www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 vel 2017 10:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Joj naggar, baš sam želio krenut u debatu o homićima, i izvadit par citata iz Biblije, loool. Kak si me skužio?

Smišno mi je, šta su neki toliko uvriđeni s pitanjima. Mislim da bi takvima najviše odgovarali Jeh. Svedoci; "ćuti i ne pitaj."


U tome i je problem kod tebe...nabacuješ debate zbrda s dola...kad te netko nešto konkretno pita ne odgovaraš
Ima li uopće smisla?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 10:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Billy napisao:
Bog je stvorio Lucifera kao dobrog i najljepšeg arkanđela. Radi svoje oholosti Lucifer je pao. Nije Bog kriv za pad jer je dao anđelima kao i ljudima izbor i slobodnu volju. Lucifer ovo pad je nepopravljiv jer kao duhovno biće ima spoznaju koji ljudi nemaju pa je njegov grijeh veći i spada u grijeh protiv Duha Svetoga koji se ne prašta.
Lucifer je zaveo trećinu anđela, koji postaju demoni.
Bog svakog čovjeka zove i svatko ima šansu za spas. Kako kriviti Boga za ludost čovjeka koji spasenje odbija?
Čovjek će odvojiti pšenicu od kukolja, ali dobri Bog još daje šansu da se čovjek čisti kroz čistilište, kako ne bi propao jer ništa nečisti ne može u kraljevstvo nebesko.
Možemo samo reći hvala Bogu na svim sredstvima spasenja.


evo , da se nadovežem na billija , jako detaljno u vezi iskonskog,izvornog ( istočnog) grijeha naših praroditelja...mnoge stvari se razjašnjavaju od samog Isusa-Boga

https://sites.google.com/site/jeshuahdi ... om-grijehu

samo dio iz toga članka, dobar za produbljivanje onoga što smo učili na vjeronauku:

(Da bi se ispravno upoznala misao ovog Djela u odnosu na Istočni Grijeh, prikladno je sjetiti se Knjige Postanka
i sabrati redom razne elemente rasijane u ovoj knjizi i u drugim spisima ovog autora, a nadasve
u poglavljima 24-26- 148).

1. Bog je stvorio anđele: sve bez razlike dobrima. Ali jedan od njih postade zao i povuče za sobom mnoštvo drugih anđeoskih duhova: »Lucifer bijaše anđeo, najljepši
od anđela. Savršen duh, niži jedino od Boga. Pa ipak se u njegovom svijetlom biću
rodila ‘para oholosti’
koju on nije raspršio, nego ju je dapače zgusnuo, kondenzirao,
u sebi je razvijajući. I iz ove inkubacije rodilo se »Zlo«. (str. 142)
U drugom se spisu označuje da se taj grijeh oholosti sastojao u neurednoj želji
da bude sličan Bogu, da bude kao Bog, to jest: stvoritelj. Anđeli koji, slijedeći božanski unaprijed pokazan primjer najponiznije, najposlušnije i najčistije Majke Božje, (Roditeljke) ostadoše ponizni, poslušni i duhovno suzdržljivi postigoše za nagradu trajni boravak u
Nebu Božjem; Lucifer pak i drugi oholi, neposlušni i duhovno nesuzdržljivi, bijahu za
kaznu istjerani zauvijek iz Raja nebeskog.

2. Bog je osim toga stvorio i vidljivi svemir i u njemu svijet s mineralima,
biljkama, životinjama: i sve su ove stvari bile dobre … (Post 1,1-25).

3. Bog je napokon na svoju sliku i priliku načinio čovjeka i ženu, uzimajući ovu
od ovoga, blagoslovio ih je rekavši im da budu plodni, da se množe, da ispune zemlju,
da vladaju nad životinjama. I Adam je neposredno shvatio i prorokovao da će radi
žene čovjek ostaviti oca i majku, da će se sjediniti sa svojom suprugom i da će njih
dvoje postati samo jedno tijelo. Njih dvoje živjeli su goli i nisu se jedan drugoga stidjeli.
Bog ih je smjestio u Raj zemaljski da ga obrađuju i da ga čuvaju i dade im za hranu
trave i biljke (Post 1,26; 2,25)., ne životinje (ako ne nakon Grijeha i Potopa: Post. 9,1-7).

4. Među stablima isticalo se drvo života i drvo spoznanja dobra i zla (Post 2,9).
Stabla istinska ili samo simbolična ? Stabla istinska, a još k tome i simbolična i
uzrok stvarnosti ili stvarnih učinaka ? Spisateljica izgleda da naginje prema pravim stablima s pravim plodovima, ali ipak sa značenjem također simboličnim, ako se
promotri tekst (str.142, 147, 150, 153) broj 9. poglavlja 26.

5. Bog, koji je dopustio čovjeku da se hrani od bilo koje trave ili stabla, zabranio
im je međutim, pod kaznom smrti, da se hrane od ploda stabla spoznanja dobra i zla

(Post 2,16-17). Duboki smisao takve zabrane prema spisateljici, bio bi slijedeći:
»Bog je bio rekao čovjeku i ženi: 'Upoznajte sve zakone i tajne stvorenoga.
Ali nemojte mi prigrabiti pravo da budem Stvoritelj čovjeka. Da se razmnoži ljudski
rod dostojat će moja ljubav koja će kolati u vama i bez požude osjetila nego po samom
drhtaju ljubavi budit će, proizvodit će nove Adame vašeg roda. Sve vam dajem.
Samo sebi pridržavam ovu tajnu oblikovanja čovjeka' ... « (
str. 142).
Prema spisateljici, dakle, ova bi se »spoznaja« odnosila na prokreaciju, na rađanje,
na tajnu i čin rađanja, nešto kao u Post 4,1 i zatim kroz čitavu Bibliju. I sve dok
nisu imali ovo osobito 'spoznanje' nisu se stidjeli golotinje,
kao što se općenito ni
danas mališani ne crvene (od stida) dok su nesposobni da rasude između moralnog
dobra i zla ili barem da zapaze takvo zlo.

6. Ali kako se u Luciferu spontano rodila para oholosti (želeći da postane kao Bog
tj. stvoritelj) tako iz mržnje, zavisti, želje da vidi i čovjeka pridruženog demonu
u grijehu i u izgonu iz Raja, po sotonskom podsticanju rodila se u Evi para oholosti,

želeći neuredno da bude slična Bogu, jednaka Bogu, stvoriteljka (procreatrice) ...
Da bi došla do spoznaje ove tajne, ovih zakona, držeći mnogo do sebe, nije se držala
daleko od stabla spoznanja dobra i zla, nego se njemu približila: spremna da primi
objavu tajne ne po čistoj pouci i po božanskom utjecaju nego po nečistoj pouci i
đavolskom utjecaju: »Eva otiđe stablu ... « Njezina je preuzetnost upropasti.
Preuzetnost je već kvasac oholosti. (str. 147)

7. Na drvu spoznanja dobra i zla Eva nađe Zavodnika koji je lažju navede na neposlusnost; to jest da prekrši zapovijed Božju (Post. 3,1-5). To jest, prema spisateljici, da poželi neuredno sličnost s Bogom stvoriteljem u rađanju (oholost), zbog čega mu otkaza poslušnost (neposluh) jedući plod sa stabla spoznanja dobra i zla: »Na stablu nađe Zavodnika koji - pjeva pjesmu laži: "Ti vjeruješ da bi ovdje bilo nešto zla ? Ne. Bog ti je to rekao jer vas želi držati robovima svoje moći. Vjerujete da ste kraljevi ? Niste slobodni čak ni kao zvijerka. Njoj je dopušteno ljubiti se pravom ljubavlju ... da bude stvarateljka kao Bog: pravi život je upoznati zakone života. Tada ćete biti slični bogovima i moći ćete reći Bogu: 'Tebi smo jednaki' ... "« (str. 147)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 16:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ukratko raspravljate o logickom problemu koji se naziva teoloski fatalizam,ja se sjecam da sam lomio neurone s njim u srednjoj skoli,(malo svoje duhovne okolnosti) :D tipa zasto je Juda izabran ako je Isus znao da ce ga izdati.Ako prihvatite tu logiku dodje na isto kao vjerovanje u sudbinu,u rodjenje pod sretnom zvijezdom,odvijanje zivota pod premisom kako mi je grah pao i kakvu sam kartu izvukao pa se nimalo ne razlikujemo od "pogana".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 16:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
francesco1 napisao:
Ukratko raspravljate o logickom problemu koji se naziva teoloski fatalizam,ja se sjecam da sam lomio neurone s njim u srednjoj skoli,(malo svoje duhovne okolnosti) :D tipa zasto je Juda izabran ako je Isus znao da ce ga izdati.Ako prihvatite tu logiku dodje na isto kao vjerovanje u sudbinu,u rodjenje pod sretnom zvijezdom,odvijanje zivota pod premisom kako mi je grah pao i kakvu sam kartu izvukao pa se nimalo ne razlikujemo od "pogana".


ako prihvatimo koju logiku?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 16:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
[


Otprilike ovako Bog je sveznajuci.u Njegovom planu za tvoj zivot jest da si ti morao odgovorit na moj post.Bilo sto si mogao napravit ali ti si odgovorio na moj post.Zato sto si morao,a ne zato sto je to bila tvoja slobodna volja,vec njegov plan ili je samo bilo zapisano u zvijezdama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 16:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
francesco1 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
[


Otprilike ovako Bog je sveznajuci.u Njegovom planu za tvoj zivot jest da si ti morao odgovorit na moj post.Bilo sto si mogao napravit ali ti si odgovorio na moj post.Zato sto si morao,a ne zato sto je to bila tvoja slobodna volja,vec njegov plan ili je samo bilo zapisano u zvijezdama


Nisam primjetio da smo mi zastupali takav fatalizam ...ni ja , ni billi, ni believe...?
Ne znam na koga si se nadovezao glede fatalizma?

naravno da ja ne zastupam takvu predestinaciju i nepostojanje slobodne volje :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 17:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
[


Otprilike ovako Bog je sveznajuci.u Njegovom planu za tvoj zivot jest da si ti morao odgovorit na moj post.Bilo sto si mogao napravit ali ti si odgovorio na moj post.Zato sto si morao,a ne zato sto je to bila tvoja slobodna volja,vec njegov plan ili je samo bilo zapisano u zvijezdama


Nitko ovdje ne slijedi tu logiku.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 17:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
dujam napisao:
Belive napisao:
Ne izdaje Juda Isusa jer je tako pisano, nego je tako pisano jer je Bog znao da će Juda izdati Isusa.


Logika je sasvim jasna. Zašto je Bog stvorio Judud onda? Zašt, kad je znao da ce vjecno gorit u paklu?


Belive napisao:
Njegov duh je u tebi, njegova Riječ, osobnost koju ti je on dao.



:roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 17:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Uzmimo ovako Juda je morao izdati Isusa..Zasto?Zbog Bozjeg plana?Zbog Judine osobne krivice?Zbog pohlepe za novcem,zbog ocekivanja Kralja koji ce osloboditi narod od okupatora kako su stoljecima pisali psalmisti i proroci a to se nije ostvarilo koja je on htio i mislio..Pa zar Petrova krivnja(grijeh)nije bar trostruko veca jer Ga je zatajio 3x i to pred obicnim babama u predvorju,a na tom istom Petru Isus gradi Crkvu.U cemu je kvaka?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 17:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Juda nije morao izdati Isusa. Nitko ovdje ne osporava ulogu slobodne volje. Pitanje je sasvim jasno od početka. Zašto Bog stvori nekog za kog zna da ce u pakao?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr