolira i vodi, dobrovoljno je predao dio svoje moći čovjeku.
Tako i s andelima, davsi mu slobodu Lucifer se odmetnuo od Boga. Ili pak covjek, kad se nađe u situaciji pred grijehom, zna da je to grijeh pa ga ipak ucini. Tu je ta sloboda.
Istina, ne može se dogoditi da padne vlas s naše glave da Bog to ne zna, ali to ne znači da sve što nam se događa je dio njegova plana za nas.
Bog nije htio da Isus umre na križu. Ljudi su ga razapeli, Juda da je imao slobodnu volju, Juda ga je izdao. Bog je imao plan spasiti nas, i to nije nužno moralo biti na križu. I tu je poštivao našu slobodu da je pustio da to napravimo...
i onda se moze dodati ono sto pise u ovom posljednjem clanku koji je Billy zalijepio:
On tako jednostavno već vidi što mi činimo u budućnosti, bez da nas time prisiljava na odluke koje u budućnosti donosimo.



Većinom se slažem uz dodatak. Bog je znao da muka bude na križu što je i neizravno govorio po svojim prorocima.
Također nije ga Juda morao izdati. Tako je ispalo jer je više volio novac i materijalno od ostalih te je zbog grijeha sam otškrinuo vrata Sotoni da njime ovlada.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr