www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2018 00:13

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 176 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 vel 2017 22:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 17 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Malo dusa u paklu?.Pa ne,osim ako gledas samo brojcano.Znam da je u vidjenjima svetaca je jako malo spasenih.Al jako malo kao rezultat djelovanja Bozjeg milosrdja.U tom kontekstu pricam,u kontekstu snage Bozjeg milosrdja
Opcenito dusama pocetnicima korisnije je meditirat o Raju i Bozjoj ljubavi,i snazi Bozjeg prastanja,nego meditirat o paklu i kaznama.Posebice,u novije vrijeme ovog nazalost sekularnog svijeta kada se ljudi uzasavaju svake pomisli o bilo kakvoj patnji,a kamoli o vjecnoj.Tama se moze istjerati na dva nacina,svim silama da je pokusas ukloniti pa da ispodnje oslobodis svijetlo,i na puno laksi nacin,unosenjem svjetla u tamu.
Inace hvala na trudu i poduzim postovima,stvarno poucni,i dobar materijal za meditaciju.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 00:23 
Odsutan

Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
francesco1 napisao:
Malo dusa u paklu?.Pa ne,osim ako gledas samo brojcano.Znam da je u vidjenjima svetaca je jako malo spasenih.Al jako malo kao rezultat djelovanja Bozjeg milosrdja.U tom kontekstu pricam,u kontekstu snage Bozjeg milosrdja
Opcenito dusama pocetnicima korisnije je meditirat o Raju i Bozjoj ljubavi,i snazi Bozjeg prastanja,nego meditirat o paklu i kaznama.Posebice,u novije vrijeme ovog nazalost sekularnog svijeta kada se ljudi uzasavaju svake pomisli o bilo kakvoj patnji,a kamoli o vjecnoj.Tama se moze istjerati na dva nacina,svim silama da je pokusas ukloniti pa da ispodnje oslobodis svijetlo,i na puno laksi nacin,unosenjem svjetla u tamu.
Inace hvala na trudu i poduzim postovima,stvarno poucni,i dobar materijal za meditaciju.

Poanta je da ih je puno koji propadaju.
E sad brojke su relativne.
Znamo da je u Otkrivenju 144 000 opečačenih i nebrojeno mnoštvo (dakle druga grupa ne ovi za koje znamo broj) koji su u jaganjčevoj krvi oprali haljine i došli iz neveolje velike (ja bih rekao čistilišta).
Vidi Otk 7, 13 pa dalje.

Upravo je ova slika bitna da ima što više onih koji se čiste i koji su spašeni. Mi im moramo i možemo pomoći, a oni mogu nama!
Molite se braćo za duše u čistilištu. To su možda i naši najdraži.
Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 01:51 
Odsutan

Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 82 zahvala
Billy napisao:
Upravo je ova slika bitna da ima što više onih koji se čiste i koji su spašeni. Mi im moramo i možemo pomoći, a oni mogu nama!
Molite se braćo za duše u čistilištu. To su možda i naši najdraži.
Slika

Da, stvarno ponekad ne razmisljamo o dusama u cistilistu - sram me reci, ali prva sam takva.

Meni je recimo zanimljivo kako sve casne sestre iz svih samostana (u nekoj drzavi) bosonogih karmelicanki (zatvorenog tipa) mole za dusu svoje sestre iz reda mjesec dana nakon njene smrti i svaki dan u tih mjesec dana bude misa za nju.

I onda, zapita se covjek, ako za tako jednu posvecenu osobu, koja je 40tak godina provela zatvorena u zidinama najstrozeg reda bez doticaja s vanjskim svijetom, treba toliko molitvi - sto je s nama koji grijesimo na svakom kantunu. :shock:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 07:05 
Odsutan

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 17 zahvala
Zapravo ne znam nijednog sveca koji je govorio da malo dusa propada.Evo zgodan link netko se potrudio skupit sve na jednom mjestu.
https://stevensperay.wordpress.com/the- ... o-to-hell/
Pp mom misljenju danas se izgubila ona zdrava bogobojaznost,prigovaraju nama krscanima da plasimo ljude nekakvim srednjovjekovnim paklom.Nikad manje straha od Boga ko sto je danas ali nikad manje ljubavi u dusama.Ljudi vape za ljubavlju,onom istinskom,nama katolicima je da evangeliziramo u tom smjeru,da svjedocimo Krista koji je Ljubav i koji ljubi svaku dusu.Ljudi vape za odgovorima tko su,zato i svaka cast nasem Papi sto je prosla godina bila godina milosrdja.Tek kad te osvjetli Kristovo svjetlo doci ce i strah, onaj zdravi,od vjecne kazne,i neke stvari vise neces moci ciniti kao prije.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 19:21 
Odsutan

Kad se svašta pisalo, imam i ja jedno pitanje...
već smo pričali i pisali o sveznajućem Bogu i to je svima sve jasno, ali...
Isus plače nad Lazarovom smrću - zašto? Kad je sasvim jasno da će Lazar uskrsnuti.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 19:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Vjeroispovjest: Kristoliki
Belive napisao:
Isus plače nad Lazarovom smrću - zašto? Kad je sasvim jasno da će Lazar uskrsnuti.

..pa normalno, kad ni ISUS u tom trenutku nije znao da li će OTAC, uslišiti njegovu molitvu..
..opet dolazim do UVIDA.. :D

.te da budeš dobar prema drugima ali i prema samom sebi.."..
a kako je tek teško biti BOG nama
..spasiti nas može samo LJUBAV...i to je SVE.."

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 19:32 
Odsutan

Podijelio: 133 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Status: Solo
Belive napisao:

Bogočovjek. Da ne plače, bio bi samo Bog. Da je samo Bog, pogodi šta? Njegova patnja ne bi bila ništa. Zašto? Jer je lako patit kao Bog.

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 20:24 
Odsutan

dujam napisao:
Belive napisao:

Bogočovjek. Da ne plače, bio bi samo Bog. Da je samo Bog, pogodi šta? Njegova patnja ne bi bila ništa. Zašto? Jer je lako patit kao Bog.

Isus reče: ‘Dignite kamen!’ ‘Gospodine, već zaudara – reče mu pokojnikova sestra Marta. – Četiri je dana što je umro.’ ‘Ne rekoh li ti – odvrati joj Isus – da ćeš vidjeti slavu Božju ako budeš vjerovala?’ Tada digoše kamen. A Isus podiže oči i reče: ‘Oče, zahvaljujem ti što si me uslišao. Ja sam znao da me uvijek uslišavaš, ali ovo rekoh radi ovdje prisutnog svijeta, da vjeruju da si me ti poslao.’

Ali iz ovoga se dade iščitati da ni Isus nije znao. On vjeruje ocu, ali očito ga i moli. :shock:

naggar napisao:
..pa normalno, kad ni ISUS u tom trenutku nije znao da li će OTAC, uslišiti njegovu molitvu..

Iskreno, ne razumijem baš taj uvid, ali ne mogu vjerovati da mi sve više ima smisao. :roll:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 20:29 
Odsutan

Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Vjeroispovjest: Kristoliki
Belive napisao:
dujam napisao:
Belive napisao:

Isus reče: ‘Dignite kamen!’ ‘Gospodine, već zaudara – reče mu pokojnikova sestra Marta. – Četiri je dana što je umro.’ ‘Ne rekoh li ti – odvrati joj Isus – da ćeš vidjeti slavu Božju ako budeš vjerovala?’ Tada digoše kamen. A Isus podiže oči i reče: ‘Oče, zahvaljujem ti što si me uslišao. Ja sam znao da me uvijek uslišavaš, ali ovo rekoh radi ovdje prisutnog svijeta, da vjeruju da si me ti poslao.’

Ali iz ovoga se dade iščitati da ni Isus nije znao. On vjeruje ocu, ali očito ga i moli. :shock:

naggar napisao:

Iskreno, ne razumijem baš taj uvid, ali ne mogu vjerovati da mi sve više ima smisao. :roll:

,,vjeruj nevjernice, :D

.te da budeš dobar prema drugima ali i prema samom sebi.."..
a kako je tek teško biti BOG nama
..spasiti nas može samo LJUBAV...i to je SVE.."

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 20:41 
Odsutan

Podijelio: 133 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Status: Solo
Belive napisao:

Kad bauštelac ne razumi :roll: Isus nije znao? Zašto Isus nije znao? Pokazuje li da je on tu kao čovjek možda? Bogočovjek! Tu je očito bio čovjek, iako ne razumin o kojem se ulomk govori (nekak mi se ne da guglat)

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 176 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]