www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 vel 2019 18:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Predpostavljao sam sličan odgovor.Al evo pitam te,ako recimo želiš biti vrsan slikar,onda ćeš se baviti samo slikanjem,svo svoje vrijeme ćeš posvetiti tome..Nećeš proučavati filozofiju ili trčat po cijele dane..Jednostavno,moraš se posvetiti nečem u potpunosti,ako želiš biti dobar(vrstan)u nečemu,zar ne?
Kod Krista ne prolazi osrednjost,mnogo puta naglaseno u evanđelju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2019 20:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ta inflacija istočnjačkih tehnika i sveg ostalog sta je stiglo jer je svijet postao globalno selo,i ne bi bio problem za kršćanstvo da mi kršćani ne živimo svoju vjeru na način na koji je živimo.
I svaka čast fra.Blaževiću i inim šta se bave tom tehnikom ali pričati da preko Harry Pottera ili igre D&D ulaze demoni u našu djecu su čiste besmislice.Da znamo prenijet i odgajat djecu u krščanskom duhu puno jači vragovi ne bi mogli našoj djeci ništa.A kako ćemo prenijet,kada i sami živimo lažno kršćanstvo.
To je najveći problem krize u KC,trulež i nas vjernika i klera.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2019 23:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ova zena sve cita,samo ne Valtortu. Pokusala je,ali ne ide.Previse opisa,previse detalja. A i Crkva nije priznala. To je samo za stare bake i malu djecu.A i cemu te objave ako je u Bibliji vec sve receno? Koja je zapravo razlika izmedju M.Valtorte i N.D.Walscha? Razlika je kao izmedju neba i zemlje. Taj N.D.Walsch je visestruki preljubnik koji ni sam ne zna koliko je ljubavnica imao,dok je Valtorta zivjela poboznim,pokornickim i samozatajnim zivotom. Osim toga,u objavama N.D.Walscha pogazena je svaka istina katolicke vjere,dok se u objavama M.Valtorte priznaju sve katolicke istine.

Pitam se zasto se ni jedam svetac nije bavio jogom? Jer da je se bavio jogom nikad ne bi postao svetac. Ali ja poznajem jednu bolju metodu koja moze covjeka umiriti,opustiti,razvedriti,ozdraviti,osnaziti,uzdici prema Bogu,procistiti i prosvijetliti,a zove se post. To je metoda koju su prakticirali svi sveci pa i sam Stvoritelj svemira da bi se strogom pokorom pripremio za svoje poslanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2019 00:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Billy napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
I još nešto.Za svaki slučaj,pitala sam na ispovjedi svog ispovjednika o vježbama joge.Kako ponekad vježbam.Pa što,kaže on.Ima li što loše u tome,pitam.Odakle to,kaže on.Pa čitala sam na nekim portalima,kažem.On se samo nasmija.Eto.Da sam išla u Šurkovac fra Ivi Paviću,moguće,ne bih dobila ovakav odgovor.No,ono je opet neka krajnost.Iako ih dosta kojih znam idu tamo,nije me baš privuklo,bar ne još...


Znaš ljudi obično su jako pametni pa pitaju tamo di neće dobiti odgovor koji ne žele dobiti.
Mogla si samo u google napisati "joga i kršćanstvo" i prvi link bi bio bitno.net članak fra Jospa Blaževića koji je osim što je svećenik, franjevac najupućeniji za navedeno područje.
U Rimu je doktorirao sa najboljim ocjenama i napisao je nekoliko knjiga.

https://www.bitno.net/vjera/smiju-li-se-krscani-baviti-jogom/

Zanimljiva crtica iz članka:
Najprije želimo izraziti zapažanje kako yoga i slične orijentalne tehnike, većinom, privlače one ljude koji unutar vlastite kršćanske zajednice nisu otkrili blago svoje vjere i nisu doživjeli iskustvo susreta sa živim Bogom. Nezadovoljni samom formom, oni se okreću prema spomenutim tehnikama.

Yoga je, prije svega hinduistička, tehnika oslobođenja (samospasenja!)

https://verbum.hr/knjige/joga-i-krscanstvo-195

Jogi reci bye-bye i promijeni ispovjednika. To nije grijeh.

Ne bum rekla jogi bye-bye.Ne želim se pravdati,ali ne'š ti moje joge.Ispovjednika jedva i ovog stignem uloviti,nemam izbor,ali ne bih ga mjenjala.Dobar je,baš se vidi da je prosvijetljen,zrači.Na visokom je mjestu u hijerarhiji,iako mi to ne znači mnogo.


E vidiš kad je tako onda si ti navezana na grijeh joge.
Ne želiš ga se odreći. Zato i čitaš sranja New age koja si prije spominjala jer sve to ide skupa sa jogom.
Što ti to treba?
Razgibavaš tijelo a dušu gušiš grijehom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2019 13:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
francesco1 napisao:
Ta inflacija istočnjačkih tehnika i sveg ostalog sta je stiglo jer je svijet postao globalno selo,i ne bi bio problem za kršćanstvo da mi kršćani ne živimo svoju vjeru na način na koji je živimo.
I svaka čast fra.Blaževiću i inim šta se bave tom tehnikom ali pričati da preko Harry Pottera ili igre D&D ulaze demoni u našu djecu su čiste besmislice.Da znamo prenijet i odgajat djecu u krščanskom duhu puno jači vragovi ne bi mogli našoj djeci ništa.A kako ćemo prenijet,kada i sami živimo lažno kršćanstvo.
To je najveći problem krize u KC,trulež i nas vjernika i klera.

Da.Potpuno se slažem.Sad čitam ovdje već staru temu"Pakao i Sotona",baš mi je zanimljiva,tek sam na pola.Tu sam vidjela neke stvari,tipa,da Sotona voli šporkicu(neoprane tanjure i sl.),ha,ha,ha,moram paziti,ne ostavljati ih neoprane.Ali i citat male Terezije u nečijem potpisu,koji mi se baš svidio.Išla čitati o njoj,oduševila me.
A ovo si baš pogodio u sridu-ja jesam umjetnik,to sam završila i neko sam vrijeme slikala,svaka bi mi se slika odmah prodala.Radim skroz nešto drugo,bezveze i nikako se ne mogu natjerati opet početi crtati,muž mi je kupio štafelaj,da me potakne,novaca nam fali i spasilo bi me dodatno zaraditi,kao i sam čin slikanja.Ali,stalno govorim,nemam vremena,to ću kad odem u mirovinu(za pusto godina)i stalno nalazim izlike.Takva sam i u drugim stvarima,raspršim se svuda,a nigdje kako treba.Imaš pravo sve što si rekao,baš si pogodio bit.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2019 13:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Bonifacije napisao:
Ova zena sve cita,samo ne Valtortu. Pokusala je,ali ne ide.Previse opisa,previse detalja. A i Crkva nije priznala. To je samo za stare bake i malu djecu.A i cemu te objave ako je u Bibliji vec sve receno? Koja je zapravo razlika izmedju M.Valtorte i N.D.Walscha? Razlika je kao izmedju neba i zemlje. Taj N.D.Walsch je visestruki preljubnik koji ni sam ne zna koliko je ljubavnica imao,dok je Valtorta zivjela poboznim,pokornickim i samozatajnim zivotom. Osim toga,u objavama N.D.Walscha pogazena je svaka istina katolicke vjere,dok se u objavama M.Valtorte priznaju sve katolicke istine.

Pitam se zasto se ni jedam svetac nije bavio jogom? Jer da je se bavio jogom nikad ne bi postao svetac. Ali ja poznajem jednu bolju metodu koja moze covjeka umiriti,opustiti,razvedriti,ozdraviti,osnaziti,uzdici prema Bogu,procistiti i prosvijetliti,a zove se post. To je metoda koju su prakticirali svi sveci pa i sam Stvoritelj svemira da bi se strogom pokorom pripremio za svoje poslanje.

Uh!Ako se koji svetac ujutro rastegnuo,pa nehotice napravio neki joga-položaj?Ajme meni.Post.Još jedna moja muka.Ne da me ne umiri i razvedri,naprotiv,iznervira me.Kad pokušam,petkom,čekam ponoć,da prođe taj dan,pa navalim na kolače.Posli shvatim,da je samo prvi zalogaj baš slastan i da sam mogla i bez toga...Inače,prazan želudac koji kruli,žgaravica...što je tu umirujuće i opuštajuće?
P.S.Opet sam "Ova žena",imaš baš problem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2019 13:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Billy napisao:
[quoteZnaš ljudi obično su jako pametni pa pitaju tamo di neće dobiti odgovor koji ne žele dobiti.
Mogla si samo u google napisati "joga i kršćanstvo" i prvi link bi bio bitno.net članak fra Jospa Blaževića koji je osim što je svećenik, franjevac najupućeniji za navedeno područje.
U Rimu je doktorirao sa najboljim ocjenama i napisao je nekoliko knjiga.

https://www.bitno.net/vjera/smiju-li-se-krscani-baviti-jogom/

Zanimljiva crtica iz članka:
Najprije želimo izraziti zapažanje kako yoga i slične orijentalne tehnike, većinom, privlače one ljude koji unutar vlastite kršćanske zajednice nisu otkrili blago svoje vjere i nisu doživjeli iskustvo susreta sa živim Bogom. Nezadovoljni samom formom, oni se okreću prema spomenutim tehnikama.

Yoga je, prije svega hinduistička, tehnika oslobođenja (samospasenja!)

https://verbum.hr/knjige/joga-i-krscanstvo-195

Jogi reci bye-bye i promijeni ispovjednika. To nije grijeh.

Ne bum rekla jogi bye-bye.Ne želim se pravdati,ali ne'š ti moje joge.Ispovjednika jedva i ovog stignem uloviti,nemam izbor,ali ne bih ga mjenjala.Dobar je,baš se vidi da je prosvijetljen,zrači.Na visokom je mjestu u hijerarhiji,iako mi to ne znači mnogo.[/quote]

E vidiš kad je tako onda si ti navezana na grijeh joge.
Ne želiš ga se odreći. Zato i čitaš sranja New age koja si prije spominjala jer sve to ide skupa sa jogom.
Što ti to treba?
Razgibavaš tijelo a dušu gušiš grijehom.[/quote]
Nisam odavno vježbala ništa,to je malo grijeh prema tijelu.Dušu gušim grijehom? :a1490:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2019 14:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Ako nakon buđenja napravim 5 min vježbe istezanja,zvane 5 tibetanaca,što sam loše ili griješno napravila?Pa evo,npr.kad kod treninga radiš vježbu istezanja ruku(staviš jednu ruku iza glave i uhvatiš je sa drugom odozdo pa potežeš),ta vježba potiče iz joge.Kao i dosta vježba za probleme s kralježnicom,koje ti da fizioterapeut.Pa ljudi su došli kroz stoljeća do toga koje pokrete treba raditi za određenu svrhu(istezanje,rasterećenje,opuštanje mišića,kralježnice,itd...)I što,ako neke od tih vježba ima u jogi(uvedena je i u neke škole),onda je grijeh ako radim te vježbe?Pa,ljudi,što vam je,zar to nije smiješno?Kad mi poraste tlak,ima vježba joge-legnuti na pod,raširiti noge i ruke i mirno disati.I što ima loše u tome,ako to napravim i tlak se malo smiri?Ja ne idem na trening joge,imam doma neke knjige s vježbama(uz sve druge rekvizite za vježbanje "normalnih"vježbi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2019 15:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Pet stvari koje bi svaki katolik trebao znati o jogi:

1. Joga je hinduistička tehnika samospasenja.

U nauku joge, čovjekovo spasenje ovisi o tehnikama disanja i položajima tijela. Krši se prva Božja zapovijed: „Ja sam Gospodin Bog tvoj, nemoj imati drugih bogova uz mene.“, jer u jogi se čovjek klanja sebi i odaje počast drugim božanstvima. Ovaj nauk u potpunosti niječe spasenjsku žrtvu Isusa Krista. Jedino Isus Krist, pravi Bog i pravi čovjek jedini je Spasitelj i Otkupitelj svakoga čovjeka. Čovjek sam sebe ne može spasiti niti drugome „darovati“ spasenje.

2. Joga naučava reinkarnaciju.

Reinkarnacija je vjerovanje da se čovjekova duša, nakon smrti i rastave od tijela, seli ponovno na zemlju, u tijelo nekoga drugog čovjeka, životinje, biljke ili minerala. Što kaže nauk Katoličke Crkve:
Svaki čovjek već od časa smrti, (u posebnom sudu koji mu život stavlja u odnos prema Kristu), prima u svojoj besmrtnoj duši vječnu nagradu ili kaznu: 1. ili treba proći kroz čišćenje, 2. ili će neposredno ući u nebesko blaženstvo, 3. ili će se odmah zauvijek osuditi. (Katekizam Katoličke Crkve 1022)

3. Joga je sredstvo rasta u sebičnosti i egocentrizmu.

Usredotočenost na vlastito tijelo i psihu osnovni su elementi joge. U okrenutosti prema sebi raste induvidualizam, zanemaruje se bližnji i zamagljuje vrijednost zajedništva. Isus nam ostavlja svoju zapovijed: „Po ovom će znati da ste moji učenici: ako budete imali ljubavi jedni za druge.“ (Iv 13, 34-35.), ili kao što nas Petar potiče u svojoj
Poslanici: „Budite svi jednodušni, puni suosjećnja i bratske ljubavi, milosrdni, ponizni!“ (1Pt 3, 8.) Od ovakvog nauka joga je kilometrima daleko.

4. Joga nije samo tjelovježba, ona je prvenstveno svjetonazor.

Opasnost joge je upravo u tome, da se prikriva pod vidom rekreacije i tjelovježbe. Tjelesna dimenzija joge (položaji tijela i tehnike disanja) neodvojiva je od duhovne pozadine. Kršćanin u jogi ne može samo „vježbati“ a da svoju dušu ne izlaže djelovanju duhovnih sila. Joga nije i ne može biti samo rekreacija.

5. Joga uništava odnos sa Bogom i daje lažni mir.

Svaki kršćanin koji prakticira jogu sa vremenom gubi vjeru u pravoga Boga – Isusa Krista a njegovo srce hladi se prema Crkvi i sakramentima. Pravi, duboki i istinski mir koji daje samo Bog, zamjenjuje se lažnim, prividnim mirom koji daje đavao. Čovjek tako raste u sebeljublju uvjeravajući samoga sebe da je sa njime sve u redu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2019 15:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Billy napisao:
[quoteZnaš ljudi obično su jako pametni pa pitaju tamo di neće dobiti odgovor koji ne žele dobiti.
Mogla si samo u google napisati "joga i kršćanstvo" i prvi link bi bio bitno.net članak fra Jospa Blaževića koji je osim što je svećenik, franjevac najupućeniji za navedeno područje.
U Rimu je doktorirao sa najboljim ocjenama i napisao je nekoliko knjiga.

https://www.bitno.net/vjera/smiju-li-se-krscani-baviti-jogom/

Zanimljiva crtica iz članka:
Najprije želimo izraziti zapažanje kako yoga i slične orijentalne tehnike, većinom, privlače one ljude koji unutar vlastite kršćanske zajednice nisu otkrili blago svoje vjere i nisu doživjeli iskustvo susreta sa živim Bogom. Nezadovoljni samom formom, oni se okreću prema spomenutim tehnikama.

Yoga je, prije svega hinduistička, tehnika oslobođenja (samospasenja!)

https://verbum.hr/knjige/joga-i-krscanstvo-195

Jogi reci bye-bye i promijeni ispovjednika. To nije grijeh.

Ne bum rekla jogi bye-bye.Ne želim se pravdati,ali ne'š ti moje joge.Ispovjednika jedva i ovog stignem uloviti,nemam izbor,ali ne bih ga mjenjala.Dobar je,baš se vidi da je prosvijetljen,zrači.Na visokom je mjestu u hijerarhiji,iako mi to ne znači mnogo.


E vidiš kad je tako onda si ti navezana na grijeh joge.
Ne želiš ga se odreći. Zato i čitaš sranja New age koja si prije spominjala jer sve to ide skupa sa jogom.
Što ti to treba?
Razgibavaš tijelo a dušu gušiš grijehom.[/quote]
Nisam odavno vježbala ništa,to je malo grijeh prema tijelu.Dušu gušim grijehom? :a1490:[/quote]

Najslađe se smije onaj ko se zadnji smije.
Što će ti joga uopće?
Čemu prakticirati istočnjačko smeće?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 27 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr