www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 vel 2017 00:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
dujam napisao:
Billy napisao:
Od tvoje oholosti ne vidim da si obrazovan.
Nije mi jasno da veza Adam - Isus ti negiraš, tj. izvodiš zaključak da je pogrešna.
Priznaš li ikad da si u krivu?
Katekizam je za katolika najvažnija knjiga.

http://www.hbk.hr/katekizam/



Onda je ipak tvoja oholost u pitanju. Mnogo toga ti "ne vidiš". Npr. "evoluciju", lol. Veza Adam- Isus je zapisana, u Bibliji, kako misliš da je negiram?


Ti nemaš argumente mene etiketirati ohološću.
Navedi gdje u Bibliji piše veza Adam -
Isus. Ja nisam obrazovan.
Pa vidi par postova gore. Negiraš. :D




Ne vidim gdje, pa citiraj me? Što se tiče biblije, sv. Pavao je pisao o tom, ako me sjećanje ne vara?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 06:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Ne vidim gdje, pa citiraj me? Što se tiče biblije, sv. Pavao je pisao o tom, ako me sjećanje ne vara?


Valjda znaš bolje od toga?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 06:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
ella napisao:
Jeli pravilno tumačit Isusa kao drugi Adam?


Nope.


Kako se lako nekad pravit bedast.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 09:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Billy napisao:
Od tvoje oholosti ne vidim da si obrazovan.
Nije mi jasno da veza Adam - Isus ti negiraš, tj. izvodiš zaključak da je pogrešna.
Priznaš li ikad da si u krivu?
Katekizam je za katolika najvažnija knjiga.

http://www.hbk.hr/katekizam/



Onda je ipak tvoja oholost u pitanju. Mnogo toga ti "ne vidiš". Npr. "evoluciju", lol. Veza Adam- Isus je zapisana, u Bibliji, kako misliš da je negiram?


Billy i Bielive su u pravu
Čovjek ti je naveo točan citat iz KKC , tebi opet nije dovoljno
Šta hoćeš više??
Oholost je uz bludnost jedan od najvećih ljudskih grijeha...i najčešći mislim

PS: osim toga , ako je Billy podržava intiligentni dizajn( kreacionozam) to je točnije nego puka darwinova teorija evolucije...ja nisam pukim slučajem, stihijski nastao od bakterije ili majmuna
Ako je tebi majmun predak, e meni da znaš nije!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 14:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Belive napisao:
dujam napisao:
Belive napisao:
Ja nisam nigdje rekla da je DOSLOVNO sve rekao, već da sam ja to tako shvatila i sebi objasnila (na temelju svega što sam pročitala i iščitala)

:roll:


Majko moja. Puno priče nizašto. Pa ja sam štreberica koja kad ju nešto zanima sama krene kopat i istraživat – to „istraživanje“ ne bi imalo kraja, ali eto čudakinji je dovoljno da jednom nešto pročita + brzo čita i pamti. Tako da tebe, Dujam, karakterizira u globalu nedostatak povjerenja. Pa tako - ne vjeruješ (mi). No, s druge strane sam ti slična, i ja sam nevjernica, to samo već shvatili, i rijetkima vjerujem na riječ.

No, da ponovimo još jednom. Mislim da se svi možemo složiti da veza Adama i Krista je stvarna. Tu je, u Bibliji je sveti Pavao spominje.
I sad, ne može se možda ona tako gledat ravno i pravocrtno kako sam ja objasnila (navela sam odakle mi takva shvaćanja – T. Ivančić) jer mi se sad tu otvorilo mnoštvo pitanja, ali opet sam došla do onoga što sam sama napisala, a to je:

Činjenica da se jednog dana pojavio čovjek koji je Boga stvoritelja nazivao imenom Aba, Oče! To je iznenadilo tadašnji religiozni svijet kao i onaj židovski.
Cijeli život Isus izražava to povjerenje, ali također i još dublju povezanost s Ocem. Cijeli život je stavljao u poslušnosti Ocu. Isus je sa 12 godina uzviknuo: „Ja i Otac jedno smo.“ (Iv 10,30) Uostalom sv. Pavao nalazi jedino riječ da govori o Isusu da je on poslušan: „…ponizi sam sebe poslušan do smrti, smrti na križu.“ (Fil 2,8)
Drugi Adam je htio intervenirati u tragediju prvog Adama s time što je on postao prvi poslušan da dade primjer i snagu tako da čovjeka privede istini njegovog pravog stanja. „Tako će posluhom Jednoga čovjeka mnogi postati pravednici“ (Rim 5,19) s obiljem milosti koja daleko prelazi ono zlo koje je bilo učinjeno.
(izvor: Pavao Crnac, velečasni crkve Corpus Domini u Zg-u)


Lijepo ti to stavljaš...slažem se
Samo mi nije jasno odakle ti podatak da je Isus već sa 12 godina uzviknuo: ja i Otac jedno smo...?

Sa 12 godina Isus je imao veliki govor u hramu , kada je zadivio farizeje , pismoznance i 3 vrhunska teologa -rabina
Točna imena teologa i šta je rekao imamo u proširenom izdanju od Marije Valtorte...neki dan sam stavio link i dio poglavlja...ne sjećam se da je Isus tada sa 12 godina rekao; ja i Otac smo jedno ( toga nema ni u bibliji,jer ona jako malo govori o zgodi iz hrama)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 15:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Belive napisao:
Hrvoje napisao:
Samo mi nije jasno odakle ti podatak da je Isus već sa 12 godina uzviknuo: ja i Otac jedno smo...?


U ono vrijeme reče Isus:„Ovce moje slušaju glas moj; ja ih poznajem i one idu za mnom. Ja im dajem život vječni te neće propasti nikada i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke. Otac moj, koji mi ih dade,veći je od svih i nitko ih ne može ugrabiti iz ruke Očeve. Ja i Otac jedno smo.“ (Iv 10,27-30)

Ovo "plavo" je izvor koji sam navela. Dakle, taj svecenik je to kazao (naveo godine) - trenutno ne mogu, ali kasnije provjerim.

Tekst je pisan za adoraciju u korizmeno vrijeme. Moguce da je i svecenik pogrijesio, ili da sam ja pogrijesila u "kopiranju".


Isus je to govorio kada je javno djelovao...opće poznata je stvar da je Isus javno djelovao od 30. do svoje 33. godine
U 12. godini Isus je govorio samo kada je bio u hramu, onda kada se izgubio tri dana...kada su ga Marija i Josip tražili!
Šta je govorio u hramu se IZ BIBLIJE NE ZNA!...
Zna se samo ( šta je govorio u hramu) iz Epa o Bogočovjeku od Marije Valtorte...naravno, za one koji vjeruju u taj nekanonski spis


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 16:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Belive napisao:
Hrvoje napisao:
Samo mi nije jasno odakle ti podatak da je Isus već sa 12 godina uzviknuo: ja i Otac jedno smo...?


U ono vrijeme reče Isus:„Ovce moje slušaju glas moj; ja ih poznajem i one idu za mnom. Ja im dajem život vječni te neće propasti nikada i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke. Otac moj, koji mi ih dade,veći je od svih i nitko ih ne može ugrabiti iz ruke Očeve. Ja i Otac jedno smo.“ (Iv 10,27-30)

Ovo "plavo" je izvor koji sam navela. Dakle, taj svecenik je to kazao (naveo godine) - trenutno ne mogu, ali kasnije provjerim.

Tekst je pisan za adoraciju u korizmeno vrijeme. Moguce da je i svecenik pogrijesio, ili da sam ja pogrijesila u "kopiranju".


Isus je to govorio kada je javno djelovao...opće poznata je stvar da je Isus javno djelovao od 30. do svoje 33. godine
U 12. godini Isus je govorio samo kada je bio u hramu, onda kada se izgubio tri dana...kada su ga Marija i Josip tražili!
Šta je govorio u hramu se IZ BIBLIJE NE ZNA!...
Zna se samo ( šta je govorio u hramu) iz Epa o Bogočovjeku od Marije Valtorte...naravno, za one koji vjeruju u taj nekanonski spis


Postoje viđenja Anna Katharina Emmerich.
Život Isusa Krista.
Također nekanonski spis.

Trebalo bi usporediti sa Valtortom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 07:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Billy napisao:
Belive napisao:
Hrvoje napisao:
Samo mi nije jasno odakle ti podatak da je Isus već sa 12 godina uzviknuo: ja i Otac jedno smo...?


U ono vrijeme reče Isus:„Ovce moje slušaju glas moj; ja ih poznajem i one idu za mnom. Ja im dajem život vječni te neće propasti nikada i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke. Otac moj, koji mi ih dade,veći je od svih i nitko ih ne može ugrabiti iz ruke Očeve. Ja i Otac jedno smo.“ (Iv 10,27-30)

Ovo "plavo" je izvor koji sam navela. Dakle, taj svecenik je to kazao (naveo godine) - trenutno ne mogu, ali kasnije provjerim.

Tekst je pisan za adoraciju u korizmeno vrijeme. Moguce da je i svecenik pogrijesio, ili da sam ja pogrijesila u "kopiranju".


Isus je to govorio kada je javno djelovao...opće poznata je stvar da je Isus javno djelovao od 30. do svoje 33. godine
U 12. godini Isus je govorio samo kada je bio u hramu, onda kada se izgubio tri dana...kada su ga Marija i Josip tražili!
Šta je govorio u hramu se IZ BIBLIJE NE ZNA!...
Zna se samo ( šta je govorio u hramu) iz Epa o Bogočovjeku od Marije Valtorte...naravno, za one koji vjeruju u taj nekanonski spis


Postoje viđenja Anna Katharina Emmerich.
Život Isusa Krista.
Također nekanonski spis.

Trebalo bi usporediti sa Valtortom.[/quote]

Vjerujem da se slažu ili nadopunjuju....pročitao sam 40-tak poglavlja iz Epa o Bogočovjeku...sve se slaže sa Biblijom, s tim da ju nadopunjuje sa detaljima ...ali kanonski gledano nema hereze u ničemu...Ep o Bogočovjkeu ne uči ništa krivo...samo nam daje detalje o životu Isusa,BDMarije koje nemamo u Bibliji
Mel Gibson je snimio Pasiju po Životu Bl.Djevice Marije od k.a. emmerich


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2017 16:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Belive napisao:
Kad se svašta pisalo, imam i ja jedno pitanje...
već smo pričali i pisali o sveznajućem Bogu i to je svima sve jasno, ali...
Isus plače nad Lazarovom smrću - zašto? Kad je sasvim jasno da će Lazar uskrsnuti.

Meni je cesto ovaj od odlomaka bio u razmatranju/meditaciji..I zarezao mi jedan od snaznijih otisaka u dusi.Vidjam Krista kao Boga empatije.Jer Isus zaplace tek u trenutku kad vidi snaznu bol Lazarovih sestara za umrlim bratom.To mi pomaze u svakom trenutku u kojem i sam patim a nisam objektivno krivac.Svjestan sam da i Isus vidi moju bol i djeli je sa mnom,iako je ona u cjelokupnom planu moga spasenja nebitna.(Lazar mora umrijeti,bilo iz drugog pokusaja :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2017 19:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Peltrasius napisao:

P.s
Đavla i ostale demone Bog je po njihovoj naravi stvorio kao dobre, ali su oni sami po sebi postali zli.



Sami po sebi? Dakle, Bog ih je stvorio takve?


Peltrasius napisao:
U opisivanju Pakla još nitko nije niti može pretjerati.


Tko kaze?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr