www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 stu 2017 10:12

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 175 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 vel 2017 14:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Belive napisao:
dujam napisao:
Belive napisao:
Ja nisam nigdje rekla da je DOSLOVNO sve rekao, već da sam ja to tako shvatila i sebi objasnila (na temelju svega što sam pročitala i iščitala)

:roll:

Majko moja. Puno priče nizašto. Pa ja sam štreberica koja kad ju nešto zanima sama krene kopat i istraživat – to „istraživanje“ ne bi imalo kraja, ali eto čudakinji je dovoljno da jednom nešto pročita + brzo čita i pamti. Tako da tebe, Dujam, karakterizira u globalu nedostatak povjerenja. Pa tako - ne vjeruješ (mi). No, s druge strane sam ti slična, i ja sam nevjernica, to samo već shvatili, i rijetkima vjerujem na riječ.

No, da ponovimo još jednom. Mislim da se svi možemo složiti da veza Adama i Krista je stvarna. Tu je, u Bibliji je sveti Pavao spominje.
I sad, ne može se možda ona tako gledat ravno i pravocrtno kako sam ja objasnila (navela sam odakle mi takva shvaćanja – T. Ivančić) jer mi se sad tu otvorilo mnoštvo pitanja, ali opet sam došla do onoga što sam sama napisala, a to je:

Činjenica da se jednog dana pojavio čovjek koji je Boga stvoritelja nazivao imenom Aba, Oče! To je iznenadilo tadašnji religiozni svijet kao i onaj židovski.
Cijeli život Isus izražava to povjerenje, ali također i još dublju povezanost s Ocem. Cijeli život je stavljao u poslušnosti Ocu. Isus je sa 12 godina uzviknuo: „Ja i Otac jedno smo.“ (Iv 10,30) Uostalom sv. Pavao nalazi jedino riječ da govori o Isusu da je on poslušan: „…ponizi sam sebe poslušan do smrti, smrti na križu.“ (Fil 2,8)
Drugi Adam je htio intervenirati u tragediju prvog Adama s time što je on postao prvi poslušan da dade primjer i snagu tako da čovjeka privede istini njegovog pravog stanja. „Tako će posluhom Jednoga čovjeka mnogi postati pravednici“ (Rim 5,19) s obiljem milosti koja daleko prelazi ono zlo koje je bilo učinjeno.
(izvor: Pavao Crnac, velečasni crkve Corpus Domini u Zg-u)

Lijepo ti to stavljaš...slažem se
Samo mi nije jasno odakle ti podatak da je Isus već sa 12 godina uzviknuo: ja i Otac jedno smo...?

Sa 12 godina Isus je imao veliki govor u hramu , kada je zadivio farizeje , pismoznance i 3 vrhunska teologa -rabina
Točna imena teologa i šta je rekao imamo u proširenom izdanju od Marije Valtorte...neki dan sam stavio link i dio poglavlja...ne sjećam se da je Isus tada sa 12 godina rekao; ja i Otac smo jedno ( toga nema ni u bibliji,jer ona jako malo govori o zgodi iz hrama)

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 14:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 53 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Hrvoje napisao:
Samo mi nije jasno odakle ti podatak da je Isus već sa 12 godina uzviknuo: ja i Otac jedno smo...?

U ono vrijeme reče Isus:„Ovce moje slušaju glas moj; ja ih poznajem i one idu za mnom. Ja im dajem život vječni te neće propasti nikada i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke. Otac moj, koji mi ih dade,veći je od svih i nitko ih ne može ugrabiti iz ruke Očeve. Ja i Otac jedno smo.“ (Iv 10,27-30)

Ovo "plavo" je izvor koji sam navela. Dakle, taj svecenik je to kazao (naveo godine) - trenutno ne mogu, ali kasnije provjerim.

Tekst je pisan za adoraciju u korizmeno vrijeme. Moguce da je i svecenik pogrijesio, ili da sam ja pogrijesila u "kopiranju".

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 15:44 
Odsutan

Belive napisao:
Hrvoje napisao:

U ono vrijeme reče Isus:„Ovce moje slušaju glas moj; ja ih poznajem i one idu za mnom. Ja im dajem život vječni te neće propasti nikada i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke. Otac moj, koji mi ih dade,veći je od svih i nitko ih ne može ugrabiti iz ruke Očeve. Ja i Otac jedno smo.“ (Iv 10,27-30)

Ovo "plavo" je izvor koji sam navela. Dakle, taj svecenik je to kazao (naveo godine) - trenutno ne mogu, ali kasnije provjerim.

Tekst je pisan za adoraciju u korizmeno vrijeme. Moguce da je i svecenik pogrijesio, ili da sam ja pogrijesila u "kopiranju".

Isus je to govorio kada je javno djelovao...opće poznata je stvar da je Isus javno djelovao od 30. do svoje 33. godine
U 12. godini Isus je govorio samo kada je bio u hramu, onda kada se izgubio tri dana...kada su ga Marija i Josip tražili!
Šta je govorio u hramu se IZ BIBLIJE NE ZNA!...
Zna se samo ( šta je govorio u hramu) iz Epa o Bogočovjeku od Marije Valtorte...naravno, za one koji vjeruju u taj nekanonski spis

amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2017 16:14 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Status: U braku
Hrvoje Hrki napisao:
Belive napisao:
Hrvoje napisao:

Isus je to govorio kada je javno djelovao...opće poznata je stvar da je Isus javno djelovao od 30. do svoje 33. godine
U 12. godini Isus je govorio samo kada je bio u hramu, onda kada se izgubio tri dana...kada su ga Marija i Josip tražili!
Zna se samo ( šta je govorio u hramu) iz Epa o Bogočovjeku od Marije Valtorte...naravno, za one koji vjeruju u taj nekanonski spis

Postoje viđenja Anna Katharina Emmerich.
Život Isusa Krista.
Također nekanonski spis.

Trebalo bi usporediti sa Valtortom.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2017 07:55 
Odsutan

Billy napisao:
Belive napisao:
Hrvoje napisao:

Postoje viđenja Anna Katharina Emmerich.
Život Isusa Krista.
Također nekanonski spis.

Trebalo bi usporediti sa Valtortom.[/quote]

Vjerujem da se slažu ili nadopunjuju....pročitao sam 40-tak poglavlja iz Epa o Bogočovjeku...sve se slaže sa Biblijom, s tim da ju nadopunjuje sa detaljima ...ali kanonski gledano nema hereze u ničemu...Ep o Bogočovjkeu ne uči ništa krivo...samo nam daje detalje o životu Isusa,BDMarije koje nemamo u Bibliji
Mel Gibson je snimio Pasiju po Životu Bl.Djevice Marije od k.a. emmerich

amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2017 16:55 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Belive napisao:
Kad se svašta pisalo, imam i ja jedno pitanje...
već smo pričali i pisali o sveznajućem Bogu i to je svima sve jasno, ali...
Isus plače nad Lazarovom smrću - zašto? Kad je sasvim jasno da će Lazar uskrsnuti.

Meni je cesto ovaj od odlomaka bio u razmatranju/meditaciji..I zarezao mi jedan od snaznijih otisaka u dusi.Vidjam Krista kao Boga empatije.Jer Isus zaplace tek u trenutku kad vidi snaznu bol Lazarovih sestara za umrlim bratom.To mi pomaze u svakom trenutku u kojem i sam patim a nisam objektivno krivac.Svjestan sam da i Isus vidi moju bol i djeli je sa mnom,iako je ona u cjelokupnom planu moga spasenja nebitna.(Lazar mora umrijeti,bilo iz drugog pokusaja :D

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2017 22:00 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
tonii napisao:
Četri su glavne muke osuđenika.
Prva je što ne mogu vidjeti Boga. I radije bi duše izabrale sva mučenja samo da mogu Boga gledati. ova muka im obnavlja drugu a to je crv savjesti koji ih stalno grize. A grize ih jer ne mogu Boga gledati, nego moraju gledati đavle. Treća muka je što vide đavla u njegovom obliku koji je tako strašan da ga ni jedno ljudsko srce ne može predočiti. Četvrta muka je oganj koji gori a ne izgara, jer nije moguće da se bitak duše uništi. Duša nije materijalna stvar , da bi je oganj mogao poništiti nego je netjelesna.
Fali konačni sud.
Na dan posljednjeg suda kad začuju strašan glas: Ustajte, mrtvi, dođite na sud. Duša će se vratiti u tijelo koje će kod osuđenih biti vječno mučeno. Doživjet će veliku sramotu i pokaranje na pogled Isusa Krista i svih blaženika. Tada će crv savjesti gristi srčiku stabla ,a to je duša, i izvanjsku koru, a to je tijelo. Prigovor će im biti Krv koja je za njh plaćena; predbacivat će im se sva djela milosrđa, duhovna i vremenita, koja je Otac učinio po svom Sinu i ona djela koja su oni trebali učiniti svojim bližnjima kako je zapisano u Evanđelju. Bit će pokarani zbog svoje okrutnosti prema bližnjemu, zbog oholosti,samoljublja,nečistoče ,bludnosti. Videći koliko su milosrđa primili od Boga bit će to krutije Božje pokaranje. Na času smrti pokaranje prima samo duša,a na općem sudi i duša i tijelo. Jer tijelo je bilo sudionik i sredstvo duše u dobru i zlu, prema tome kako se svidjelo raditi ljudima po njihovoj slobodnoj volji.
I kad sinovi tame vide Krista Isusa u slavi i blaženike kojega su lišeni, raste u njima muka i zbunjenost, jer se na njihovim tjelesima pokazuje znak onih nepravdi koje su počinili, kao i znak okrutne muke i boli. I kad začuju one strašne riječi: "Idite prokleti u oganj vječni" otići će dušom i tijelom da se druže sa đavlima, bez ikakve pomoći i nade. Zaodjevajući se u sav smrad zemlje, svaki na svoj način kako su već bila različita njihova zla djela. Škrtac zaodjenut u smrad škrtosti i gorit će u ognju skupa s bogatstvom ovoga svijeta što ga je neuredno ljubio. Okrutnik će se zaodjenuti okrutnošću, bludnik nečistočom i bijednom požudom, nepravednik svojim nepravdama, zavidnik zavišću, koji je mrzio i radovao se zlu zaodjenut će se mržnjom. Iz njihovog neurednog sebeljublja iz kojeg su rođena sva druga njihova zla, gorjet će i zadavati nepodnosivu muku jer ono je počelo i glava svakog zla skupa s ohološću. Svi će biti kažnjeni na različite načine u duši i tijelu.
Katarina Sienska naučiteljica Crkve

:b112:

P.s
Đavla i ostale demone Bog je po njihovoj naravi stvorio kao dobre, ali su oni sami po sebi postali zli.

U opisivanju Pakla još nitko nije niti može pretjerati.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 22 ruj 2017 19:12 
Odsutan

Podijelio: 126 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Status: Solo
Peltrasius napisao:

P.s
Đavla i ostale demone Bog je po njihovoj naravi stvorio kao dobre, ali su oni sami po sebi postali zli.

Sami po sebi? Dakle, Bog ih je stvorio takve?

Peltrasius napisao:

Tko kaze?

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 ruj 2017 12:01 
Odsutan

Tko kaze?

Neznam točno više.
Ali neki crkveni naučitelj je ziher..čitao sam pa mi ostali u bistroj glavi :-)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 20 lis 2017 13:38 
Odsutan

dujam napisao:
Peltrasius napisao:

P.s

Sami po sebi? Dakle, Bog ih je stvorio takve?

Peltrasius napisao:

Tko kaze?

đavli vjeruju – kaže Jakov – i dršću!? Drugim riječima, oni jako dobro poznaju Boga, jasan im je sadržaj vjere i znaju da je on istinit, ali ga ne prihvaćaju. U sebi zauzimaju neprijateljski stav prema istini vjere, prema Onomu koji iza nje stoji i onima koji je priznaju. Vjera nije samo čin razuma koji priznaje istinu o Bogu, nego je i čin volje koji je prihvaća. Zato ona može biti paradoksalna: da vjernik ne vjeruje, odnosno zna da je vjera istinita, ali je ne prihvaća te da nevjernik vjeruje, što će reći da njegova nevjera nije plod njegova znanja nego je naprosto njegovo uvjerenje.

Tvrdnjom da ”đavli vjeruju i dršću” Jakov hoće reći da je strah posljedica – a onda i pokazatelj – praktične nevjere, odnosno necjelovite ili iskrivljene vjere. Život u laži ne može čovjeku podariti nutarnji mir i zadovoljstvo.

Vjerovati ne znači samo priznavati nego i prihvatiti Božju objavu. Za kršćane je to istina koju je Krist objavio. Sv. Pavao bi rekao da vjera treba biti ljubavlju djelotvorna. To je vjera koja zahvaća cijeloga čovjeka, njegov um, srce i dušu i pretače se potpuno u njegova djela

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 175 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]