www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 05 lip 2024 04:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 14 pro 2012 14:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Imamo neki problem u životu i naravno mi ljudi kao ljudi odmah imamo i viziju kako bi bilo najbolje da se riješi taj problem da bude "sve u redu". Bog često ili ima neki drugi plan za nas ili neki drugi način rješavanja tog problema koji se našim ljudskim očima čini potpuno nelogičan i bez nekog smisla.

Svi mi ovdje govorimo i znamo reći, neka bude kako Bog želi, ali dali u praktičnim situacijama zaista imamo toliko povjerenja u Boga i dali bezrezervno prihvaćamo volju Božju? Možete li se u potpunosti prepustiti Božjoj volji čak i kada vjetrovi ovozemaljskih okolnosti pušu svom snagom suprotno Božjoj volji?

U ovakvim situacijama se očituje naša vjera. Dali i tada vjerujete ili se dešavaju padovi, mrmljanja i slično?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2012 14:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
E ovo je pitanje svih pitanja!

zakaj baš mora biti tak i tak, a moglo bi drugce. Zakaj se trudiš na poslu a ipak dobiš otkaz, zakaj su ljudi prema van fini, a iza leđa kuju zavjere, zakaj tolko ljudi gladuje, a drugi se bogate na račun siromašnih!? Zakaj gospon ministar oče uvesti Zdravstveni odgoj, a narod se protivi (zar za njega ne vrijedi => Hrvatska je večinski Katolička zemlja)?

evo i ja mrmljam opet :a1407: umjesto da prihvatim Bozju volju!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2012 14:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam danas tako radosna. Koliko me Bog ljubi to je nevjerojatno! Bila sam gladna i mislila sam da neću imati što jesti za vikend. Samo sam rekla, da vidim Bože što si mi sad spremio, ti znaš najbolje, ali baš me zanima kako ćeš nas sad izvući. I evo na večer stiže odgovor i to toliko nevjerojatan, toliko super da vam nemogu opisati.

Sve sam u zadnje vrijeme bila jadna i mrmljala sam ali mrmljala sam zbog ljudi koji su nas varali, zavlačili i doveli u tu situaciju (je li to grijeh?). Govorila sam pa što je tim ljudima, čemu to, što imaju od toga da troše moje vrijeme i novac, glume, neki i varaju. Nisam bila ni ljuta ni ništa, naprotiv molila sam za neke od njih.

To mi nikad nije jasno, je li grijeh kad se žališ na ljude i situaciju u koju su te doveli?

Uglavnom ja više ne znam što bi od te silne ljubavi! Toliko preočito mi Bog direkt iz svoje ruke daje darove, to je jednostavno toliko čudesno, nepojmljivo, savršeno u tako savršenim i nevjerojatnim trenucima. Više me raduje ta spoznaja da je to od Boga nego sam dar.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2012 15:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2012 09:23
Postovi: 167
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
sv.otac Franjo se nije bojao za sutra nikad. pustio se u more Božje ljubavi,u Njega se uvijek pouzdavao,sve je to milost od Boga.trebam ga zamolit da mi da taj dar.... zaista je nas Bog velik,i Svemoguć ali kao i mnogi ovako slaba često to zaboravljam.,razbijam glavu kako dalje. Bože hvala ti i za to,za pustinje u mom životu.neka svima nama Bog pomogne da to izmolimo i tako živimo.Bog vas sve blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2012 18:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Bozja volja se uvijek ispuni, prihvatili mi nju ili ne. Nije uvijek svaka nasa zelja i svako nase ocekivanje jednako s Bozjom voljom i naravno da smo nekada zalosni i ljuti zbog toga, ali to je samo zato jer mi "podsvjesno" zelimo provesti svoju volju i mislimo da znamo sta je najbolje za nas. Zelimo svoj zivot drzati u svojim rukama i jednostavno nedopustamo da Bog vodi brigu o nama i da nas On vodi. Bozju volju je jednostavno prihvatiti ako prvo predamo svoj zivot u Njegove Ruke, tj. ako pocnemo Njemu zaista vjerovati do kraja, treba vjerovati Njegovim obecanjima i moramo znati da sve sta On ucini za nas, cini sa dobrom namjerom. On nikada ne grijesi. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2012 18:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 pro 2012 17:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
mislim da se mogu nositi s onim stvarima koje ne mogu mijenjati, npr. s vremenom prihvatiti bolest, nesreću, bilo što takvo "izvanjsko" što ne ovisi o mojoj volji.
ali problem je kada se trebam odlučiti za nešto, u situaciji ili - ili, zapravo tu nailazim na više problema.
često mi bude teško dokučiti što je zapravo volja Božja. najviše me tu muče problemi, kod kojih mi se čini ispravno odlučiti se za nešto što npr. meni ide na štetu, ali je dobro za nekog drugog. tu se borim sama sa sobom, i jako teško mi je doći do spoznaje što trebam, tj. što bi bilo ispravno napraviti.
s vremenom sam shvatila neke stvari. ma više otkrila toplu vodu, da mi imamo slobodu odlučiti nešto, da se ne moramo baš uvijek žrtvovati ako osjećamo da za to nismo spremni, iako bi to možda bilo puno bolje za nas i za naše spasenje. ako onaj drugi put, u kojem nema te žrtve, ne vodi u propast, Bog neće zamjeriti što se ne osjećamo dovoljno snažni da istrpimo tu žrtvu.
On nam je ipak dao slobodu, iako želi sve dobro za nas. mi smo ti koji krojimo vlastitu sudbinu, ali moramo biti i svjesni za što se odlučujemo, kojim putem idemo, prema Njemu, ili pak na onu drugu stranu.

kristina18 napisao:
Bozja volja se uvijek ispuni, prihvatili mi nju ili ne.

Božja volja je da budemo slobodni, i ponekad se ne ispuni. to ne znači da On nije brinuo o nama, da On nije pokušao okrenuti stvari na dobro, ali ne ispuni se uvijek volja Božja, nego mi ljudi ponekad idemo kontra te Njegove volje i radimo zlo. zato i trpimo posljedice toga zla, ne zato jer Bog želi da to trpimo, jer je to Njegova volja, nego zato jer smo si sami to odabrali.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 pro 2012 18:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
leelaa napisao:

kristina18 napisao:
Bozja volja se uvijek ispuni, prihvatili mi nju ili ne.

Božja volja je da budemo slobodni, i ponekad se ne ispuni. to ne znači da On nije brinuo o nama, da On nije pokušao okrenuti stvari na dobro, ali ne ispuni se uvijek volja Božja, nego mi ljudi ponekad idemo kontra te Njegove volje i radimo zlo. zato i trpimo posljedice toga zla, ne zato jer Bog želi da to trpimo, jer je to Njegova volja, nego zato jer smo si sami to odabrali.


I opet je Njegova volja bila da nas stvori kao slobodne ljude, koji mogu sami birati kojim putem krenuti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 28 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr