www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
PostPostano: 11 ruj 2013 15:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Toma50 napisao:
nisam znao di da stavim ovo pitanje, pa sam ga stavio ovdje, ako sam pogriješio, neka me moderator ispravi, al eto, čini mi se da bi moglo spadat ovdje. imam problem, i ne znam kako da ga riješim. svaki put kad se pričestim, kao da me napadne blud. uvijek su to bludni snovi, pa ne znam je li počinjam grijeh? a kako da to ispovjedim i kako da riješim, kad ne mogu kontrolirat snove? al je osjećaj grozan i sad ne znam smijem li se i danas pričestit?


To je ljubomora davolska, pa ti smeta tim mislima cak i dok se pricescivas, to nije grijeh, budi bezbrizan.
Kad ti dode samo kratko reci u sebi " Isuse blaga i ponizna srca ucini srce moje po srcu svome ".
Bludni snovi takoder nisu grijeh, jer nisi svijestan, desavaju se vecinom ako se suzdrzavas od bludnosti, pa te davao napada tim putem... ne mora znaciti tako ali u vecini slucajeva je tako.
I ne trebas takve stvari ispovjedati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ruj 2013 15:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
mary33 napisao:
Moram vas zamoliti za pitanje..što znači demonsko uznemiravanje..Kako to prepoznati..Osoba osjeća da ne vlada sa sobom,kao da je netko još prisutan, nema volje za životom, depresivna je i nervozna, nema osjećaj da je išta može zadovoljiti i razveseliti..nesretna i ne vidi ništa lijepog pred sobom..bila je kod p. Smiljana jednom ali to je pomoglo za neko vrijeme a onda opet isto..što dalje raditi? kome se obratiti?


Sigurno kada je covjek pod stalnom depresijom , da se radi o uznemiravanju zlog duha.
Upravo ta bezvoljnost za zivotom, suicid, teska depresija... radi se o vrlo jakim zlim dusima, to je tesko uznemiravanje pogotovo kad osoba pomisli na suicid. To je znak da se radi o jacem uzenmiravanju.
Sad ovdje me zbunjuje malo tvooja recenica " osoba osjeca da ne vlada sa sobom... " ako je tako moze biti i ekstreman oblik koji se zove opsjednutost.
To stanje nekada zahvati covjeka, nije stalno u tom stanju, povremeno mu se desava.
Dakle nije svjestan samog sebe, davao upravlja njime jer je usao u njega.
To je tezak slucaj opsjednutosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2013 22:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 14 ruj 2013 22:35
Postovi: 61
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prema egzorcistima Ivanu Vinkovu (Opsjednutost i egzorcizam), Gillesu Jeangueninu (Sotona i njegove zamke) i Amorthu, demonsko djelovanje klasificirano je ovako:

redovito demonsko djelovanje

- napastovanje na grijeh i njime su zahvaćeni svi ljudi

Izvanredno demonsko djelovanje

- fizičke patnje uzrokavane djelovanjem demona izvana (osoba može biti udarana, bičevana i sl. od strane demona)
- demonsko zlostavljanje (bolesti, gubljenje svijeti, osoba može činiti djela protiv svoje volje ili izgovarati riječi koje ne želi). Također se radi o djelovanju demona izvana
- demonska opsesija (duži ili kraći iznenadni napadi, opsesivne misli kojih se žrtva ne može osloboditi, iscrpljenost, očaj, napast na samoubojstvo, utjecaj na sne). Također se radi o djelovanje demona izvana
- demonsko uznemiravanje (uzemiravanje u kućama-lupanje,kucanje i sl., zatim po predmetima- lebdjenje, premještanje; ili po životinjama). Uznemiravanje dolazi od živih ili mrtvih stanovnika kuće koji su se bavili magijom, vračaenjem i sl.; ili od zloduha, vezano je uz predmete posvećene zlodusima, božanstvima, guruima
- demonsko opsjednuće (najteži oblik izvanrednog djelovanja demona). Demon nikada nije vlasnik duše žive krštene osobe. On ulazi u tijelo ljudskog bića koje gubi svoju neovisnost i slobodu. Zloduh se hoće dočepati volje i psihofizičkih sposobnosti i upravljati njima. Aktivnost mu je usmjerena da pridobije dušu osobe čije tijelo koristi, kao i duše drugih koje može zahvatiti djelujući iz nečijeg tijela. U praksi se pokazalo da demonu više smeta ispovijed gdje mu se otima duša, nego egzorcizam gdje mu se otima tijelo

Uz to, postoje i uroci. Urok je zlo koje izaziva zloduh u suradnji sa čovjekom koga nazivamo vračar ili čarobnjak. Izvanredno djelovanje zloduha kod kojeg čovjek igra samo ulogu oruđa. Imaju za cilj malo-pomalo uništiti osobu. Mogu se odnositi na sve životne djelatnosti.

Egzorcisti govore da se izvanredno djelovanje sotone može razvrstati prema težini:
nakon napastovanja na zlo dolaze
đavolska opsesija,
đavolsko zlostavljanje i
đavolsko opsjednuće

(Informacije iz knjiga "Opsjednutost i egzorcizam" i "Sotona i njegove zamke")


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr